» »

Protipožarna Gu10 ohišja za LED luči

Protipožarna Gu10 ohišja za LED luči

TehDucky ::

V kratkem bom moral kupit luči za stanovanje, kable imam že povlečene po stropu, samo še luknjo v knauf.
Sem pa že kar nekaj časa nazaj opazil, da je v UK potrebno vse te led luči protipožarno vgraditi z ohišji.

Tako, da sem si zamislil, da namesto plačujem po 5€ za pokrovčke, dam tistih 5£ za celotno ohišje pa je zadeva ziher.
Gledal sem na parih straneh, vedno je pa na vrhu tale https://www.wholesaleledlights.co.uk/le...
Ima slučajno kdo kakšne izkušnje s temi ohišji ali navadnimi pokrovčki, da lahko poda kakšno mnenje?

Imam pa namen na 1m narazen imeti luči, izbral bi si take z 120° kotom, da čimveč pokrije, pride pa pol okoli 60 takih luči za celo stanovanje. Kakšne so vam najbolj všeč barvne temperature LEDic? Jaz sem si zamislim tam cca 4000-4500K pa v kuhinji mogoče 6000K pa nekih 250-350lumnov na eno, tako da pride okoli 2500-3000 lumnov na sobo.

Arctander ::

4000K je že kar prehladna svetloba za stanovanje. Glej raje 3000-3200K. Tukaj ni samo stvar okusa, ampak gre za dokazan vpliv hladnejše svetlobe na motnje spanja.

6000K je pa že čisto modra in si ne predstavljam tega imeti v bivalnih prostorih.

koyotee ::

60 za koliko m2?

Jaz imam te https://m.ceneo.pl/36988627
Ce imas koga da ti jih pošlje s Poljske 2,3EUR/komad. Pri nas ti jih nekateri probajo prodati tudi po 8EUR :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Tadejcek8 ::

Na tvojem mestu bi si dal v bivalni prostor od 3000-4000K v kuhinjo pa če že moraš met max 4000K.
Jaz sem si dal v stanovanje 6000K in sem jih po mescu dni vrgel ven. svetloba me je preveč motla, preveč blešči vse, ker se svetloba zelo odbija in pa tudi mora biti vsaj 12w 6000K ker drugače ni neke svetilnosti.

dj_uro ::

koyotee je izjavil:

Pri nas ti jih nekateri probajo prodati tudi po 8EUR :))


če si s tem mislil name, ti komot še 1x napišem, da mi je takšno ceno dal moj štromar... ampak.. OK
vw-klub.si

koyotee ::

Nisem nikogar omenjal :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dj_uro ::

od koga si pa dobil info o kvalitetnih LED žarnicah? =)
no, nehaj...dobro veš kako je bilo...
vw-klub.si

windigo ::

4 po 250 lumnov so po mojem mnenju ravno prav za ... en tuš s površino 1m2. 2000-3000 je za predsobo, 6000 lumnov se mi zdi prej malo za eno malo večjo sobo, 8000 ali pa več potrebno za ne posebej veliko kuhinjo. Kuhinja bi pri meni vzela dobro polovico vseh žarnic predvidenih za tvojo celo hišo. Res pa ješe vedno kar precej ljudi navajenih na ali sprijaznenih s polmrakom.

TehDucky ::

Hvala za vse odgovore! Sem imel v planu kupit par različnih LEDic z različnimi barvnimi temperaturami, pa da potem primerjam. Bi pa itak ta ohišja zmontiral, kupim recimo 10 lučk, pa preverim po celotni hiši če mi ustreza svetilnost v vsakem prostoru, potem pa že še lahko dokupim tisto kar rabim.

@koyotee Koliko takih žarnic pa imaš v eni sobi? Jaz imam prštiman za cca 8-12 lučk na sobo, odvisno glede na velikost.
Torej raje več lumnov kot premalo?

Sem še primerjal dejansko kaj mam zdaj v sobi, eno halogenko s 1150 lumni pa sveti čisto oranžno, v eni drugi sobi pa 2x800 lumnov LED s 2700K pa je res bolj ubogo oboje, mi je dovolj samo za računalnik, da bi recimo moral pisat ali pa brati v teh dveh sobah je premalo. Mi je pa mogoče kar malo preveč oranžna 2700K, mogoče bi bilo nekje 3500 do 4000K boljše.

Je pa 65 luči za 80m2, 1 meter narazen, 1 meter od sten, pa namen je met 120° snop na ledicah.

windigo ::

Saj za ambientalno osvetlitev je lahko ok (da se ne spotikaš v temi), priporoča se od 55 lux (1 lux = 1 lumen / m2), če imaš še druge vire svetlobe za delo, kakšna opravila, branje in podobno.
Za branje recimo pa rabiš 440 lux, za delo v kuhunji na pultu pa vsaj 550 lux.

Če pa bi želel brati pri stropni osvetljavi (kot npr. v šoli), po vsej sobi recimo 16m2 potem rabiš osvetlitev najmanj 7000 lumnov ali še raje več (če precej poenostavim). Če imaš predvidenih 16 luči, potem lahko s 450-500 lumni po lučki morda prideš skozi. Z 12 boš moral pa prav poiskati zadosti močne GU10 reflektorje ali pa urediti dodatna svetila za branje in učenje in podobno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED luči

Oddelek: Loža
92016 (1608) FireSnake
»

A so led žarnice kakorkoli škodljive? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8619686 (15621) sodnicaN
»

Žarnice s celotnim spektrom svetlobe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9842388 (40234) jebiveter2
»

Varčna sijalka vs. žarnica (stroškovno) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9927118 (22444) BlaiseM

Več podobnih tem