» »

Zanikanje ocetovstva - pogodba

Zanikanje ocetovstva - pogodba

PrihajaNodi ::

Tilen je izjavil:

Se pravi, OP je dejansko oče, vendar bi s papirji rad dosegel, da ni? Ima celo podporo s strani partnerke, vendar sistem tega ne dopušča? Razumem prav?



Nop, ne gre se zame. Razumeš pa sicer prav.

ideep je izjavil:

win64 je izjavil:

Skoraj vsaka ženska je med nosečnostjo bo/je malo "neuravnotežena". Hormoni gor, hormoni dol, stalno neke spremembe v telesu. Normalno, da se pozna na psihi.
Pravi dec more pač poskrbet za deklino, da je čim manj stresno zanjo. Ne pa spraševat okoli kako se je znebit brez posledic.


tapravi dec :)


Kaj češ če je baba neuravnovešena, gledat pamža v taki situacijo?

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Skratka, raje rešujte matematične enačbe in hekajte, kot da se zapletate v odnose z (neuravnovešenimi) babnicami. ;)


Po bitki so vsi generali.


TBH... se da narest selekcijo prej, če si pozoren na obnašanje. Nisem še videl človeka, ki bi znal skrivat namene oz. tako dobro hinavit da ga ne prepoznaš.

Ključne točke:
- Zmore razumeti tudi ostale ali le sebe ?
- Izhaja iz urejene ali iz razsute familije ?
- Koliko ti vrača pozornost ?
- Jo kdaj resnično skrbi zate ? (osladno prilizovanje ne velja)
- Kako sprejema kritiko ?
- Ti zaupa probleme, ko ji je hudo ali se od tebe distancira? (pomanjkanje zaupanja)
- Ali je pripravljena vztrajati v odnosu tudi v časih ko ti gre slabo ali se spreta ? (btw. spor je trenutek ko resnice privrejo na plano, če sta sposobna rešiti zadevo je to v redu)
- Kako hitro se pusti zavesti ostalim ?

Če je karkoli od tega dvomljivo, raje ne froca štepat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tilen ::

Matthai, kaj pa če se oče odloči in ima pri partnerki podporo, da "ni" oče in da njej ne bo/ne rabi plačevati preživnine, pripravljen je pa, da vse povrne svojemu otroku, ko pride do tožbenega zahtevka.

Skratka, obstaja mehanizem, ki bi preživnino v 100% pripisal otroku že ob rojstvu in tega denarja mama ne sme (more) koristiti?

Razumem, da je ne rabi koristiti, ker se sama tako odloči, vendar me zanima, če so tudi kakšni mehanizmi, ki lahko tako odločitev dolgoročno zavarujejo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ideep ::

Unknown_001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Skratka, raje rešujte matematične enačbe in hekajte, kot da se zapletate v odnose z (neuravnovešenimi) babnicami. ;)


Po bitki so vsi generali.


TBH... se da narest selekcijo prej, če si pozoren na obnašanje. Nisem še videl človeka, ki bi znal skrivat namene oz. tako dobro hinavit da ga ne prepoznaš.

Ključne točke:
- Zmore razumeti tudi ostale ali le sebe ?
- Izhaja iz urejene ali iz razsute familije ?
- Koliko ti vrača pozornost ?
- Jo kdaj resnično skrbi zate ? (osladno prilizovanje ne velja)
- Kako sprejema kritiko ?
- Ti zaupa probleme, ko ji je hudo ali se od tebe distancira? (pomanjkanje zaupanja)
- Ali je pripravljena vztrajati v odnosu tudi v časih ko ti gre slabo ali se spreta ? (btw. spor je trenutek ko resnice privrejo na plano, če sta sposobna rešiti zadevo je to v redu)
- Kako hitro se pusti zavesti ostalim ?

Če je karkoli od tega dvomljivo, raje ne froca štepat.


zelo dobro :) ti si samski? haha

ginekk ::

Unknown_001 je izjavil:


Ključne točke:
- Zmore razumeti tudi ostale ali le sebe ?
- Izhaja iz urejene ali iz razsute familije ?
- Koliko ti vrača pozornost ?
- Jo kdaj resnično skrbi zate ? (osladno prilizovanje ne velja)
- Kako sprejema kritiko ?
- Ti zaupa probleme, ko ji je hudo ali se od tebe distancira? (pomanjkanje zaupanja)
- Ali je pripravljena vztrajati v odnosu tudi v časih ko ti gre slabo ali se spreta ? (btw. spor je trenutek ko resnice privrejo na plano, če sta sposobna rešiti zadevo je to v redu)
- Kako hitro se pusti zavesti ostalim ?

