» »

Kako so se zaposleni zaletavali v steklena vrata na Applovem sedežu

Kako so se zaposleni zaletavali v steklena vrata na Applovem sedežu

Slo-Tech - Ko je Apple gradil svoj nov sedež, ki je s krožno obliko in velikanskimi steklenimi površinami videti resnično futuristično, so strokovnjaki opozarjali Apple, da so steklene stene in vrata tudi nevarni. Stavba je impresivne oblike in sprejme 13.000 zaposlenih, a je - to so že med gradnjo opazili podizvajalci, ki so se kdaj zaleteli v steklena vrata - precej nenavadna tudi od znotraj. Velikanski stekleni paneli, ki segajo od tal do stropa, so za neprevidne, zamišljene ali zgolj nepozorne zaposlene enaka past kot so steklene površine za ptiče. Zaletavajo se vanje.

San Francisco Chronicle
se je odločil preveriti, ali so bili ti strahovi upravičeni. Časnik je pridobil prepise treh klicev na telefonsko številko za nujno pomoč (911), saj so se v prvem mesecu po preselitvi vsaj trije zaposleni zaleteli tako močno, da so potrebovali zdravniško pomoč. Nobena izmed poškodb seveda ni bila smrtno nevarna ali zahtevala hospitalizacije, so bile pa vseeno dovolj resne, da so si prislužile prijavo na telefonski številki 911. Zaposleni so začeli na stene in vrata lepiti samolepilne lističe, da so jih jasneje označili, a so ti lističi kmalu izginili, ker da so kvarili podobo stavbe oziroma dizajn.

Aplov podpredsednik za nepremičnine Dan Whisenhunt je dejal, da med gradnjo niso imeli veliko težav s ptiči, ki bi se zaletavali v steklene površine. Ko pa so stavbo zasedli ljudje, je bilo drugače, je dodal, zato so problem začeli reševati. Na vrata in okna so nalepili ustrezne nalepke in oznake, s čimer je jasno razvidno, da gre za steklene površine. Odtlej poškodb ni bilo. Odveč je dodajati, da požarni predpisi že sedaj zahtevajo, da so stekleni zidovi in vrata jasno označeni.

Medtem Paola Laverde iz Oddelka za odnose s podjetji v zvezni državi Kaliforniji pravi, da podobnih težav z zaletavanjem v steklene površine v drugih stavbah niso imeli. Primer je zanimiv zlasti zato, ker je to prvi dokumentiran primer, ko so se ljudje v dokončani stavbi zaletavali v steklene površine.

55 komentarjev

«
1
2

kuglvinkl ::

Applovci ne znajo uporabljat Oken!!!111!!1
Your focus determines your reallity

Tac20 ::

Pri nas v firmi imamo samo ena taka vrata, pa so se že vsi zaleteli not (tako da so tudi ta dobila nalepko)

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ta "problem" ni ravno nekaj novega, se pojavlja praktično povsod, kjer se uporabljajo velike steklene površine. Pa niso samo za ljudi problematične, tudi za price. Zato pa se zelo pogosto na takšne površine lepi razne nalepke (pike na primer) in pa silhuete ptic roparic, da se ptiči ne zaletavajo v steklo....

LP

Jože

yayo ::

Morda pa je zaletavanje v okna le nakazuje kriterije, katere Apple uporablja pri zaposlovanju svojih delavcev...

WamPIRe- ::

kuglvinkl je izjavil:

Applovci ne znajo uporabljat Oken!!!111!!1

Haha :D Made my day :)
Sm se spomnu na:

apple windows

Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Pika na i ::

Preden stopijo v to ogabno stavbo, se jim zamegli in trk je neizbežen.

opeter ::

Ko se dizajn postavi pred uporabnostjo. Že večkrat videno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vazelin ::

Par primerov se meni ne zdi veliko. Tam je 10k folka. Bo treba 1 meter pred nos gledat

Lahko jim vgradijo čipe ki jih zatresejo če se preveč približajo steklu:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Markoff ::

Tac20 je izjavil:

Pri nas v firmi imamo samo ena taka vrata, pa so se že vsi zaleteli not (tako da so tudi ta dobila nalepko)

Čistilka si zasluži bonus.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

filip007 ::

Precej nalepk bo treba in čiščenja površin tudi.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Netrunner ::

Če pa vsi bulijo v telefone, kaj se ne bodo zaletavali.

          ::

Kako lahko taka stavba sploh dobi uporabno dovoljenje?

