» »

Predlogi za smartphone z najboljso kamero

Predlogi za smartphone z najboljso kamero

1
2
»

jernej47 ::

http://www.photographyblog.com/reviews/...

RAW DNG sampli na dnu strani obetajo. Odprl sem jih z irfanview +formats plugin in že brez dodatnega post-procesiranja dobre detajle pokaže.

shadeX ::

Goody je izjavil:

shadeX je izjavil:

blackbfm je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Za najboljso kamero overall bi gledal samsung ali iphone.


Sem gledal prej sample primerjavo huawei p20 in iphone x in je x za v kanto:))


Lahko še drugi primerjamo te sample?


https://www.dxomark.com/huawei-p20-pro-...

predvsem tista nočna fotka ulice je fenomenalna...


Vsi imajo dobro sliko v temi. Je pa od huewaia najbolj temna od vseh. Nikakor pa ni ena boljša od druge.

blackbfm ::

Vsi imajo dobro sliko v temi. Je pa od huewaia najbolj temna od vseh. Nikakor pa ni ena boljša od druge


Tista ulicna fotka je od huawei dalec najboljša.. Highlighti niso tok grdo preosvetljeni kot pri konkurenci + temni deli imajo mnogo vec detajlov.. Na iphonu je fotka cist sprana

Andy9 ::

shadeX ::

blackbfm je izjavil:

Vsi imajo dobro sliko v temi. Je pa od huewaia najbolj temna od vseh. Nikakor pa ni ena boljša od druge


Tista ulicna fotka je od huawei dalec najboljša.. Highlighti niso tok grdo preosvetljeni kot pri konkurenci + temni deli imajo mnogo vec detajlov.. Na iphonu je fotka cist sprana


Očitno stvar okusa. Od huewaia je zame preveč temna. Imata pa pixel in iphone čist podobno osvetljeno sliko.

fujtajksel ::

jb_j je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Prvic se srecujem z besedo plasticnost fotke. Razlozi, kaj to pomeni.


Slabe barve in pomankljiv dinamični razpon se na telefonu kompenzira s postprocesiranjem in rezultat daje občutek plastičnosti, cenenosti, fejk, vodenke.. V primerjavi s fotkičem ki dejansko zajame neke detajle. Ampak ja, največji problem fotkiča je da ga nimaš vedno pri roki in ne gre enostavno sharat slik.


ne vem točno, samo po občutku včasih hdr na telefonih dela kar čudeže.


Ne vem če ravno dela čudeže. Ampak dela kar vredu in je pogosto po defoltu celo vklopljen! Pa par telefonov celo že ima visokokontrastne HDR zaslone, ker je razvoj pri telefonih pač 10x hitrejši kot drugje. Pa pri senzorju dvojni ISO zajem iz iste ekspozicije (da ni časovnega zamika med ekspozicijami), pa kombiniranje z dodatno monokromatsko kamero...
Medtem ko so izdelovalci tavelkih foto kišt tipično bolj konzervativni in tud če imajo (HTP, ALO, ADL, DRO...) dajo rajši defolt izključeno in sploh zelo zmerno.

blackbfm ::

ja, na telefonu so potrebni workaroundi in kombiniranje da dobiš uporaben rezultat... aps/ff senzor pa da ze sam od sebe dovolj dobro sliko

fujtajksel ::

blackbfm je izjavil:

ja, na telefonu so potrebni workaroundi in kombiniranje da dobiš uporaben rezultat... aps/ff senzor pa da ze sam od sebe dovolj dobro sliko


Senzor že, ampak avtoekspozicija in procesiranje je pa tipično stare šole, ker je predpostavka da slika nekdo ki se spozna, v dobri svetlobi in za printat na papir. Velika je razlika kar ti izpljune foto na avto (precej slabše kot mobi) in kar lahko narediš z ročno osvetlitvijo iz raw v LR v štirih potezah. Pri mobijih je vse obrnjeno, prepostavka je da slika kakršnkoli butl v kakršnikoli mogoči ali nemogoči svetlobi in za prikaz na lastnem zaslonu.