Če je karkoli od tega dvomljivo, raje ne froca štepat.


To je vse res, samo kaj ko človek ni vedno 100% racionalen. Biološki koktajl zaslepljenosti (aka zaljubljenost) je verjetno evolucija pustila namerno.

Miha 333 ::

Tilen je izjavil:

Se pravi, OP je dejansko oče, vendar bi s papirji rad dosegel, da ni? Ima celo podporo s strani partnerke, vendar sistem tega ne dopušča? Razumem prav?

Ne, če mati reče, da je neznan, je pač neznan. Ampak nobenega zagotovila ni, da si kasneje ne premisli, toži lahko tudi otrok do svojega 23. leta. Pogoj pa je, da se ve ali domneva, kdo je oče. Če mati tega ne izda, je bolj težko karkoli ugotavljati.

Unknown_001 ::

ideep je izjavil:



zelo dobro :) ti si samski? haha


Ne. Zakaj? Ja ni ravno supermodel, je pa z nogami na tleh. Ni težko najt, če nisi zafrustriranc ki vidi le bodoče starlete, ki se mečejo v ospredje. Pač mogoče ni tisto kar si sanjal, ampak F* it. V mojih očeh je lušna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Koliko pa sta bodoča starša stara? Je razlika med 17 ali pa 30 let. Možnost splava igra v tem primeru veliko vlogo.

oxyuranus ::

Unknown_001 je izjavil:


TBH... se da narest selekcijo prej, če si pozoren na obnašanje. Nisem še videl človeka, ki bi znal skrivat namene oz. tako dobro hinavit da ga ne prepoznaš.

Ključne točke:
- Zmore razumeti tudi ostale ali le sebe ?
- Izhaja iz urejene ali iz razsute familije ?
- Koliko ti vrača pozornost ?
- Jo kdaj resnično skrbi zate ? (osladno prilizovanje ne velja)
- Kako sprejema kritiko ?
- Ti zaupa probleme, ko ji je hudo ali se od tebe distancira? (pomanjkanje zaupanja)
- Ali je pripravljena vztrajati v odnosu tudi v časih ko ti gre slabo ali se spreta ? (btw. spor je trenutek ko resnice privrejo na plano, če sta sposobna rešiti zadevo je to v redu)
- Kako hitro se pusti zavesti ostalim ?

Če je karkoli od tega dvomljivo, raje ne froca štepat.


+1

- Kako sprejema kritiko ali nestrinjanje, ali reagira nesorazmerno defenzivno ali celo agresivno (zivi v fake podobi same sebe in ne prenese, ce ji jo kdo podre)
- Prezivi nesorazmerno veliko casa v domisljiskih igrice/filme/knjige, in jih uporablja kot izgovor za ne-druzenje (enako kot zgoraj, zivi v domisljiskem svetu, nikoli ne boste dovolj podobni tistemu vilincu, ki tako romanticno govori)
- Brez prijateljic, uporablja razne izgovore, da je zenske ne zanimajo itd. (zenske zavohajo probleme precej bolje kot moski, ce nimajo prijateljic je nekaj hudo narobe z njimi)
- Pogosto preklicuje date, z raznimi "utemeljenimi" razlogi (nezainteresirana ali huje, edina zadeva, ki jo zanima je ona sama)
- Misli, da je nekaj vec, nekaj posebnega, da je nihce ne razume (glej prvo tocko)

(tole zgoraj ne opazujte skozi obdobje prvega meseca in na hitro zakljucite, da je okej. Nekaj casa se da fejkat obnasanje in si lahko najbolj osladno prijetna in absolutno najbolj kompatibilna oseba, razlike se pokazejo kasneje, po 3. ali 4. mesecu se bodo zacele kazati prve tezave, takrat je cas za opazovanje)

You will thank me/raptor later :)
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

PrihajaNodi ::

ideep je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Skratka, raje rešujte matematične enačbe in hekajte, kot da se zapletate v odnose z (neuravnovešenimi) babnicami. ;)


Po bitki so vsi generali.


TBH... se da narest selekcijo prej, če si pozoren na obnašanje. Nisem še videl človeka, ki bi znal skrivat namene oz. tako dobro hinavit da ga ne prepoznaš.