K0l1br1 ::

Ne more biti vse kvader.

Furbo ::

yayo je izjavil:

Morda pa je zaletavanje v okna le nakazuje kriterije, katere Apple uporablja pri zaposlovanju svojih delavcev...

Kot nekdo, ki je več kot 10 let preživel na gradbiščih ti lahko povem, da gre potem za iste kriterije, kot po celi Sloveniji, sploh v državnih službah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

Sicer bi človek na prvo žogo pomislil, da so pri Applu zaposleni pretežno idioti, ampak v resnici je problem drugje:

Zaposleni so začeli na stene in vrata lepiti samolepilne lističe, da so jih jasneje označili, a so ti lističi kmalu izginili, ker da so kvarili podobo stavbe oziroma dizajn.


Tukaj se točno vidi da uspeh Appla sloni na dizajnu. Pretiran dizajn pa pogosto pomeni da je premalo vsebine.
sudo poweroff

dronyx ::

Saj takih primerov je še precej, samo očitno je novica samo če se ljudje zaletavajo v sedež Appla.

FireSnake ::

kuglvinkl je izjavil:

Applovci ne znajo uporabljat Oken!!!111!!1


Ena1Ena :D


haha, dobra!

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav
in pa silhuete ptic roparic, da se ptiči ne zaletavajo v steklo....


Jaz sem pa mislil, da so ob avtocesti "črni krokarji" zaradi lepšega :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Primer je zanimiv zlasti zato, ker je to prvi dokumentiran primer, ko so se ljudje v dokončani stavbi zaletavali v steklene površine.

Si prepričan, da je ta primer zanimiv zlasti zato, ker so se trije zaleteli v steklena vrata? Da ni morda zanimiv zaradi česa drugega? Takole iz glave, ugibam sicer, ker gre za Apple in zelo dvigne število klikov? Prvi dokumentiran primer? Madona, a se vam še na youtube ne da pogledati koliko je tam dokumentiranih primerov? Click, click, click, pa se nabere, če je pravi naslov :)

Glugy ::

Mene bolj zanima kakšen je ta specialn kadr k se zaletava v steklene površine. A preveč bul v telefon; al pa se podi po hodnikih da so mogl 3krat klicat 911 ? če z normalno hitrostjo hodš ko se zaletiš ne rabš pomoči drugih. Poleg tega pa očitno nekateri ne nosijo prave dioptrije očal da se tako zaletavajo. Če imaš vid kot se šika; z ali brez pripomočkov; če si pozorn; če nisi mentalno zaostal pa če hodš z normalno hitrostjo potem ne bi smel imet problemov. Problem nastane ko zaposleni precenjujejo sebe in se imajo za boljše kot so. Se podijo po hodnikih; ne nosijo očal z pravo dioptrijo ; bulijo v telefon ali pa preprosto niso niti tok pozorni da bi gledal okol sebe.

Invictus ::

Kdor se pa še nikoli ni zaletel s steklo, pa res ne hodi veliko okoli...

Nič takega.

Poleg tega nekateri res slabo vidijo, tako da razumem.

Seveda je pa trend pešcev, ki buljijo v telefon, v porastu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shintaro ::

čisto izi se je zaletet v steklo... meni se je že nekajkrat zgodilo..

          ::

Invictus je izjavil:

Kdor se pa še nikoli ni zaletel s steklo, pa res ne hodi veliko okoli...

Nič takega.

Poleg tega nekateri res slabo vidijo, tako da razumem.

Seveda je pa trend pešcev, ki buljijo v telefon, v porastu...


Če buljiš v telefon se boš najprej zaletel z roko in se zaustavil. Če si brez telefona se najprej zaletiš z nosom, amperičani s trebuhom.

srus ::

Mimogrede - druga fotografija je iz Applove trgovine na drugi strani ceste, stran od "vesoljske ladje".

nekikr ::

          je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kdor se pa še nikoli ni zaletel s steklo, pa res ne hodi veliko okoli...

Nič takega.

Poleg tega nekateri res slabo vidijo, tako da razumem.

Seveda je pa trend pešcev, ki buljijo v telefon, v porastu...


Če buljiš v telefon se boš najprej zaletel z roko in se zaustavil. Če si brez telefona se najprej zaletiš z nosom, amperičani s trebuhom.

Jah, niso vsi tako mogočni kot tvoja nezmotljiva malenkost.

link_up ::

a to zanalasc sredi puscave zidajo??
In and Out

jype ::

Stari maček ::

Dokaz, da so eplovci kratkovidni..

next3steps ::

Bolj dokaz, da svoj odsev v steklu vidijo kot podaljšek realnosti.

