» »

Arhiviranje mp3 fileov na CD z zaporednimi številkami

Arhiviranje mp3 fileov na CD z zaporednimi številkami

msenjur ::

Problem je sledeč -> Imam okoli 3.000 komadov (mp3) razvrščenih po avtorjih in zvrsteh! Sedaj bi si rad naredil arhiv na Cd. Se pravi da bom imel te komade na CD. In ko bom recimo želel poslušati kakšen komad bom vstavil CD v avtoradio in ga iskal do onemoglosti! Jest bi sedaj rad program ki ti naredi nekakšen spisek z zaporednimi številkami komadov. Se pravi da mi bo na spisku pisalo npr. Rock\G-n-r\xxx.mp3 in nekje tukaj mora bit zaporedna stevilka. Se pravi je komad xxx.mp3 pod zaporedno steviko fileov 356 bi rad da bi pisalo 356. Rock\G-n-r\xxx.mp3 recimo. Rad bi da bi si jest ta spisek sprintal in ga imel v avtu poiskal komad in ga tako nasel po zaporedni steviki! ZipCatPro je se najblizje dozdej, kar sem probal programov, vendar mi noce vstaviti zaporednih stevik komadov. Sicer, sej ne vem ce se to sploh da? A mogoce kdo ve kako bi mi lahko pomagal? Res bi bil hvalezen! Odgovarjate mi lahko tudi na email msenjur@volja.net! HVALA

gumby ::

rabil boš par stvari:
-total commander, ki ima odličen "multi rename tool" za preimenovanje datotek
-mp3/tag studio, ki zna početi milijon stvari z id3 tagi
-malo domišljije:D

pivmik ::

Če si naprednejši uporabnik pa uporabi to:
-Flash Renamer za preimenovat mp3 datoteke in jih oštevilčit.
-ID3-TagIT za brat/pisat ID3 v1 in v2 tage.

Ampak tudi z zgoraj omenjenima programoma se da narest čdo stvari.
LP, Gregor GRE^

msenjur ::

ja naj takoj povem da sem bl amater pri programski opremi tko na vem kaj pomen id3 tag recimo. Sam se mi zdi da bom z total commanderjem probal, ce mi bo kej uspelo! Drugače pa hvala za odgovor!

msenjur ::

... ker pa nisem naprednejši, bo tvoj predlog preizkusil kasneje! Sej če mi pa kej ne bo jasno, se bom pa še oglasil! Hvala obema!

pivmik ::

ID3 tag so v bistvu podatki(skladatelj, ime pesmi, album,...) ki so zapisani v samem MP3ju, četudi ti preimenuješ mp3 datoteko iz "Slon in Sadez - Taliban Reggae.mp3" v "BinLaden in Saddam - Slovenian Reggae.mp3" bo WinAMP(ali kak drugi program za MP3je) izpisal še vedno podatke iz ID3 taga. Tudi prenosni MP3 predvajalniki in za v avto(večina), če podpirajo prikaz ID3 tag, bodo izpisali podatke iz ID3 taga, ne pa ime datoteke.
(Pesmi pa bodo v vsakem primeru razvrščene po imenu datoteke. --razen če nima predvajalnik kakšne posebne nastavitve, ampak to je bolj redko)
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

msenjur ::

vidis to je pa zanimivo! Sam mislim da bi te ID3 tage mogu sam narest, ce sam ustvariš mp3, a ne? Drugač bi bilo pa zanimivo, da bi vsak komad imel svojo kodo (tko kot originalni CD, k ti najde vse podatke), pa da bi pol sam najdu avtorja pa ime skladbe! No jest sem se tud mal poigral z total commanderjem in flash renamerjem in sta si kr dost podobna (vsaj men na 1. pogled), pa tud uporabna sta kr. Sam sem neki zafrknu, k sm začel pa še nism vedu kaj kej pomen! in se tm neki igram z zaporednimi številkami pa to, in uspel 2x pritisniti, tko da mi je pisal 108 - 108 - Avtor-komad.mp3, pol sm ugotovu tisto foro, da pred briše mesta, se pravi sem dal 11 mest stran pa je lepo pisal avtor-komad.mp3! Sam tm kjer je blo pa 11 - 11 - avtor-komad.mp3, pa zdej piše vtor-komad.mp3! Pa sej teh je bl mal bom že ročno popravil (če pa ti mogoče veš kako bi se dalo hitreje...). No, sam moti me pa k daš 11 mest stran še vedno ostane 1 (presledek pred komadom) mesto prazno, in tega ne morem zbrisat. Ubistvu izgleda tako music\ avtor-komad.mp3, pravilno bi bilo music\avtor-komad.mp3! Kej veš zakaj naredi tisti presledek spredaj? Hvala za odogovore...

