» »

Playout sistem za TV, sami problemi..:(

Playout sistem za TV, sami problemi..:(

Primoz1979 ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč, pa da opišem problem, ki mu ne vidim rešitve. Za manjšo lokalno TV postajo za predvajanje programa smo kupili računalnik, ki mora delati 24/7. Specifikacije: i7-8700K, 16GB, NVIDIA GTX1060, 256GB NVM disk za sistem, GIGABYTE Z370 HD3, WIN10, plus še zunanji RAID, na katerem je vsa vsebina (oddaje, poročila, itd..), aplikacijo za predvajanje https://www.elementseurope.com/turnkey/ - elite verzijo in pa Blackmagic Design video kartico z SDI izhodom. Preden smo se odločili za nakup, smo se naokoli pozanimali, vse manjše lokalne tv postaje niso imele nobenih težav s softwareom. Problem je sledeč, po nekaj urah se komplet windowsi sesujejo, oz javi da mu zmanjka virtual memory-ja. Zvoham na Telekomu enega maherja za windowse, se priklopi na komp, pregleda, pravi, da je vse v redu. Med samim delovanjem ga aplikacija rabi okoli 300MB. Na začetku smo poskusili virtual memory nastavit ročno - zgodi se isto. Potem poskusimo brez NVIDIA grafične kartice oz z grafiko na matični. Vse dela super en teden, potem poskusimo z NVIDIO, sesuje se spet isti dan. Sklepamo, da je problem v NVIDII, danes zaštartam software z onboard grafiko, evo, spet napaka Virtual memory too low... meša se mi že, ker ne vem kje je napaka, direktor pritiska, da stvar mora delati, proizvajalec softwarea pa trdi, da je napaka na naši strani, ali v kompu ali pa kje drugje...je imel morda kdo podoben problem v zvezi z virtual memoryjem? Hvala za kakršnokoli pomoč!

Primož
lp, primoz

Primoz1979 ::

Aja, RAM smo tudi stestirali in je v redu..lp
lp, primoz

DeeJay ::

Testirite z drugim ramom, ki je certificiran za to matično ploščo.
https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z3...

sandmat ::

Če ti piše, da je problem v virtual memoryju, bo problem v tem. Kateri windowsi so gor? Originalni? se je kdo igral s page fajlom?

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Primoz1979 ::

Hej, hvala vsem za odgovore..

@DeeJay
RAM je tak kot mora biti za to matično...

@sandmat
Windowsi 10, licenčni, vse tako kot mora biti.. Page file na začetku naštimam, da ga winsi sami določajo, kasneje smo ga dali na ročno na 48GB, problem ostaja..

Danes se spet zajebavam, pa se mi zdi, da sem bližje rešitvi..v glavnem sam software sestoji iz dveh aplikacij, v eni - Playlist Scheduler - se delajo playliste, v drugi se playliste predvajajo... Dodajam screenshot Playlist Schedulerja https://app.box.com/s/pnfp569850syhsev1... . Levo označeno z roza barvo je okno oz baza s klipi, ki se jih potem meče v desno okno označeno z zeleno barvo...in potem save playliste in odpiranje playliste v samem playoutu. Okno označeno z modro barvo spodaj ima funkcijo izdelave programskih blokov, kar nam kot mali lokalni TV pride prav, ko je veliko oglasov (dopoldanski in nočni čas), pač skreiraš nov blok, mu daš ime, in dodaš vanj klipe. Tu nastane problem, ko hočem to naredit, skreiram nov blok, označim klip in jih hočem dodati, se pojavi tole https://app.box.com/s/0cshwa4kxlkq0nmik......kliknem continue, aplikacija dela kao normalno, vendar se ob premiku miške v modro okno pojavi zraven kazalca moder krogec, ki melje in melje...od tukaj naprej playlisto shranim, jo odprem v Playoutu, in po enem dnevu (ali pa še prej) je spet isto..virtual memory too low...če funkcije izdelave blokov ne uporabim pa playout dela normalno...

Prilagam še error, ki ga aplikacija javi... https://app.box.com/s/43ura1plbvpgy090j...

Se morda da iz te napake videt, ali se tukaj kaj zatakne, oz je to vzrok, da mu zmanjka virtual memory-ja?

Hvala še enkrat!!
lp, primoz

Zgodovina sprememb…

Primoz1979 ::

Pa še link za napako, khm...

https://app.box.com/s/43ura1plbvpgy090j...
lp, primoz

filip007 ::

Mogoče bi RAM dodali, samo problem je verjetno drugje.

Mogoče novejši BIOS za ploščo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

sandmat ::

Primoz1979 je izjavil:

Pa še link za napako, khm...

https://app.box.com/s/43ura1plbvpgy090j...

Hm, mogoče sem kaj spregledal, ampak napaka je precej omejena na handling nezmožnosti shranjevanja datoteke (path je prazen). Kje dobiš Virtual memory too low error? Filewriter piše na disk, ne v ram (če ni del rama pomountan kot disk).

ne vidim povezave med obema problemoma trenutno, možno pa je, da sem kaj spregledal, ker sem pogledal samo nahitro.

