» »

Varilni aparat na elektrode

Varilni aparat na elektrode

Temo vidijo: vsi

yyyeb ::

Pozdrav. Rad bi si kupil varilni aparat na elektrode za različno domačo uporabo. Zanima me kaj je razlika med transformatorjem in inverterjem? Na čem se to pozna?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

korenje3 ::

Po moje varilnih aparatov s transformatorjem ne prodajajo več.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

otago ::

Poglej prejsnje topike na S-T.

Inverterji so manjsi (prenosljivi) in drazji. Tranformatorski so bili vecji in tezji, danes jih redko prodajajo.

Bauhaus pravi tole:
Za elektro varjenje potrebujete varilni aparat, ki izmenični tok omrežja (visoka napetost in nizka jakost toka) pretvori v izmenični tok z nizko napetostjo in visoko jakostjo toka. Uporabite lahko varilne transformatorje ali inverterje. Klasični in cenovno ugodni trafo (na sliki levo) so v praksi nekoliko veliki in nepriročni. Dražji, vendar majhni, lahki in priročni pa so nasprotno t.i. inverterji z elektronsko vodenim tokom (slika desno). Tako se ustvari posebej enakomeren oblok.

Raptor16 bi lahko bolje razlozil.

noraguta ::

korenje3 je izjavil:

Po moje varilnih aparatov s transformatorjem ne prodajajo več.

Ker nimaš pojma.

yyyeb je izjavil:

Pozdrav. Rad bi si kupil varilni aparat na elektrode za različno domačo uporabo. Zanima me kaj je razlika med transformatorjem in inverterjem? Na čem se to pozna?

Inverter ima še natistick hotstart ki ne dela etc bombončke če govorimo o poceni aparatih. Forinusi pa stel, lorch je pa druga liga. Kakšen varin 1605 je za zacetek dost. Trafot je pa za resne ljudi ki mislijo to počet zares.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

yyyeb ::

"Inverter ima še natistick hotstart ki ne dela etc bombončke". Sorry ampak tega ne razumem.
Sprašujem zato, ker mi je trgovec svetoval inverterja, prijatelj mi pa zelo poceni lahko proda rablenega transformatorja.
Na kaj je še potrebno bit pozoren za domačo rabo okoli hiše? Koliko amperjev, kakšna debelina elektrod, kaj drugo še pomembno mogoče?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yyyeb ()

miha1135899 ::

Tezko je rect kaj za tebe domaca uporaba je. Bos popravljal, varil pluge, vitle, z 1cm debelim plehom ali ogrodje balkonske ograje iz 2mm pleha ali kaj?

Jaz sem za doma vzel 200A Telwina MIG/MAG z AR/CO2 plinom, sinergijskega v stilu pameti, kot pametni telefon, in se mi kar obnese, za kaksne vitle pa bi bil presvoh, ceprav s pravim pristopom bi slo, ampak ga ''domaci mojstri'' naceloma nimamo.

gruntfürmich ::

dober inverter bi verjetno veliko bolje kot trafo, edino razlika v ceni ni mala če je ne moreš preboleti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

Trafo je "trotlzihr" varianta. Pri 2,5 mm elektrodi se da variti 2+ mm pločevino z nekaj občutka (prekinjanje varjenja). Če je 160 (180) A, potem gredo 3,25 elektrode (imaš rezerve v ED), za večje debeline pločevine pa več varkov.

Z inverterjem je boljše/bolj enostavno za delat, če le ni nek osnovni/poceni model, zvari so lepši, . . . Vžiganje obloka je lažje, izhodni tok/amperaža ne niha zaradi slabega vhodne napetosti omrežja, . . .
Predvsem je pa lažji kot trafo, tako da ga lažje prenašaš okrog.

Pa glej, koliko ima ED, pri kateri amperaži koliko % časa variš/čakaš da se ohladi.

miha1135899 ::

Intermitenca pri domaci rabi ne bi smela prevec velike vloge spilat, jo pa sigurno spila pri ceni - itak kar naprej meris, fleksas, brusis, tolces, varjenja je glih za ene 5% :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri varilni aparat - začetnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13941620 (4090) Motion
»

Varilni aparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9113709 (7163) recmajkemi
»

varilni aparat - kaj kupit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7924716 (18026) gruntfürmich
»

Inverterski varilni aparat ali CO2?

Oddelek: Loža
618279 (12223) cobrica
»

Pištola za varjenje + nastavki

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
398333 (7557) a13misko

Več podobnih tem