Ales ::

Važno je, da bodoči uporabnik razume, kaj kupuje. Kamera oz. procesiranje slike na telefonih je v veliki meri res prilagojeno za drugo vrsto konzumiranja fotografije, kot je to pri profesionalnih ali polprofesionalnih fotoaparatih. Raw, postprocessing? Nope, Facebook in Instagram.

In tukaj so še omejitve strojne opreme, če nič drugega, pogojene z prostorom in dizajnom teh ploščatih tablic. Programski vmesniki so v veliki meri tudi nekaj čisto drugega. Namenski gumbi za hitro izbiranje nastavitev? Ni ne duha ne sluha...

Ne rečem, pač in ena in druga naprava zmore škljocniti fotko, torej je primerjava na mestu. Ampak malo bolj resen namenski fotoaparat je čisto drug svet. Zaostajajo pa pri deljenju fotografij, priročnosti (dobesedno) uporabe pa še kaj bi se našlo. Cena, med drugim, vlačenje leč s sabo ali pa vsaj osnovna velikost naprave... vse to je dejansko važno.

Lepo, da telefoni dobivajo malo večje senzorje. Kar tako naprej, upam, da bo šlo ornk v to smer. Kar naj Nokia zdaj vrže nekaj ven s petimi lečami, pa da vidimo, če bo kaj pametnega.

Pričakoval bi malo več inovacije v Sony telefonih. Odkar so pogoltnili Minolto so njihovi pravi fotkiči res dobre naprave. Imajo ves potreben know-how, senzorji, programska oprema... Torej, kaj čakajo?

Jerry000 ::

Mislim da z Pixel 2 nimaš kaj falit

shadeX ::

Torej se strinjaš, da je smiselno menjat high end telefon za high end telefon? Pridobil bo ravno toliko -> 0.

Razen če mu Android bolj ustreza, glede kamere bo na istem.

blackbfm ::

Pričakoval bi malo več inovacije v Sony telefonih. Odkar so pogoltnili Minolto so njihovi pravi fotkiči res dobre naprave. Imajo ves potreben know-how, senzorji, programska oprema... Torej, kaj čakajo?


saj prodajajo senzorje, s sami telefoni pa ne morejo, nimajo lastnega soca, torej loh konkurirajo kvecjem poceni kitajcem

Ales ::

Mislil sem predvsem na optiko in oblikovno ergonomijo. Na področju senzorjev in SOC-a mislim da Sony kar lepo uporablja svojo tehnologijo, od BIONZ for mobile dalje. Mogoče bi jo lahko še bolj, ne rečem, morda jih tuj modemski in CPU del omejuje.

Kaj pa vem, mogoče je G lens kaka prednost pred konkurenco in se le nisem dovolj poglobil.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

Torej se strinjaš, da je smiselno menjat high end telefon za high end telefon? Pridobil bo ravno toliko -> 0.

Razen če mu Android bolj ustreza, glede kamere bo na istem.

Ni vsak high end enak drugemu. Merčka G, Audi in Nissan GTR ne ponujajo enake izkušnje.
Kolikor ti Pixel 2 ponuja ugodja, toliko ti v30 ponuja več glede glasbe in P20 Pro glede fotografije.

harmony ::

shadeX je izjavil:

Torej se strinjaš, da je smiselno menjat high end telefon za high end telefon? Pridobil bo ravno toliko -> 0.

Razen če mu Android bolj ustreza, glede kamere bo na istem.


Meni osebno moj iPhone8 sploh ne izgleda kot en "high end telefon". Nic boljsi od prejsnjega 6s. Se dobro, da ga nisem sam placal. IMO bom sel v smeri Note8.

koyotee ::

NikolormousB je izjavil:

Ja, iPhone in Pixel delata res katastrofalne fotke. V smeti z njima.


Človek išče NAJBOLJŠO kamero na mobitelu, kje je problem?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shadeX ::

koyotee je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Ja, iPhone in Pixel delata res katastrofalne fotke. V smeti z njima.


Človek išče NAJBOLJŠO kamero na mobitelu, kje je problem?


