» »

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute

««
6 / 11
»»

CoreySteel ::

Ok če bi vedel, da govoriš za 20 usd, ti sploh odgovarjal ne bi :P
Drugače pa malo pogooglaj, saj se vse najde. Tudi zakon o darilih.
Twitter: @CoreySteel_

slotechar ::

Ok hvala

Jerry000 ::

Men se zdi simple trenutno. Za fizično osebo ki trguje je dokaz nakazilo denarja ter transakcije bozr. Thats it. Če si rudar boš pač plačal davek. Če ti nekdo podari kriptovaluto ne vem kako je to potem. Prav tako ne vem, ali moram jaz samoiniciativno sporočiti FURSu ali me oni kontaktirajo in kdaj? Torej jutri si želim narediti nakazilo ki je 50k recimo. Kaj naredim, samo dol na TRR si dam in obvestim FURS ter jim pošljem dokazila (CSV, screenshot nakazil)?

AndrejO ::

Jerry000 je izjavil:

Torej jutri si želim narediti nakazilo ki je 50k recimo. Kaj naredim, samo dol na TRR si dam in obvestim FURS ter jim pošljem dokazila (CSV, screenshot nakazil)?

Dokazila spraviš (IMO je za takšne low-volume stvari papir boljši arhivski material od digitalne oblike).
Ko pride čas za oddajo davčne napovedi, jo oddaš in notri izpolniš ustrezne kategorije, ker FURS pač ne more vedeti za ta tvoj prihodek.
Če si faca in je od teh 50k večino zaslužek, najameš računovodski servis, da to uredi zate.

Jerry000 ::

AndrejO je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Torej jutri si želim narediti nakazilo ki je 50k recimo. Kaj naredim, samo dol na TRR si dam in obvestim FURS ter jim pošljem dokazila (CSV, screenshot nakazil)?

Dokazila spraviš (IMO je za takšne low-volume stvari papir boljši arhivski material od digitalne oblike).
Ko pride čas za oddajo davčne napovedi, jo oddaš in notri izpolniš ustrezne kategorije, ker FURS pač ne more vedeti za ta tvoj prihodek.
Če si faca in je od teh 50k večino zaslužek, najameš računovodski servis, da to uredi zate.

Torej potem raje sam oddam kot čakam FURS? Ker 50k imet na računu in čakat FURS je nesmiselno, kolikor pa vem se lahko oglasijo danes, jutri, čez mesec ali leto.

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

Men se zdi simple trenutno. Za fizično osebo ki trguje je dokaz nakazilo denarja ter transakcije bozr. Thats it. Če si rudar boš pač plačal davek. Če ti nekdo podari kriptovaluto ne vem kako je to potem. Prav tako ne vem, ali moram jaz samoiniciativno sporočiti FURSu ali me oni kontaktirajo in kdaj? Torej jutri si želim narediti nakazilo ki je 50k recimo. Kaj naredim, samo dol na TRR si dam in obvestim FURS ter jim pošljem dokazila (CSV, screenshot nakazil)?


Ne rabiš nobenih transakcij za borzo... če te FURS karkoli povpraša enostavno poveš, Dragi FURS nakazilo je prišlo iz Bitstamp LTD, kar je podjetje, zaradi ukvarjanja s prodajo kriptovalut in podaš izpisek iz TRRja, ne vem zakaj bi moral dajat ti vse transakcije, do tega pride FURS pri izvoru torej Bitstampu itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Crossfire ::

BTC -> BTC bankomat -> profit $$$$

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Men se zdi simple trenutno. Za fizično osebo ki trguje je dokaz nakazilo denarja ter transakcije bozr. Thats it. Če si rudar boš pač plačal davek. Če ti nekdo podari kriptovaluto ne vem kako je to potem. Prav tako ne vem, ali moram jaz samoiniciativno sporočiti FURSu ali me oni kontaktirajo in kdaj? Torej jutri si želim narediti nakazilo ki je 50k recimo. Kaj naredim, samo dol na TRR si dam in obvestim FURS ter jim pošljem dokazila (CSV, screenshot nakazil)?


Ne rabiš nobenih transakcij za borzo... če te FURS karkoli povpraša enostavno poveš, Dragi FURS nakazilo je prišlo iz Bitstamp LTD, kar je podjetje, zaradi ukvarjanja s prodajo kriptovalut in podaš izpisek iz TRRja, ne vem zakaj bi moral dajat ti vse transakcije, do tega pride FURS pri izvoru torej Bitstampu itd...

