» »

SiolBox v domacem omrezju

SiolBox v domacem omrezju

dope1337 ::

Stvar je taka



Na 1900 ACS deluje internet + Televizija preko SiolBoxa
Na WRT54GL (samo G hitrost wirelessa podpira drugace) deluje internet, na televiziji ni slike, je pa spored, vsi meniji, DKINO (prikaze obstojece filme, ze sam predogled ne deluje) itd.

Glavno vprasanje je samo, ali je botleneck na WRT54GL - naceloma sem pa sledil TEMU vodicu (spreminjal Wireless>Basic Setup>Mode(Bridge, Client Brige, AP || DHCP Sever: Disabled, Forwarded(posredoval od SIOL modem/routerja naslove) za nastavitve v routerju.

Ce ima se kdo podoben konfig omrezja ter dd-wrt na tercialni routing tocki (moj WRT54GL) bi se priporocal za config file od nastavitev oz. ce se komu na hitrco sanja, kaksen quick fix, da bi TV deloval.

P.S. Vsi, ki boste raje pametovali, naj si potegnem kabel ... Raje kupim nov router, ki bo imel HW, ki mi bo omogocal kar potrebujem, pa se manj bom dal zanj, k pa za kable+pflitz kanale+lepilo/sraufe za pritrditev, itd). Ga pa ne bi rad kupoval, preden mi nekdo z malo vec znanja kot ga imam sam, ne pove - imas predjamski router, ne podpira kar potrebujes.

LP
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein
  • spremenilo: dope1337 ()

nsa_ag3nt ::

Za "forwarding" iptv mora router podpirati igmp proxy, drugače ti flooda celoten lan.

Kateri firmware imaš na dinozavru ? Hitrost neta ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

dope1337 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Za "forwarding" iptv mora router podpirati igmp proxy, drugače ti flooda celoten lan.

Kateri firmware imaš na dinozavru ? Hitrost neta ?


DD-WRT na dinozavru (skrbi me, da G wireless hitrost mogoce ne bi zadostovala - bi prosil za pojasnitev kako omogociti imgp proxy)

Hitrost neta je pa 80/20 mbit/s, kar niti ne podpira moj G router - imam ga izkljucno in samo za tv. Je pa 70% signala, glede na dd-wrt analitiko.

P.S. lahko tudi na 1900 ACS nalozim dd-wrt, ce bo sama nastavitev lazja (trenutno je samo na bridge nastiman, modem/router od siola poganja DHCP server)

EDIT: Ze pregledujem TOLE temo, da vidimo ali mi lahko kaj pomaga
EDIT2: Grem TOLE sprobat (zadnji post). Ponavadi je "to easy to be true" = "it works"
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

dope1337 ::

edit2 ne dela :/

Pa je splavala moja simpl resitev po vodi
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910416 (3803) Daniel
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112919 (8587) Master_Yoda

wireless router predlog?

Oddelek: Pomoč in nasveti
256177 (4254) Galaxy
»

Linksys WRT160NL izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
398711 (2907) fxman11
»

Kateri wireless router ?

Oddelek: Kaj kupiti
101684 (1487) kayz1

Več podobnih tem