» »

Blockchain izobraževanje

Blockchain izobraževanje

RatedR ::

Pozdravljeni,
grem proti koncu študija informatike, precej močno me pa zanima blockchain tehnologija. Osnove poznam, tud trade-am občasno tako da s tem ni problema. Pogledal sem si tudi par dokumentarcev.

Glede na to da je Slovenija mali raj kar se tiče blockchain tehnologij, ICOjev in podobnega je tudi veliko šans za šiht na tem področju.
kakšen bi bil dober korak k izobraževanju v tej sferi oz. kaj mi še manjka? Kakšno znanje marketinga mogoče? (Programiranje me ne zanima.)

Res je tudi da je veliko delovnih mest, katerih nazivov sploh še ne poznamo pa bi mogoče kdo delil kakšno izkušnjo glede tega.

jype ::

RatedR je izjavil:

kakšen bi bil dober korak k izobraževanju v tej sferi oz. kaj mi še manjka?
Bitcoin in ethereum github. Fixaj buge, pošiljaj patche. Prej ali slej boš postal pomemben del skupnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

janig ::

jype, je rekel, da ga programiranje ne zanima.
Siht? Support pri bitstampu.

RatedR je izjavil:

Kakšno znanje marketinga mogoče?

To ja. Naredis ICO.

jype ::

janig je izjavil:

jype, je rekel, da ga programiranje ne zanima.
Potem pa res nima nikakršnega smisla biti poleg.

RatedR ::

Kaj jype, če nisi developer si pa neuporaben? Mas pa velik ego in me ne cudi tvoja priponka.

Bom izkoristil to šanso, da sem iz slovenije, ki je čist slučajno eden izmed centrov kar se tiče blockchaina...pa tudi če začnem v customer supportu, kar je ubistvu dobra ideja janig.

jype ::

RatedR je izjavil:

Kaj jype, če nisi developer si pa neuporaben? Mas pa velik ego in me ne cudi tvoja priponka.
Ha? To si pa narobe razumel: Če nisi developer, potem nimaš pojma o tem, kaj blockchain sploh je. Glede na to da gre za podatkovno strukturo in glede na to, da so kriptografski algoritmi, ki se nad njo izvajajo zelo specifični, je na koncu popolnoma nepomembno, kaj ob koncu dneva dejansko počneš - developer moraš bit.

RatedR je izjavil:

Bom izkoristil to šanso, da sem iz slovenije, ki je čist slučajno eden izmed centrov kar se tiče blockchaina...pa tudi če začnem v customer supportu, kar je ubistvu dobra ideja janig.
Ne, v resnici niti ni tako dobra ideja. Zakaj se pa bojiš programiranja?

RatedR ::

jype je izjavil:

Zakaj se pa bojiš programiranja?

Prva stvar je nezanimanje za to, bil sem na srednji računalniški, videl sem kako izgleda, rešil sem par nalog in se že takrat predolgo ukvarjal z logičnimi problemi...tudi matematika >sploh< ne leži. Osnove poznam, preko njih pa ne grem ker so se mi na faksu vse daljše naloge iz programiranja preveč vlekle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

jype ::

RatedR je izjavil:

Prva stvar je nezanimanje za to, bil sem na srednji računalniški, videl sem kako izgleda, rešil sem par nalog in se že takrat predolgo ukvarjal z logičnimi problemi...tudi matematika >sploh< ne leži. Osnove poznam, preko njih pa ne grem ker so se mi na faksu vse daljše naloge iz programiranja preveč vlekle.
A pa si že kdaj poizkusil dejansko programirat?

Ker tisto, kar ste počeli v srednji šoli in na faksu, v resnici sploh ni programiranje.

xmetallic ::

V bistvu te sploh ne zanima blockchain ampak denar povezan s hype-om, ki se dogaja okoli te tehnologije. Kot support boš delal malo nad minimalcem. Kot je že jype napisal, brez deep dive-a v tehnologijo, kar zadeva predvsem programiranje, nima smisla biti zraven. Tudi ne moreš priti zraven, ker te nobeno podjetje brez dobrega poznavanja tehnologije ne bo zaposlilo.

