» »

Carski rez kot primarna odločitev

Carski rez kot primarna odločitev

1
2
»

next3steps ::

Jaz vem. What now? Na grmado z mano ?

dope1337 ::

Jz sm po xyz zvezah ter trenutni dolgotraji ... Not even close xD

next3steps je izjavil:

Jaz vem. What now? Na grmado z mano ?


Prej na pregled k psihiatru xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

PrihajaNodi ::

Prej na pregled k psihiatru xD


Resnica. Zadnja s katero sem bil mi je stalno govorila o bivših, a jebemti zakaj nisi potem z njimi in so ti vsi pobegnili...sem pa malo nagajal in sem ji govoril, kako jo imam rad. Seveda ji je sarkazem detektor crknil na polni črti.

dope1337 ::

Jz bi sam glede poroda povedal ... Pjebi, ce se le da, bodite zraven svoje drage pri porodu. Moralna podpora svojim dragim pri tem dogodku ZELO pomaga. Poleg tega, se znajo babice/porodnicarke zelo grdo obnasati, ce je mamica sama v sobi (odvisn od osebja seveda), vendar dajmo nasim dragim najboljse pogoje pri tem "lepem" dogodku.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

MonoPattern ::

Baje otrok ob poti skozi vagino ven dobi tudi neke bakterije od matere, zato naj bi imeli otroci rojeni s carskim rezom več alergij in problemov s prebavo. Pa tudi hormonsko ne vem če je za žensko enako, saj se pri porodu sprostijo hormoni, ki žensko navežejo na otroka, ne vem pa kako je s tem pri narkozi. Pomoje je res najboljši naravni porod, če se je da, tudi doji naj ženska svojega otroka če se le da in naj se izogiba umetnemu mleku.

Aquinas ::

dope1337 je izjavil:

Poleg tega, se znajo babice/porodnicarke zelo grdo obnasati, ce je mamica sama v sobi


Ne bom govoril za babice in porod, ker s tem nimam izkušenj. Sem pa pred kakim letom par dni preživel v bolnici in me "grdo obnašanje" osebja sploh ne čudi. Bolniki jamrajo in gnjavijo za vsak mišji kurac, kot da so v hotelu s petimi zvezdicami, osebja je pa očitno premalo.

bbbbbb2015 ::

Pika na i je izjavil:

O bog.........


Jah, točno. Na računalniškem forumu se razpravlja o najjačih ginekoloških problemih - žensk. Brez žensk.

Blazz ::

Vazelin je izjavil:

Priznam, nisem še googlav na točno to temo...

Zanima me naslednje:
Porod na ženski pusti precej posledic, od hudega matranja na dan poroda, prerezanega presredka in šivanja le tega, do spuščenih notranjih organov, nekontrolirano uhajanje urina. Nenazadnje do tega da ima tudi plod kar nekaj šans da se zaplete med popkovino in posledično ostane brez zraka.

Zato mi nekako ni jasno zakaj carski rez ni kar primarna izbira (ali vsaj ob protiplačilu). Bolj varno za otroka, splošna narkoza, nobenih bolečin (razen dva tri dni po porodu) in manj poškodb ženske. Jaz osebno bi imel raje ranico na trebuhu kot pol telesa raz€&@&€@&€.

Se zavedam da bi to pomenilo velik pritisk na anasteziologe in kirurge. Ampak vseeno tisti ki si privošči zakaj ne bi bila prva izbira? Niso že neke laserske tehnike za odstranjevanje brazgotin oz nepravilnosti kože?

