» »

linux terminal server project

linux terminal server project

svejk ::

se je kdo lotil zadeve z gornjim naslovom. page pa se nahaja na http://www.ltsp.org?

BigWhale ::

To sem jaz pocel ze precej prej, preden je nastal ltsp ;)

Phoebus ::

Za remote X ne rabiš nobenega LTSPja. Probaj na prvi mašini vklopit xdcmp, na drugi pa napiši

X -query IP.PRVE.MAŠINE

Z dodelavami lahko narediš veliko bolje kot ti nudi ltsp. Diskless je tudi bp.

gpg ::

ja

borchi ::

ja, začel sem pred kratkim to postavljat. zaenkrat sta na server obešena samo dva klienta (delajo pa v openoffice, email, terminal emulator do unix serverja) - ostale bom priključeval postopno. zaenkrat vse ok. tako lahko kar lepo "recikliraš" kake stare pentium 60tke.

server je zgrajen na precej švoh gentoo serverju (amd xp 2100+, 512MB, 2x80Gb softver raid). Server je poleg tega da servira workstatione tudi moj primarni kompjuter, ki ga uporabljam za praktično vse.

edina zamera je, da zaenkrat nisem uspel na workstationu usposobit kombiniranega printer/scannerja (hp1100a), da bi deloval tudi scanner mode (za to je drugače treba uporabit hpoj frontend do printerja, pri hpoj-u pa čeprav ima podporo za jetdirect, ne znam prisilit printer, da bi deloval). sicer printer brez hpoj-a (samo jetdirect) deluje brez problemov.

aja, še ena slabo lastnost sem ugotovil ravnokar. večje kompajlanje programov bo treba opravit ponoči večinoma ;-)
l'jga

moj_nick ::

Uf, ti pa res izkoristiš mašino. Sam čakam kakšnega win userja, ki bo vprašal, kako ti uspe to s toliko RAM-a :D
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Print server

Oddelek: Pomoč in nasveti
171710 (1306) Invictus
»

LTSP (Linux Terminal Server Project) težave

Oddelek: Programska oprema
151613 (1154) r5r
»

Kater printserver?

Oddelek: Kaj kupiti
71359 (1292) cryptozaver
»

Koliko vas uporablja za OS samo izključno linux (brez windowsov)?

Oddelek: Operacijski sistemi
451830 (1104) ghaefb
»

"ThinClients" v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
181097 (749) ajagodnik

Več podobnih tem