Ključne točke:
- Zmore razumeti tudi ostale ali le sebe ?
- Izhaja iz urejene ali iz razsute familije ?
- Koliko ti vrača pozornost ?
- Jo kdaj resnično skrbi zate ? (osladno prilizovanje ne velja)
- Kako sprejema kritiko ?
- Ti zaupa probleme, ko ji je hudo ali se od tebe distancira? (pomanjkanje zaupanja)
- Ali je pripravljena vztrajati v odnosu tudi v časih ko ti gre slabo ali se spreta ? (btw. spor je trenutek ko resnice privrejo na plano, če sta sposobna rešiti zadevo je to v redu)
- Kako hitro se pusti zavesti ostalim ?

Če je karkoli od tega dvomljivo, raje ne froca štepat.


zelo dobro :) ti si samski? haha



Točno to sem želel napisat. Pride luštna bejba do tebe, se smeje, vse ok in super, opravljena izobrazba, bum čez par mesecev vidiš da si dobil hudiča.

shadeX je izjavil:

Koliko pa sta bodoča starša stara? Je razlika med 17 ali pa 30 let. Možnost splava igra v tem primeru veliko vlogo.


med 30 in 32

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Pri teh letih ne bo želela splava, sploh če je to njen prvi otrok. Jo ne prepričaš.

ideep ::

oprosti, ampak ti si nezrel.. odnos je kompromis, če tega pri 30 nisi dojel, se pejt igračkat v peskovnik

poweroff ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tilen je izjavil:

Se pravi, OP je dejansko oče, vendar bi s papirji rad dosegel, da ni? Ima celo podporo s strani partnerke, vendar sistem tega ne dopušča? Razumem prav?


Nop, ne gre se zame. Razumeš pa sicer prav.

Ja, samo mama nima te pravice da reče, da je oče neznan. Ker poznati očeta je pravica otroka.

Sicer v praksi se ženska lahko laže tudi otroku (in otrok potem ne bo vedel kdo bi bil potencialni oče, da bi zaprosil za test), ampak po mojem mnenju je to skrajno podlo. Sistem bi moral biti narejen tako, da lahko otrok tudi od lastne matere zahteva, da mu razkrije kdo je oče. (No, mogoče je že tako, ne poznam toliko tega področja).

PrihajaNodi je izjavil:


Kaj češ če je baba neuravnovešena, gledat pamža v taki situacijo?

Pustiti otroka neuravnovešeni babi, ali imeti stike z njim in mu pomagati da vsaj približno normalno odraste?

Tilen je izjavil:

Skratka, obstaja mehanizem, ki bi preživnino v 100% pripisal otroku že ob rojstvu in tega denarja mama ne sme (more) koristiti?

Saj preživnina je namenjena potrebam otroka, mati je ne sme porabiti zase. Je pa res, da če otrok živi pri materi, mati izbere katere obleke bo kupila za otroka, itd.

Če pa mati vse zapravi za cigarete in solo potovanja, se pa otroka komot predodeli očetu... če seveda odmislimo problem feminizacije družbe, ki ščiti matere in je sovražno nastrojena do očetov.
sudo poweroff

oxyuranus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Točno to sem želel napisat. Pride luštna bejba do tebe, se smeje, vse ok in super, opravljena izobrazba, bum čez par mesecev vidiš da si dobil hudiča.


Po tem, ko me je prvi hudic "nategnil" sem brcnil v enem letu dve. Tretja zaenkrat se ok.

Izkusnje naredijo precej pri vsem skupaj, tako kot me je prvi "hudic" premetavala me ne bo nobena vec. In tudi nobene tezave jih nimam vec brcnit. Predvsem pa je kljucnega pomena (to spoznanje je bilo zame najbolj tezavno), da dojamete, da niste nic posebnega in je NE BOSTE spremenili. NE BO bolje. Taksna je. Ko enkrat to dojames, si si zelo popreprostil zivljenje.

Mimogrede, vem da je pri 25 o tem tezko razmisljati na tak nacin, ampak po 30 postanejo zenske veliko bolj dosegljive :)
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

PrihajaNodi ::

Pustiti otroka neuravnovešeni babi, ali imeti stike z njim in mu pomagati da vsaj približno normalno odraste?


Haha v tem feminističnem sistemu, not worth it, samo metanje dnarja v peskovnik.

