» »

Katera žival je to?!?

Katera žival je to?!?

Ascendor ::


Danes zjutraj ravno pred odhodom na faks opazim tole na steni... Veliko približno 3-4 cm, takoj sem vzel sesalec in se je rešil. Mi zna kdo povedati katera žival sploh je to (Nekakšna stonoga sodeč po nogah)?

RejZoR ::

Scutigera coleoptrata? Gre za vrsto stonoge...

Scutigera coleoptrata @ Wikipedia
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GupeM ::

Po slovensko se ji reče hišna striga. Razen grdega izgleda ni nič posebnega.

Ascendor ::

Res je ogabna...

mtosev ::

Ascendor je izjavil:

Res je ogabna...
je pa vsaj harmless:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

radmannsdorf ::

lih učer sm eno vidu u spalnici. najrajši bi jo spustu v kopalnico med mojih 10 domačih pajkov ki kampirajo nad cevjo za toplo vodo. bogi revčki lačni vrjetno :S

Pajser ::

če žre muhe, komarje pa mravlje potem kul, drugače pa kill it with fire.

GupeM ::

radmannsdorf je izjavil:

lih učer sm eno vidu u spalnici. najrajši bi jo spustu v kopalnico med mojih 10 domačih pajkov ki kampirajo nad cevjo za toplo vodo. bogi revčki lačni vrjetno :S

Baje da je koristna ker žre ostale živali. Mislim da tudi pajke, tako da tvoji pajki verjetno ne bi bili več lačni, niti striga ne :D

Še nasvet: če jo misliš ubiti, to naredi preden jo slikaš. Baje lahko gre do 400 mm/s, tako da ko enkrat štarta, jo boš kar težko ujel ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

radmannsdorf ::

jest sm jo fental. še dobr, ker če je tko, mam pajke rajš. lovijo mušice pa kej tazga kar pride skozi okno. so veseli in se imajo radi. jaz pa tud :)

BorutO ::

Pajser, da te ni sram. Naj tebe nekdo ubije z ognjem. To stonogo, jaz ji štriglavca pravim, lepo daš ven. Če ne veš kako se takih živali rešiti - vzameš kozarec ali glaž za vlaganje, pa ga ujameš, pol pa spustiš ven. Pa naj tebe nekdo ubije, ko boš skakal po tuji bajti oz. po tujem ozemlju.

To, da pa se nekomu nabirajo pajki po bajti ... ne vem no, a je težko spucat pajčevino? Malo lenobe a? Vem, da pajki delajo zelo veliko korist po bajti, ampak meni so nadležni, pa suhe južne primem za taco, pa jih vržem ven.

radmannsdorf ::

@Borut0, meni so prov všeč v kopalnici, jih je zanimivo opazovat, motijo me pa ne. Iz drugih sob jih dam ven čez okno, v kopalnici pa naj kar bodo, mam vsaj kaj za gledat ko grem na wc :>
Pajčevino že spucam, ampak naredijo novo, da ne bo kdo mislu da se zatikam ob pajčevino haha :)
Avtohtoni pajki so kul, uvoženi so mi pa bedni.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Pajser je izjavil:

če žre muhe, komarje pa mravlje potem kul, drugače pa kill it with fire.
jaz imam drugo taktiko. vzamem list papirja in razne žuželke vržem skozi okno,da lakho lepo zunaj živijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dawwwiiid ::

Katera žival se takole oglaša? Skoraj sem se usral ponoči, ko sem jo prvič slišal! :)

https://app.box.com/s/gevjpmc80xnnukl5f...

Ascendor ::

GupeM je izjavil:

Še nasvet: če jo misliš ubiti, to naredi preden jo slikaš. Baje lahko gre do 400 mm/s, tako da ko enkrat štarta, jo boš kar težko ujel ;)

Ni problema, sem jo takrat kar posesal, ni nikamor pobegnila.

dawwwiiid kje si pa slišal to žival?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

Buggy ::

dawwwiiid je izjavil:

Katera žival se takole oglaša? Skoraj sem se usral ponoči, ko sem jo prvič slišal! :)

https://app.box.com/s/gevjpmc80xnnukl5f...


u bemti...jaz sem se usral ze ko sem samo posnetek poslusal, kaj bi bilo sele ce bi ponoci sredi sume setal...ravno imam maraton serije American horror story in sem cist napaljen na razne take cudne zvoke :D

...ce bi ugibal se nakaj goni, pa ni ptic?

dawwwiiid ::

Sem že našel odgovor. Lovec mi je rekel, da je to lisica. Tudi youtube je potrdil :) - (2m:10s)

tudi jaz sem pred tem gledal eno grozljivko. Po grozljivki grem malo ven, da se osvežim, pol pa te tak zvok preseneti. :)

Gama ::

Ravnokar se je pri meni pojavila, pa sem napisal na google pa je ta forum vn vrglo na prvo mesto :D





Zelo je hitra komaj sem jo ujeu :D

krneki0001 ::

dawwwiiid je izjavil:

Katera žival se takole oglaša? Skoraj sem se usral ponoči, ko sem jo prvič slišal! :)

https://app.box.com/s/gevjpmc80xnnukl5f...


Lisica, najbrž je na njen teritorij nekdo vdrl. Jih imamo v bližini. Spomladi je zanimivo gledat mladičke, ko se okol brloga lovijo in podijo. Pa prav prestrašeni tudi niso. Če si dolgo časa na miru in jih ne ogrožaš, pridejo pogledat tudi dosti blizu. Z domačim haskijem sta se že gledala nekje na 5 metrov, potem pa vsak v svojo smer.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

piromanček ::

edina žvalca, ki jo ubijem takoj ko jo zagledam že večkrat je padla iz stropa name, ko sem bil v postelji


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mravlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711246 (8850) radmannsdorf

kako se rešit creepy pajkov? (je sploh možno)

Oddelek: Loža
202721 (2227) zee
»

Kakšen pajek je tole?

Oddelek: Loža
4515121 (12494) neon21
»

ugriz pajka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8525766 (20490) k4vz0024
»

Katera zival je to? Scurek? (pozor: slike)

Oddelek: Loža
247973 (7197) Arto

Več podobnih tem