» »

"Zdaj ni pravi čas za nakup PC-ja..."

"Zdaj ni pravi čas za nakup PC-ja..."

«
1
2

Bwaze6 ::

Se še komu zdi situacija z rastjo cen računalniških komponent vse bolj absurdna?

Sam sem nameraval ob koncu lanskega leta menjati več kot 4 leta star i7 4770K z i7 8700K, planiral sem tudi nakup nVidie GTX 1080. Procesor je bil sprva seveda praktično nedobavljiv, ali pa je bila cena precej nad MRSP. Prav tako so me od nakupa odvrnile absurdne cene RAMa - želel sem iz 16 GB preiti na 32 GB, a je bilo splošno mnenje, da se bo rast cen spomina ustavila in v 2018 po odprtju novih tovarn začela spuščati.

Štiri mesece kasneje je i7 8700K dobavljiv za normalno ceno, na področju spomina pa lahko prilepim tale graf za G.Skill RipJaws V DIMM Kit 32GB, DDR4-3200, popularen RAM iz 2015:



Cena je resda začela padati (iz 390 na 340 EUR), a je še vedno višja kot ob prihodu na trg pred več kot dvema letoma (300 EUR), ko je bila to cutting edge hitrost spomina. Da o ceni ob koncu leta 2016 ne govorimo (149 EUR za isti izdelek).

Podobno je seveda z grafičnimi karticami. Dražje nVidie so bile sprva pri rasti cen izvzete, ali vsaj manj občutljive - rudarji kriptovalut naj jih ne bi kupovali, preslabo razmerje cena kartice / hitrost rudarjenja. Kakšen je razlog za trenutno rast cen sploh ne vem - pomankanje GDDRja, kupovanje kriptorudarjev? Videl sem samo ugibanja.

Primer rasti cen na nVidia Palit GeForce GTX 1080 Dual OC, kartici, ki je bila ves čas med najcenejšimi 1080 z nereferenčnim hlajenjem:



Po več kot enem letu na trgu je kartica dražja, kot je bila ob svoji predstavitvi. Zakaj bi nVidia sploh pripravljala nasledika?

Na računalniških novičarskih straneh kakšne globje analize nisem videl, vsekakor pa to zagotovo ne more pomagati prodaji PCjev. Ena od inovativnih rešitev je bil predlog, naj kupujemo sestavljene sisteme, ki vsebujejo sestavne dele po cenah pred podražitvami (Don't build a gaming PC right now. Buying one premade can save you hundreds of dollars...

Kot certificirani zasvojenec z upgradeitisom (ki pa na srečo moje denarnice udari le vsakih nekaj let) me seveda žalosti, da se je vse skupaj tako podražilo. Če iz ponujenega izvzamem grafično kartico, je napredek v hitrosti računalnika tudi nesorazmeren z rastjo cen - bi moral tu upoštevati še kakšno inflacijo? Ne vem, meni se je plača v zadnjih 5 letih dvignila za 3%... Skupaj, ne letno. :(

D3m ::

Ryzen?
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

Bwaze6 je izjavil:

Se še komu zdi situacija z rastjo cen računalniških komponent vse bolj absurdna?



Kje živiš zadnje obdobje? Krivec je rudarjenje kriptovalut.

Bwaze6 ::

D3m je izjavil:

Ryzen?


Žal je v single core hitrosti enakovreden nenavitemu i7 4770K. Jaz sem sicer dobil navečji možen jajc (tudi 4.2 GHz ne doseže brez nestabilnosti), a "upgrade" si jaz predstavljam kot menjanje za nekaj boljšega.

bambam20 je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Se še komu zdi situacija z rastjo cen računalniških komponent vse bolj absurdna?



Kje živiš zadnje obdobje? Krivec je rudarjenje kriptovalut.


Je res? Kriptorudarji so pokupili vse 1080 in 1080 Ti? Po tem, ko so leta govorili, da se drage grafične kartice ne splačajo za rudarjenje? Kaj se je spremenilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

hojnikb ::

Bwaze6 je izjavil:

D3m je izjavil:

Ryzen?