Magic1 ::

Sej se ne bo svet podrl, če boste zmešano nategnli (bojo pa problemi, psihični). Samo mejte pamet in dajte kondom gor, vsaj prvo leto!
Magic

frudi ::

PrihajaNodi je izjavil:


Točno to sem želel napisat. Pride luštna bejba do tebe, se smeje, vse ok in super, opravljena izobrazba, bum čez par mesecev vidiš da si dobil hudiča.

med 30 in 32

Jeba tole, ampak vsaj lekcija vsem ostalim - pamet v roke, zavijte ga v gumo in ne delat otrok že po par mesecih. Sploh pri teh starostih.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Vazelin ::

Good luck pri prepričevanju 30 letnice v splav:D

Unknown_001 ::

PrihajaNodi je izjavil:



Točno to sem želel napisat. Pride luštna bejba do tebe, se smeje, vse ok in super, opravljena izobrazba, bum čez par mesecev vidiš da si dobil


Sožalje, shit happens. Ne mislit da se men ni zgodilo. Le naučiš se da je včash bolje kak standard spustit zavoljo ljubega miru in normalnega odnosa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ribicija ::

Prvo dejstvo, ki se ga ne zaveda odpiralec teme je, da ne on kot bodoči oče in ne bodoča mati nista lastnika otroka. Torej se ne en in ne drugi ne moreta odpovedati pravicam in dolžnostim, ki s tem pridejo. Otrok lahko torej sam, ko bo dovolj star s tožbo zahteva za nazaj to kar mu pač pripada.
Glede neuravnovešenosti mame pa je še toliko bolj pomembno, da se oče bori za tega otroka, saj mu bo na tak način lahko nudil to kar je potrebno in ga vzgajal v smeri, ki je pravilna.

V glavnem če si delal in streljal z ostrimi naboji, potem bodi še sedaj toliko moškega in prevzami odgovornost, predvsem pa bodi vključen v življenje tega otroka.

PrihajaNodi ::

Ribicija je izjavil:

Prvo dejstvo, ki se ga ne zaveda odpiralec teme je, da ne on kot bodoči oče in ne bodoča mati nista lastnika otroka. Torej se ne en in ne drugi ne moreta odpovedati pravicam in dolžnostim, ki s tem pridejo. Otrok lahko torej sam, ko bo dovolj star s tožbo zahteva za nazaj to kar mu pač pripada.
Glede neuravnovešenosti mame pa je še toliko bolj pomembno, da se oče bori za tega otroka, saj mu bo na tak način lahko nudil to kar je potrebno in ga vzgajal v smeri, ki je pravilna.

V glavnem če si delal in streljal z ostrimi naboji, potem bodi še sedaj toliko moškega in prevzami odgovornost, predvsem pa bodi vključen v življenje tega otroka.



Mislim, da je v tem primeru waste of time, tako da ne vsiljujte neke borbe za starševstvo.

Ribicija ::

Potem boš pač oče, ki ga ni in boš plačeval preživnino v odvisnosti od tvojih mesečnih dohodkov in morebitnih drugih otrok. Dokler boš torej brez otrok in ob neki normalni plači lahko pričakuješ cca 150 EUR/mesečno.

Pričakuj pa, da te bo otrok enkrat prišel iskat in bo želel stike s tabo. Presneto težke travme imajo otroci, ki si želijo stika z enim od staršev, le-ta pa stike zavrača...

Mercier ::

Glede na napisano upam, da vpletena uredita vsaj redno preživnino ASAP. Manj redoljubni starši se včasih znajo na zastaranje ven vleč.

PrihajaNodi ::

Pričakuj pa, da te bo otrok enkrat prišel iskat in bo želel stike s tabo. Presneto težke travme imajo otroci, ki si želijo stika z enim od staršev, le-ta pa stike zavrača...


Jebiga, lifes hard. Špartanci so metali v jamo tiste dojenčke, ki niso bili sposobni za boj

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Unknown_001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Točno to sem želel napisat. Pride luštna bejba do tebe, se smeje, vse ok in super, opravljena izobrazba, bum čez par mesecev vidiš da si dobil


Sožalje, shit happens. Ne mislit da se men ni zgodilo.


Tvoja ženska je zanosila? :O

Ribicija ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pričakuj pa, da te bo otrok enkrat prišel iskat in bo želel stike s tabo. Presneto težke travme imajo otroci, ki si želijo stika z enim od staršev, le-ta pa stike zavrača...


Jebiga, lifes hard. Špartanci so metali v jamo tiste dojenčke, ki niso bili sposobni za boj


Po tem kar si napisal in pišem bi rekel, da si prej ti med neuravnovešenimi, če primerjaš tvoj primer s tistimi v Šparti...

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Točno to sem želel napisat. Pride luštna bejba do tebe, se smeje, vse ok in super, opravljena izobrazba, bum čez par mesecev vidiš da si dobil


Sožalje, shit happens. Ne mislit da se men ni zgodilo.