Zato ker sem izvor jaz, saj sem jaz njim nakazal denar, ni to iz lufta priletelo. Z tvojo trditvijo se ne strinjam. Transakcije pa kot dokazilo od kje mi ves tisti zaslužek. Se strinjam z ostalimi da moram jaz dokazovat svoje stvari, ne FURS.

AndrejO ::

Jerry000 je izjavil:

Torej potem raje sam oddam kot čakam FURS?

Ti MORAŠ sam oddati obrazec za dohodnino oz. ostalo, kar FURS potrebuje za pravilno odmero davka.

Jerry000 je izjavil:

Ker 50k imet na računu in čakat FURS je nesmiselno, kolikor pa vem se lahko oglasijo danes, jutri, čez mesec ali leto.

Če ga ne oddaš pravočasno si v prekršku.

Če napako popraviš preden se začne nadzor, boš plačal samo davek in zamudne obresti (gl. samoprijava).

Če boš pustil, da FURS začne nadzor, boš poleg davka in zamudnih obresti doplačal še globo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Jerry000 ::

AndrejO je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Torej potem raje sam oddam kot čakam FURS?

Ti MORAŠ sam oddati obrazec za dohodnino oz. ostalo, kar FURS potrebuje za pravilno odmero davka.

Jerry000 je izjavil:

Ker 50k imet na računu in čakat FURS je nesmiselno, kolikor pa vem se lahko oglasijo danes, jutri, čez mesec ali leto.

Če ga ne oddaš pravočasno si v prekršku.

Če napako popraviš preden se začne nadzor, boš plačal samo davek in zamudne obresti (gl. samoprijava).

Če boš pustil, da FURS začne nadzor, boš poleg davka in zamudnih obresti doplačal še globo.

Aha ok. Hvala!

AndrejO ::

Jerry000 je izjavil:


Aha ok. Hvala!

Še malo poljudne razlage: http://svetkapitala.delo.si/aktualno/na...

Loocas ::

Obstaja kakšen obrazec na FURSu za prijavo tega dohodka?
Matev - najslabši troll vseh časov

AndrejO ::

Različni prihodki imajo različne obrazce. Tukaj smo se pogovarjali o nekaj različnih, zato je najbolje, da na seznamu vseh izbereš ustreznega: https://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages...

CoreySteel ::

Jerry000 je izjavil:

Men se zdi simple trenutno. Za fizično osebo ki trguje je dokaz nakazilo denarja ter transakcije bozr. Thats it. Če si rudar boš pač plačal davek. Če ti nekdo podari kriptovaluto ne vem kako je to potem. Prav tako ne vem, ali moram jaz samoiniciativno sporočiti FURSu ali me oni kontaktirajo in kdaj? Torej jutri si želim narediti nakazilo ki je 50k recimo. Kaj naredim, samo dol na TRR si dam in obvestim FURS ter jim pošljem dokazila (CSV, screenshot nakazil)?

Lej Jerry, kolikokrat si to že vprašal? In kolikokrat si že dobil odgovor? Pa še vedno hočeš delati nasprotno, kar se ti tukaj reče. Zakaj pol sploh sprašuješ, v čem je smisel, a ni brezveze? Pač naredi po svoje, kot sam misliš, da je prav. Ali pač čakaš, da bo en ti dal tak odgovor, kot ga ti pričakuješ?

Če ti kaj pomaga, imaš moj blagoslov, da pošlješ takoj po cashoutu vse papirje FURSu. CSV po emailu, doma sprintane liste po pošti, lahk jih še pokličeš po telefonu. Na edavkih boš imel sicer težavo izpolnit kak obrazec, ker pač ni nobenega pravega, ampak sem zihr, da boš že kaj našel. Kapitalski dobički po FURSovih besedah niso, tako da to ni to. Trgovanje s finančnimi inštrumenti tudi ne. Pod dohodke se ne šteje, ampak nima veze. Boš že kaj našel. Kjer je volja, je tudi pot!
Twitter: @CoreySteel_

Loocas ::

AndrejO je izjavil:

Različni prihodki imajo različne obrazce. Tukaj smo se pogovarjali o nekaj različnih, zato je najbolje, da na seznamu vseh izbereš ustreznega: https://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages...


jah, kaj bi lahko bilo tukaj...
tole mogoče?
Doh-Dru Napoved za odmero akontacije dohodnine od drugih dohodkov
Matev - najslabši troll vseh časov

4knative ::

CoreySteel namiguje da porabiš denar in ne plačaš davka potem pa vzameš kredit če bo potrebno kdaj plačati davek+kazen.