OK.d ::

To se po novem imenuje WR:)
LPOK.d

Geho ::

Čist enostavno se lahko zabiješ. Sem se že sam, pa nisem gledal niti v telefon, samo steklo je bilo tako spucano in nebarvano, da ni bilo razlike.
Prav tako, če se ti kam mudi, ali se pogovarjaš s kom, ne rabiš niti telefona v roki imet, se ti lahko zgodi, da se kam zabiješ. Pri takih površinah, pa lahko pride do porasta težav. Logično so hoteli čimveč svetlobe v stavbi in so pač naredili vse iz stekla. Ni vam treba onanirat zdaj tuki... sicer pa kdor drugemu jamo koplje, sam vanjo pade. Ali kako rečejo: what goes around, comes around. Pazite, da se vam kaj ne zgodi, še posebej kje, kjer bo veliko več škode, kot samo pri hoji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()

Markoff ::

          je izjavil:

Če buljiš v telefon se boš najprej zaletel z roko in se zaustavil. Če si brez telefona se najprej zaletiš z nosom, amperičani s trebuhom.

Teksačani s polavtomatsko puško.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

ivanuscha ::

Tudi meni se je že zgodilo, hitel sem in malo gledal v telefon in bil z mislimi drugje -> razbit nos!

Markoff ::

Je pa ena stvar zelo nenavadna - cela stavba v steklu, zaposlenci pa treskajo vanj. Pustimo telefone, čvekanje, dioptrije in druge probleme sodobnega sveta - mar ne bi bil človek zaradi prvo navedenega dejstva malce bolj previden pri hoji skozi takšno stavbo? Kot razumem iz članka, ne treskajo random obiskovalci?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

next3steps ::

Saj je jasno - niso navajeni Oken ! :))

          ::

46. člen
(1) Delodajalec mora zagotoviti, da so prozorna vrata označena z dobro vidnimi oznakami v višini oči.
(2) Delodajalec mora zagotoviti, da imajo nihajna vrata, ki niso v celoti prozorna, v višini oči prozorno površino ustrezne velikosti in prosojnosti.
(3) Delodajalec mora zagotoviti, da so v vrata vgrajene prozorne površine, ki niso iz nelomljivega materiala, zavarovane pred udarci s trdno mrežo ali na drug ustrezen način.


Vir.

shadeX ::

Cupertino se ne nahaja v Sloveniji ;)

Drugač pa bi Applu moralo gradit Primorje, pa bi videli kako se naredi stekleno stavbo. :))

Poročanj, da bi se Pipistrelovi delavci zaletavali po tej stavbi, zaenkrat še ni.

leiito ::

Konec je z Applom, cesar je nag, epizoda sama po sebi morda ni zemljotresoča, je pa to tista rešilna slamica, ki zlomi kameli hrbet, čas je, da prodam iPhone, dokler se zanj še kaj dobi.

opeter ::

Pravljica za lahko noč:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

[D]emon ::

          je izjavil:

46. člen
(1) Delodajalec mora zagotoviti, da so prozorna vrata označena z dobro vidnimi oznakami v višini oči.
(2) Delodajalec mora zagotoviti, da imajo nihajna vrata, ki niso v celoti prozorna, v višini oči prozorno površino ustrezne velikosti in prosojnosti.
(3) Delodajalec mora zagotoviti, da so v vrata vgrajene prozorne površine, ki niso iz nelomljivega materiala, zavarovane pred udarci s trdno mrežo ali na drug ustrezen način.


Vir.


Aha, ti bi slovensko zakonodajo apliciral v ZDA. Pametno, misko. Pametno.

Ziher bodo pri OSHA ze mel kaj za pripomnit, ce se bo zaletavanje v steklo ponavljalo. Slovensko zakonodajo pa pusti Sloveniji.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

vostok_1 ::

Saj ne rečem...ampak nisem presenečen nad tem, da so današnje generacije motorično zaostale.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

          ::

[D]emon je izjavil:

          je izjavil:

46. člen
(1) Delodajalec mora zagotoviti, da so prozorna vrata označena z dobro vidnimi oznakami v višini oči.
(2) Delodajalec mora zagotoviti, da imajo nihajna vrata, ki niso v celoti prozorna, v višini oči prozorno površino ustrezne velikosti in prosojnosti.
(3) Delodajalec mora zagotoviti, da so v vrata vgrajene prozorne površine, ki niso iz nelomljivega materiala, zavarovane pred udarci s trdno mrežo ali na drug ustrezen način.