Tvoja ženska je zanosila? :O




Hvalabogu ne. Sem pa doživel kaj je to hudič od ženske, ja. Nikoli nimaš zdanje besede, vedno vse obrne kot da si ti kriv za njene probleme... obup. Ko imaš ti problem ti očita da si nesposoben, da bi lahko boljšega imela... Pa je nisem dolgo trpel. Dobesedno sem jo steral v 3PM ko je prekipelo s to muhavostjo in izživljanjem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ribicija je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pričakuj pa, da te bo otrok enkrat prišel iskat in bo želel stike s tabo. Presneto težke travme imajo otroci, ki si želijo stika z enim od staršev, le-ta pa stike zavrača...


Jebiga, lifes hard. Špartanci so metali v jamo tiste dojenčke, ki niso bili sposobni za boj


Po tem kar si napisal in pišem bi rekel, da si prej ti med neuravnovešenimi, če primerjaš tvoj primer s tistimi v Šparti...


Mogoče si narobe razumel. So še hujše stvari kot ta, da froc nima enega od staršev.

Tody ::

Lej oče bo neglede na to ali ga data v posvojitev ali ne. Zdaj če bo ona zahtevala preživnino ali ne je njena stvar, za višino in ali sploh potrebno plačevati zadevo pa odloči sodišče in ne slo-tech.

Nevem kaj bi imel od tega da podpišeš da nisi starš, oče boš bil v vsakem primeru. Pač se odseliš in pozabiš da si jo kdaj spoznal, močno sicer dvomim da ti bo to uspelo...

Go-ahead ::

Število pi*k se exponentno povečuje.

Tilen ::

poweroff je izjavil:


Če pa mati vse zapravi za cigarete in solo potovanja, se pa otroka komot predodeli očetu... če seveda odmislimo problem feminizacije družbe, ki ščiti matere in je sovražno nastrojena do očetov.


Razumem, vendar če ga on noče, hkrati pa ne želi, da mati porablja njegov denar, lahko še kdo ščiti otrokove pravice? Verjetno ni edina pravica ta, da se zaupa materi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PrihajaNodi ::

Tilen je izjavil:

poweroff je izjavil:


Če pa mati vse zapravi za cigarete in solo potovanja, se pa otroka komot predodeli očetu... če seveda odmislimo problem feminizacije družbe, ki ščiti matere in je sovražno nastrojena do očetov.


Razumem, vendar če ga on noče, hkrati pa ne želi, da mati porablja njegov denar, lahko še kdo ščiti otrokove pravice? Verjetno ni edina pravica ta, da se zaupa materi?


Da dobis ful custody kot moski je 1:10000. Si baba najde znanca na psihiatriji in vola, kdo bo spusil.

feryz ::

oxyuranus je izjavil:

Po tem, ko me je prvi hudic "nategnil" sem brcnil v enem letu dve. Tretja zaenkrat se ok.
To se pa malo čudno bere. Se bojim, da ima hudič drugo podobo, kot je tu predstavljeno. Ker vsem trem "hudičem" je skupna zgolj ena stvar.

Da bi bil človek pa tako glup, da bi trikrat brcnil mimo in šel na led, je tudi malo verjetno.Ali pa tudi ne.

PrihajaNodi ::

Lool. Ampak to so babe. Shit happens.

oxyuranus ::

feryz je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Po tem, ko me je prvi hudic "nategnil" sem brcnil v enem letu dve. Tretja zaenkrat se ok.
To se pa malo čudno bere. Se bojim, da ima hudič drugo podobo, kot je tu predstavljeno. Ker vsem trem "hudičem" je skupna zgolj ena stvar.

Da bi bil človek pa tako glup, da bi trikrat brcnil mimo in šel na led, je tudi malo verjetno.Ali pa tudi ne.


O gres hitro na led, na zacetku, v fazi pecanja so moski in zenske mnogo bolj prilagodljivi, kazejo obraz iz filmov (tudi jaz, pa ti, pa Nodi, pa...), potem se sele zacnejo kazati osebnostne lastnosti. Ampak tule je slo precej bolj hitro, nimam vec potrpezljivosti, sem naredil domaco nalogo po prvi in po nekaj tednih kratka provokacija pove ogromno, kje pa pise, da lahko samo zenske testirajo tipe.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

PrihajaNodi ::

oxyuranus je izjavil:

feryz je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Po tem, ko me je prvi hudic "nategnil" sem brcnil v enem letu dve. Tretja zaenkrat se ok.
To se pa malo čudno bere. Se bojim, da ima hudič drugo podobo, kot je tu predstavljeno. Ker vsem trem "hudičem" je skupna zgolj ena stvar.

