» »

Android Developer

Android Developer

kunigunda ::

Oj, a Android Developer Studio (by google) je zdej edina opcija za razvoj android aplikacij ? Vcas smo to v eclipse poceli se spomnim(mislim da Keppler), pa so zgleda vse umaknili z neta.

mihy11 ::

Za razvoj lahko uporabiš tudi Xamarin ali pa Visual Studio...Eclipse pa tudi se mi zdi da (https://www.eclipse.org/downloads/packa...
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

c00L3r ::

Včasih se je delalo primarno z Eclipse + Android SDK. S tem so bile vedno neke težave, ko so posodabljal različice.

Zdaj je dosti boljše z Android Studio.

kunigunda ::

Men se zdi ta Android studio mocno prepocasn (vsaj kukr se spomnim da je Eclipse delu).

Utk ::

Sej android studio je eclipse, kaj ni.

kunigunda ::

Utk je izjavil:

Sej android studio je eclipse, kaj ni.

Pise da je IntelliJ based.

Utk ::

Aha. Se mi je zdelo nekam znano. Tudi eclipse ni nek prvak v hitrosti.

kunigunda ::

Men je dost hitr, da nism ziucn :) Gre bolj za stvar navade, ki gre se iz cajtov, ko ni bilo nic drugega. Se je pa google ocitn potrudu zbrisati vse drugo, kar je vcasih obstajal.

jizzer ::

Ja no, sem pil podobnega mnenja, ampak še na starem Android Studiju, mislim da 1.5 al nekaj takega. Sem migriral iz Eclipsa, ampak takrat je res blo sranje, zdaj je na dosti boljšem nivoju. Ali pa sem se navadil IntelliJ-a ? :) nevem :P

kunigunda ::

jizzer je izjavil:

Ja no, sem pil podobnega mnenja, ampak še na starem Android Studiju, mislim da 1.5 al nekaj takega. Sem migriral iz Eclipsa, ampak takrat je res blo sranje, zdaj je na dosti boljšem nivoju. Ali pa sem se navadil IntelliJ-a ? :) nevem :P

Sej ce nau drucga preostal, se bo treba navadit. Problem je, k mam vse ostalo v eclipsu in ga ne mislim menjat, zato bom probal se iskati naprej v tej smeri. Ocitno si bo treba instalacije shranjevat, da ne bojo spet kdaj "zmanjkale" na netu :)

c00L3r ::

Dooooooooooosti lažje ti bo razvijat z Android Studio, kot pocat skupaj Eclipse. Kar zmrazi me, ko se spomnim, kako so vedno bile neke težave z import-i Android projektov in koliko dni sem porabil za te bedarije reševat. Ampak, po želji ;)

jizzer ::

kunigunda je izjavil:

jizzer je izjavil:

Ja no, sem pil podobnega mnenja, ampak še na starem Android Studiju, mislim da 1.5 al nekaj takega. Sem migriral iz Eclipsa, ampak takrat je res blo sranje, zdaj je na dosti boljšem nivoju. Ali pa sem se navadil IntelliJ-a ? :) nevem :P

Sej ce nau drucga preostal, se bo treba navadit. Problem je, k mam vse ostalo v eclipsu in ga ne mislim menjat, zato bom probal se iskati naprej v tej smeri. Ocitno si bo treba instalacije shranjevat, da ne bojo spet kdaj "zmanjkale" na netu :)


Mimogrede, lahko si označiš v nastavitvah "Eclipse" keymaps, to je must do, če še nisi! :)

acookook ::

Zaenkrat aplikacije nalagam na fon direktno preko Android Studia, me pa zanima, če se da, in če ja, proces podpisovanja avtomatizirati in aplikacijo avtomatsko (privatno zaenkrat) naložiti na druge naprave OTA. Podobno imam node/angular app deployan na herokutu, kjer imam nastavljeno, da mi spremlja točno določen branch in mi ob pushu samodejno posodobi stran. Recimo takole imam omenjeni node/angular app:
 Avtomatski deploy

Avtomatski deploy

Ima kaj takega tudi google za android aplikacije?
.

c00L3r ::

Razvijam Android aplikacije od leta 2010. Z eclipse non stop glavoboli, ko je bilo treba projekte prenest na nov računalnik, naredit upgrade eclipse-a ali android sdk. Android studio je OK.

Se pa držim prakse, da ko pride ven nova verzija Android studio, recimo 4.2, vedno počakam na 4.2.1, ker so vedno bug-i v teh verzijah. Ko bo prišla 4.3, bom počakal na 4.3.1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava teme (Android)

Oddelek: Programiranje
101817 (1050) modelno1
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93481 (2606) Qushaak
»

kako začeti programiranje za android

Oddelek: Programiranje
259025 (8183) k--p
»

Začel se je Google I/O - Android

Oddelek: Novice / Android
2912992 (10533) Marat
»

V katerem editorju programirate?

Oddelek: Programiranje
404704 (3478) terryww

Več podobnih tem