» »

Linux: terminal emulator & printanje

Linux: terminal emulator & printanje

borchi ::

Težava: imam server (SCO Unix), ki ima gor pač eno aplikacijo, do katerega dostopajo uporabniki preko terminalov ali pa preko raznih terminal emulatorjev na Windows, Dos in Linuxu.

Ta aplikacija ima pri printanju možnost printanja direktno na serverju ali pa lokalno printanje (printanje na tiskalnik, ki je nastavljen na računalniku, ki preko terminal emulatorja dostopa do serverja).

Na Windows je terminal emulator TUN (shareware verzija), v Dos-u Kermit (free) v linuxu pa kar konzola in telnet do serverja ali pa ckermit.

Težava v linuxu je, da nikakor ne morem printat lokalno. Zanima me, če je to sploh možno? Ker kolker js razumem recimo ckermit in konzola v linuxu niti nista terminal emulatorja ampak sta kar terminala, kar pomeni, da če server pošlje printanje na ta "terminal" in konzola oz. ckermit tega ne razumeta, kako sploh lahko spravim kj na lpt?

To, da bi sedaj plačevali za kake non-free terminal emulatorje pod linuxom ne pride v poštev (pol se nekak podrejo argumenti za prehod na linux). Bi pa preizkusu kak dober plačljiv emulator, če majo trial verzijo, samo da vidim, če je sploh možno printat. Ma kdo kak predlog?

PLEH! Hvala!
l'jga

Brane2 ::

A ni ena od opcij ve kernelu "paralel printer terminal support" ?

Mogoce bi kazalo prebrati dokumentacijo okrog tega ? :\

BigWhale ::

Podpora je za serial terminal support, to pa pomeni, da imas na serialca prklopleno konzolo, torej, terminal. :)

Drugace pa za printanje na lokalni printer je potrebno narest samo lpd printer queue (ali cups ali karkoli ze) na serverju, ki kaze na queue na lokalnem racunalniku in potem programu povedat naj tja printa :)

Brane2 ::

Ne, mislim da je tudi nekje "parallel printer console support"...

borchi ::

Brane2: hvala, bom pogledal!

BigWhale: ja, ta možnost, ki si jo povedal mi je znana, vendar ne gre brez posega v aplikacijo na serverju. Poleg tega bi blo treba na serverju za vsak lokalni printer nardit poseben print queue in pol bi mogu vsak uporabnik terminala v linuxu zbrat ta svoj queue, ne?!

Težava je, da je aplikacija na serverju trenutno brez podpore s strani firme, ki jo je napisala :-(
l'jga

BigWhale ::

Borchi,

Ja ampak to je trivialno narediti ob loginu, problem je le ta, ce aplikacija ne podpira tiskanja na kak drug print queue kot lokalno LP recimo.

borchi ::

BigWhale: hmm, mislim, da aplikacija ne podpira printanja na drug print queue. Kolker js razumem stvar, lahko aplikacija printa ali direktno na serverju ali pa ko v aplikaciji izberem printaj lokalno pusti, da telnet client/terminal emulator sam poskrbi kam in kako se bo sprintalo.

A se kdo spozna na telnet protokov, da bi povedal, če pravilno sklepam.

Našel sem en terminal emulator PowerTerm za linux, kjer deluje printanje ampak nažalost ni zastonj. Za windows sem tudi našel telnet98, ki je 30-dnevni shareware, ki se po 30 dneh spremeni v "nagware" ampak s tem bi se dalo preživet. Zdej bom probal skozi wine poganjat ta telnet98.
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja Linuxovo jedro 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6916372 (12589) MrStein
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
101603 (1080) detroit
»

linux terminali

Oddelek: Operacijski sistemi
71100 (991) jype
»

Igre na linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
503535 (2857) CCfly
»

linux terminal server project

Oddelek: Operacijski sistemi
5842 (758) moj_nick

Več podobnih tem