Da bi bil človek pa tako glup, da bi trikrat brcnil mimo in šel na led, je tudi malo verjetno.Ali pa tudi ne.


O gres hitro na led, na zacetku, v fazi pecanja so moski in zenske mnogo bolj prilagodljivi, kazejo obraz iz filmov (tudi jaz, pa ti, pa Nodi, pa...), potem se sele zacnejo kazati osebnostne lastnosti. Ampak tule je slo precej bolj hitro, nimam vec potrpezljivosti, sem naredil domaco nalogo po prvi in po nekaj tednih kratka provokacija pove ogromno.



This! Še najbolje je ko greš recimo v trgovini skozi prva vrata notri in skozi druga vrata ven in dobiš vprašanje: "zakaj si šel skozi druga vrata ven", pomiješ posodo prvič in ni bila ravno dobro pomita naslednjič izjava: "raje ne pomivaj ker ne bo dobro...":) Se podobno dogaja meni ampak nisem jaz s tem primerom, ki sem g podal.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Kakšne malenkosti. Ljubi bog. To sploh niso težave.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

oxyuranus ::

PrihajaNodi je izjavil:

This! Še najbolje je ko greš recimo v trgovini skozi prva vrata notri in skozi druga vrata ven in dobiš vprašanje: "zakaj si šel skozi druga vrata ven", pomiješ posodo prvič in ni bila ravno dobro pomita naslednjič izjava: "raje ne pomivaj ker ne bo dobro...":) Se podobno dogaja meni ampak nisem jaz s tem primerom, ki sem g podal.


Ti kar povem, kako gres na led, najprej prvih nekaj mesecev sanjajo o princu na belem konju, te spostujejo, se lepo obnasajo. Potem ugotovijo, da si clovek (kaksno presenecenje!) in imas svoje napake (ne tiste od zgoraj, tiste so zame non negotiable). Tukaj se pa zacnejo dogajati zanimive zadeve, stabilna oseba s tem nima nobenega problema. Normalno. Potem imas pa se tiste, s katerimi se noces custveno zapletat. Tiste so pa sokirane, uzaljene, pocutijo se nategnjene in kmalu se zadeva prevesi v to, da si jo ogoljufal. Potem se pa zacne sranje. Podzavestna vendeta. Ce se da taksno obnasanje predvideti si zmagal, oz. si si prihranil kopico problemov. Seveda, to ne pomeni, da niso za v posteljo (ali pa se to ne?!). Niso pa za imeti karkoli custvenega z njimi, kaj sele resno razmerje.

Pa da ne bo slucajno kdo mislil, da sem sovinist. To nima nobne veze s tem, preprican sem, da je tudi med moskimi na tone takih z razlicnimi problemi. Ampak sem straight tako da me to ne zanima.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

PrihajaNodi ::

Tilen je izjavil:

Kakšne malenkosti. Ljubi bog. To sploh niso težave.



To je ogromno. Ko si baba določi svoja pravila obnašanja po katerih se moraš ravnati in če ni prav je pizdarija.

shadeX ::

Tilen je izjavil:

Ljubi bog. To sploh niso težave.


Seveda so. So pokazatelj, da ženska ne zna pristopiti s pravim nastopom in na drugačen način rešiti težave (čeprav ima tokrat prav). To pomeni, da tudi ko pridejo drugi zahtevnejši problemi, jih bo reševala na podoben (ignorantski) način.

V primeru
raje ne pomivaj ker ne bo dobro...


Je to popolnoma zgrešen nastop. Naj že prvič pride, pove in pokaže, kaj ni dobro umito, da bo moški lahko naslednjič znal pravilno umiti posodo, seveda na lep in potrpežljiv način. S tem bi:

- Dosegla da njej ne bo treba vedno pomivati posode
- Moški bo srečen, ker ima žensko ki zadevo razume in mu zna razložiti kje tiči problem
- Na dolgi rok bosta uspešnejša v zvezi, če bi druge težave reševala na podoben način.

Seveda to velja za oba (moškega in žensko). Prav tako mora moški biti potrpežljiv in zadevo znat pokazat. Noben ni tako neumen, da se določenih stvari ne bi znal naučiti, ključnega pomena je pa ravno kakšen odnos imata pri tem eden do drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

PrihajaNodi ::

Seveda so. So pokazatelj, da ženska ne zna pristopiti s pravim nastopom in na drugačen način rešiti težave (čeprav ima tokrat prav). To pomeni, da tudi ko pridejo drugi zahtevnejši problemi, jih bo reševala na podoben (ignorantski) način.


