» »

Nakup preko Amazona.uk

Nakup preko Amazona.uk

sean23 ::

Pozdrav,

Prosim, če mi lahko kdo pove kako je z nakupovanjem preko amazona.co.uk (angleškega). Ali gre to za eno podjetje kot npr. mimovrste ali so prodajalci iz celega sveta kot na ebayu. Zanima me zaradi carine, ker je znesek okoli 1300 €, bi lahko bila carina in ddv kar visoka, če bi bil prodajalec iz kitajske, zato me malo skrbi. Prosim za odgovor.

Lp

SloBiscuit ::

Kolikor vem ma amazon po celem svetu skladišča. Zdej če greš na .uk bodo najbrž poslali iz UK skladišča.
neznanec555

nikjozo ::

sean23 je izjavil:

Pozdrav,

Prosim, če mi lahko kdo pove kako je z nakupovanjem preko amazona.co.uk (angleškega). Ali gre to za eno podjetje kot npr. mimovrste ali so prodajalci iz celega sveta kot na ebayu. Zanima me zaradi carine, ker je znesek okoli 1300 €, bi lahko bila carina in ddv kar visoka, če bi bil prodajalec iz kitajske, zato me malo skrbi. Prosim za odgovor.

Lp

Uvozne dajatve na izdelek so odvisne od lokacije in vrednosti in klasifikacije izdelka, ne pa od lokacije prodajalca kitajca. Daj konkreten link, pa ti bolj natančno svetujemo.

medus ::

poglej kaj ti pise pri izdelku


Dispatched from and sold by Amazon - kupuješ od njih

sold by xy and dispatched by amazon - oni pošiljajo

sold and dispatched by xy - to lahko kdor koli prodaja tko kot na ebayu

dobiš pa iz evropskih amazonov izdelek iz eu tko da ne skrbi za carino

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medus ()

SloBiscuit ::

aja res pa je da plačaš slovenski DDV če kupiš pri amazonu znotraj EU. So spremenil svoj "policy" greste lohka sami pogledat.
neznanec555

medus ::

bolše to kot še carina in ddv pa stroški carinjenja in bog ve kaj

erkgheoruugh ::

SloBiscuit je izjavil:

aja res pa je da plačaš slovenski DDV če kupiš pri amazonu znotraj EU. So spremenil svoj "policy" greste lohka sami pogledat.

Nič niso spremenili policy. Vsaka tuja firma, ki preseže določen znesek prometa, mora začet obračunavat in odvaja slovenski DDV ali pa nehat poslovat na slov. ozemlju.

SloBiscuit ::

To je manj kot 1 leto, da moraš plačat potlej svoj DDV, mislm pač za use stvari ali kakorkoli pač...
neznanec555

sean23 ::

Gre se za ta izdelek. http://www.amazon.de/XT-XINTE-Walkera-S...

Sicer piše, da je DDV že vštet v ceno, vendar ima prodajalec sedež na kitajskem. Naši modeli na carini pa hočejo imeti 15% za carino, ker je vključena kamera in potem še na znesek kupnine + carine še 22% za DDV....adijo pamet

hvala vsem za odgovore

starboi ::

sean23 je izjavil:

Gre se za ta izdelek. http://www.amazon.de/XT-XINTE-Walkera-S...

Sicer piše, da je DDV že vštet v ceno, vendar ima prodajalec sedež na kitajskem. Naši modeli na carini pa hočejo imeti 15% za carino, ker je vključena kamera in potem še na znesek kupnine + carine še 22% za DDV....adijo pamet

hvala vsem za odgovore


Je kakšen poseben razlog, da ne naročite najbolj kvalitetnega drone-a, ki ga dobite za ta denar ?

http://www.amazon.de/DJI-Phantom-Profes...

Lp

eric_cartman ::

Obujam temo, ker rabim informacijo o naročilu iz amazon.co.uk.

Torej danes sem prvič naročal iz Amazona. Naročil sem knjigo, ki stane 25 GBP + dostava je 6 GBP.

Plačal sem z Mastercardom. In končno plačilo naj bi bilo cca. 42€. Ampak po sprovedenem naročilu sem dobil sms, na katerem piše, da mi je odštelo 1,14 €, kar je dejanska konverzija v 1 GBP.

Ali tu pri nakupu ne odšteje celotnega zneska? Kdaj potem plačam preostali znesek?

PunkDude ::

Moral bi dobiti dva smsa kolikor jaz vem.

Machete ::

Ene pol ure-1h pustijo fore, če se premisliš. Boš dobil še naslednji sms kmalu.
*Oz. s tem verificirajo kartico ali nekaj podobnega.. Ne vem točno kje je fora. Skratka, pride z nekaj zamude charge na kartici.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

eric_cartman ::

Aha ok. Hvala za hitro informacijo.

[SkA] ::

Zaračunali bodo, ko bodo odposlali - do takrat je v procesu priprave paketa, oziroma dobave zaloge, če je nimajo. Ker si kupoval prvič, so naredili verifikacijo kartice - to je ta 1gbp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina UK

Oddelek: Loža
282890 (1618) LeQuack
»

Amazon.de in carina?

Oddelek: Loža
124658 (4432) Blazz
»

AMAZON- naročanje

Oddelek: Kaj kupiti
82021 (1817) Mare3
»

Playstation 3 wireless stere hadphones

Oddelek: Pomoč in nasveti
172481 (2391) opeter

Več podobnih tem