Upam da ni preveč kar neki napisano.


znanka ima sedaj po 2 carskih rezih nonstop težave s pruhom in so jo po 2-5 letih od porodov morali že 2x operirati zaradi pruha... tako da vse ni tako simpl , boš moral še malo pogooglat ja :)

gtx970op ::

kuall je izjavil:

hah še en primer, ko ljudi dela živčne dejstvo, ko nekdo hoče nekaj razumet. res zanimiv pojav.

fante je enostavno odprl temo z vprašanjem, ki ga zanima. ni zadaj nič drugega kot želja po razumevanju nejasnega vprašanja. človeški možgani pa so tako narejeni, da vedno iščejo neke skrite pomene. in tukaj so našli skriti pomen to, da hoče vazelin uveljaviti zakon, da morajo vse roditi s carskim rezom. v resnici samo sprašuje zanimivo vprašanje. to je živalska reakcija, značila za ljudi z nizko stopnjo zavesti.

meni se tukaj porodita dve ideji:
1. sigurno mora biti bolj zdravo roditi tako, kot so ljudje rojevali milijone let, kot pa da ti razrežejo trebuh. vedno je bolj zdravo tisto, ki je bilo večkrat stesrirano in nezdrave novosti, na katere telo ni navajeno skozi evolucijo.

2. smrt je del življenja, brez nje ne bi bilo evolucije in napredka. s tem ko zdravniki pri življenju ohranjajo ljudi, ki bi brez zdravnikov umrli povzročijo to, da ti rodijo še več takih ljudi, ki bodo rabili zdravniško pomoč za preživetje. in si delajo delo. podobno je s tistim, ko nekoga bolnega ohranjajo pri življenju, oni imajo delo, bolnik se matra. smrt sploh ni tako grozna in sigurno je zelo smiselno umreti, če človek/žival trpi, da bo dal prostor nekomu, ki bo znal uživat, tako kot je treba.


Pa je res vedno bolj zdravo tisto kar je večkrat stestirano? Je bilo bolj zdravo se zdravit s koprivami pa čaji ali penicilinom ko so ga odkrili, ki pa še ni bil tako dobro stestiran kot stari dobri čaji in čarovnice ki so izgnale bolezen iz tebe? :D

poweroff ::

dope1337 je izjavil:

Ce TI mislis, da si pogruntal, kako deluje zenska glava, si zelo naiven, da ne bom rekel aroganten.

Mah to ženske še same ne vedo, kaj šele kdo drug... :))

bbbbbb2015 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

O bog.........


Jah, točno. Na računalniškem forumu se razpravlja o najjačih ginekoloških problemih - žensk. Brez žensk.

Grozno, ne. Babnice lahko pametujejo o računalnikih, avtomobilih, umetni inteligenci, itd. Nad tim. "ženskimi zadevami" imajo pa ekskluzivo? Nah, ne bo šlo.
sudo poweroff

Phantomeye ::

Se pa zgodi, da zdravniki včasih zavlačujejo s carski rezom in pride do smrti ploda. Ravno zadnjič sem slišal, da se je to zgodilo družinskemu znancu (oziroma njegovi ženi).

MIHAc27 ::

Moja žena je imela 2 carska reza. Pač ni in ni šlo drugače. Rana se celi še od oka 6 mesecev... tudi v sami porodnišnici so naravni porodi okoli 3 dni, tiste z carskim pa običajno 5 dni, preden jih spustijo domov.

Poleg tega žena niti ne ve, kako je rodila, ker te uspavajo. Čeprav se je čez pol urce že zbudila iz anestezije, se poroda ne spominja in v bistvu šele z naslednjim jutrom ve, kaj je sploh rodila.

Po drugem carskem me je tudi kirurginja opozorila, da naj fino razmisliva, če bi imela še 3. otroka, ker bi verjetno morali že 3. rezati...

Pa seveda se tudi vidi za vedno, kje je bilo rezano.