Jerry000 ::

CoreySteel je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Men se zdi simple trenutno. Za fizično osebo ki trguje je dokaz nakazilo denarja ter transakcije bozr. Thats it. Če si rudar boš pač plačal davek. Če ti nekdo podari kriptovaluto ne vem kako je to potem. Prav tako ne vem, ali moram jaz samoiniciativno sporočiti FURSu ali me oni kontaktirajo in kdaj? Torej jutri si želim narediti nakazilo ki je 50k recimo. Kaj naredim, samo dol na TRR si dam in obvestim FURS ter jim pošljem dokazila (CSV, screenshot nakazil)?

Lej Jerry, kolikokrat si to že vprašal? In kolikokrat si že dobil odgovor? Pa še vedno hočeš delati nasprotno, kar se ti tukaj reče. Zakaj pol sploh sprašuješ, v čem je smisel, a ni brezveze? Pač naredi po svoje, kot sam misliš, da je prav. Ali pač čakaš, da bo en ti dal tak odgovor, kot ga ti pričakuješ?

Če ti kaj pomaga, imaš moj blagoslov, da pošlješ takoj po cashoutu vse papirje FURSu. CSV po emailu, doma sprintane liste po pošti, lahk jih še pokličeš po telefonu. Na edavkih boš imel sicer težavo izpolnit kak obrazec, ker pač ni nobenega pravega, ampak sem zihr, da boš že kaj našel. Kapitalski dobički po FURSovih besedah niso, tako da to ni to. Trgovanje s finančnimi inštrumenti tudi ne. Pod dohodke se ne šteje, ampak nima veze. Boš že kaj našel. Kjer je volja, je tudi pot!

Zbegan sem tako kot mnogi na FURS :). Saj osnovno vem, samo sprašujem in prispevam k pogovoru. Če pa ustvarjam zbeganost še ostalim bom pa potem raje nehal. Sem pač ziheraš.

Loocas ::

Loocas je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Različni prihodki imajo različne obrazce. Tukaj smo se pogovarjali o nekaj različnih, zato je najbolje, da na seznamu vseh izbereš ustreznega: https://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages...


jah, kaj bi lahko bilo tukaj...
tole mogoče?
Doh-Dru Napoved za odmero akontacije dohodnine od drugih dohodkov


Pa kje bi našel dokument, koliko je globa na neprijavo iz tega člena zakona.
Matev - najslabši troll vseh časov

AndrejO ::

394. čl. in 395. čl. ZDoh-2.

250 - 400 EUR, če ne vložiš pravočasno.
400 - 5.000 EUR, če navajaš neresnične ali nepravilne ali nepopolne podatke.

CoreySteel ::

Jerry000 je izjavil:


Zbegan sem tako kot mnogi na FURS :). Saj osnovno vem, samo sprašujem in prispevam k pogovoru. Če pa ustvarjam zbeganost še ostalim bom pa potem raje nehal. Sem pač ziheraš.

Od FURSa je prišel opis (mislim da zdaj že tretja izdaja?) kako davčno obravnavat poslovanje z virtualnimi valutami. Lahko se ga držiš in ni zmede, ali pa se ga ne držiš in delaš zmedo. Zdaj je pač na tebi :) Če si pripravljen plačat davke, katerih (trenutno) ni, potem vsa čast, si bolj socialen od mene :D Edino kar res ni jasno je, kdaj se trgovanje šteje za dejavnost, kje je meja. Ampak to je pa drug problem, ker za to bi pa itak rabil dejavnost. Upajmo da bo pa to razloženo ob naslednji priložnosti.
Twitter: @CoreySteel_

Loocas ::

AndrejO je izjavil:

394. čl. in 395. čl. ZDoh-2.

250 - 400 EUR, če ne vložiš pravočasno.
400 - 5.000 EUR, če navajaš neresnične ali nepravilne ali nepopolne podatke.