Da bistveno boljše kamere kot jo ponujata ta dva telefona trenutno ne bo dobil. Lahko mi pa še vedno dokažete da se motim in prilepite sample, ki trdijo nasprotno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

koyotee ::

Pa sej, če je samo en procent boljša, je dovolj, če išče najboljšo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

next3steps ::

shadeX je izjavil:

koyotee je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Ja, iPhone in Pixel delata res katastrofalne fotke. V smeti z njima.


Človek išče NAJBOLJŠO kamero na mobitelu, kje je problem?


Da bistveno boljše kamere kot jo ponujata ta dva telefona trenutno ne bo dobil. Lahko mi pa še vedno dokažete da se motim in prilepite sample, ki trdijo nasprotno.

P20 Pro. Teste sam išči, glede na to, da ti moramo splošno znana dejstva MI dokazovati.

shadeX ::

splošno znana dejstva


Aha :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

NikolormousB ::

koyotee je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Ja, iPhone in Pixel delata res katastrofalne fotke. V smeti z njima.


Človek išče NAJBOLJŠO kamero na mobitelu, kje je problem?


1. problem: Razlike so relativno majhne. Mislim, da je prav, da se to izpostavi, da ne bo keširal 900 eur za P20 pro, na koncu pa bo videl, da je fotka 5% boljša.

2. problem: Moj odgovor je letel predvsem na tole smešno izjavo:

Sem gledal prej sample primerjavo huawei p20 in iphone x in je x za v kanto:))

harmony ::

No poleg "najboljse" fotke je bolj vazna odzivnost, brzina ter ostale funkcije kot so bokeh...IMO P20 Pro zmore to bolje kot iPhone8.
Poleg tega kot sem omenil je eden od razlogov menjave telefona tudi to, da mi je iPhone enostavno postal en velik boring. Pa najeda mi 2 stvari imeti v zepu in skoz misliti, a sem spravil napravo za merjenje cukra v torbo / zep ali ne.

Klincev Apple enostavno ne zeli odpreti kode, da bi bral podatke s senzorja na roki.

krneki0001 ::

jernej47 je izjavil:

Moje izkušnje:
Nokia 808 (izgubljena) -> Nokia 808 (razbita) -> Nokia 808 (v predalu) -> Lumia 950
Do danes še noben telefon ni naredil boljše slike kot 808. Čakam na review P20 Pro.


Ker nisi lumie 1020 sprobal. >:D

next3steps ::

shadeX je izjavil:

splošno znana dejstva


Aha :))

Večmesečne raziskave bom delal zate, ki do 5 ne znaš preštet. Pa res!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Ales ::

Upam da folk še ve, da je pravi bokeh posledica uporabe ustreznih leč oz. objektiva, ne softverska funkcija.

Seveda pa tega konzervice, z nečim kar se le pogojno lahko imenuje objektiv, ne zmorejo.

FiReFTW ::

Ja kot so eni že povedali, razlike v flagship telefonih so zelo male, vsi delajo čudovite slike, po kvaliteti in tako.
So pa vseeno razlike, eni delajo boljše v temnih prostorih, eni boljše slike ponoči, eni boljše panorame narave itd... pa tudi določeni imajo kakšne funkcije zanimive v sami kameri, eni imajo spet druge.. tako da treba primerjat slike pa funkcije se odločit kera tebi najbolj ustreza.

MrStein ::

Ales je izjavil:

Upam da folk še ve, da je pravi bokeh posledica uporabe ustreznih leč oz. objektiva, ne softverska funkcija.

Seveda pa tega konzervice, z nečim kar se le pogojno lahko imenuje objektiv, ne zmorejo.

bokeh je pomanjkljivost, ki jo nekateri poskušajo "prodati" kot feature.

Ales je izjavil:

Važno je, da bodoči uporabnik razume, kaj kupuje. Kamera oz. procesiranje slike na telefonih je v veliki meri res prilagojeno za drugo vrsto konzumiranja fotografije, kot je to pri profesionalnih ali polprofesionalnih fotoaparatih. Raw, postprocessing? Nope, Facebook in Instagram.

