» »

Na HP Desktop dc7700p ne morem instalirati drugega diska

Na HP Desktop dc7700p ne morem instalirati drugega diska

Cwetto ::

Naslov teme je malo nepravilen, ker ne vem, kako naj na kratko opišem problem.

Torej imam HP-jev računalnik (desktop, ne laptop), ki za namen minerja lepo deluje (Core 2 Duo, 5GB ram).
Ima pa navaden disk, ki bi ga rad nadomestil z SSD. Disk zamenjam, bios ga spozna, in mi lepo napiše "press any key to boot from USB", kjer imam inštalacijo Win. Vendar pa se že na začetku inštalacije, praktično na naslednjem ekranu moder ekran windowsov ne premakne. Tudi z drugim SSD diskom je enako.
Iz istega USB ključka normalno inštalira WIN na obstoječi disk.

Ali ima HP kakšno zaščito, bi preprečuje instalacijo drugega diska? V BIOSU ali mogoče kakšen jumper na plati?

Hvala.

nsa_ag3nt ::

Kateri win, kako velik hdd ?
Bios je zadnji ?

Cwetto ::

Win 7 x64 je edini, ki ga pusti inštalirat. Na njem je nalepka s kodo Windows Vista, vendar ne pusti nobene verzije Viste inštalirat, vedno javi, da je potrebno dati original HP inštalacijski CD.

Trenutni disk je 300GB navadni, SATA Seagate ST3300822AS, hočem pa dati 120GB SSD, imam dva rabljena, različna proizvajalca.

Glede biosa pa je itak star, iz leta 2011. Problem je, da tega modela desktopa (DC7700P) HP ne podpira več, in na uradni strani ne moreš potegniti dol novih driverjev, bios-a,...
Na plati ne piše nič pametnega, da bi lahko našel nov BIOS po oznaki plate. CPU-ID sicer najde nek model plate, vendar na googlu za to številko plate ni nič.

Nekdo mi je omenil, da je lahko "zaklenjeno" na plati s kakšnim jumperjem, vendar nisem ničesar pametnega zasledil.

nsa_ag3nt ::

Kloniraj win instalacijo iz ST3300822AS na ssd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Cwetto ::

Aha, dober predlog.

S katerim programom pa se to danes dela?

Pred kakšnim desetletjem sem to delal z Norton Ghost....

nsa_ag3nt ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Cwetto ::

Hvala za linke Biosa, sem to že našel, vendar je moj model računalnika dc7700p in je pokončna kišta, ta na linku pa je dc7700 in je ležeča kišta.

Tudi obstoječi BIOS imam 3.07 datum 11.8.2011, na tem linku pa je sicer 4.02A vendar datum 14.3.2011, torej po datumu starejši.

Za link klonirnih programov pa hvala, bom poizkusil!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8911784 (4895) fender2206
»

gonilniki za star prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
10645 (559) polozweii
»

hp elitebook 8440p windows problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71010 (810) MIHAc27
»

Win 10 namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
394065 (3158) ST-777
»

Problem - Hisni racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
281990 (1352) krefi

Več podobnih tem