» »

Kateri del računalnika je najbolj pomemben?

Kateri del računalnika je najbolj pomemben?

whatever55 ::

Kateri del računalnika je najbolj pomemben? Grafčna kartica ali procesor in grafa.
P.S.: Kako bi mi delal UT 2003 Na Celeronu 2,3 ghz in grafi 9700?

Jebiveter ::

Najpomembnejsega dela racunalnika ni, ker vse dele potrebujes da stvar sploh deluje. Se bolj pomembno je, da so komponente med seboj uravnovesene in brez konflikotv.

Lahko pa ti povem, da je najpomembnejsi del racunalnika - MONITOR.:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kopernik ::

ja, monitor je tudi zame najpomembnejši, saj ga imam več let, medtem ko kišto približno vsake dve leti menjam.

bmen ::

Najpomembnejši del računalnika je PODSTAVEK ZA PIJAČO ali vratca od CD roma

Ok brez heca - ni najpomembnejšega dela vsi so pomembni - kaj ti pomaga oh in sploh najboljši in hitrejši računalnik, če pa nima tipkovnice pa magari one za 1500 sit iz Spara.

Važno je da so vsi deli računalnika nekako usklajeni /da so vse komponente v tistih mejah ki ti jih omogočajo finance in del... ups igre, ki jih misliš igrati/. Razen če res nimaš preveč denarja


Ne splača pa se šparat le pri monitorju, konec koncev ohišja (če res ni zmodano) pa ja ne boš gledal po več ur na dan - v monitor pa buljiš ves čas. Zato - raje malce manj zmogljiv procesor pa boljši monitor.

Govoril sem ..
bmen

ADF ::

Napajalni kabel ?

BigWhale ::

Najpomembnejsi del racunalnika je on/off switch, da lahko bestijo ugasnes...

Golden eye ::

Se strinjam z Jebiveter-om!!:D Vse stavi so odvisne druga od druge. Najpolj pomenbna se mi pa zdi grafična kartica (če misliš za igre). Ker igre so zmeraj bolj temeljijo na grafiki.

btw:kup nov computer>:D

Zheegec ::

Kakšno vprašanje - krška nuklearka, kje boš pa elektriko dobil?
Sicer pa ne pričakovat čudežev če boš imel slab proc in pa zelo dobro grafo. Za R9800PRO in FX 5900Ultra je že P4 3.2GHz v nekaterih igrah ozko grlo 8-O
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Golden eye ::

Sej nisem reku da proc ni pomemben!! Hotu sem samo poudarit da se ti bo bolj poznalo če kupiš boljšo grafo kot pa boljš procesor!!>:D

Zheegec ::

Ja, ampak celeron je le celeron... v igrah so pa grafe res bolj pomembne... saj boš pa nekoč upgradal na Athlona ali P4 pa bo grafa prišla do izraza.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Golden eye ::

da o celeronu sploh ne govorimo.....:D

MadMax ::

Najpomembnejši je Euro 220V napajalni kabel.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nodes ::

z slabim procesorjem še disket ne moreš kopirat normalno.
za 9700 je škoda če nima ob sebi 3000+ potem pa res dela vse na 1600x1200 AA in aniso na polovici.
uravnotežen sisitem je najcenejši performance/price.

flipflop ::

P.S.: Kako bi mi delal UT 2003 Na Celeronu 2,3 ghz in grafi 9700?


>:D

e imaš že dost keša za 9700,si lahko pa privoščiš še kaj drugega,ne pa Celerona. Barton 2500+ bi bil dober,če pa že vztrajaš pri Intelu,pa 2.4 GHz/800 P4. Nikakor pa ne Celerona.

dr.J ::

Izgleda, da nič resnega ne delate z računalniki.

Sicer bi se vam zdeli najvažnejši del - vaši podatki in čas, vložen vanje.

Ostalo nadomestiš v trenutku.

flipflop ::

doktor J: poglej kaj je napisal po P.S. ;)

McHusch ::

Najpomebnejša dela računalnika sta ZANESLJIV disk in KVALITETEN monitor. Zagotovo. Ostalo pa glede na potrebe.

frenk ::

jest dam prioriteto grafični in plati...ker cpu in ram se itak da navit BP...oziroma je prioritea hlajenje>:D

Maxtor ::

Torej pri čem nikakor ne šparati, ko kupuješ novi računalnik. Prvo, kot so že povedali, je itaq monitor. Glede komponent v kišti pa definitivno plata. če imaš dober procesor, ram, disk, grafo in plato, ki vsega tega ne more prebavati in se vrivajo čakalni cilkli med delovanjem, potem ti vse to nič ne koristi.

V mojem času sem jaz kupil dobro plato in slabši procesor, pa so mi vsi špili delali bolje kot pri ljudeh, ki so imeli vse boljše od mene, samo plata je bila najcenejša.

No, to je moje mnenje, verjetno se pa kdo tudi ne bo strinjal s tem.

Tic ::

Maxtor: Uzel si mi besede iz jezika... Dobesedno >:D
persona civitas ;>

boom-bar ::

Pomoje sta RAM pa plata še najbolj pomembna.
Legalizirajte mehke droge!!!

flipflop ::

Ampak pri ekranu je bolje vzeti kvalitetnejšega in manjšego kot večjega ki pa ni tako kvaliteten. Matična je itak zelo pomembna,pač je odvisno za kaj uporabljaš kišto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716076 (8115) Vlad Tepeš
»

AMD vs. Intel vojna malce drugače

Oddelek: Loža
311654 (1042) Myth
»

Zakaj menjava proca ne uspe

Oddelek: Pomoč in nasveti
5830 (684) beni
»

Nakup nove grafične kartice (pri celeronu 830Mhz)

Oddelek: Kaj kupiti
281207 (890) SavoKovac

Več podobnih tem