» »

Nadomestno materinstvo

Nadomestno materinstvo

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

Pika na i ::

@Matthai....Neumno je ne imeti svoje pameti in se zavoljo ljubega miru, strinjati prav z vsako neumnostjo.

Spet - sprogramirala ga je človeška pamet, stroj sam je brez človeške pomoči, samo stroj. Brez čustev, po Matthai-ju.
Zato je nemogoče reči, da bo zamenjal človeka. Ga ne bo. Da mu bo v pomoč? Pa že.
Da mu bo v škodo? Jasno. Nobena orožja nikdar niso prinesla kakšne dobre posledice.

Seveda ljudje ne ločijo, ker je stroj, ki sklada, sprogramiral človek.

Še nekomu zgoraj....ja v pogodbe o nadomestnem materinstvu se včasih tudi daje, koga reševati, če sta ogrožena mati in otrok. Ponavadi otroka.

K sreči, UI ne more preprečiti sneženja....

nevone ::

Zato je nemogoče reči, da bo zamenjal človeka. Ga ne bo.


Ne bo ga zamenjal. Človek bo postal "robot", ker mu bo to pomenilo vrnejše in udobnejše življenje. Seveda, zaenkrat to že ne drži, in so stroji, ki jih imamo zgolj pomagalo človeku in večkrat je boljša kakšna drugačna rešitev, kot nadomestilo človeka z robotom, ampak dokler bo človek imel težave, bo iskal rešitve zanje. In težave imamo vsaj občasno danes skoraj vsi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

windigo ::

Pika na i je izjavil:

Spet - sprogramirala ga je človeška pamet, stroj sam je brez človeške pomoči, samo stroj. Brez čustev, po Matthai-ju.

Tudi čustva je morda mogoče sprogramirati. Morda celo tako dobro, da se čustveni odzivi ne bodo ločili od "tistih pravih". Kje bo potem razlika? Odgovor, ki ga pozna filozofija, so qualia, tiste subjektivna občutja, ki ji sprogramiran stroj pač naj ne bi mogel imeti. Vendar so ta qualia v primeru, kot je zgornji, povsem brez posledic, zaznavna samo nečemu, kar imenujejo zavest, opazovalec, ki pa morda ne vpliva na nič in če ga odstranimo, se navzven nič ne spremeni.

Neaktivni opazovalci so zato v te namene večinoma nezanimivi. Zanimiv bi bil aktivni opazovalec. To pomeni, da obstaja v subjektivnem zaznavanju nekaj, česar ne bi mogli sprogramirati/simulirati/... s kakšnim računskim strojem in ima posledice v našem vedenju in delovanju. Stroji so sicer dosegli zavidljiv napredek, še posebej v zadnjem času, na področju bolj inteligentnih odzivov, pa vendar odgovora še ne poznamo, ker niso niti blizu zmogljivosti možganov. Vendar tudi ni nihče našel kakšne človeške zmogljivosti, za katero bi bilo kategorično nemogoče (in ne le hudičevo težko ali pa nevredno truda) jo poskusiti prestaviti v računski stroj.

Razen, če že recimo kaprice niso neke naključne motnje ali robni pogoji ali del kaotičnega sistema, ampak daleč presegajo dimenzije mojega zaznavanja in razumevanja. :D

poweroff ::

nevone je izjavil:

Even though many human emotions are beyond the range of machines due to their non-biological nature, some emotions could very well be felt by an artificial intelligence. These include, among others

Ja, ampak tukaj (filozofsko!) je vprašanje ali so to res čustva ali so zgolj sprogramirani čustveni odzivi. Točno to, kar bpbpbp govori - subjektivna občutja.

Pa še nekaj je pomembno. Če bo imal AI določeno absolutno prepoved (npr. ne ubijaj), se je bo držal ne glede na čustva. Ljudje smo tukaj drugačni. Se bo stroj lahko skliceval na neprištevnost?

Pika na i je izjavil:

Brez čustev, po Matthai-ju.

OK, imam znanca, ki programira tim. socialnega robota. Ta robot zna pokazati prijaznost. Ampak zakaj je ta robot prijazen? Zakaj se robot nasmehne?

Ker je sprogramiran: če na obrazu človeka zaznaš nasmešek, se nasmej nazaj. Robotu je vseeno kakšen človek je na drugi strani. Če se mu nasmehne, se bo nasmehnil nazaj.

Pika na i je izjavil:

Zato je nemogoče reči, da bo zamenjal človeka. Ga ne bo.

Zdaj vidim, da napačno razumeva kaj pomeni zamenjati človeka. Zamenjati človeka kot razumem jaz, pomeni zamenjati ga pri določenem opravilu. Se pravi - robot bo zamenjal rudarja, voznika,... celo psihoterapevta (ja, tudi za to že uporabljajo chatbote) in pisatelja. Ne pomeni pa to, da bo dosedanji rudar, voznik,... izginil. Bo pač ta človek delal kaj drugega.