Žal je v single core hitrosti enakovreden nenavitemu i7 4770K. Jaz sem sicer dobil navečji možen jajc (tudi 4.2 GHz ne doseže brez nestabilnosti), a "upgrade" si jaz predstavljam kot menjanje za nekaj boljšega.

bambam20 je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Se še komu zdi situacija z rastjo cen računalniških komponent vse bolj absurdna?



Kje živiš zadnje obdobje? Krivec je rudarjenje kriptovalut.


Je res? Kriptorudarji so pokupili vse 1080 in 1080 Ti? Po tem, ko so leta govorili, da se drage grafične kartice ne splačajo za rudarjenje? Kaj se je spremenilo?

a se vedno zivimo v 2005, kjer je single thread najbol pomemben ? :))

also, vklopi meltdown/spectre patch na novejsih intlih, pa bo ryzen hitro v prednosti ;)
#brezpodpisa

Bwaze6 ::

hojnikb je izjavil:


a se vedno zivimo v 2005, kjer je single thread najbol pomemben ? :))

also, vklopi meltdown/spectre patch na novejsih intlih, pa bo ryzen hitro v prednosti ;)


V programih, ki jih uporabljam, žal večinoma res. Odzivnost v Lightroomu, Photoshopu, Solidworks... Je popolnoma vezana na enojedrno hitrost.



Meltdown/spectre patch je pa ja edini način, da bojo prihajajoči Inteli lahko obljubljali večjo pohitritev proti starim procesorjem. Če so se zdaj hvalili s 30 - 50% pohitritvijo (realno je bilo potem 5%), si zdaj predstavljam, da bodo lahko dali 100%!!! >:D

Žal pa tudi i7 9700K ne bo imel popravkov v hardwareu. Škart robo nam bojo prodajali še vsaj dve leti...

Steinkauz ::

Grafe so drage zaradi mininga.
Ram gre gor pa zaradi mobile ter "monopola" ram proizvajalcev.
Namreč dandanes so same 3je večji proizvajalci ramov (Samsung, Hynix in Micron).
Nekoč jih je bilo več.
Prav tako mobilni telefoni nucajo ddr4.

https://press.trendforce.com/press/2016...
https://www.theregister.co.uk/2017/05/1...

PS: Drugač 4770k res ne vidm pointa menjat, ker je še vedno čist kul.
Sam mam 4790k navitga na 4.5ghz in zihr še vsaj 2 leti ne menajm.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Bwaze6 je izjavil:

D3m je izjavil:

Ryzen?


Žal je v single core hitrosti enakovreden nenavitemu i7 4770K. Jaz sem sicer dobil navečji možen jajc (tudi 4.2 GHz ne doseže brez nestabilnosti), a "upgrade" si jaz predstavljam kot menjanje za nekaj boljšega.

bambam20 je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Se še komu zdi situacija z rastjo cen računalniških komponent vse bolj absurdna?



Kje živiš zadnje obdobje? Krivec je rudarjenje kriptovalut.


Je res? Kriptorudarji so pokupili vse 1080 in 1080 Ti? Po tem, ko so leta govorili, da se drage grafične kartice ne splačajo za rudarjenje? Kaj se je spremenilo?

Gtx 1060 je stala toliko kot 1080, to se je spremenilo.
Trenutno raje Ps4 Pro za gaming, drugo leto pa razliko v proper PC.

Bwaze6 ::

Se je kdo kaj poglobil v napovedi za prihodnost? Čeprav je vrednost večini kriptovalut v zadnjem času padla, zaenkrat nekako nihče ne napoveduje zmanjšanja potreb rudarjev po karticah. Tudi cene se še niso prav nič spustile, kljub izjavam npr. nVidie, da bodo omejili prodajo rudarjem, ter da bodo povečali proizvodnjo.

Na splošno bi konstantna povečana prodaja lahko pozitivno vplivala na nazadujoči PC trg - če bi izdelovalci opreme dejansko zadostili potrebam trga, in ne bi za povpraševanjem zaostajali za mesece. Običajni izgovor je bil, da se lahko vrednost kriptovalut kadarkoli nenapovedano zmanjša, pri tem pa močno pade tudi prodaja kartic, kar lahko pripelje do prevelikih zalog.

