» »

SATA disk na ATA matično?

SATA disk na ATA matično?

motorc ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če se lahko priklopi SATA disk na matično, ki ne podpira SATA sepravi da ima ATA? Seveda z ustreznim pretvornikom.


lp

Zheegec ::

Ne, se ne da. Se da pa ATA disk na SATA kontroler>:D kar te najbrž ne zanima:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorc ::

Skoda. Pa sem že mislu da bo šlo.

sash ::

pa saj SATA kntrolerji niso ak hudo dragi, tip v Megahitu mi je pred kratkim reko da bo cena cca 7k +/- 1k
--------------------
Think different...
TOROiD Group

motorc ::

Hmmm, nisem seznanjen s temi kontrolerji. A lahko malo bolj razlozis kaj je to? A potem se da s tem kontrolerjem priklopit SATA disk na ATA ploščo?

Lime ::

motorc ::

Lime, hvala ti!

A to vpliva kej na hitrost diska in splošni performance? Kako je pa kej boot iz tega ali pa instalacija winsov na disk preko tega?

Zheegec ::

Mogoče je tale PCI rešitev res zelo zelo malo slabša kot če bi imel on-board, prav gotovo zanemarljiva razlika, tako da go for it:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DJG ::

And then I'll get my disc back!:D :D

motorc ::

Sam me še vedno skrbi kok se bojo winsi instaliral preko tega.

Cveto ::

Sej gre lepo. Pri XP-jih te na začetku instalacije vpraša, če bi rad instaliral RAID kontroler. Pritisneš F6(se mi zdi, itak ti napiše kaj) in vstaviš disketo. Ko se naloži gre instalacija lepo naprej.

Lime ::

Ali pa storiš, kot je storil moj kolega, ker mu drugače ni ratalo LOL.
Inštaliral Windowse na IDE disk, priklopil SATA disk in ga z Norton ghost kloniral sistem na SATA disk.

Japonski ::

Mene zanima v cem je finte tega sistema SATA?!?! Kaj mislite da se bo obdrzal, je velika razlika me utra ata? skrbi me pac da ni to modna muha, ki bo kaj hitro presla v pozabo?

Japonski

DSmidgy ::

Zakaj sploh kupuješ SATA disk - a boš v prihodnosti menjal plato?

Če ne, potem kupi ATA, ker bo SATA v najboljšem primeru v tvojem rač. s kontrolerjem deloval enako hitro.

PCI lahko deluje na maximum 133MB/s.
SATA deluje do maximum 150MB/s.
ATA deluje do maximum 133MB/s.

Če daš SATA kontroler bo deloval z največ 133MB/s.
Kontrolet 7 jurjev + ene 5 jurjev zta dražji disk .. a se ti splača?

Diski pa tko ne delujejo z 133MB/s, pomojem niti z 100MB/s. Taka hitra vodila pomagaja samo pri recimo prenosu iz pomnilnika na disku (ki je v nekaterih primerih lahko 8MB).

Zato raj kupi ATA disk z 8MB rama.

Japonski ::

Ja v bliznji prihodnosti sem nameravam kupiti novo plato in me zato zanima ce je vreji ta stvar z SATA.

V bistvu je tak da ce je ze nova plata in ima gori pac ta SATA kontroler, je pol vreji da si kupim SATA disk takrat z maticno, kja pravis? Kaj pa je pol z rackom, so ze SATA racki vuni?

DSmidgy ::

Pomoje se splaša kupit SATA disk, če ga boš uporabljal zato, da ga boš ukol nosu.

Ker ta disk lahko odklopiš med delovanjem računalnika (tako podatkovni, kot napajalni kabel (če je napajalni kabel od SATA). Recimo samo en SATA kabel potegneš ven iz ohišja in en napajalni kabel (recimo med 2.25" režama). Potem pa na napajalni kabel še štukaš SATA napajalni adapter.

od mlacoma link

looner ::

Ne vem, če je "prenosljivost" ravno ultimativni razlog. Prvič vse skupaj je malo "domače" dokler nimaš nekih rackov, in kot drugo, ljudje še niso ravno pretirano opremljeni s SATA kontrolerji (oz. ploščami). Če ga že želiš okoli nosit je dosti bolj smiselno kupit zunanje USB 2.0 ohišje, priklop in odklop med delom brez reboota, nobenih gonilnikov (dokler imaš OS novejši od w98) in vsi imajo USB port na računalniku, če že ne 2.0 pa vsaj 1.1 kar je sicer počasno kot žafran, ampak za silo pa je ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati še en HDD

Oddelek: Strojna oprema
151592 (1312) jest10
»

Na splošno - sata ali pata?

Oddelek: Strojna oprema
192117 (1693) Poldy
»

SATA Disk

Oddelek: Strojna oprema
91291 (1109) Ch4N93
»

SATA vs ATA

Oddelek: Strojna oprema
222194 (1700) bodom
»

Serial ATA

Oddelek: Strojna oprema
241692 (1318) Mr.B

Več podobnih tem