» »

Katero nadzorno kamero za v furgon kombi?

Katero nadzorno kamero za v furgon kombi?

radmannsdorf ::

Potrebuje se kamera, katera se bo montirala v tovorni del zaprtega kombija, za primer vloma.
Kamera mora imeti:
- motion senzor, sepravi snema samo, ko se kaj premakne
- sim kartico, sepravi pošlje sms, ko se kaj premakne
Kul bi bilo da ima stalen priklop na 12V akumulator, oziroma da se vsaj polni med vožnjo, potem pa baterija v pripravljenosti vsaj čez noč.
Mogoče kdo od vas ve za kakšno pametno? Hvala.

radmannsdorf ::

Očitno bi bila kamera ki ima to, kar lovska kamera. Taka ki ima možnost priklopa na 12V.

DrSergioDJ ::

Lovska kamera bi bila najverjetneje tudi najbolj primerna, saj so primerne tudi za nočno snemanje - tovorni del je itak bolj temen.
...

Heavy ::

radmannsdorf je izjavil:

Očitno bi bila kamera ki ima to, kar lovska kamera. Taka ki ima možnost priklopa na 12V.



12V skoraj ne rabiš, modeli z 8x AA baterijami zdržijo tudi do pol leta v stanju pripravljenosti.
#TeamFelix

radmannsdorf ::

zakon! ima kdo kaksno, ki bi jo priporocil?

next3steps ::

https://www.reddit.com/r/Dashcam/
Cheapest: G1W-C(B) ($56 USD)

Best value: Xiaomi Yi Dashcam ($70 USD)

Discreet: A119 ($90 USD)

Versatile: Mobius ($75 USD)

Budget Dual Cam: BlackSys CF-100 ($95 USD)

Discrete Dual Cam: Blackvue DR650GW-2CH ($355 USD)

Night vision: Street Guardian SG9665GC ($209.95 USD)

Taxi/Uber Cam: Transcend DP520 ($195 USD)


Youtube: Chinese dashcam

radmannsdorf ::

Ma ne, to so kamere za na sprednjo šipo. To že imam Xiaomi 70 Minutes. Ne iščem tega, niti SMS sporočanja nimajo.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

radmannsdorf ::

Ali si kdo lasti lovsko kamero? Zanima me namreč ali se da nastviti, da recimo slika/pošilja sms samo ponoči?

Furbo ::

Seveda bo zadeva tudi vedno slikala/snemala, kadar boš ti pomolil nos v tovorni del kombija.. nadležno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

radmannsdorf ::

Zato sprašujem ja :)

Furbo ::

V glavnem, ko sem imel še s.p. in kup Hiltijev v kombiju, sem raje zavaroval opremo in mirno spal.
Ko so mi enkrat vlomili, mi je zavarovalnica izplačala škodo, kupil sem si nove mašince in čao.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

radmannsdorf ::

za zavarovanje si pa dal koliko na leto? :)

Furbo ::

400€ za opremo vredno cca 4000€ se mi zdi.
Na srečo nisem imel še lovske kamere v avtu, ker bi jo ukradli zraven ali pa bi se storilec izmazal, ker ne bi imel nalepk za video nadzor. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

radmannsdorf ::

sej to. 400 vsako leto....porkodijo, ni poceni! :)
ok.....torej iščem kamero, ki ima senzor gibanja in da se da nastavit timer, da deluje recimo samo čez noč.

jype ::

Raspberry pi bi znal biti kul platforma, če se rad igraš s temi rečmi.

radmannsdorf ::

ma ni zame, je za frenda, ki rabi čimbolj enostavno, nima pojma o rpi, jaz sam, pa bi se spravil v kaj takega ja. :)

Furbo ::

radmannsdorf je izjavil:

sej to. 400 vsako leto....porkodijo, ni poceni! :)
ok.....torej iščem kamero, ki ima senzor gibanja in da se da nastavit timer, da deluje recimo samo čez noč.

Odvisno je od vrednosti opreme, naj povpraša.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

radmannsdorf ::

ne, sej to ve koliko je. preveč pač. bo kar kamerca. :)

Ales ::

Verjetno tudi te lovske lahko ročno prižgeš in ugasneš, da en snema čez dan... ali pa je opcija s kakim timerjem? No, sploh če hočeš zelo enostavno in cenovno dostopno rešitev, bo malo ročnega dela vedno prisotnega. KISS princip.

Ampak razmisli sledeče - prvo, če vlomijo in opazijo kamero, jo bodo takoj uničili, in drugo, če kamera bežno posname nek meglen x obraz po možnosti še s fantomko ali vsaj kapo, se lahko potem samo še sam slikaš s vsem skupaj.

Tudi ob uporabnem posnetku boš rabil še veliko sreče, da enkrat ob svetem nikoli najdejo storilca, pa če ga najdejo, boš moral najverjetneje tožit storilce za povračilo škode, ker tvoje robe že mesece ne bo več pri njih. Good luck with that. Saj ne da ne bi zmagal, ampak v večini primerov ni takim kaj za vzet. Nima računa, nima imetja, nima nič.

Če je redno kaj vredne robe v kombiju, je IMHO zavarovanje boljša rešitev. Ob podrobnem študiranju drobnega tiska, seveda, da ne bo presenečenj. Vsaj glavne stvari lahko tako zavaruješ pred popolno izgubo.

Letalec ::

Kaj pa recimo nek star android telefon za 20€. Ima kamero. Ima "motion senzor" aplikacijo. Zna pošiljti sms opozorila. Lahko ti posledično tudi preko wireless uplodira posnetke kam. Samo konstantno napajanje moraš urediti.

Arctander ::

Samo en pomislek ... če ima lopov čez glavo kapuco in na nosu sončna očala ... kaj si bo tvoj prijatelj pomagal s posnetkom (če seveda lopov ne ukrade zraven še kamere)? Lahko bo samo potočil solzo ob gledanju, kako je nekdo praznil njegov kombi.

Raje naj investira v dober alarm za tovorni prostor in po možnosti dodatne ključavnice. Googlaj "van deadlocks".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako deluje ta kamera?

Oddelek: Strojna oprema
71313 (1150) fikus_
»

Kamera za nadzor avtomobila

Oddelek: Na cesti
62474 (2171) krepki
»

Kako dobiti tatu?

Oddelek: Loža
193175 (2153) koyotee
»

Kamera z detektorjem gibanja na baterije (namenjena tatovom koles)

Oddelek: Zvok in slika
71895 (1802) tupee
»

Nadzorna kamera

Oddelek: Zvok in slika
103291 (2595) lukamarti

Več podobnih tem