Tko da moj nasvet, če le gre naj gre naravno.

krho ::

Ja, problem je, če te v prodnišnici vsi živcirajo. Jest sem takoj povedal, da se ne dava, in da hočeva, hodit okoli toliko časa kot bo šlo, če se jim zdi, da stvari niso ok, jim dava pa proste roke.
Tako, da so naju potem pustili na miru, samo sem ter tja je bilo treba na CTG.
Mimo grede, CR ti pripada, če imaš visoko dioptrijo ipd težave z očmi, ker ti vse tisto pritiskanje lahko vid še bolj poslabša (Marsikateri ginekolog tega NE ve.).
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jype ::

poweroff je izjavil:

Grozno, ne. Babnice lahko pametujejo o računalnikih, avtomobilih, umetni inteligenci, itd. Nad tim. "ženskimi zadevami" imajo pa ekskluzivo? Nah, ne bo šlo.
Vse naštete reči so "ženske zadeve".

Machete ::

Nenavadno mi je da OP predalga poseg, kot bi šlo za stiskanje mozolja. Nisem vsega bral, ampak upam, da ste razjasnili, da CR ni tako nedolžen poseg. Moja je sicer rodila vse otroke po naravni poti brez anastetikov ali epiduralne in ni rabila niti šivov, tako da ni nujno tako grozno kot opisuje OP. Seveda je nekaj inkontinence ipd posledic, ampak to se vse reši kmalu. Problem je bolj, da se ženske ne pripravijo psihološko, strokovno in predvsem fizično. Lizanje sladoelda na kavču zadnjih pol leta žal ni ravno dobra popotnica za naraven porod. Da pa bi vzela epiduralna pa je rekla, da ni opcija, ker je želela res naravno povezanost takoj in ne omrtvičeno telo, tudi z možnimi negativnimi posledicami. Menda tudi dojenje steče težje itd..
RAvno rodil še nisem, ampak dodajam amo mojih par centov, da je predlagan avtomatski carski rez popolnoma mimo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krho ::

Mimogrede. Če se prav spomnim s predavanja z anesteziologom, katerega se moraš udeležiti, je možnost, da gre pri Epiduralni kaj narobe 1 promil!! Nama se je to zdelo nesprejemljivo. Poleg tega sta zatem še nekaj ur zadeta oba otrok in mati.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

nevone ::

Jah, točno. Na računalniškem forumu se razpravlja o najjačih ginekoloških problemih - žensk. Brez žensk.


Ne, v resnici sodelujejo tudi ženske, preko svojih partnerjev, če seveda njihovi partnerji niso tako vase zagledani, da itak vedo vse bolje prez njih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Smrekar1 ::

Vazelin je izjavil:

Priznam, nisem še googlav na točno to temo...

Zanima me naslednje:
Porod na ženski pusti precej posledic, od hudega matranja na dan poroda, prerezanega presredka in šivanja le tega, do spuščenih notranjih organov, nekontrolirano uhajanje urina. Nenazadnje do tega da ima tudi plod kar nekaj šans da se zaplete med popkovino in posledično ostane brez zraka.

Zato mi nekako ni jasno zakaj carski rez ni kar primarna izbira (ali vsaj ob protiplačilu). Bolj varno za otroka, splošna narkoza, nobenih bolečin (razen dva tri dni po porodu) in manj poškodb ženske. Jaz osebno bi imel raje ranico na trebuhu kot pol telesa raz€&@&€@&€.

Se zavedam da bi to pomenilo velik pritisk na anasteziologe in kirurge. Ampak vseeno tisti ki si privošči zakaj ne bi bila prva izbira? Niso že neke laserske tehnike za odstranjevanje brazgotin oz nepravilnosti kože?

Upam da ni preveč kar neki napisano.


Ponekod je tako, npr. v Avstraliji. Ženske, ki so dale čez oboje, pogosto pravijo, da je carski rez hujši.

Zadeva namreč bolj spominja na harakiri kot na "ranico na trebuhu".



