» »

tečaj za radioamaterje v Ljubljani

tečaj za radioamaterje v Ljubljani

mixture ::

Živjo!

Kje* v Ljubljani je moč opravljati tečaj (za začetnike) iz radioamaterstva?


Lep pozdrav!



----
* oz.kdo/katera ustanova/društvo izvaja

knesz ::

mixture je izjavil:

Živjo!

Kje* v Ljubljani je moč opravljati tečaj (za začetnike) iz radioamaterstva?


Lep pozdrav!



----
* oz.kdo/katera ustanova/društvo izvaja

Mogoče bi tukaj pogledal in prašal?

ToniT ::

Preveri na http://www.radioklub.si/ in na http://www.s53apr.si/.
Radioklub Triglav organizira zdaj izpite, tako da bodo verjetno imeli naslednji tečaj po poletju.

Assass1n ::

Ko zveš daj prosim napiši bi tudi jaz šel.
Hvala
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

b4d ::

Tukaj je en webinar

Opcija je tudi da sam predelas Prirocnik za radioamaterje in gres potem na izpit.

Je pa res da ti na tecaju veliko prakticnih stvari povejo in pokazejo, izkusnje precej stejejo.

Upam da se nam pridruzis :)


//imagodei: drznil sem si popraviti tvoj prispevek - link ni deloval.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

otago ::

sem prebrskal internet.. se da kje dobit zadnjo izdajo(2004?) Prirocnik za radioamaterje? Pise da je tiskana izdaja posla, v bukvarnah in bolhi pa imajo le izdajo 1995.

ToniT ::

Priročnik za radioamaterje se bo ponovno natisnil in ga bo možno dobiti - pokliči na ZRS. Na http://www.hamradio.si/ imaš uradne ure. Mojca ti bo z veseljem pomagala.

recmajkemi ::

www.hamradio.si je nedosegljiv. Zveze ni več?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

ToniT ::

Zveza še je... Nobena od strani na hamradio.si trenutno ne deluje. Bodo porihtali...

d0rK ::

Čist firbec, če ima kdo čas da odgovori.

Kolk je kaj začetni strošek, da se začneš ukvarjati s tem?
Kolk je stvar zabavna, se lahko pogovarjaš z bolj oddaljenimi osebami? Za normalen budget.
Kakšen je povprečen profil sogovornika v temu hobiju? Gre za skuliran folk al kakšni zateženci?

Vedno me je mikala stvar ker sem bolj tehničar, ampak nikoli pa nisem šel do konca.

b4d ::

Ne vem tocno sedaj koliko stane sam izpit, ni veliko.

Potem je najbolje da se vclanis v kak dober radioklub, tam bos imel na voljo precej spodobno ce ne ze super tehniko, kar je pa najbolj pomembno, ljudi, ki ti bodo z veseljem pomagali pri prvih korakih. Za izpit se ze naucis, praksa je pa drugo. Zadeva je zanimiva, kratki val dalec nese (je pa oprema drazja). VHF/UHF oz. rocne postaje so ratale smesno poceni, pa pac lahko debatiras z bliznjimi uporabniki (ok, da se tudi na dalec z malo telovadbe). Prednost RK je tudi to, da probas kaj te zanima, preden nameces denar noter, kot hobi je izredno siroko in vsak nekaj najde zase (imas tudi ljudi, ki jim je bolj vsec gradnja sprejemnikov in anten, kot potem sama komunikacija z drugimi itd.).

Osebno imam dobre izkusnje, veliko zanimivih ljudi sem spoznal razlicnih poklicev, narodnosti in interesov. Je pa tudi tukaj nekaj gnilih jabolk, ki jih ignoriras :)
b4d.sablun.org

hipertija ::

d0rK je izjavil:

Čist firbec, če ima kdo čas da odgovori.

Kolk je kaj začetni strošek, da se začneš ukvarjati s tem?
Kolk je stvar zabavna, se lahko pogovarjaš z bolj oddaljenimi osebami? Za normalen budget.
Kakšen je povprečen profil sogovornika v temu hobiju? Gre za skuliran folk al kakšni zateženci?

Vedno me je mikala stvar ker sem bolj tehničar, ampak nikoli pa nisem šel do konca.


Izpit pišem v petek v Mozirju, 25€, ker nisem član nobenega kluba... drugače je pa popust. Vprašanj je malo manj kot 1000 in za nekoga, ki ne pozna vsaj neke osnovne elektronike in fizike, ni tako lahko kljub vsemu.

Bom videl, kakšen bo rezultat. Sam bom sicer delal na 2m in 70cm.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosna CB postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5916697 (4363) ziggy42
»

Izpit za radioamaterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
646941 (4376) hipertija
»

Radioamaterski izpit

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
357639 (3356) hipertija
»

UKV postaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
268891 (2189) krneki0001
»

Radioamaterstvo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
188839 (6042) Bobr123

Več podobnih tem