pivmik ::

Presledkov na zacetku meni ne dela.
Verjetno si ti ponesreči napisal presledek in ti ga je dodalo.
Poskusi ga odstrani tako(s Flash Renamerjem):
0.) Izberi datoteke za preimenovat.
1.) Klikni "Add&Crop"
2.) Crop
3.) Remove 1 characters at pos 0 (Beginning)
(odstranil bo 1 znak na poziciji 0 - na zacetku)
4.) Klikni Rename!

Pa vedno najprej testno preimenuj samo nekaj datotek, šele nato ko vidiš da nia napak dej vse datoteke.


Programom ID3-TagIT pa prebere podatke o pesmi(ime, skladatelj, album...) iz ID3 taga in jih uporabi za preimenovat datoteko.
LP, Gregor GRE^

msenjur ::

ja sm res odtipkal 01 pa mi je zbrisalo presledek! Ta tagIT program mi pa ne dela ker ne najde Microsoft .NET Framework! Kaj sploh je to? In kje ga dobim? a pa mogoče veš tudi kako bi naštimal da bi komadi bili postavljeni po zaporednih številkah 1......9,10,11,.....,99,100, ne pa tko k so zdej 1, 10, pa tko naprej, a razumeš, niso zaporedno števno, ampak pa številkah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msenjur ()

pivmik ::

Microsoft .NET Framework je nek "dodatek" za windowse,
V naslednjih verzijah windowsov bo že vgrajen.
Downloadaš ga lahko tudkaj:
link


Postavljeni niso po zaporednih številkah, ker moraš dat na zacetku ničle:
08
09
10
11
(v total commanderju nastavi Digits na 2)


Tako kot imaš ti pa narobe razvrsti:
1
10
11
12
18
...
19
2
20
21
22

PAZI, če imaš več kot 100 mp3jev, moreš dat dve ničli spredaj!
(v total commanderju nastavi Digits na 3)

001
002
003
...
009
010
011
...
098
099
100
101
102
...

-----------
by moderator: skrajšal sem ti link ti da ne raztegne foruma
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

msenjur ::

Lep pozdrav ponovno!
Sem prišel z morja! Če se me še spomniš, govorila sva o arhiviranju mp3! Zanima me samo še kako bi recimo dal čist vse komade (ki pa so v različnih diriktorjih) naenkrat oštevilčit? Hvala...

pivmik ::

To narediš z windows commanderjem

Recimo da imaš:

C:\
+-Muzika
---+-Rap
---+-Rock
---+-Jazz
+-Program Files
+-Windows

Greš V direktorij Muzika in pritisneš CTRL+B (pa ti bo izpisalo vse datoteke v vseh podmapah, če imaš dosti MP3jev malce počakaj)
Potem ozanči vse datoteke in stisni CTRL+T, ki ti odpre orodje za preimenjovanje in oštevilčevanje.
Tu pa sam naprej.
LP, Gregor GRE^

msenjur ::

ja kaj naj rečem? Najlepše se ti zahvaljujem za vso pomoč! Sicer se mi zdi da se tud ti ukvarjaš s tem, sam verjetno bl profesionalno! Drugač pa hvala, sm ti dolžan kakšno uslugo! Res hvala...

msenjur ::

Lep ponovni pozdrav!