Vir.


Aha, ti bi slovensko zakonodajo apliciral v ZDA. Pametno, misko. Pametno.


Pametni ste vi, zgornje pa sem pripel tistim, ki so od vas še pametnejši in podajajo izjave o tem, kako moraš biti najmanj slep, če ne še kaj hujšega, da se zaletiš v steklena vrata. Steklena vrata očitno SO problem, ne samo pri Applu, pri nas celo toliko, da so dobila svoje mesto v enem pravilniku! Se vam pa opravičujem, ker sem vas imel za še pametnejšega, kakor ste v resnici in sem napak ocenil, da vam bo namen mojega pisanja jasen brez dodatne razlage. Lep dan.

Kocka ::

Stari maček je izjavil:

Dokaz, da so eplovci kratkovidni..

Ali pa samo rinejo z glavo skozi zid..

zmaugy ::

leiito je izjavil:

Konec je z Applom, cesar je nag, epizoda sama po sebi morda ni zemljotresoča, je pa to tista rešilna slamica, ki zlomi kameli hrbet, čas je, da prodam iPhone, dokler se zanj še kaj dobi.

Lahko bi steklene površine opremili z odpadnimi baterijami za iphone6 plus - ko bojo imeli dovolj novih, da bojo lahko izpolnili obljubo kupcem.

shadeX ::

Se še nisi sprijaznil a?

You're a stubborn one. Me spominjaš na nekoga, ki po 10 letih še vedno načrtuje maščevanje proti bivši, ker ga je pustila.

zmaugy ::

A se nimaš ti s stolom za ukvarjat? Pa prosim ne me mešat v svoje fantazije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

A se nimaš ti s stolom za ukvarjat?


Jaz na stolu ponavadim sedim. Kaj pa še ti delaš s stoli nimam ideje.

Pa prosim ne me mešat v svoje fantazije...


Nisem kriv, če so te moji možgani avtomatsko povezali z nekom, ki se na dolgi rok ne more sprijaznit z dejstvi in resnico. Že največji Apple haterji, so na to že kdaj pozabili in iščejo nove zgodbice, ti pa še kar vztrajaš.

Očitno res težko prebolevaš, da te je podjetje katerega si imel tako rad tako grdo "zaje*alo". Things change...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

zmaugy ::

Lahko nehaš trolat. Moj komentar je bil izzvan s fanboy objavo in je upravičen.
Jaz se nimam kaj sprijaznit, sprijaznit se bo moral Apple, da je treba obljube držat.
Ti si boš pa moral najti nekoga drugega za stalkat (saj veš, dejstva in resnica...). Pa saj ti bo uspelo...enkrat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shadeX ::

Ti si boš pa moral najti nekoga drugega za stalkat


Si ne morem pomagat da ne komentiram tvojih postov, ki se nanašajo na iPhonove baterije. Zadeva s tvoje strani je enostavna:

1. Se sprijazniš, ker so ti upočasnili telefon in ti to zamolčali, v zameno za cenejšo zamenjavo baterije.
2. Kupiš alternativen aparat, ki ti bo bolj ustrezal in ne podpiraš multinacionalk, ki ne držijo svojih obljub.

Ti imaš denar in odločitev kaj boš naredil je tvoja. Jokcanje tukaj ne bo pomagalo.

sprijaznit se bo moral Apple, da je treba obljube držat.


Applu dol visi za stranke. Tako kot vsem drugim. Mi smo ovce. Applove, Googlove, Samsungove,...

zmaugy ::

1. Za tiste iz zadnje klopi: baterij za 6plus NI. Jih čakajo že dva meseca (ne glede na objave tvojega siamskega dvojčka).
2. Če bo stanje iz točke 1 ostalo kot je, dobijo pač prijavo.
3. S statusom ovce se sprijaznejo - ovce.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rolete

Oddelek: Loža
112403 (1503) c3p0
»

Kako so se zaposleni zaletavali v steklena vrata na Applovem sedežu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
5513551 (7838) MrNighthawk
»

Pasivne hiše [kateri parametri izpolnjeni da so]

Oddelek: Znanost in tehnologija
373483 (2492) _sem_
»

Statična elektrika vsakič ko grem iz avta

Oddelek: Loža
399446 (8564) Pyr0Beast

Več podobnih tem