» »

Tarča rtvslo - prodaja NLB, razlaga

Tarča rtvslo - prodaja NLB, razlaga

Alencica ::

Ena zadeva mi ni bila jasna.
Kao hočemo (moramo) NLB prodat in zdaj je še neko vprašanje poroštev za okrog 400mil (hrvaški varčevalci).
Zdaj pa:
- a Bruselj vztraja da država da poroštvo za teh 400mil? Saj vsako reč, ki jo kupuješ se strinjaš tudi s prtljago (npr obremenjena nepremičnina)
- torej tudi morebitni kupec bi se rad naredil neumnega in rekel "ne ne, to je stvar nlb, jaz sem nova nova lb in nimam nič s tem" ali se samo hoče garancijo od države da ne bomo mačka v žaklju prodajali

Pustimo ob strani tudi koliko javnega denarja je šlo v to banko zanima me predvsem zgodba okrog tega vprašanja. Če kdo več ve oz. boljše razume.

Yohan del Sud ::

www.strancar.com

FrRoSt ::

Alencica je izjavil:

Zdaj pa:
- a Bruselj vztraja da država da poroštvo za teh 400mil? Saj vsako reč, ki jo kupuješ se strinjaš tudi s prtljago (npr obremenjena nepremičnina)
- torej tudi morebitni kupec bi se rad naredil neumnega in rekel "ne ne, to je stvar nlb, jaz sem nova nova lb in nimam nič s tem" ali se samo hoče garancijo od države da ne bomo mačka v žaklju prodajali

Pustimo ob strani tudi koliko javnega denarja je šlo v to banko zanima me predvsem zgodba okrog tega vprašanja. Če kdo več ve oz. boljše razume.


Bruselj s tem nima nič. On samo vztraja pri zavezah in prodaji.

To pa so stari nerazčiščeni in nepopucani grehi, dogovori in ostale kolobocije...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

MadMicka ::

Taka zadeva vpliva na prodajno ceno. Če kupec ve, da bo moral plačati 400 mil., bo pač rekel, da mora znašati kupnina toliko manj. Če pa prodajalec misli, da teh 400 mil. itak ne bo treba plačati, si reče, raje vzamem polno kupnino in prevzamem to morebitno breme nase..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Probanka in Factor banka v likvidacijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20251596 (35931) ZaphodBB
»

NLB krediti za NLB stanovanja - zakaj ne?

Oddelek: Problemi človeštva
142021 (1708) c00L3r
»

kaj je solidarni porok?

Oddelek: Loža
88802 (8663) Ziga Dolhar
»

a je v sloveniji res taka stala (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
546573 (4864) repo
»

MSI in ATI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
91862 (1862) Senitel

Več podobnih tem