Ok, hvala za tole.
Kaj narediti v naslednjem primeru:
- leta 2016 sem kupil ETH, ga leta 2017 prodal za precej več ter si to nakazal
- leta 2017 sem tudi trgoval, in si DEL tega tudi nakazal

Predvidevam, da prodaje ETHja ne rabim prijavit kot dohodek iz dejavnosti. Se motim?
Matev - najslabši troll vseh časov

Mato989 ::

CoreySteel je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Zbegan sem tako kot mnogi na FURS :). Saj osnovno vem, samo sprašujem in prispevam k pogovoru. Če pa ustvarjam zbeganost še ostalim bom pa potem raje nehal. Sem pač ziheraš.

Od FURSa je prišel opis (mislim da zdaj že tretja izdaja?) kako davčno obravnavat poslovanje z virtualnimi valutami. Lahko se ga držiš in ni zmede, ali pa se ga ne držiš in delaš zmedo. Zdaj je pač na tebi :) Če si pripravljen plačat davke, katerih (trenutno) ni, potem vsa čast, si bolj socialen od mene :D Edino kar res ni jasno je, kdaj se trgovanje šteje za dejavnost, kje je meja. Ampak to je pa drug problem, ker za to bi pa itak rabil dejavnost. Upajmo da bo pa to razloženo ob naslednji priložnosti.


To je NAJVEČJI problem... Dejansko to spremeni iz 0 obdavčitve na visok znesek ali visok procent... meni se brez da mi nekdo iz FURSa ne da črno na belem točne številke, to ground breaking težava!

Ker grem not na loterijo... kako se bo en FURSovec ali star sodnik odločil ;)

To ni problem EDINO ,če si kupil lani X BTC(kovancev) in jih recimo letos prodal... ker potem je res jasno, da ni... če si zmes naredil 5 tradov ali 20, si že v kalnih vodah subjektivnosti ocene FURSovega uslužbenca... ki pa so v povprečju stara garda, ki tega ne razume!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

CoreySteel ::

Ja, sam za to moraš pa odpret dejavnost, ne pa da kar tako prijavljaš pod neke dohodke, kamor ne spadajo.
Twitter: @CoreySteel_

4knative ::

CoreySteel je izjavil:

Ja, sam za to moraš pa odpret dejavnost, ne pa da kar tako prijavljaš pod neke dohodke, kamor ne spadajo.

Ali pa ti oni povejo samo tekoči račun kam nakažeš tistih 35% ali koliko pač in si potem miren. S FURS se da vse lepo zmenit in malo pobarantat, kajneda? :))

Mato989 ::

CoreySteel je izjavil:

Ja, sam za to moraš pa odpret dejavnost, ne pa da kar tako prijavljaš pod neke dohodke, kamor ne spadajo.


Ja samo saj ti pravim da ni to problem, problem je ker greš prijavit denar in RESKIRAT med 0% davka ali plačila državi in XX%... na podlagi subjektivnega mnenja nekega FURS uslužbenca ali staromodnega sodnika.

Tu je težava, ker se nimaš na karkoli oklepat, ker sodne prakse ni, noben FURSovec pa mi ne želi ali zmore dat in rečt neke oprijemljive cifre... ker še sami pojma nimajo ;)

Torej se greš loterije, ob izplačilu ali boš dobil ven 50.000EUR ali pa boš moral plačat do 70% državi... ker nimaš informacij in ker ti jih niti sam FURS ne zmore dat ali pa so tako "vague" da si lahko razbiraš ven 4 variante ki se bodo zgodile ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Malcolm_Y ::

Pa še nekaj - dejavnosti za nazaj ni možno registrirati. Če bi danes nekdo naredil nekaj, karkoli, in prejel plačilo, je avtomatsko v prekršku, če nima zadaj sp, doo, če ni registriran za osebno dopolnilno delo, ali za božjo voljo, še vrednotnica bi prišla prav v takem primeru.

Skratka, kot sem napisal par strani nazaj - vsakršno zaslužkarstvo ni hec, ker lahko hitro govorimo o utajah in delu na črno.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Pa še nekaj - dejavnosti za nazaj ni možno registrirati.


Še huje :D Po domače povedano, bi moral it prvo k FURSu in jim vnaprej povedat kolko tradov boš nardil v 2018, in jih vprašat če je to dejavnost

HAHAHAHAHAHAHAHA

Banana republika!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Loocas ::

CoreySteel je izjavil:

Ja, sam za to moraš pa odpret dejavnost, ne pa da kar tako prijavljaš pod neke dohodke, kamor ne spadajo.


Torej, praviš, da bi moral odpreti S.P.?
A zdaj si začel pa še ti tukaj pisat neumnosti, al kaj???
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

AndrejO ::

Mato989 je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Pa še nekaj - dejavnosti za nazaj ni možno registrirati.


