» »

Promocijska taksa

Promocijska taksa

Pika na i ::

Dvig turistične takse in uvedba nove, promocijske takse, bi menda pripomogel k še večji prepoznavnosti Slovenije in bil dodatna spodbuda za slovenski turizem.
Skupni znesek obeh naj bi bil največ 3,125 evra.

Se pravi, pripravljamo se na "uvedbo" elitnega turizma. Vse, kar potrebujejo bogati, da bi pri nas zapravljali denar, pa že tako ali tako imamo. Ja, v sanjah.

Je STO res glavni promotor slovenskega turizma? Potrebujejo še teh nekaj (menda 4,7) dodatnih milijonov ali pa je že tisto kar dobijo, preveč?

fikus_ ::

Na prvi pogled mi deluje, da STO išče dodatni denar za svoje delo. Ker se obseg obiskov v SLO povečuje, bodo zlahka pokazali to kot svoj uspeh pri promociji. Ne smemo pa pozabiti, da je podobno na ravni EU!

Po drugi strani se pa moramo odločiti, ali se bomo šli množični turizem, ali elitni. Posledice množičnega so se pokazale lani npr. Bled, za elitni turizem, se pa moramo povezati na nivoju države in začeti vlagat v infrastrukturo (cestne in letalske povezave, hoteli, okolje, . . .), ne pa samo kasirat po elitnih cenah. Tistih par hotelov s 5 * nas ne bo reševalo, ker niso dovolj ***** , ampak manjka druge ponudbe za preživljanje časa.

Potem smo pa spet pri tem, da bi vsak samo kasiral, vlagal pa minimalno, da drugi ne bi imeli koristi od tega.

TheBlueOne ::

Rezultati so na njihovi strani. V kaksni meri si lahko pripisujejo zasluge je tezko sodit, brez nekih dobrih podatkov.

Je pa dejstvo, da Slovenija poka po sivih, ko je sezona in dejansko ni druge poti za razvoj, kakor se koncentrirati na elitni turizem. Pogoji za elitni turizem absolutno so.

Ampak jaz tega ne razumem, kakor, da bo samo elitni turizem. Pogoji za poceni zadeve bodo verjetno isti ali pa celo boljsi, ker elitni turizem je dalec najbljsa reklama.

Pika na i ::

Če se bo komu kdaj ljubilo brat...Program dela STO 2018/2019

Res samo preletela sem ga.
2018/2019 naj bi v ospredje dali, kulturni turizem.
Ključni trgi pa še vedno Italija, Avstrija, Nemčija.

A smo še vedno zelena butična destinacija?

TheBlueOne ::

Meni se zdi super strategija. Hvala za dokument, zanimivo branje. :) Kar me moti je, da ne najdem nekega transparentnega nadzora, kakor kje se bodo objavljali dogodki, ki jih imajo v nacrtu, kaksna je odgovornost v primeru, ce ne uspejo realizirati nacrta ... V pogodbi je opisana samo tendenca in ne obvezanost k realizaciji nacrta kot celote.

Pika na i ::

Za realizacijo bo zmanjkalo denarja ;)
Problem nadzora pa...že zdaj se menda ne ve ali tistih 50% od dajatev iz iger na srečo, res konča izključno v turizmu.

Pika na i ::

TheBlueOne je izjavil:

Meni se zdi super strategija. Hvala za dokument, zanimivo branje. :) Kar me moti je, da ne najdem nekega transparentnega nadzora, kakor kje se bodo objavljali dogodki, ki jih imajo v nacrtu, kaksna je odgovornost v primeru, ce ne uspejo realizirati nacrta ... V pogodbi je opisana samo tendenca in ne obvezanost k realizaciji nacrta kot celote.

Mogoče te bo zanimalo tudi tole Slovenija za Michelinov vodnik za dve leti odštela 925.000 evrov

"Slovenska vlada oz. Slovenska turistična organizacija (STO) bo za dvoletno pogodbo z najbolj znanim kulinaričnim vodnikom odštela 925.000 evrov – kar je precej večja številka, o kateri se je govorilo do zdaj (okoli 150.000 evrov letno), ni pa plačevanje za tovrstna ocenjevanja redkost."

Precej krajšo verzijo o neumnosti tega početja, sem brala v Objektivu.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

zee ::

Pika na i je izjavil:

Če se bo komu kdaj ljubilo brat...Program dela STO 2018/2019

Res samo preletela sem ga.
2018/2019 naj bi v ospredje dali, kulturni turizem.
Ključni trgi pa še vedno Italija, Avstrija, Nemčija.

A smo še vedno zelena butična destinacija?


Slovenija je predvsem popoldanska destinacija, ki se jo obdela takorekoč spotoma na poti kam drugam. Povzeto po znancih, ki so bili tam.

Osrednji problem slovenskega turizma je grozen manjko trženja. Omenjena taksa je pa zgolj lupljenje turistov in zaj* tistih, ki delajo v tem sektorju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Invictus ::

Pomanjkljivost slovenskega turizma je predvsem manjko storitev, kaj tukaj sploh početi in pa že skoraj pregovorna neprijaznost turističnih delavcev...

Tako do domačih, kot tujih gostov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13615804 (12893) Utk
»

[Fork] Golf v Lipici

Oddelek: Loža
211853 (1544) BluPhenix
»

predstavitev slovenije svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
585308 (3999) Thomas
»

Bomo letos privabljali tuje turiste, tudi na CNN ?

Oddelek: Loža
82120 (1635) ahac
»

Produciranje nečega in 5-10mio sit

Oddelek: Loža
382489 (1354) #000000

Več podobnih tem