Baja ::

tale elements playout je imel velike težave z win10 par let nazaj. če so kaj zrihtali nevem, dela pa na win 8, kolko tolko brez problemov.

tudi sam program in stabilnost le-tega zgleda kot da ga je nekdo naštriko čez vikend. da o UX/UI ne začnem.

največji fail tega playouta pa je v tem, da se moraš ročno prijaviti preden začne karkoli playat. čeprav zna pravilno nadaljevati predvajanje ga mora nekdo ročno zagnati po restartu ?!?

Baja ::

ja, glede virtual memory ni blo težav/napak.

po prvem errorju ga je najbolje čimprej restartati, ker nehajo delati tudi kakšne druge (nepovezane?) funkcije

bodite pripravljeni na sporadične izpade. včasih spusti kakšen fajl (čeprav je isto PL že odvrtel BP). je lahko bolj ali manj kritično, odvisno kako zlagate program.

moram pa priznati, da je modul, ki predvaja program dokaj robusten.

priporočam tudi, da to mašino uporabljate IZKLJUČNO za playout in zlaganje PL (še to bi mogoče blo boljše iz druge mašine), kakršnokoli drugo delo se slej ko prej konča z restartom.

Primoz1979 ::

sandmat je izjavil:

Primoz1979 je izjavil:

Pa še link za napako, khm...

https://app.box.com/s/43ura1plbvpgy090j...

Hm, mogoče sem kaj spregledal, ampak napaka je precej omejena na handling nezmožnosti shranjevanja datoteke (path je prazen). Kje dobiš Virtual memory too low error? Filewriter piše na disk, ne v ram (če ni del rama pomountan kot disk).

ne vidim povezave med obema problemoma trenutno, možno pa je, da sem kaj spregledal, ker sem pogledal samo nahitro.


Virtual memory error napako najdem v system logu, pač pop up okno, da ga zmanjkuje in da ga Windowsi povečujejo...od tam naprej je solata napak in kritičnih napak...Včeraj sem štartal playlisto ob osmih zvečer, zjutraj ob 5:40 se je predvajala zadnja reklama (program bi sem moral rolati do danes, do 20h), ob 5:41 se je pojavilo pop up okno, okoi devetih pa se že nisem mogel povezati na komp...kot si napisal, da filewriter piše na disk (nisem programer, samo sklepam), je po mojem razmišljanju to, da hoče shraniti oz skreirat block playlisto na disku....takrat se pojavi moder krogec ob miški, ki se ne ustavi...ne vem pa ja, koliko in kaj ima to veze s samim RAM-om...aja, ob tem, ko minimiram modul za predvajanje (ob predhodno naloženi playlisti) ostane na desktopu na sredini črn pravokotnik...potem že vem, da bo spet kaj narobe...
lp, primoz

Primoz1979 ::

Baja je izjavil:

tale elements playout je imel velike težave z win10 par let nazaj. če so kaj zrihtali nevem, dela pa na win 8, kolko tolko brez problemov.

tudi sam program in stabilnost le-tega zgleda kot da ga je nekdo naštriko čez vikend. da o UX/UI ne začnem.

največji fail tega playouta pa je v tem, da se moraš ročno prijaviti preden začne karkoli playat. čeprav zna pravilno nadaljevati predvajanje ga mora nekdo ročno zagnati po restartu ?!?


Hmmm, preden smo karkoli kupili, sem preklicaril vse lokalne TV, in dejansko so bili s tem najbolj zadovoljni, to da so imeli probleme nekaj let nazaj, mi je znano, ampak se naj bi v tem času zelo popravili...modul za predvajanje uporablja medialooks engine (nekako tako mi je bilo razloženo), sklepam, da potem oni naredijo UI in vse ostalo....meni je sicer dokaj všeč, dobro, ima nekaj pomankljivosti (ne moreš narediti shortcutov), ampak generalno gledano, mi je bil hitro jasen...heh, kolega mi je rekel, če mu playout ni jasen v 5 minutah, nima z njim kaj početi...ja, to da ga moraš ročno zagnati, je butasto do amena..drugače pa ja, samo playout in nič drugega..
lp, primoz

Baja ::

v task managerju si vklopi kolono ki kaže porabo VM - če žerejo procesi od playouta nimaš kaj kot da jim težiš ali pa poskusiš win8

aja, mate zadnjo verzijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera žival je to?!?

Oddelek: Loža
189037 (7249) piromanček
»

Virtual memory low - službeni računalniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
143104 (2738) Spajky
»

wmpnetwk.exe in CPU problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9846 (761) Khalila
»

windows xp in čuden problem z ramom

Oddelek: Pomoč in nasveti
81019 (875) pingo56
»

Virtual Memory

Oddelek: Pomoč in nasveti
221292 (1006) root987

Več podobnih tem