Poleg tega carskega reza ne moreš delati ravno velikokrat, meja je nekako 3 carski rezi, potem je maternica že preveč poškodovana in ženska ne more več imeti otrok. To je povprečje, imaš tudi ženske, ki so dale čez 4 carske reze - ampak tudi take, kjer je bil že prvi zadnji in to ne po njeni zbiri.

shotalick ::

perci je izjavil:

Carski rez je operativni poseg, ki je last resort, nikakor ne boljša alternativa. Če pa pustimo posledice, ki jih carski rez pusti na materi, tovrsten porod pusti določene posledice tudi na otroku. Naravna pot je, da otrok pride ven počasi v nekaj urah matranja, ko se spušča v porodni kanal in potem po njem potuje ven. Pri carskem rezu iz čistega mira pride ven na zrak in je to zanj velik šok. Otroci, rojeni s carskim rezom, bolj jokajo kot ostali. Ker so rojeni na točno določen dan pred naravnimi popadki, obstaja verjetnost, da ne bodo v celoti razviti. Ker otroka ne bodo takoj dali mami tudi ne bo takoj občutil njene kože, kar otroku precej zmanjša stres. Pa še 101 razlog je, zakaj je naravni porod boljša izbira. Google it.

Moderna doktrina nikakor ne spodbuja carskega reza, če ni medicinskih indikacij.

Rok Woot je izjavil:

Umeten poseg? Pa veš kdaj so že delal to? In ja otrok je tujek v telesu matere. Pa to, da je lahka partner zraven je itaq neka komercialna fora. Sploh je pa umetno iti v porodnišnico. Neha štihat njivo, rodi v bližnjem grmovju zraven doživi orgazem in to je to.

Otrok je tujek? Da je partner zraven, je komercialna fora? Ti pa še nisi bil zraven pri porodu, ane?


Zelo dobro napisano. Moja je rodila dvojčka, naravno, brez rezanja, brez epiduralne, pa je rekla, da pri naslednjem otroku ravno tako. Po njenih besedah je bolelo za popizdt. V kolikor se le da, se otroci rojevajo po naravni poti.

poweroff ::

jype je izjavil:

poweroff je izjavil:

Grozno, ne. Babnice lahko pametujejo o računalnikih, avtomobilih, umetni inteligenci, itd. Nad tim. "ženskimi zadevami" imajo pa ekskluzivo? Nah, ne bo šlo.
Vse naštete reči so "ženske zadeve".

Se strinjam. Velja pa tudi obratno. Vse "ženske zadeve" so tudi "moške zadeve".
sudo poweroff

Invictus ::

poweroff je izjavil:

jype je izjavil:

poweroff je izjavil:

Grozno, ne. Babnice lahko pametujejo o računalnikih, avtomobilih, umetni inteligenci, itd. Nad tim. "ženskimi zadevami" imajo pa ekskluzivo? Nah, ne bo šlo.
Vse naštete reči so "ženske zadeve".

Se strinjam. Velja pa tudi obratno. Vse "ženske zadeve" so tudi "moške zadeve".

Problem je, ker ženske iz "ženskih zadev" naredijo "moške"....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gambino ::

Ni tako simpl kot nekateri pišejo tukaj. CR se v nekaterih primerih mora naredit pa čeprav porodnica tega noče. Je kar neka stvari, ki se lahko med porodom zakomplicirajo. Najbolje je rodit naravno. Nekaterim porodnicam to rata v 10 minutah pri nekaterih se pa popadki vlečejo lahko čez cel dan.

Moja je imela tako CR kot naravni porod. Definitivno je naravni porod fizično dosti bolj naporen kot CR. In če po CR ni nekih komplikacij potem je CR enostavnejša varijanta rojstva.
V sorodu imamo tud primer, ko so pred porodom rekli, da bo to idealen naravni porod pa se je na koncu zgodilo to, da je bilo potrebno narediti CR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kunilingus

Oddelek: Loža
499144 (7083) Vanich
»

Gibanje proti omadeževanju otrok! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7012007 (10099) donfilipo

Več podobnih tem