RatedR ::

@jype Neki sm probavu z SQL in PHPjem se igrat da ti podatke s spletne strani v bazo pošilja ampak nima veze, končujem debato o programiranju ker se v to nebom usmeril.

@xmetallic Ni res, saj vendar vem da cene regulira celotna skupnost po malem in mi tudi nevem kakšno znanje nebi pomagalo da bi zaslužil.

Po vajini logiki ima torej vsak uslužbenec v podjetju, ki je usmerjeno v blockchain, ICOje ipd, uporabno znanje programiranja...prosim lepo no. Kaksni so se kej sihti? niso vsi developerji...

jype ::

RatedR je izjavil:

Po vajini logiki ima torej vsak uslužbenec v podjetju, ki je usmerjeno v blockchain, ICOje ipd, uporabno znanje programiranja...prosim lepo no. Kaksni so se kej sihti? niso vsi developerji...
Lahko si vratar.

Al pa prodajaš blockchain limonado in boš tudi miljonar.

janig ::

Njega zanimajo podjetja, ki imajo "neki veze z blockchainom". Sepravi to so support, blockchain evangelist8-) ali pa developer.
ICOti rabijo marketing in evangeliste ... Bos pa verjetno tezko prisel zraven.

p0ki ::

https://www.mojedelo.com/viberate-d-o-o...

tle maš en scam coin kjer jim dol visi za developerje tak da direkt za take ko hočejo samo $$$ brez nič
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Invictus ::

On bi rad postal milijonar brez vložka v znanje.

Žal tako ne gre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RatedR ::

Invictus je izjavil:

On bi rad postal milijonar brez vložka v znanje.

Point te teme JE izobraževanje...izločil sem samo programiranje, ker mi ne gre in me ne zanima, pa že nimam šans?
Dajmo rajsi malo bolj objektivno odgovarjat pa povedat na katerem podrocju se lahko se izobrazim poleg developmenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

Machete ::

Marketing w. social media. Vratarnica pa je že bila omenjena.
(Torej lahko si P.R. glas onih, ki jih programiranje zanima).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

jype ::

Jaz se ti opravičujem, če si od mene slišal, da "nimaš šans" na drugih področjih. Daleč od tega. Blockchain startup lahko narediš sam, izključno z obvladovanjem marketinga.

Kar pravim je to, da so vsa ta znanja popolnoma nepovezana z blockchainom. Komot si tudi marketing ali support za lokalni šahovski klub in dosežeš svetovno slavo na tak način.

xmetallic ::

RatedR je izjavil:

Point te teme JE izobraževanje...izločil sem samo programiranje, ker mi ne gre in me ne zanima, pa že nimam šans?
Dajmo rajsi malo bolj objektivno odgovarjat pa povedat na katerem podrocju se lahko se izobrazim poleg developmenta.

Kot da bi rekel, da želiš postati voznik avtobusa ampak ne želiš voziti avtobus.

SmeskoSnezak ::


https://www.youtube.com/watch?v=bBC-nXj3Ng4

Izobrazba? Sodec po videu zgoraj, ki ga je ze nekdo objavil nekje na tem forumu, samo kopiram ga tukaj... se lahko posvetis matematiki, ekonomiji, algoritmom, kriptografiji, varnosti, omrezju in omreznim protokolom. Izbira je tvoja, je pa samo delno res, da moras biti "programer/developer".
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Programiranje mu ne gre, zatorej izločimo vse, kar rabi logiko. PR in support ostaneta torej. In pa vloga investitorja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tehnična stran bitcoina

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
284619 (3548) kakob
»

Vodjo BTC-e bo Grčija izročila Rusiji in ne Franciji ali ZDA

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3511066 (9270) WhiteAngel
»

Blockchain za fotografije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
515480 (4012) SmeskoSnezak
»

ROX PREICO se začne 21.2. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
5914241 (10890) sandmat
»

Vsa podjetja rabijo "seniorčke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714096 (10922) krneki0001

Več podobnih tem