» »

Zatikanje zvoka v DOS igrah

Zatikanje zvoka v DOS igrah

R33D3M33R ::

V Doom 1, Doom 2, Red Alert 1 ter še nekaterih mi zvok nesramno šteka. Če imam izbrano samo General Midi za glasbo mi dela bp, ko pa dam še Sound FX :Sound Blaster port 220, irq 5, dma 1, x kanalov pa se začnejo zgoraj omenjene igre zatikati (slow motion) nato pa gledam hitro previjanje naprej (fast motion) >:D
Imam C-Media 8738 zvočno na matični, XP Default gonilnike in z Duke Nukem 3d dela čisto ok. Zakaj mi se zvok pri Doom in Red Alert zatika?
Je zvočna kriva ali druge komponente?

Asus A7v266c
CPU: Athlon XP 1800+
768 MB DDR 333 RAM
WD Caviar 80 GB 7200rpm

P.S z Windows igrami seveda nimam težav!

Hvala za vsak odgovor!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

(sic) ::

Ker Doom maš to?

Če originalnega (DOS) - meni v tem sploh ne dela zvok. Enkrat mi je (baje) samo ne vem kaj sem naredil (imam WinXP).
Nabavi si WinDoom ali pa Doom Collector's Edition (stvar seka).

Za Red Alert pa ne vem...
Fuck you all!!!

gumby ::

za take hece opotrebujete zvočno kartico, ne pa tista integrirana jajca na matični...:D

R33D3M33R ::

t.g: lol, zvočna je 6 kanalna in daje popolnoma vredu zvok le Doom in RA 1 me muči
(sic): Imam DOS Doom in windows XP Pro, druge dos igre mi vse delajo samo te tri ne :'( . Mel sem pa že Doom 95, ki seka samo to je = Doom 1.
Sicer imam na voljo še piskanje zvočnika, a so mi midi in zvok ljubši.
Red Alert mam sicer Windows 95 edition a mi noče delati, ker nekaj ne najde :(, zato poganjam igro v DOS.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Najboljši "dodatek" za igranje doom-a na xp je ZDOOM (malo poiščite po googlu). Z njim lahko igraste doom1, doom2 ... (pač z zdoom-om se zažene wad file). Dela bp, lahko se uporablja miška, kar naredi doom boljšega kot so nekatere bolj moderne streljačine.

Aja, bi skor pozabu najpomebnešje:
ločljivost se lahk poviša, kar je pravi balzam za oči 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

(sic) ::

karafeka: Vse kar si opisal = Doom Collector's Edition :P
Fuck you all!!!

karafeka ::

karafeka: Vse kar si opisal = Doom Collector's Edition :P


Zdoom je zastonj :D

Za tisto zbirateljsko edicijo pa ne bi vedu.

Azrael ::

@|GeNeRaToR| zanima me ali ti je mogoče uspelo pripraviti to zvočno kartico, da deluje v samem DOSu ? Meni nikakor ni uspelo, (Link na s-t).. Izgleda da nimam samo jaz težav s to zvočno.
Drugače me še zanima ali ti ta zvočna kartica v DOSovskih igrah pod Win XP dela kot 8 ali 16 bitna ?. Meni večinoma hudo šteka ali sploh ne dela, če imam v igrah nastavljeno kot 16 bitna kartica (NFS1, Carmagedon), driver za Win 9x, z drugimi driverji mi v DOSu sploh ne dela. Kot 8 bitna kartica dela, samo je zvok slabši. V samih Win98 pa ni nobenih težav. BTW: Očitno CMedia nima velikega posluha za kupce njenih izdelkov, ker nisem dobil do sedaj še nobenega odgovora z njihove strani, čeprav je bilo njim poslano že precej mailov.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

R33D3M33R ::

Azrael: Čist easy, dam Setup, izberem Sound Blaster, pol mi pa IRQ, DMA, in ostale fore samo izbere. Mam pa ponavadi tako: Port 220, IRQ 5, DMA 1 pol pa še izberem kolko zvokov naj mi miksa in dam lahko kr na največ in 16 bit (dela v Duke Nukemu).
Doom je pa očitno problem...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

R33D3M33R ::

Karafeka: Ta Zdoom seka, imam sicer OpenGL verzijo Doom Legacy Launcher in je cool! Hvala, Doom collectors edition pa niti nisem iskal potem.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star računalnik MS-DOS igre v Windows 98 SE

Oddelek: Igre
405079 (3567) opeter
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22237528 (23244) Sc0ut
»

Kje bi lahko kupil stare igre?

Oddelek: Pomoč in nasveti
355527 (4658) Alamar
»

Stare Igre - katera je tista ki vam pospeši nostalgično srce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15112672 (9946) SavoKovac
»

Knoppix vprašanja...

Oddelek: Operacijski sistemi
5929 (844) Gapi

Več podobnih tem