Še huje :D Po domače povedano, bi moral it prvo k FURSu in jim vnaprej povedat kolko tradov boš nardil v 2018, in jih vprašat če je to dejavnost

FURS bi tvojo vlogo zavrnil, ker bi se moral izreči o prihodnji ugotovitvi obstoja dejavnosti, kar je izrecno izključeno iz nabora stvari o katerih ti lahko da zavezujoč odgovor.

Mato989 je izjavil:


Banana republika!

Nič bolj kot kakšna druga. Npr. ZDA ali pa UK.

Loocas ::

AndrejO je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Pa še nekaj - dejavnosti za nazaj ni možno registrirati.


Še huje :D Po domače povedano, bi moral it prvo k FURSu in jim vnaprej povedat kolko tradov boš nardil v 2018, in jih vprašat če je to dejavnost

FURS bi tvojo vlogo zavrnil, ker bi se moral izreči o prihodnji ugotovitvi obstoja dejavnosti, kar je izrecno izključeno iz nabora stvari o katerih ti lahko da zavezujoč odgovor.

Mato989 je izjavil:


Banana republika!

Nič bolj kot kakšna druga. Npr. ZDA ali pa UK.


ZDA? Za ZDA ti lahko povem, da sem zasledil koliko trejdov je potrebnih za dejavnost (vsaj iz sodne prakse).
A veš koliko?

720 (sedem sto dvajset)
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Mato989 ()

Mato989 ::

Loocas je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Pa še nekaj - dejavnosti za nazaj ni možno registrirati.


Še huje :D Po domače povedano, bi moral it prvo k FURSu in jim vnaprej povedat kolko tradov boš nardil v 2018, in jih vprašat če je to dejavnost

FURS bi tvojo vlogo zavrnil, ker bi se moral izreči o prihodnji ugotovitvi obstoja dejavnosti, kar je izrecno izključeno iz nabora stvari o katerih ti lahko da zavezujoč odgovor.

Mato989 je izjavil:


Banana republika!

Nič bolj kot kakšna druga. Npr. ZDA ali pa UK.


ZDA? Za ZDA ti lahko povem, da sem zasledil koliko trejdov je potrebnih za dejavnost (vsaj iz sodne prakse).
A veš koliko?

720 (sedem sto dvajset)


OWNED!

Btw, ponesreči predlagal izbris!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malcolm_Y ::

Loocas je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Ja, sam za to moraš pa odpret dejavnost, ne pa da kar tako prijavljaš pod neke dohodke, kamor ne spadajo.
Torej, praviš, da bi moral odpreti S.P.?
A zdaj si začel pa še ti tukaj pisat neumnosti, al kaj???
Posameznik, ki želi samostojno opravljati dejavnost in z njo zaslužiti, se mora, da prepreči delo na črno, ustrezno registrirati. Biti mora vpisan v register podjetij AJPES, Finančno upravo RS pa mora obvestiti, da bo opravljal dejavnost, s katero bo pridobival prihodke. Fizična oseba pa lahko dodaten vir prihodkov pridobi tudi z osebnim dopolnilnim delom.

Loocas ::

Malcolm_Y je izjavil:

dejavnost in z njo zaslužiti, se mora, da prepreči delo na črno, ustrezno registrirati. Biti mora vpisan v register podjetij AJPES, Finančno upravo RS pa mora obvestiti, da bo opravljal dejavnost, s katero bo pridobival prihodke. Fizična oseba pa lahko dodaten vir prihodkov pridobi tudi z osebnim dopolnilnim delom.


Tako je. Vendar CoreySteel je napisal, da je potrebno odpret dejavnost. Kar ni res.
Matev - najslabši troll vseh časov

Mato989 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Loocas je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Ja, sam za to moraš pa odpret dejavnost, ne pa da kar tako prijavljaš pod neke dohodke, kamor ne spadajo.
Torej, praviš, da bi moral odpreti S.P.?
A zdaj si začel pa še ti tukaj pisat neumnosti, al kaj???
Posameznik, ki želi samostojno opravljati dejavnost in z njo zaslužiti, se mora, da prepreči delo na črno, ustrezno registrirati. Biti mora vpisan v register podjetij AJPES, Finančno upravo RS pa mora obvestiti, da bo opravljal dejavnost, s katero bo pridobival prihodke. Fizična oseba pa lahko dodaten vir prihodkov pridobi tudi z osebnim dopolnilnim delom.


