» »

pitna voda?

pitna voda?

karafeka ::

Tisti, ki kolesarijo po hribih, gorah (tko ko jst) velikokrat naletijo na kakšen potoček. No, in mene zanima, kako lahko ugotoviš, če je takšna voda pitna, brez kakšnih posebnih tehničnih naprav:D

Npr.
Ravno danes sem se peljal mimo potoka. Na oko je bil čist ko suza, dlih prav mrzel, da te ohladi v takšnih vročih dnevih, pa nism upal potešit svoje žeje, pač zaradi kakšnih bakterioloških bolezni:D (ziher je ziher).

Mediator ::

Mislim , da se dajo dobit posebni indikatorji v obliki trakcov, ki potem dajo posebno barvo...sam nevem kje, in niti nevem, če to deluje za vse bakterije..js tud kolesarim pa me zanima...kje bi se to dalo dobit, in če je sploh varno:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mediator ()

mile ::

Nikoli ne veš ali leži kakšna "crkovina" 100 metrov višje v vodi >:D

moj_nick ::

Zdi se mi, da se dobijo tabletke, ki pobijejo vse nepitne prebivalce v vodi

drevo ::

Zdi se mi, da se dobijo tabletke, ki pobijejo vse nepitne prebivalce v vodi

Potem, ko popijes to vodo pa se tebe :D


Drugace pa mislim, da ce bi hotel biti popolnoma ziher, bi moral opraviti kar veliko stevilo laboratorijskih testov... Ampak mislim, da to ni potrebno.. malo stestiras kislost, se prepricas, da se v potok ne izliva kaksna stvar iz bliznjih koc, povohas, pogledas.. pol pa spijes, pa pocakas posledice :))

budili ::

pa ce si dosti visoko je zlo verjeten da je voda cista pa OK

se dost vozim okoli z biciklom pa mas pipe al tok nastiman ponekod pa pise pitna voda, kdo ti pa garantira?:D

evo v 10 letih se ne spomnim da sem bil bolan od X vode (da ne omenjam kako bela pa kovinskega okusa je tista doma):\

flipflop ::

Kaj pa če bi si s sabo peljali vodo? Saj ne kolesarite več dni skupaj?

Vesoljc ::

spet temperaturno vprašanje? :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

budili ::

```Kaj pa če bi si s sabo peljali vodo? Saj ne kolesarite več dni skupaj? ```


zadje case pa se tok vec ke pripeka za popiz...
2 bidona (cca. 1.5l) gresta pri meni za salo (govorimo o voznji, ne sprehodu s kolesom:D )

pri kakih 100km je pa treba se kej pojest:D

flipflop ::

Pa v termovko natočite:D

karafeka ::

Ok, lansko leto sem vzel na rame torbo (tako navadno, šolsko) in sem mel vedno čist mokro majco. Pač ni fajn. Sej na kakšne daljše ture, morš itak vzet s sabo kakšen sendvič al pa dva, da bi pa cel nahrbtnik s sabo vlačo zarad ene flaše? Ne, hvala. (pa to je že offtopic)

Sicer pa, je čist drgač pit vodo ven iz (čistega) potoka, kot pa iz pipe. Ima čist drgačen okus, pač brez kemikalij pa to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voda iz pipe v plastenko, rok uporabe

Oddelek: Loža
135927 (4841) clothes
»

Kaj piti/jesti pri daljšem fizičnem naporu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714454 (12711) kitewing
»

Odtujenost od narave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15024008 (21635) guest #44
»

Ustekleničena pitna voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
698880 (7376) durrenmatt

Več podobnih tem