» »

Knoppix vprašanja...

Knoppix vprašanja...

ynos ::

Moj PC: PII300, dobrih 300MB rama, 2x 4GB HD...

Včeraj sem se odločil poskusiti live CD verzijo linuxa. Malo sem pregledal net in izbral Knoppix.

Zapekel na CD in bootal. Zaenkrat zgleda ok. Mam pa par nOObovskih vprašanj.

1. Noče mi zaznati zvočne kartice. AWE64 creative labs (ISO-slot). Grem pod configure sound (al nekaj podobnega), kliknem. Dam OK in mi napiše, da ne najde...da bi izbral null nekaj... :\

2. Kako shranim nastavitve? Našel sem save knoppix configuration, pa je tam na izbiro samo floppy disk. Nikakor pa ne morem izbrat kaj drugega. A se da nastavitve shranit na HD? A se da kar koli shranit na HD?

3. Kako pogledam kere aplikacije se mi izvajajo v ozadju? Zdi se mi, da tudi ko zaprem kako aplikacijo, da le ta teče v ozadju in mi upočasnjuje sistem. Kot npr. firefox. Zalaufal...zaprl...zalaufal zopet in mi je odprlo tisto okno (chose profile itd...), ko vidiš, da je firefox v bistvu že odprt.

4. Parkrat se mi je zgodilo, da mi je zginila orodna vrstica na namizju. Sama od sebe in jo nikakor nisem mogel dobiti nazaj. Pregledal sem nastavitve in imam naštimano, da skrije "panel" samo ko pritisnem določen gumb.

5. Še kakšen nasvet?

6. A je kaka druga alternetiva live CD linux boljša? Trenutno DL-am slax 5.0.5 : Rabim čisto tako, malo za raziskovat. Odkrivat nov svet. ZAuporabo npr. interneta, mp3, DIVX, SLIKE, office...

Gapi ::

Slo-tech ma tud live CD verzijo linuxa. Za isa zvočno kartico maš lahko probleme pri teh distribucijah. Lahko pa pogledaš če je gor programček isa-pnp al nek podobnga.
Pri knopixu moraš met tud opcijo da shraniš en image na disk ki je formatiran z fat ali fat32 ker linux zelo ne rad piše po ntfs.
ps -ax je ukaz za pogledat kaj vse se izvaja
mislm da ma awe64 gor emu8000 gor poglej mal okol če je temu kej podobnga

ynos ::

Zdaj sem še probal slax standard verzijo. Veeeeelik hitrej dela vse skupi. Zdej mi je zaznalo zvočno kartico :) , ampak mi pa ni zaznalo miške :( . Pa tudi nisem našel programa za TV-tuner, ki ga knoppix ima (a kaj ko ne dela zvočna).

Problem sem mel tud pri adsl nastavitvah. Odprl sem account, nisem pa znal nastavit mrežne.

Nikjer nisem našel opcije, da bi brskal po HD. Zaznalo mi je samo CD in floppy :S . Pri knoppixu, sem normalno odpiral datoteke ustvarjene z W2000. Slike itd...

Pithlit ::

Bootaj knoppix in probaj:
modprobe sb io=0x220 irq=5 dma=1 dma16=5 mpu_io=0x330
modprobe awe_wave
modprobe opl3 io=0x388
seveda bi bilo mogoče pametno mal nastavitve spreminjat...

Lahko pa na slax probaš # lsmod pa si predbrat ktere module ima loadane za zvočno pa pol u knoppix-u sam iste loadaš.
Life is as complicated as we make it...

ynos ::

Ej tnx. Bom poskusil.

A zna kdo prooosim nastavit logitech pilot miško (ne USB, stara 6 let) pa ADSL na SLAX-u. Ker men ne ratuje sploh.

Sem probal mouseconfig, pa mi je vrglo tam ene ukaze za vsako vrste miške, pa mi ni nič prijelo. Ne znam še dost dobr zgleda.:\

Za ADSL (nimam fiksnega IP), pa sem vtipkal netconfig, samo nimam pojma kaj naj vse vpišem. Vem da je blo treba:
hostname, domain name, dhcp hostname.

Potem pod nastavitvami na namizju pa sem našel tole:
-ip adress
-subnet mask
-default gateway
-Prim. DNS
-Sec. DNS

Gapi ::

adsl-setup
adsl-start

Miška je pa /dev/psaux če je na ps2 če je pa na serijskem portu jo pa najdeš na /dev/ttySx kjer je x številka serijskega porta
0=1 1=2 in tako dalje
če pa ma kolešček morš pa v konfiguracijski datotekiki dodat pri miški nekaj v stilu ZXmaping 4 5
dej poglej na tem forumu ko se pogovarjamo o debianu tm sigurno piše kako miško usposobiš ker jest iz glave ne vem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC - ni zvoka (zvok je "izginil")

Oddelek: Pomoč in nasveti
51470 (1329) satfinder
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537102 (5522) thebaloh
»

Iščem živo distribucijo linux-a

Oddelek: Programska oprema
111934 (1475) bluefish
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192173 (1923) krofko
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295832 (23489) Skrat

Več podobnih tem