» »

Problem z trdim diskom

Problem z trdim diskom

Tiborg ::

Zdravo, je naletel kdo že na sledečo težavo.

Iz računalnika sem uzel 4tb velik disk, ki sem ga priklopil v ohišje kot zunanji disk.

Ce je disk priklopljen v računalniku vse deluje normalno, ko pa je priklopljen v ohišje za zunanji trdi disk je disk nemogoče odpreti. Windows zahteva formatiranje. Error, ki ga dobim je The volume does not contain recognized file system.. Sem pa z ohišjem testiral 2tb velik disk, ki je deloval normalno.
Nekje sem zasledil, da večina adapterjev ne podpira več kot 2tb velike diske. Je komu kaj znano okoli tega? Kje bi našel adapter, ki bo podpiral branje takšnega diska?

Hvala za dodatne informacije.


Lp.

_Denny_ ::

IcyBox IB-377U3 glede na tehnične podatke naj ne bi imel nobenih omejitev velikosti diska.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Tiborg ::

Sej to je problem, da nobeno ohišje nima navedeno.

Baja ::

jaz mam tudi en adapter ki prav tako noče prepoznati diskov večjih od 2tb, prepozna pa jih če jih formatiraš na tem adapterju. ne spomnim pa se kako se potem ta disk obnaša drugje.

_Denny_ ::

Tiborg je izjavil:

Sej to je problem, da nobeno ohišje nima navedeno.

Ima navedeno, da nima omejitev velikosti.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Tiborg ::

Hmm za potestirat bi bilo, če bi kdo drug še imel kakšno idejo ali rešitev pa prosim.

ST-777 ::

@Tiborg, morda ti bo v pomoč: "Fix and repair disk with 'the volume does not contain recongized file system' error ... After restoring data from devices which are not accessible or cannot be recognized, you can now follow below steps to repair and fix devices such as external hard drive, USB drive, SD card or hard drive partition etc and repair the file system to be recognizable/detectable agagain: Right-click This PC/My Computer > Manage > Disk Management; ......." https://www.partitionwizard.com/partiti...

Tiborg ::

ST-777 je izjavil:

@Tiborg, morda ti bo v pomoč: "Fix and repair disk with 'the volume does not contain recongized file system' error ... After restoring data from devices which are not accessible or cannot be recognized, you can now follow below steps to repair and fix devices such as external hard drive, USB drive, SD card or hard drive partition etc and repair the file system to be recognizable/detectable agagain: Right-click This PC/My Computer > Manage > Disk Management; ......." https://www.partitionwizard.com/partiti...



Brez uspeha. Preden naročim adapter sem kontaktiral še verbatim support, da vidim kakšno je njihovo mnenje.

Je pa zaenkrat zadeva takšna.

Device SCSI\Disk&Ven_Verbatim&Prod_Desktop_HDD_3.0\000000 was not migrated due to partial or ambiguous match.

Last Device Instance Id: USBSTOR\Disk&Ven_&Prod_USB_DISK_2.0&Rev_PMAP\070148BD35196C50&0
Class Guid: {4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Location Path:
Migration Rank: 0xF000FC00FFFFF120
Present: false
Status: 0xC0000719

Tiborg ::

Evo zadeva je rešena. Potem ko sem našel prostor kam odložiti 3,2tb podatkov sem disk pobrisal in spremenil na gpt format (podpira velikost večjo kot 2tb) Sedaj lepo prenašam še nazaj potem pa še probam kako se disk obnaša, če ga priklopim direktno.

Hvala vsem za komentarje.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je pol HDD-ja umrlo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
414861 (3957) opeter
»

Bootmng is missing in kopja particije

Oddelek: Operacijski sistemi
11940 (799) k4vz0024
»

Diagnostično orodje za WD

Oddelek: Programska oprema
144353 (4213) clovk
»

Iz raw v ntfs???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71404 (1301) milc23
»

Zakaj se izkluči ko vklučim usb ključ ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71060 (921) Funpace

Več podobnih tem