Fact. In ko so otroci pride potem do dejstva: zakaj ga uciš napačnih stvari, to mora biti tako in tako, zakaj ni tam in tam, zakaj ima takšno obleko. Cann't go through never. Če ja pa copata je pa spet tako da ni za nič sposoben. Nevem če lahko psihiater ali kdorkoli sploh pomaga.

shadeX ::

zakaj ga uciš napačnih stvari, to mora biti tako in tako, zakaj ni tam in tam, zakaj ima takšno obleko.


Tak otrok ne bo "normalen" otrok. Starša morata biti pri vzgoji enotna, brez odstopanj, kjer bi lahko otrok izkoriščal "luknjo" posameznega starša. To morata starša imet razčiščeno še preden se otrok rodi.

V zvezi morata oba popuščati. Če vedno popušča samo eden se zadeva prej ali slej "zlomi" in nastanejo "problemi", kateri se začnejo s primerom posode zgoraj.

frudi ::

oxyuranus je izjavil:

Ti kar povem, kako gres na led, najprej prvih nekaj mesecev sanjajo o princu na belem konju, te spostujejo, se lepo obnasajo. Potem ugotovijo, da si clovek (kaksno presenecenje!) in imas svoje napake (ne tiste od zgoraj, tiste so zame non negotiable). Tukaj se pa zacnejo dogajati zanimive zadeve, stabilna oseba s tem nima nobenega problema. Normalno. Potem imas pa se tiste, s katerimi se noces custveno zapletat. Tiste so pa sokirane, uzaljene, pocutijo se nategnjene in kmalu se zadeva prevesi v to, da si jo ogoljufal. Potem se pa zacne sranje. Podzavestna vendeta. Ce se da taksno obnasanje predvideti si zmagal, oz. si si prihranil kopico problemov. Seveda, to ne pomeni, da niso za v posteljo (ali pa se to ne?!). Niso pa za imeti karkoli custvenega z njimi, kaj sele resno razmerje.

Kar opisuješ, sploh ekstremno črno-belo dojemanje situacij in nenadna nihanja med popolno idealizacijo parnerja po eni ter enako popolno devaluacijo po drugi strani, je vedenje in razmišljanje zelo tipično za mejno osebnostno motnjo (borderline personality disorder), verjetno najhujšo in najbolj destruktivno od vseh osebnostnih motenj (destruktivno do tistih, ki trpijo zanjo, in do vseh, ki imajo nesrečo zaplesti se z njimi v intimno razmerje).

Se ne strinjam v predzadnji točki, te nesrečne duše niso za v posteljo, ni vredno tornada kaosa in miselnih iger, ki pride zraven.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

oxyuranus ::

frudi je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Ti kar povem, kako gres na led, najprej prvih nekaj mesecev sanjajo o princu na belem konju, te spostujejo, se lepo obnasajo. Potem ugotovijo, da si clovek (kaksno presenecenje!) in imas svoje napake (ne tiste od zgoraj, tiste so zame non negotiable). Tukaj se pa zacnejo dogajati zanimive zadeve, stabilna oseba s tem nima nobenega problema. Normalno. Potem imas pa se tiste, s katerimi se noces custveno zapletat. Tiste so pa sokirane, uzaljene, pocutijo se nategnjene in kmalu se zadeva prevesi v to, da si jo ogoljufal. Potem se pa zacne sranje. Podzavestna vendeta. Ce se da taksno obnasanje predvideti si zmagal, oz. si si prihranil kopico problemov. Seveda, to ne pomeni, da niso za v posteljo (ali pa se to ne?!). Niso pa za imeti karkoli custvenega z njimi, kaj sele resno razmerje.

Kar opisuješ, sploh ekstremno črno-belo dojemanje situacij in nenadna nihanja med popolno idealizacijo parnerja po eni ter enako popolno devaluacijo po drugi strani, je vedenje in razmišljanje zelo tipično za mejno osebnostno motnjo (borderline personality disorder), verjetno najhujšo in najbolj destruktivno od vseh osebnostnih motenj (destruktivno do tistih, ki trpijo zanjo, in do vseh, ki imajo nesrečo zaplesti se z njimi v intimno razmerje).

Se ne strinjam v predzadnji točki, te nesrečne duše niso za v posteljo, ni vredno tornada kaosa in miselnih iger, ki pride zraven.