Še vedno ne vemo kdaj nekaj postane dejavnost ;) In nikjer ni to definirano!

Ta dejavnost je tak lepi izmuzljivi pojemček, ki gre na roke subjektivni oceni enega uradnika, ki verjetno nima dosti pojma o zadevi ki jo presoja :)

Skratka dokler ne bomo imeli črno na belem kaj dejavnost je z štempljem FURSa ali SODIŠČA je vse ostalo v tej debati dejansko brezpredmetno.

Trenutno lahko vse kar zagotovo trdimo je to, da če si kupil 1x Bitcoin in ga boš 1x prodal, da nisi v prekršku morebitnega opravljanja dejavnosti... prav tako velja to ob 1x nakupu shitcoina ki ga potem prodaš v FIAT... vse ostalo so kalne vode

case closed!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Kdaj bo pa na Fursu kak usposobljen uradnik za to tematiko?
Al bo o tem odlocal folk, ki je na nivoju tajnice?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AndrejO ::

Mato989 je izjavil:

Loocas je izjavil:


ZDA? Za ZDA ti lahko povem, da sem zasledil koliko trejdov je potrebnih za dejavnost (vsaj iz sodne prakse).
A veš koliko?

720 (sedem sto dvajset)


OWNED!

Bikov ekskrement.

Edini zakon je IRS in IRS je napisal navodilo: https://www.irs.gov/taxtopics/tc429

Loocas si bi lahko malo pogledal kaj tam res piše, preden vleče neke svoje zaključke, ki nimajo zveze z realnostjo.

Realnost je, da IRS upošteva 7 različnih kriterijev in št. trgovanj ni nikjer neposredno navedeno. Ergo ... "meja 720" je lukčeva blodnja, ki je relevantna približno tako, ko bi jaz rekel, da je meja 365.

Ah in BTW. V ZDA je davčno bolj ugodno imeti dejavnost ("trade"), kot pa ne, zato ljudje hočejo, da bi jim IRS ta status priznal. Kar je ravno obratno od želja v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

CoreySteel ::

Loocas je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

dejavnost in z njo zaslužiti, se mora, da prepreči delo na črno, ustrezno registrirati. Biti mora vpisan v register podjetij AJPES, Finančno upravo RS pa mora obvestiti, da bo opravljal dejavnost, s katero bo pridobival prihodke. Fizična oseba pa lahko dodaten vir prihodkov pridobi tudi z osebnim dopolnilnim delom.


Tako je. Vendar CoreySteel je napisal, da je potrebno odpret dejavnost. Kar ni res.

Huh? Pa sej sem isto napisal, samo Malcom je z malo lepšimi besedami? :)
Twitter: @CoreySteel_

Loocas ::

AndrejO je izjavil:


Edini zakon je IRS in IRS je napisal navodilo: https://www.irs.gov/taxtopics/tc429
Loocas si bi lahko malo pogledal kaj tam res piše, preden vleče neke svoje zaključke, ki nimajo zveze z realnostjo.
Realnost je, da IRS upošteva 7 različnih kriterijev in št. trgovanj ni nikjer neposredno navedeno. Ergo ... "meja 720" je lukčeva blodnja, ki je relevantna približno tako, ko bi jaz rekel, da je meja 365.
Ah in BTW. V ZDA je davčno bolj ugodno imeti dejavnost ("trade"), kot pa ne, zato ljudje hočejo, da bi jim IRS ta status priznal. Kar je ravno obratno od želja v Sloveniji.


Napisal sem, da gre za SODNO PRAKSO reševanja mejnih primerov (če si pravnik, zelo slabo bereš).

Še slika iz ene zaprte discord groupe:



Ne more biti v ZDA 720 trejdov, v Sloveniji pa samo 10. To je popolna bedarija in čisto zavajanje zaposlenih na FURSu. Sploh pa na področju kriptovalut, kjer je silno enostavno narediti 30 trejdov v eni sami uri!

To da je v ZDA bolje biti trejder, kot pa ne, niti ni pomembno.
Matev - najslabši troll vseh časov

4knative ::

Povejte raje če je arbitraža dejavnost? Jaz pravim da je. Kazen pa od 3k do 30k?

Loocas ::

4knative je izjavil:

Povejte raje če je arbitraža dejavnost? Jaz pravim da je. Kazen pa od 3k do 30k?


