» »

Razvoj aplikacije za oddaljeno naročanje preko tablic

Razvoj aplikacije za oddaljeno naročanje preko tablic

i33a ::

Pozdravljeni,
ukvarjam se s projektom, ki bo deloval zelo podobno, kot naročanje menija preko tablice v gostilni (eliminiramo čas čakanja na natakarja, da sploh pobere naročilo). Sicer bo projekt namenjen za uporabo v drugem sektorju, a bo delovanje aplikacije z izjemo vsebine podobno.
Zaenkrat sem se zamisil tako, da bi postavil nek strežnik, kamor bi potem aplikacije na teh tablicah pošiljale podatke. Na drugi strani pa bi lahko gledali naročila (na primer v kuhinji).
Zanima me predvsem kakšne tablice se ponavadi uporabljajo za to? Mislim, da sem nekaj podobnega videl v neki azijski restavraciji v Lj pred časom, a se žal ne spomnim kje. Tečejo take apliacije običajno na androidu? Kako zagotoviti, da bo aplikacija nekako "zaklenjena" v odpredje in gost ne bo uporabljlal tablice za druge namane?

Vsaka informacija bo dobrodošla. Hvala!

d4vid ::

Najbolj enostavno pomoje to deloma uredis tako, da android misli da je tvoj app launcher. Potem lahko rines nazaj kolikor hoces, pa bo se vedno odprta ta aplikacija. Potem pa nekako (z neko aplikacijo) zaklenes nastavitve in vklop/izklop wifija in ostalega, kar se ti pojavi ko potegnes iz vrha ekrana proti dnu. Ker ce se ti kje zalomi je pa dobro da vpises geslo in si v nastavitvah (katere se da dobiti prek tega drop down menija po vsej verjetnosti)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

AndrejS ::

i33a ::

Super. Hvala za pomoč! :)
Zanima me, če kdo slučajno kaj ve kako je glede hardware-a?
Iščem neko poceni tablico (idealno, tako kot sem videl tam v azijski restavraciji).. Izgledale so precej poceni in nezanimive za krajo. Zaslon pa je bil v tehnologiji e-ink (ali nekaj podobnega). Tako, da niso potrebovale konstantnega polnjenja.

jukoz ::

Verjetno si videl Visionectovo "tablico". Razvili so jo za te namene, sedaj se uporablja za tole:
https://getjoan.com/

Osnovna je bila res kul (Geoffrey), bila vododoprona itd:


Gor teče web broswer, ki se priključi na eno spletno stran, preko katere delaš naročila. Stran je seveda lahko poljubna.
Par let nazaj smo jo testirali za eno povsem drugo uporabo (brez weba), vendar je bila sprememba firmware-a predraga.

Če bi pa imel podoben HW (torej e-ink klient z web broserjem) pa sporoči na ZS. Vsaj za prototip bi bilo OK.

LoveKvothe ::

Jaz sem bil v enaki situaciji kot ti, ko smo s podjetjem razvijali aplikacijo, ki bi morala delovati v tako imenovanem 'kiosk' načinu. Torej aplikacija in nič drugega, vse ostale stvari kot so gumbi ne smejo delovati (razen gumb za nazaj - akcijo tega gumba lahko preprosto overridaš v kodi in tako preprečiš izhod iz aplikacije. Ostale gumbe kot so home in recent apps težje izključiš v kodi).

Problem sem rešil tako, da sem za to namenjene aplikacije root-al, in jim v config datoteki spremenil keybindinge, tako da določeni gumbi niso bili aktivni (gumb za izklop, home button in recent app button). V aplikaciji je potrebno onemogočiti še zgornjo vrstico, tako da slide down ne odpre vrstice z obvestili. V aplikaciji smo naredili še skrito funkcionalnost za skrbnike aplikacije, tako da lahko aplikacijo z vnosom pravilnega gesla tudi zaprejo, če je to potrebno. Poskusil sem brez rootanja tablic, vendar ni tako preprosto spremeniti obnašanja sistemskih gumbov (enim je celo uspelo, vendar mislim, da na nižjih Android API-jih, men ni uspelo).

Če se boš lotil tega načina (ni najboljši, ker rootanje naprave pomeni izgubo garancije) in boš prišel do kakšnega problema javi :)

Mavrik ::

Hmm, oba Android in iOS podpirata COSU (torej kiosk, samo ena aplikacija) način, zakaj kompliciranje z rootom in hekanjem?

Glej npr. https://developer.android.com/work/cosu... ?
The truth is rarely pure and never simple.

LoveKvothe ::

Mavrik je izjavil:

Hmm, oba Android in iOS podpirata COSU (torej kiosk, samo ena aplikacija) način, zakaj kompliciranje z rootom in hekanjem?

Glej npr. https://developer.android.com/work/cosu... ?


Hm, čudno da na tole nismo naleteli pri iskanju kako narediti Kiosk mode app... Očitno včasih najenostavnejše stvari spregledaš :) Hvala za link, mogoče kdaj pride naročilo še za kakšno tablico, pa da se jo ne roota in vse ostalo ampak samo spremeni v kodi. Verjetno tale tutorial kul? https://codelabs.developers.google.com/.....%2F..%2Findex#0

Stari89 ::

Ne pozabite na Kensington lock + zavarovanje pred poškodbami/krajo. Folk je žleht.

Ales ::

LoveKvothe je izjavil:

... rootanje naprave pomeni izgubo garancije ...
Ne je ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

LoveKvothe ::

Ales je izjavil:

LoveKvothe je izjavil:

... rootanje naprave pomeni izgubo garancije ...
Ne je ne.


Yeah, right, zato pa vsak rooting tutorial izključno opozarja, da z nadaljevanjem postopka, ki je opisan, izgubiš garancijo. Tudi iz prve roke lahko potrdim to, prav tako pa dosti Q/A na googlu.

noraguta ::

Mah noben ne roota nekaj brez barv. Tega buttlerja so imel na krvavcu v sončkunže 5 let nazaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ales ::

LoveKvothe je izjavil:

Ales je izjavil:

LoveKvothe je izjavil:

... rootanje naprave pomeni izgubo garancije ...
Ne je ne.


Yeah, right, zato pa vsak rooting tutorial izključno opozarja, da z nadaljevanjem postopka, ki je opisan, izgubiš garancijo. Tudi iz prve roke lahko potrdim to, prav tako pa dosti Q/A na googlu.

Če uveljavljaš garancijo v ZDA (ali še kje) je temu mogoče tako. Za garancijo v EU in v Sloveniji pa ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android -ROOT (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
596821 (3452) max157
»

Samsung Galaxy S7 root

Oddelek: Mobilne tehnologije
122100 (1920) roko granata
»

Nov Android bo 5.0

Oddelek: Novice / Android
4112102 (10173) PrimozR
»

TV2GO - T-2

Oddelek: Mobilne tehnologije
166831 (4562) yani2000
»

Samsung Galaxy S3 - kako prenesti aplikacije na micro SD kartico

Oddelek: Mobilne tehnologije
229828 (9518) Boomer

Več podobnih tem