» »

Pretok vode skozi cev

Pretok vode skozi cev

Konlov ::

Kako bi izračunal, koliko vode steče skozi 2 cole cev pri 7 barih v določenem času?

DeeJay ::

štoparca + 50L sod :)

maco-maco ::

Kakšna tabela.
Kaj takega?

Kaj?

Simon22 ::

Pozdravljeni, ker sem nov na forumu in me zanima ali so moji izračuni dejansko točni?

ker je tema ze malo off topic upam da kdo prebere. Sam sem izračunal po formulah da skozi cev 3/4 cole lahko teče 1,7 l/S....dejansko izmerjena količina pa mi nanese na 0,412 l/s....
Ker naj bi bilo v cevovodu 14 bar pritiska, sem bil skeptičen da to drži. In sem malo guglav ter najdo neke enačbe ki to povedo in nakoncu dobil rezultat da imam v cevovodu 11bar izgub...kako je to mogoče? so res izgube za radi trenja tako visoke m/tekoči meter cevi?

lp, S

Raptor F16 ::

Laminaren ali Turbulenten tok?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

Če bi rad računal za Laminaren tok računaš po Hagen-Poiseuleovi enačbi

v0 = hitrost [m/s]
dp = nadtlak v cevi [Pa]
ro = gostota [kg/m^3]


v0 = (2* dp/ro)^(1/2)

Q = volumski pretok [m^3/s]
A = Presek cevi [m^2]
r = polmer cevi [m]
d = premer cevi [m]

A = pi*r^2 = pi * d^2/4

Q = v0*A

Simon22 je izjavil:

Pozdravljeni, ker sem nov na forumu in me zanima ali so moji izračuni dejansko točni?

ker je tema ze malo off topic upam da kdo prebere. Sam sem izračunal po formulah da skozi cev 3/4 cole lahko teče 1,7 l/S....dejansko izmerjena količina pa mi nanese na 0,412 l/s....
Ker naj bi bilo v cevovodu 14 bar pritiska, sem bil skeptičen da to drži. In sem malo guglav ter najdo neke enačbe ki to povedo in nakoncu dobil rezultat da imam v cevovodu 11bar izgub...kako je to mogoče? so res izgube za radi trenja tako visoke m/tekoči meter cevi?

lp, S


Da v ceveh prihaja do tlačnih izgub, ravno zaradi trenja med steno in kapljevino. Prav tako na ostrih prevojih (kolena, t spoji,...) Iz tega razloga se pri napeljavi za centralno ogrevanje uporabljajo bakrene cevi, ki imajo bistveno manjši upor od jeklenih.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Simon22 ::

Pozdravljeni,

torej sem izračunal narobe ker je turbulenten tok in Hagen-Poiseuleova enačba odpade...

reynolds number = (1000*V (hitrost skozicev)*d (premer cevi))/1

reynolds number je kolikor sem računal od 5700 do 24000...torej bo to turbulenten tok...če prav razmišljam....
Me pa zanima kako je z hitrostjo skozi cev namreč izračunal sem da teče z hitrostjo od 0,26m/s do 1.1 m/s, pol je tukaj še šoba, kjer sem dobil vrednost hitrosti pretoka skozi cev 54m/s do 40,43 m/s upoštevana frikcija...Brez upoštevanja frikcije pa se mi hitrost poveča in sicer na 88,42m/s in pada do 22m/s... Šoba je velikosti 1mm, premer gonilnika pa 490mm... izgube padca pa so od 5 do 74m....

glede na podano me zanima ali je v realnosti možno delovanje takšne turbine

lp,S

Simon22 ::

pozdravljeni,


Ali je po mojih izračunih gonilnik velik 490mm, da dobim 1500 rpm/min in 6 šob realen da žene takšen gonilnik, saj sem skeptičen če je narejen iz inoksa, pol je tukaj še elektro generator...
Po simulaciji z enačbami mi sicer pravi, da dobim moč na eni šobi 271 W. moč na turbini pa mi kaže 1460W, pa vendar da se ne zaletim na hitro...sem kje miskalkuliral...


lep pozdrav, S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretok vode skozi vrtno cev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5217223 (15791) alese
»

fizika

Oddelek: Šola
262151 (1697) tx-z
»

fizikalna nalogica - bernoulijeva enačba

Oddelek: Znanost in tehnologija
122303 (1968) Boeing
»

Ideja za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211623 (1216) Jebiveter
»

Voda

Oddelek: Šola
163528 (3159) Mercier

Več podobnih tem