» »

Rešitev problema z delitvijo slik v podjetju

Rešitev problema z delitvijo slik v podjetju

urosrht ::

Pozdravljeni,
zanima me kako bi rešil sledeči problem:
Pri podjetju z mednarodno špedicijo, bi vozniki(ca 40 voznikov) iz tujine s mobilnim telefonom poslikali prevozne dokumente, dokumentacijo in ostalo, ter to poslali na sedež firme. Zanima me s katero storitvijo/programom bi bilo to najenostavnejše?

Kot prvo mi je na misel prišla neka storitev v oblaku (gdrive, one drive...). Da vsakemu vozniku ustvarim mapo ter vanjo odlaga slike preko podatkovne povezave. Problem tu nastane, ker se vse mape med seboj sinhnorizirajo, omejitev prenosa podatkov na enem telefonu pa je 300mb.
Kot drugo smo mislili preko programa Viber ali preko emaila, vendar bi bila storitev časovno zelo potratna ter nepregledna.

Zanima me, če obstaja kakšna takšna storitev v oblaku ali program, da iz glavnega računa vidiš podatke v vseh mapah. Mape pa se med seboj ne sinhnorizirajo?

Za informacije se že vnaprej zahvaljujem. Hvala.

Tribal ::

V oblaku lahko določiš katere mape se sinhronizirajo, tako da to ne bi smel biti problem...

urosrht ::

Zaenkrat mi najbolj odgovarja one drive, saj je nekako najenostavnejši za uporabo. Vendar žal nikjer ne najdem, kako izklopim medsebojno sinhnorizacijo med mapami.
Ustavil sem en račun v njem 40 map, za vsakega voznika posebej. Tako da bodo vsi uporabniki imeli en račun, vendar vsak svojo mapo v katero bodo objavljali slike. Problem je ko en objavi se le to sinhnorizira vsem ostalim. Sedaj me zanima (npr. če je slika 1.5 mb) in če ob sinhnorizaciji ostalimi potroši vsakemo isto 1.5mb ali samo v primeru če jo vsak voznik posebej prenese na telefon, takrat pobere 1.5mb?

DeeCoy ::

Če iščeš dobro oblačno storitev.. Mega.nz je popolna stvar. Lahko ima celo vsak svoj račun, mape pa lahko medsebojno deliš po računih, prav tako na telefone ne prenaša datotek, samo prikaže jih, dokler ne klikneš na njih niso prenešene. Uporabljam mego za osebne namene in razne namene projektov, deluje odlično, da ne omenjam 50GB free prostora.

matobeli ::

google photo poglej

Invictus ::

Ti ne rabiš cloud storaga, ampak FTP server.

Če bodo samo gor pošiljali.

Pa ne bodite tako škrt kot firma. Sam plačujem 11 EUR/mesec za 20 GB podatkov po celi Evropi ;). Če se tega ne morete privoščiti, zaprite firmo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

urosrht ::

DeeCoy je izjavil:

Če iščeš dobro oblačno storitev.. Mega.nz je popolna stvar. Lahko ima celo vsak svoj račun, mape pa lahko medsebojno deliš po računih, prav tako na telefone ne prenaša datotek, samo prikaže jih, dokler ne klikneš na njih niso prenešene. Uporabljam mego za osebne namene in razne namene projektov, deluje odlično, da ne omenjam 50GB free prostora.



Tole zgleda super. Moti me edino ker je v angleščini. Je mogoče mozno na one drive od Microsofta prav tako nastaviti, da bodo datoteke vidne, vendar da bo prenos podatkov se aktiviral, samo ko se jih bo prenašalo?

blackbfm ::

Tole z enim accountom in sinhnorizacijo se slisi skrajno amatersko in kar klice po problemih..

Ti ne rabiš cloud storaga, ampak FTP server.


Web server in en enostaveb web app/obrazec za upload

feryz ::

300 mb šofer!? Tu je glavna neumnost.
Rešite tole, pa ne bo problemov.

urosrht ::

Obstaja kakšna stran, kjer zakupiš plac na online ftp serverju, pa da je potem povezano z kakšno enostavno android aplikacijo, preko katere bodo lahko uploadali datoteke? Aplikacija mora biti enostavna za uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosrht ()

GupeM ::

Onedrive ti ničesar ne sinhronizira sam na telefon. S telefona na OD pa ja, tako da bi pomoje to bila povsem ok opcija. Seveda mora vsak uporabnik imeti svoj račun, njihove mape pa shareaš tako, kot si želiš.

Invictus ::

Vi rabite celo aplikacijo...

Ker drugače bo preveč napak, če boste voznike učili kako delati s temi "home made" rešitvami...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Stari89 ::

Garantiram ti slabo voljo računalniško polpismenih delavcev, ko jim boš zabičal, da morajo preko računalnika skopirat dokumente na neko oblačno storitev. Na koncu boš zadnjo tretjino ljudi na roke vnesel not sam.
Podjetje s 40 zaposlenimi bi moralo imet postavljen oreng HRM sistem. Če ne zaradi drugega, da si zmanjšaš stroške administracije in živce zaradi jajcanja s fotkami dokumentov. V Kokoški imaš dovolj firm, ki ti bojo hitro znale razvit rešitev za tvoj scenarij po konkurenčni ceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtorji stare Petye objavili šifrirne ključe

Oddelek: Novice / Varnost
4112476 (10063) poweroff
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8416952 (8104) dunda
»

Upload datoteke, download le izbrani

Oddelek: Omrežja in internet
6732 (554) amacar
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8327024 (21493) Lonsarg
»

Microsoft preobrazil SkyDrive v OneDrive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5316526 (13526) LJ4L

Več podobnih tem