Po drugi strani pa težko verjamem, da pri tem nenormalnem zviševanju cen ne gre za kartelne dogovore, pri katerih vsi vpleteni dobro zaslužijo. Končni prodajalci so seveda glavni krivci, nVidia pa tudi nima težav s prodajo 2 leti stare tehnologije, tako da se jim ni treba truditi s kakšnimi popusti in posebnimi ugodnostmi za prodajalce. Podobno je pri proizvajacih spomina. Po mojem vidimo rezultat analize zvišanja cen trdih diskov po poplavah na Tajskem leta 2011, ko je cena poskočila za 100% in potrebovala dve leti, da se je vrnila na ceno pred poplavami. Večji zaslužki za vse, kljub zmanjšani prodaji...

klinker ::

A bi ti svoj produkt prodajal za manj, ko ne folgas povprasevanja, al bi zviseval ceno dokler gre za med?
Cene so bolane, se strinjam...ampak ce ti ni vsec pac ne kupis, ce pa nujno rabis za prezivet, bos pac placal kolko stane in se prezivljal dalje brez da bi te bolelo...za blentave igrice pa noben stars pri zdravi pameti ne bo metal tezko zasluzenih € skozi okno, zato da bo froc cele dneve nabijal po tipkovnici.
Mogoce je prisu cas da se ulice spet malo z mladino napolnejo in se raje s kako deklico spilajo :D

D3m ::

Nimam več tega problema.

Kupujem samo še prenosnike ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Imam občutek, da v Domu starejših občanov tudi ne bo kakšnega pretiranega sekiranja, ker so šle cene posameznih nišnih izdelkov že tako usihajočega trga osebnih računalnikov rahlo gor...

Ankete pa nisem šel delat.





Me prav zanima, kaj bo ta graf pokazal čez eno leto...

Bwaze6 ::

Je sploh kakšna šansa, da se cene grafičnih kartic normalizirajo v prihodnjih mesecih, ob prihodu Volte?

Kupovanje grafičnih kartic za rudarjenje očitno ni več vezano na trenutno ceno kriptovalut, saj vsi očitno špekulirajo z morebitnim skokom vrednosti v prihodnje, tako da so pripravljeni rudarit tudi v trenutni minus, če bo treba... Tako da bo zgleda Volta verjetno podobno izšla kot zadnja AMD polomija - brezveznim igračkarjem nedobavljivo.

In November, the power consumed by the entire bitcoin network was estimated to be higher than that of the Republic of Ireland. Since then, its demands have only grown. It's now on pace to use just over 42TWh of electricity in a year, placing it ahead of New Zealand and Hungary and just behind Peru, according to estimates.


Za kaj? Za datoteko, na kateri piše "kovanec"? Če to ni retardirano...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

klinker ::

Retardirano je tebi, ki ne kasiras ampak raje zgubljas cas z neumnimi igricami ;)

Bwaze6 ::

Je. Me pač ne zanima gambling.

Kakšen bo odziv gaming industrije na to - izdelovalci grafičnih kartic že služijo, ampak kdo bo pa pri teh cenah kartic še špile kupoval? Bo šlo dokončno vse na konzole?

Heavy ::

Špili so poceni (če ne gledaš 60€ + lootboxi + season pasi). Steam ima kar dobre cene, če malo počakaš in ne kupiš takoj ob izidu. Za ceno 2 novih AAA iger dobiš na razprodajah do 24 starejših AAA iger. Po vrhu vsega pa obstaja kup dobrih free2play iger.

Kar se kartic tiče, pa lahko posežeš po low endu, 1030 in rx 550 so kar kompetenti grafični za 720p igre (oz 1080 za starejše naslove).
#TeamFelix

naslonjach ::

faking šit!!! kakšen srečko sem bil, da sem kupil comp. v zadnjem tednu decembra. Asus ROG Strix 1080ti 850EUR. Sedaj gledam cene 500 EUR dražje!!! katastrofa.

c3p0 ::

No ja, pod jurja se dobi 1080Ti, 930€.

klinker ::

Bwaze6 je izjavil:

Je. Me pač ne zanima gambling.

Kakšen bo odziv gaming industrije na to - izdelovalci grafičnih kartic že služijo, ampak kdo bo pa pri teh cenah kartic še špile kupoval? Bo šlo dokončno vse na konzole?


Kdo je pa izdelovalce omenjal? Sluzi folk, industrija pa valda izkoristi....ti ne bi? :))
Pojdi se raje s kako sjorco igrat, namesto da po tipkovnici "razbijas" v prazno ;((

Jarno ::

klinker je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Je. Me pač ne zanima gambling.