Seveda imaš RAW na telefonih. (ne na vseh)


In tukaj so še omejitve strojne opreme, če nič drugega, pogojene z prostorom in dizajnom teh ploščatih tablic. Programski vmesniki so v veliki meri tudi nekaj čisto drugega. Namenski gumbi za hitro izbiranje nastavitev? Ni ne duha ne sluha...

---> Custom camera app.


Sicer noben ne trdi, da so telefoni enako dobri kot fotiči za 1500 in več EUR.
Tam pod 500 EUR pa je že vprašanje.

Že moj stari S3 je čisto primerljiv z Nikon 1. Seveda ne v vseh pogojih, ampak na rojstno-dnevni zabavi spontano slikati "dedki" več nimajo kaj iskati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

blackbfm ::

bokeh je pomanjkljivost, ki jo nekateri poskušajo "prodati" kot feature.


Nop..portretne in podobne fotografije kr rabijo dolocen bokeh da izpadejo proper

Custom camera app.


Ki pa ponavadi ne more dostopat do vseh featurjev senzorja in dobis slabse ven kot s stock appom

Ales ::

@MrStein, globinska ostrina in bokeh se namensko uporablja pri fotografiji. Ne vem, zakaj bi bila to le pomanjkljivost, je pač inherentna lastnost objektivov pod določenimi pogoji. Priznani proizvajalci objektivov to upoštevajo pri dizajnu.

Zdaj po novem je pa to postal še processing gimmick v telefonu. Kaj čmo. Še ena analogna žrtev v digitalnem svetu...

Raw format seveda je kot opcija na nekaterih telefonih. Ampak koliko folka pa s telefonom škljoca v raw? Promil? Procent? Vsi ostali se lepo zanesejo na jpeg direktno iz telefona. Večina uporabnikov niti ne ve, o čem je govora.

Glede custom camera app... mislil sem na fizične namenske gumbe za hitro izbiranje opcij. Ne pri njih ne pri splošni ergonomiji ohišja ti custom app prav nič ne pomaga.

Zdi se mi, da je dizajn telefonov v veliki meri prilagojen poziranju na mizi in pogojno še držanju v roki pri gledanju na ekran (a la list papirja). Ergonomija ni prilagojena niti držanju v roki pri telefoniranju, kaj šele pri fotografiranju.

O "zmogljivostih" S3 pa raje ne bi... ;)

Mogoče lahko odpremo novo temo in primerjamo kake 10-15 let stare prosumer / DSLR fotoaparate z raznimi modernimi telefoni..?

blackbfm ::

Zdaj po novem je pa to postal še processing gimmick v telefonu. Kaj čmo. Še ena analogna žrtev v digitalnem svetu...


Uf, se hitro opazi ko je softwerski bokeh uporabljen.. Ce pa glitchne cez rob npr pramen las je pa sploh grdo

Se ne moremo pogovarjat o analognih zrtvah pri sami optiki

next3steps ::

blackbfm je izjavil:

bokeh je pomanjkljivost, ki jo nekateri poskušajo "prodati" kot feature.


Nop..portretne in podobne fotografije kr rabijo dolocen bokeh da izpadejo proper

Custom camera app.


Ki pa ponavadi ne more dostopat do vseh featurjev senzorja in dobis slabse ven kot s stock appom

Definiraj custom? A je originalna tista od Googla? Do senzorja, ki ga vgrajuje ima dostop vsak proizvajalec.

blackbfm ::

Original (stock) je od proizvajalca tel.. S play stora pa so custom appi

next3steps ::

Google Camera pravtako iz trgovine Play.
Kar se tiče custom appov, imajo enaka dovoljenja kot pa stock. Do licencirane tehnologije oziroma če želiš programskih rešitev pa se strinjam, da ne zmorejo dostopati.
klik, klik
https://developer.android.com/reference...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024201 (21043) no comment
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458318 (6516) r3dkv1c4
»

Najboljša kamera pri mobilnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513769 (12285) kmegli
»

Telefon..kamera

Oddelek: Pomoč in nasveti
313830 (3117) matobeli

Več podobnih tem