Pa ne samo BPD: https://www.verywell.com/narcissistic-p...

Aja se ena tocka za na listo zgoraj:
- o svojih bivsih govori negativno, vsi so bili cudni, "kje jih jemlje" ipd.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

Glugy ::

Stvar je v tem da če bi bili zakoni drugačni bi lahko oče izsilil žensko da podpiše pogodbo; ki pravno izniči očetovstvo. Ženski se lahko da podpisat pod prisilo; grožnjo; z izsiljevanjem ipd. Ničnost pogodbe pa vsi vemo da je težko dokazat. Torej je taka ženska v neprimerno slabšem položaju. Ne rečem sej večina ljudi ni barab ampak zarad teh nekaj % barab pa rabmo imet zakone tako kot jih imamo. Ker drgač bi se dal izkoriščat žensko zaljubljenost potem pa na silo prekint zvezo sam zato da si narediš froca; po drug stran pa nisi zanj popolnoma nič odgovoren. To tko ne more bit. Če si biološki oče imaš odgovornost razen če imaš drugega moškega ki bi rad namesto tebe imel to denarno-pravno skrb za otroka, ker sam ne more imet otrok ipd ( uradno mora iti za posvojitev ) . Drgač bi kaj... najbolj egoistični moški bi probal seksat z čim več ženskam da bi imel čim več potomcev; da bi se njihovi geni čim bolj razspasli po prebivalstvu; za preskrbo otrok bi se jim pa fučkal. In pol bi sčasoma dobil bolj razširjene tiste gene ki so bolj podvrženi k temu da je človek egoističen. Kar pomen da bi bilo več egoistov v družbi. A si res to želimo? Tist moški ki ni egoističen bo pač sprejel to da vsaj preživnino plačuje kar je še vedno razmeroma majhna kazen za to da ne skrbiš za otroka imaš pa preskrbljenega otroka z tvojim genskim materialom.
Če pa nisi zihr glede ženske pa pač ne greš otroka delat. Čist simpl.

Tilen ::

Egoizem je gensko pogojen? Vir?

Nihče se ne rodi nesramen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Magic1 ::

Marsikaj je zapisano v genih. Koliko je to primerljivo z vzgojo, je pa vprašanje.
Magic

oxyuranus ::

Glugy je izjavil:

Tist moški ki ni egoističen bo pač sprejel to da vsaj preživnino plačuje kar je še vedno razmeroma majhna kazen za to da ne skrbiš za otroka imaš pa preskrbljenega otroka z tvojim genskim materialom.
Če pa nisi zihr glede ženske pa pač ne greš otroka delat. Čist simpl.


Otrok NI kazen. Je obveza in osebno bi naredil vse, da ne bi bil v oskrbi samo matere, sploh, ce bi se mi zdela neprimerna za vzgojo otrok. Kaj ima pa genski material pri vsem skupaj mi pa sploh ni jasno.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

PrihajaNodi ::

oxyuranus je izjavil:

Glugy je izjavil:

Tist moški ki ni egoističen bo pač sprejel to da vsaj preživnino plačuje kar je še vedno razmeroma majhna kazen za to da ne skrbiš za otroka imaš pa preskrbljenega otroka z tvojim genskim materialom.
Če pa nisi zihr glede ženske pa pač ne greš otroka delat. Čist simpl.


Otrok NI kazen. Je obveza in osebno bi naredil vse, da ne bi bil v oskrbi samo matere, sploh, ce bi se mi zdela neprimerna za vzgojo otrok. Kaj ima pa genski material pri vsem skupaj mi pa sploh ni jasno.



Kako pa bi to naredil? To je znanstvena fantastika da bi ženski odvzeli otroka. Kaj šele, če ima border personality disorder in igra super igro pri psihiatru? Kaj boš? Če je otrok narejen z napačno osebo ni samo kazen temveč pekel.

Zgodovina sprememb…

perci ::

tikitoki je izjavil:

Meni se sicer zdi, da imajo nekje v skandinaviji dobro urejeno. Sicer priznajo zenski pravico odlocanja glede splava, sam moski se lahko ze takrat odrece vsem pravicam in dolznostim in njena odlocitev je zavezujoca zgolj zanjo. Se mi zdi odlicen kompromis.

Vir, prosim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hipotetično pravno vprašanje

Oddelek: Loža
267552 (6982) Mehmed

odgovornost do otroka...

Oddelek: Loža
377163 (6569) Gandalfar

Več podobnih tem