Kakšen bo odziv gaming industrije na to - izdelovalci grafičnih kartic že služijo, ampak kdo bo pa pri teh cenah kartic še špile kupoval? Bo šlo dokončno vse na konzole?


Kdo je pa izdelovalce omenjal? Sluzi folk, industrija pa valda izkoristi....ti ne bi? :))
Pojdi se raje s kako sjorco igrat, namesto da po tipkovnici "razbijas" v prazno ;((


Najbolje bi bilo, da bi v prihodnosti na trg prišle gaming kartice, ki bi imele mining na nek način onemogočene (bios/driverji/...).
Minerji bi potem lahko kupovali profesionalne modele.
Je malo wishful thinking to, ampak več kot 7 kriptovalut res ne potrebujemo.

Amd je malce razočaral s skromno proizvodnjo. Pokupijo *vse* gaming kartice in so na pozitivni ničli. TSMC ftw.
#65W!

naslonjach ::

c3p0 je izjavil:

No ja, pod jurja se dobi 1080Ti, 930€.


dej mi plis link, kupim takoj še eno, hvala

Alien123 ::

Bwaze6 ::

Pa bi posebne mining kartice res rešile karkoli? Bi nVidia potem zapravljala procesorje in spomin za poceni Gaming kartice, medtem ko bi zmanjkovalo še enkrat dražjih mining kartic?

drekodovce ::

Leto nazaj sem kupil 960 za 110€.. če jo prodam sedaj izgleda, da bom še zaslužil vdaj kakšnih 50€ :D

naslonjach ::

Alien123 je izjavil:

https://geizhals.de/kfa-geforce-gtx-108...
https://geizhals.de/msi-geforce-gtx-108...

hitro v nakup


tujina, ok. S tem da polovica ali še več trgovin ne pošilja v SLO ali pa samo za podjetja. Asus Strix ROG 1080ti sem kupil v SLO za 850, tako da najdi štrcuno v slo za 940 EUR, novo pa kupim takoj.

Bwaze6 ::

Nvidia may reveal dedicated 'Turing' cryptocurrency mining cards in March



"It now turns out that Turing, named after British scientist Alan Turing, who is credited with leading a team of mathematicians that broke the Nazi "Enigma" cryptography, is a crypto-mining and blockchain compute accelerator. It is being designed to be compact, efficient, and ready for large-scale deployment by amateur miners and crypto-mining firms alike, in a quasi-industrial scale."

Še kar ne vidim možnosti, da večje potrebe po mining karticah ne bi vplivale na dobavljivost in ceno grafičnih. Itak pa gre zaenkrat za ugibanja.

c3p0 ::

naslonjach je izjavil:

c3p0 je izjavil:

No ja, pod jurja se dobi 1080Ti, 930€.


dej mi plis link, kupim takoj še eno, hvala


https://www.mindfactory.de/product_info...

You're welcome...

Alien123 ::

naslonjach je izjavil:

Alien123 je izjavil:

https://geizhals.de/kfa-geforce-gtx-108...
https://geizhals.de/msi-geforce-gtx-108...

hitro v nakup


tujina, ok. S tem da polovica ali še več trgovin ne pošilja v SLO ali pa samo za podjetja. Asus Strix ROG 1080ti sem kupil v SLO za 850, tako da najdi štrcuno v slo za 940 EUR, novo pa kupim takoj.


In zakaj bi sploh v slo kupoval? :D
A v slo bi takoj kupil, v tujini pa ne..
Trolls gonna troll

naslonjach ::

Da ti odgovorim troll majster. 1. Ti linki ne delujejo, 2. linki ki delujejo ne omogočajo pošiljanja v SLO.
In boli me spodnji predel za 50 EUR razlike. Je lahko kar ene linke prilimati in pametovati, brez da bi se v naprej prepičal, če je vse ok. Nismo vsi v SLO s.p.

lp

DarwiN ::

Evo ti Gigabytovo na zalogi pod jurja z dodstavo. Zdaj pa res že naroči. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

drekodovce ::

preko mailboxa ali kaj podobnega jo dobiš za isto ceno kot direktno iz trgovine.