Pika na i je izjavil:

Seveda ljudje ne ločijo, ker je stroj, ki sklada, sprogramiral človek.

Ni čisto tako. Bom dal boljši primer. Prevajanje iz enega jezika v drugega. Zadevo so sprogramirali ljudje, ki znajo samo nekaj jezikov. Pa vendar avtomatski prevajalnik na koncu prevaja tudi med jeziki, ki jih avtorji programa sploh ne obvladajo niti ne poznajo! Zakaj??

Pika na i je izjavil:

K sreči, UI ne more preprečiti sneženja....

Oh, tehnologija nas varuje pred sneženjem in njegovimi posledicami že par tisoč let. Vse od takrat, ko smo izumili streho nad glavo, ogenj, itd. Ljudje nismo naravna bitja. Ljudje si naravo podrejamo.
sudo poweroff

SimplyMiha ::

Ljudje in bobri.

matobeli ::

Če želiš da ima robot čustva ga seveda ne boš sprogramiral ne_ubijaj.

Sprogramirati ga moraš da na podlagi vhodnih podatkov naredi nekaj takega kot bi naredil človek.

Oziroma naredit ga moramo točno tako kot deluje človek, ampak z elektronkami in diodami.

Kar pa v resnici nočemo (sej imamo dovolj ljudi, zakaj jih delat take kot so ljudje).

Jaz si želim da bo znal furat avto, da bo znal prinest paket, da bo znal razdeliti finance v letnem planu države...

nevone ::

Kar pa v resnici nočemo (sej imamo dovolj ljudi, zakaj jih delat take kot so ljudje).


Zato, da mi postanemo oni. Ker biološko telo kot ga imamo, je za razmere tega vesolja preveč "krhko". Celo za razmere, ki so nam naklonjene ni najbolj ustrezno. Vemo kakšne tegobe vse nas tarejo.

Sicer je to far future, ampak, ne moreš skočit iz nič v nekaj, razvoj je postopen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

No, in zdaj lahko odgovorimo na vprašanje zakaj vem, da algoritmi nimajo čustev. En razlog je že prej omenjeno, da algoritmi nimajo "subjektivnih občutij".

Predvsem pa: nisem še videl algoritma (za "resno delo"), ki bi imel vprogramirana kakršnakoli čustva. Pod resno delo mislim: vožnja avtomobila, analiza senzorskih podatkov, strojno prevajanje, analiza besedil,...
sudo poweroff

Pika na i ::

Ok..imeli bomo prijazne robote, ki bodo , tako kot ljudje, fejkali čustva.
S programom , ki jim ga bo vsilil človek (ja, ta model zna naredit štalo kamor stopi) bodo odmetavali sneg, cvrli krofe in z zanosom recitirali Prešernove pesmi.
Če se bi 24 ur smejala smejočemu robotu, sem zihr, da bi mu pregorelo vezje za nasmeh. Pameten kot menda je, bi vedel, da se zajebavam.

Kaj bi/bodo roboti prinesli na trg dela, katere poklice naj bi izgnali, si pa niso enotni niti tisti, ki se s tem ukvarjajo 24h/dan

@bpbpbp....kaprice morajo ostat.
@Matthai.....se vdam.

Kdor jih bere, vsak drugači pesmi moje sodi;
eden hvali in spet drugi vpije: "fej te bódi!"
Ta veli mi: poj sonete; úni: poj balade;
tretji bi bil bolj prijatelj Pindarovi odi.
Bo prijeten morebiti temu glas gazelic;
úni bo pa rekel: kaj za Vodnikam ne hódi?
Razujzdanim bodo moje pesmi prenedolžne;
al tercjalke porekó, de jih je vdihnil zlódi.
Jaz pa tebi sami, draga! želel sem dopasti,
drugih nisem prašal, kaj se jim po glavi blódi.


Pravzaprav, se ne vdam.
UI ne bo zavladala svetu.

matobeli ::

poweroff je izjavil:

No, in zdaj lahko odgovorimo na vprašanje zakaj vem, da algoritmi nimajo čustev. En razlog je že prej omenjeno, da algoritmi nimajo "subjektivnih občutij".

Predvsem pa: nisem še videl algoritma (za "resno delo"), ki bi imel vprogramirana kakršnakoli čustva. Pod resno delo mislim: vožnja avtomobila, analiza senzorskih podatkov, strojno prevajanje, analiza besedil,...


Veš pasji drek ;)

Seveda so čustva vgrajena v logaritme. Vsakič ko zapeljem mimo table na obcestni svetilki naredi :( obraz.

SimplyMiha ::

Ja, to je res srce parajoče, me še nekaj ulic naprej pesti slaba vest!

poweroff ::

paper lying here
'Cause I swear out there ain't where
You outta be
And you flashback to when he said forever and always
Oh, and it rains in your bedroom
Everything is wrong
It rains when the sun came up, you were lookin' at me
Santa baby, forgot to mention one little thing
A ring


https://github.com/dyelax/encore.ai
sudo poweroff

kuall ::

poweroff je izjavil:


Ni čisto tako. Bom dal boljši primer. Prevajanje iz enega jezika v drugega. Zadevo so sprogramirali ljudje, ki znajo samo nekaj jezikov. Pa vendar avtomatski prevajalnik na koncu prevaja tudi med jeziki, ki jih avtorji programa sploh ne obvladajo niti ne poznajo! Zakaj??