Nehaj pohat, ker si že dosadan.
Fizične osebe padejo pod zakon o dohodnini. Konec debate.
Matev - najslabši troll vseh časov

AndrejO ::

Loocas je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Edini zakon je IRS in IRS je napisal navodilo: https://www.irs.gov/taxtopics/tc429
Loocas si bi lahko malo pogledal kaj tam res piše, preden vleče neke svoje zaključke, ki nimajo zveze z realnostjo.
Realnost je, da IRS upošteva 7 različnih kriterijev in št. trgovanj ni nikjer neposredno navedeno. Ergo ... "meja 720" je lukčeva blodnja, ki je relevantna približno tako, ko bi jaz rekel, da je meja 365.
Ah in BTW. V ZDA je davčno bolj ugodno imeti dejavnost ("trade"), kot pa ne, zato ljudje hočejo, da bi jim IRS ta status priznal. Kar je ravno obratno od želja v Sloveniji.


Napisal sem, da gre za SODNO PRAKSO reševanja mejnih primerov (če si pravnik, zelo slabo bereš).

Nisem pravnik, pa še vedno lahko dokažem, da pojma nimaš.

Loocas je izjavil:

Še slika iz ene zaprte discord groupe:


Wow! Zaprta Discord grupa. Kdo točno je ta model?

Dajmo tega tvojega mojstra postaviti v celoten kontekst s pomočjo nekoga, ki ima vsem dostopno in javno objavo, uporablja svoje ime in primek ter poseduje ustrezne kvalifikacije. Predlagam tale članek. "CPA" pomeni Certified Public Accountant.

Glede SODNE PRAKSE, je resnica takšna, da je govora o samo in zgolj eni sami sodbi. Ja, je lepo, če ne bi izpustil še nekaj drugih sodb, ki govorijo tudi o tem, kolikšen delež dni od vseh možnih trgovalnih dni je nekdo dejansko trgoval, kolikšen je bil obseg trgovanja, kakšna je bila narava trgovanja, kakšna je bila vsebina trgovanja, kako so vplivale dolgoročne pozicije na trgovanje, ... Ups. V bistvu je potegnil ven en sam podatek in ti si ga razglasil za "svetinjo".

TL;DR povezetek mojega vira: "There’s no election for TTS; it’s an optional tax status based on facts and circumstances." in "The IRS does not define the words “substantial, regular, frequent, and continuous” and case law also doesn’t give a bright-line test with exact numbers."

Mimogrede ... kakšne so reference tvojega vira in kje jih lahko preverim(o)?

Kdaj si se nazadnje zafrkaval z 1040NR?

Loocas je izjavil:

Ne more biti v ZDA 720 trejdov, v Sloveniji pa samo 10. To je popolna bedarija in čisto zavajanje zaposlenih na FURSu. Sploh pa na področju kriptovalut, kjer je silno enostavno narediti 30 trejdov v eni sami uri!

Seveda je lahko. Sploh pa 720 nima zveze z ničemer. Kot si rekel, lahko jih narediš 30 v eni uri in s prstom ti bom pokazal na sodbi, kjer piše, da moraš izpolniti še žnj drugih kriterijev, preden si boš lahko bolj ugodno obračunaval davek.

Loocas je izjavil:

To da je v ZDA bolje biti trejder, kot pa ne, niti ni pomembno.

Razen "malenkosti", da zaradi te razlike FURS teži k temu, da je meja čim nižje, IRS pa k temu, da je meja čim višje. Popolnoma nepomembno v primerih, kjer je ugotovitev statusa stvar subjektivne presoje davčnega organa v vsakem posamičnem primeru.

Tako, da ja. ZDA ima isti sistem, kot ga ima Slovenija in, če je slednja "banana republika", potem so tudi ZDA "banana republika".

Loocas ::

Aha, torej imamo nekoga, ki se zelo dobro pozna na neko zelo ozko področje (morebiti si celo iz FURSa)

Zdaj pa prosim razloži tole dvoje:

1.

alkor je izjavil:

poglejte si oddajo KODA, ki je bila prejsnji teden na TV SLO1. Tam je gospod iz Fursa lepo def kaj se steje kot dejavnost, in sicer:Kontinuirano, aktivno in trajno trgovanje se steje kot dejavnost.


2. trditve nekaterih, da so klicali na FURS, kjer so jim povedali, da velja za mejo 10 trejdov.