Machete ::

Pusti ga naj joka brez kartice, če nima gnarja da jo kupi drago v Sloveniji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

naslonjach ::

Ah mačeta, poba... daleč da bi jokal. Imam 1080ti in mašino kot se šika za lep čas. Ker imam pa malce preveč denarja se rad preseravam pa malce tipam kje se da kaj "poceni" dobiti. Kar hitro se odprete in poveste kar človek želi. Hvala Darwin za link.

NikolormousB ::

Ker imam pa malce preveč denarja


Če bi imel preveč denarja, ne bi jokal glede cen hardvera po s-t, ampak bi enostavno kupil kar rabiš/želiš.

Če računalnik uporabljaš za delo in z njim služiš, je situacija podobna. Če ti orodje vsak mesec prinese not par več 1000€, je razlika v investiciji par 100€ zanemarljiva.

Če si na tesnem z denarjem in računalnika ne uporabljaš profesionalno, pa tako ali tako ne potrebuješ high end mašine.

Bwaze6 ::

Graphics Card Price Wars: How to Score a Card (If You Must)

The Ethereum Effect: Graphics Card Price Watch (Updated)

Rešitev? Po besedah Damiena Trioleta (AMD's technical marketing manager) kupiš Threadripperja, rudariš z njim, dokler ne pridelaš dovolj denarja za nakup absurdno drage grafične kartice.

AMD suggests mining with Threadripper to make upgrading your PC cheaper

Samo še vprašanje časa, in se bo mining craze preselila tudi na CPU-je in APU-je? In še kam?

dope1337 ::

Evo ti na hitrco izracun za rudarjenje Sumo coin: WhatToMine na podlagi testa s Threadripperjem, ki ga je napravil Ta tipac na YT

TL;DR eno 400$ na leto (300$ ti pobere samo strom).

Sej bi lahko se kateri drugi kovanec (Monero, etc), pa malo boljsi config recimo naredu, pa da pride na nekje 1k$ na leto (optimisticno, glede na trenutno ceno kovanca)

Se kr ... Ni sans da bi CPUji izpodrinili GPU v kratkem xD

P.S. Ko bodo zaceli prevladovati PoS, kjer zadostuje tudi Rpi, potem bo bolje (ETH je eden izmed vecjih, ki stremi k temu)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Bwaze6 ::

PC gaming industry in 2017: 32.3 milijarde $ (rast v enem letu: 1.4%)




NVIDIA letni prihodki v 2017: 9.71 milijard $ (rast v enem letu: 41%)



Cryptocurrency market capitalization: vrednost celotnega trga je okrog 500 milijard $


Mislim, da lahko nVidia enostavno pozabi na gaming trg. Je v primerjavi s kriptovalutami drobižek, ki se mu sploh ni treba več posvečati...

Še za primerjavo, letni proračun Republike Slovenije za leto 2017 je 8.5 miljarde €, 10.5 miljarde $. Se pravi le malce več kot je letni promet nVidie, tretjina PC gaming trga ali ena petdesetinka trga kriptovalut.

Egidij88 ::

"Zdaj ni pravi čas za nakup PC-ja..."

Kako da ne? Pravkar naročil I7 8700, mobo, 16gb rama in 1060.

Bwaze6 ::

NVIDIA Allegedly States That GPU Prices Will Continue To Go Up And Any Sort of Normalization Isn't Expected Until After Q3 2018

Pa kriptorudarjenje še omenjeno ni...

So razvijalci videoiger sploh zaskrbljeni? Steam Hardware Survey itak pravi, da povprečen gamer uporablja precej crappy grafično kartico:

NVIDIA GeForce GTX 1060 16.59%
NVIDIA GeForce GTX 960 14.52%
NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 14.47%
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 12.72%
NVIDIA GeForce GTX 950 6.32%
NVIDIA GeForce GTX 1050 4.89%
NVIDIA GeForce GTX 750 1.88%
NVIDIA GeForce GTX 970 1.84%
NVIDIA GeForce GTX 1070 1.72%
NVIDIA GeForce GTX 760 1.53%
NVIDIA GeForce GTX 660 1.11%
NVIDIA GeForce GTX 960M 1.01%
NVIDIA GeForce GTX 1080 0.94%
NVIDIA GeForce GT 730 0.78%
NVIDIA GeForce GTX 650 0.72%
NVIDIA GeForce GTX 950M 0.54%
AMD Radeon R7 Graphics 0.52%
NVIDIA GeForce 940M 0.51%
NVIDIA GeForce GT 720M 0.55%
NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 0.42%