Zato, ker se s pomočjo statistike, analogij in logike da prepoznat strukture, ki skupne vsem jezikom. In ko enkrat poznaš te strukture lahko veš, kateri elementi pomenijo isto stvar v različnih jezikih - torej znaš prevajat.

Pika na i je izjavil:

Nobena orožja nikdar niso prinesla kakšne dobre posledice.

Obrambna orožja so prinesla dobre posledice mnogokrat.

tikitoki ::

Pika na i je izjavil:

Umetno maternico bi lahko potem uporabljali tudi moški?


Neumno vprasanje. A je kaksna razlika?

tikitoki ::

poweroff je izjavil:

Aja, pardon. S posvojitvijo si postal lastnik otroka.

Čakaj, da pogledam na koledar...

Hmm, v 21. stoletju smo. Sužnjelastništva ni več!


Kljub temu ni bilo se nikoli toliko suznjev.

tikitoki ::

kuall je izjavil:

poweroff je izjavil:


Ni čisto tako. Bom dal boljši primer. Prevajanje iz enega jezika v drugega. Zadevo so sprogramirali ljudje, ki znajo samo nekaj jezikov. Pa vendar avtomatski prevajalnik na koncu prevaja tudi med jeziki, ki jih avtorji programa sploh ne obvladajo niti ne poznajo! Zakaj??

Zato, ker se s pomočjo statistike, analogij in logike da prepoznat strukture, ki skupne vsem jezikom. In ko enkrat poznaš te strukture lahko veš, kateri elementi pomenijo isto stvar v različnih jezikih - torej znaš prevajat.

Pika na i je izjavil:

Nobena orožja nikdar niso prinesla kakšne dobre posledice.

Obrambna orožja so prinesla dobre posledice mnogokrat.


Kaj pa je obrambno orozje?

kuall ::

poweroff je izjavil:

paper lying here
'Cause I swear out there ain't where
You outta be
And you flashback to when he said forever and always
Oh, and it rains in your bedroom
Everything is wrong
It rains when the sun came up, you were lookin' at me
Santa baby, forgot to mention one little thing
A ring


https://github.com/dyelax/encore.ai


Heh to je samo dokaz, da ti ni treba vedet kaj delaš ko pišeš razne pesmice/novele. Samo da ni razumljivo pa ljudje hitro dajo umetniško vrednost nekemu nesmiselnemu sranju.

nevone ::

nisem še videl algoritma (za "resno delo"), ki bi imel vprogramirana kakršnakoli čustva.


Jaz tudi ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

windigo ::

Ko je Ronald Arkin z Goeorgia Techa pred 10. leti programiral svoje avtonomne vojaške robote, je kar se tiče kolaterlne škode poskušal biti ne samo etičen, kar se upoštevanja pravil vojskovanja tiče, ampak tudi zadosti pragmatičen, da ne bi robot za enega sovražnega borca pobil in porušil celega mesta. Zato je robotovo vedenje poskušal modelirati najprej kot sočutje, nato kot obžalovanje in sram, vendar se je kot najboljše pokazalo simuliranje krivde. Avtonomni vojaški robotom se s kolateralno škodo v akcijah povečuje in akumulira krivda, ki vpliva na njihove kasnejše odločitve tako, da z večjo krivdo izbirajo akcije, ki bodo povzročile manjšo dodatno škodo.

Kako daleč so s tovrstnimi avtonomnimi sistemi, se mi ne sanja. In najbrž se mi tudi ne bi smelo sanjati.

PrihajaNodi ::

Ljudje smo sprogramirani samo poglejte si milgramov eksperiment, da ne omenjamo drazljajev s strani FB in kako to nezavedno vpliva na nase vedenje. Imamo pa tudi ljudi brez custev, taksni se imenujejo sociopati oziroma psihopati. Ali bo AI resila nase tezave? Dalec od tega.

Zgodovina sprememb…

jb_j ::

za pare, ki ne morejo imet otrok sem sigurno za.
za bogatune, kjer si mamice nočjo pokvart postave, ali nimajo časa bi bil proti.

D3m ::

Saj ni to problem. Bivša je tudi mislila, da bo otroka dobila kot v veleblagovnici.

Pa so ji rekli zdravniki, da je zdrava.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrihajaNodi ::

D3m je izjavil:

Saj ni to problem. Bivša je tudi mislila, da bo otroka dobila kot v veleblagovnici.

Pa so ji rekli zdravniki, da je zdrava.


Ji nihče ni želel otroka narest?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carski rez kot primarna odločitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7110101 (8127) Gambino

Več podobnih tem