Po dolgem učenju tistih programov, ki si mi jih predlagal zadnjič, in poskusih kako sploh deluje pa to, sem se včeraj znašel pred še eno neznanko! Namreč tiste mp3 sm pač snemal na CD pa ne kot mp3 pač pa za navadn radio, waw obliko. Sam prvo kar me je zmotil da na cd posnel spet pod track 01 track 02,... Pa nesem track 01 v winamp, pa kr track 01 piše! Pol pri naslednjem sm vse komade ponovno uredu z tagscannerjem, pa sm še enga posnel pa je glih tko pisal track 01 v my computer, sam k sm pa nesu v winamp je pa vsaj napisal avtorja pa naslov, sam fora k čist napačnega???!!!! Kje je dobu računalnik tiste naslove pa avtorje??? Pa so tisti ID3v1 pa ID3v2 lepo urejeni, pa pravilno napisani! Pa še to v winamp-ju mi enkrat bere id3v1 enkrat id3v2, a to bi se dal naštimat da bere oba..., ker pri enih komadih je naslov pod id3v1, pri enih pa pri id3v2? Pa zakaj je sploh prišlo do tega? A sm verjetno v tagscannerju neki narobe naredu a ne? Hvala za odgovore...

pivmik ::

V Raziskovalcu se mi zda da ti NE napiše ime avtorja in pesmi - pri navadni AUDIO CDjih(za na cd stolp). Raziskovalec pač tega ne podpira, poseben program za predvajanje Audio CDjev ja podpira - to je WinAMP.

Kako ti je zapisalo IMENA SKLADB in AVTORJEV na Audio CD je odvisno od programa za pečenje CDjev(zapis z imenom avtorja in skladb imenujemo CD TEXT). Povej katerega si uporabil. NERO mislim da podpira snemanje Audio CDjev s CD TEXT-om, mora pa to tudi podpirat tvoj CD snemalnik (CD-R(W) pogon). Možno da je Nero ali kako drug program za snemanje zamešal imena skladb. Najbolje bo da daš ID2 tag VERZIJA 1, ker tega sigurno podpirajo skoraj vsi porgrami.

TagScannerja ne poznam (jazst uporablja iD3 Tag-it! VERZIJA 2 - Ne 3!)
verjetno ti je ta program kakšno zakuhal.
LP, Gregor GRE^

msenjur ::

ja writer imam plexwriter 48/24/48a! Pa ne verjamem da bi mi program kej zakuhal, ker če te iste komade prenesem iz my com. v winamp mi čist pravilno piše! To mi je čudno! Drugač pa jest mam id tag-it 3 sam piše da moram neki en network key inštalirat pa neki... A mogoče pri 2jki tega ne zahteva?

pivmik ::

Dvojka dela ko šus.
ne zahteva nobenega sranja zraven.
LP, Gregor GRE^

valterz ::

Bom še jaz eno vprašanje dodal...in sicer glede CD-Text-a.Zanima me na koliko znakov je omejen cd-text (če sploh je).Meni namreč na avtoradiu izpiše samo 20 znakov,čeprav pa pri mp3-jih precej več (do 36 znakov).Ali je dolžina cd-texta odvisen od programa s katerim snemaš ali od avtoradia?Uporabljam Easy CD creator 5 PE in avtoradio Blaupunkt Los Angeles MP72.Hvala za odgovor.
Valter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dension ali xCarLink

Oddelek: Kaj kupiti
205803 (1272) Siddh
»

rabim določen program

Oddelek: Programska oprema
11663 (529) DJ Beat
»

avtoradio ne bere čšž ; kako zapečti ČŠŽ --> CSZ (da ne bi vsake pesmi popravljal)

Oddelek: Na cesti
151825 (1572) Klemenn
»

Kateri program za urejanje ID3 tag?

Oddelek: Zvok in slika
82152 (1942) pivmik
»

Rabim program, ki bi mi iz ID preimenoval ime MP3-ja

Oddelek: Programska oprema
171341 (1171) BaRtMaN

Več podobnih tem