Potem bomo pa še ostalo.
Matev - najslabši troll vseh časov

AndrejO ::

Loocas je izjavil:

Aha, torej imamo nekoga, ki se zelo dobro pozna na neko zelo ozko področje (morebiti si celo iz FURSa)

Zdaj pa prosim razloži tole dvoje:

1.

alkor je izjavil:

poglejte si oddajo KODA, ki je bila prejsnji teden na TV SLO1. Tam je gospod iz Fursa lepo def kaj se steje kot dejavnost, in sicer:Kontinuirano, aktivno in trajno trgovanje se steje kot dejavnost.


2. trditve nekaterih, da so klicali na FURS, kjer so jim povedali, da velja za mejo 10 trejdov.

Potem bomo pa še ostalo.

Moje trenutno središče življenskih interesov ni v Sloveniji, da bi moral vedeti kakšna točno merila bo FURS uporabil za razlikovanje med enim in drugim. Kar vem je zgolj to, da je to stvar subjektivne presoje, kot je to primer tudi tam, kjer trenutno je središče mojih življenskih interesov.

Še vedno pa sem Slovenec in, če nekdo po mojem mnenju neupravičeno označuje Slovenijo za "banana državo", mu bom zagotovo povedal zakaj se z njim ne strinjam.

perci ::

2. trditve nekaterih, da so klicali na FURS, kjer so jim povedali, da velja za mejo 10 trejdov.

TO SO BUČE.

perci ::

Še vedno pa sem Slovenec in, če nekdo po mojem mnenju neupravičeno označuje Slovenijo za "banana državo", mu bom zagotovo povedal zakaj se z njim ne strinjam.

To so pač ljudje, ki še nikoli niso bili več kot en teden v tujini in niti ne vedo, kaj imajo doma.

kiFni ::

Selimo se v Belorusijo. Pametni, ker vejo da bo več prišlo denarja not preko ddv kot z obdavčitvijo.

https://news.bitcoin.com/cryptocurrenci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

Machete ::

Portugalska tudi ne bo obdavčevala trgovanja.
https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency...
Ker ne znam portugalsko, ne vem kaj piše v linkanem člnaku.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Loocas ::

perci je izjavil:

2. trditve nekaterih, da so klicali na FURS, kjer so jim povedali, da velja za mejo 10 trejdov.

TO SO BUČE.


Pa kako ti lahko to veš? Tudi če delaš na FURSu, ne moreš vedeti, kaj folk po raznih izpostavah flanca?

perci je izjavil:

Še vedno pa sem Slovenec in, če nekdo po mojem mnenju neupravičeno označuje Slovenijo za "banana državo", mu bom zagotovo povedal zakaj se z njim ne strinjam.

To so pač ljudje, ki še nikoli niso bili več kot en teden v tujini in niti ne vedo, kaj imajo doma.


Jaz nisem napisal, da je Slovenija banana država. Kot rečeno AndrejO, izrazito slabo bereš.
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Portugalska tudi ne bo obdavčevala trgovanja.
https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency...
Ker ne znam portugalsko, ne vem kaj piše v linkanem člnaku.


Good news! ;)

Spet bo neumna Slovenija izpadla iz enega "vlaka" kot zmeraj... BOmo pa v Lisboni al pa na Madeiri dvignili po pol leta ko odjavimo rezidenstvo :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

Loocas je izjavil:

perci je izjavil:

2. trditve nekaterih, da so klicali na FURS, kjer so jim povedali, da velja za mejo 10 trejdov.

TO SO BUČE.


Pa kako ti lahko to veš? Tudi če delaš na FURSu, ne moreš vedeti, kaj folk po raznih izpostavah flanca?



Vem, ker na FURS vedno poudarjajo, da število poslov, ki jih skleneš NI samo po sebi pokazatelj tega ali se greš dejavnost.

Po drugi strani jemljem "trditve nekaterih" z veliko mero rezerve.

Kar se banana republike tiče, je pa Slovenijo kar nekaj ljudi označilo kot tako. Ljudje, ki flancajo o Belorusiji, kjer še nikoli niso bili in mislijo, da so zadeve super simpl.
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993167941 (78427) CaqKa
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147335 (111481) Aquafriend
»

Romantike na kriptotrgu je konec

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4622134 (17116) gus5
»

Tudi Južna Koreja prepovedala financiranje s kriptožetoni

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4315217 (12638) Markoff

Več podobnih tem