Segment grafičnih kartic, ki zanima mene (GeForce 1070, 1080, 1080 Ti) predstavlja samo kakšne 3% kartic v računalnikih gamerjev? :O

NikolormousB ::

Realno gledano ni ene hude potrebe po "necrappy" grafični. GTX 1060 zadovoljivo poganja veliko večino iger (1080p na 60fps).

strumf666 ::

Za povprečnga igralca ni nuja ultrahigh@4K/60fps ali 1080/144fps, tko da niti ne preseneča nizek delež višjega razreda graf. S tem povezano tudi freesynca/gsynca ne pozna ali (samo) nima zaslona, ki bi to zmogel. Ko to skombiniraš in če to hočeš pri novih visokoproračunskih igrah, pol se pa stvari zakomplicirajo in konkretno podražajo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Počakaj da poči še hardwerski balon pa boš lahko kupoval grafične za ceno jogurta.
Quack !

chucki ::

Če zdaj kupuješ si res siromak :( Novembra sem pa dal za 1080gtx od evga, ter 24col 144hz ROG asus... skupaj = 970eur
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Alien123 ::

Pm pa sn še hoto novembra grafo vzet, pa sem si rekel da naj počakam.. evo zaj pa mam.. jezn ko ris

chucki ::

Black friday je bila 520 eur evga superclocked :) Mi je zal, da nisem dveh vzel, bi se fajn miniral :|
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

LeQuack ::

Alien123 je izjavil:

Pm pa sn še hoto novembra grafo vzet, pa sem si rekel da naj počakam.. evo zaj pa mam.. jezn ko ris


Ne bit jezn nase, bod jezn na kripo minerje, ker so tolk pogoltni.
Quack !

RegulusDraco ::

Bwaze6 je izjavil:

NVIDIA Allegedly States That GPU Prices Will Continue To Go Up And Any Sort of Normalization Isn't Expected Until After Q3 2018

Pa kriptorudarjenje še omenjeno ni...
:O


Tu je Nvidia omenila kriptorudarjenje:
https://slo-tech.com/novice/t716283
Nvidia poziva k odgovorni prodaji grafičnih kartic vsled kriptovalut

Alien123 je izjavil:

Pm pa sn še hoto novembra grafo vzet, pa sem si rekel da naj počakam.. evo zaj pa mam.. jezn ko ris


počakaj pol leta, pa boš lahko kupil. mogoče. ali pa ne.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

NikolormousB je izjavil:

Realno gledano ni ene hude potrebe po "necrappy" grafični. GTX 1060 zadovoljivo poganja veliko večino iger (1080p na 60fps).



Že low end (1030, rx 550) sta sposobni poganjati večino modernih iger pri 1080p in medium detajlih nad 40 fps (dobro optimizirane tudi nad 60). Če ti ultra grafika in gledanje fps števca zgoraj desno nista vse v življenju, lahko veliko privarčuješ (zapraviš na Steamu).

http://www.tomshardware.com/reviews/nvi...
#TeamFelix

Bwaze6 ::

AMD GPU Shipments Increased Big Time in Q4 2017, NVIDIA and Intel Decline - Over 3 Million Graphics Card Sold To Crypto Miners in 2017

Kako lahko prodaja Nvidia pada, če ni nikjer nobene zaloge in vse prodajo takoj? Zmanjšana proizvodnja pred prihodom naslednika Pascala? Ali res ne morejo dobiti dovolj spominskih čipov, da bi jih več izdelali?

Jaz sem bil pod vtisom, da AMD to generacijo tudi rudarjev ni prodal prav veliko kartic. Očitno sem se motil...

RegulusDraco ::

prodaja količinsko pada, zaslužkovno pa neverjetno raste.



Lepo si zvišujejo ceno :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947235 (38672) Mr.B
»

Nvidia Volta (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
795113250 (65243) tikitoki
»

Nvidia poziva k odgovorni prodaji grafičnih kartic vsled kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7221207 (16870) snow

Več podobnih tem