» »

mBills v praksi

mBills v praksi

««
11 / 13
»»

Mare2 ::

delavec44 je izjavil:

Preklic kartice zame ni možnost izbire paketa.

Poleg tega tudi sami na helpdesku pišejo naj po izbiri paketa enostavni kar sam uničim kartico. Jaz sem si predstavljal, da lahko vsak mesec menjam paket in bi lahko uporabil obstoječo kartico. Zgleda, da si oni predstavljajo zadevo drugače.


Vsi ki bomo vztrajali, smo odvisni od resnice ali neresnične obljube na teh straneh.

https://www.mbills.si/paketi/?utm_sourc...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Anney ::

Od kod bodo črpali ta dva evra, če jih nebo na računu, za naprednega uporabnika? Bo block?
Jaz čakam svoj denar že nekaj časa (od stare mastercard kartice, vračilo reklamcije), bodo tudi oni, če nimam sredstev gor? Plačam, ko dobim sredstva, vleče se že 2 meseca, ni problema, ko rešijo dobijo vse za nazaj, meni je fer.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

misek ::

Anney je izjavil:

Od kod bodo črpali ta dva evra, če jih nebo na računu, za naprednega uporabnika? Bo block?
Q: Kaj se zgodi, če na dan zaračunavanja v mBills nimam dovolj sredstev?
A: Če na dan obračuna mesečnega stroška v tvoji mBills denarnici nimaš dovolj sredstev, bomo storitve v plačljivem paketu začasno onemogočili. A brez skrbi, takoj ko bo v tvoji mBills denarnici dovolj sredstev in bo plačilo paketa uspešno opravljeno, bodo paketne storitve spet omogočene.

modelno1 ::

Help desk pravi (via email), da bo v sredini januarja na voljo izbira paketa v aplikaciji. Torej ta gumb za preklic kartice to ni. Niso mi pa pojasnili, če se s preklicom kartice izognem paketu napredni.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Dark000 ::

Sem ravno hotel vprašati, kdaj mislijo, dati izbiro v app (kateri paket), pa bodo zgleda bolj potihoma tole speljali naprej. Se pravi vsem, ki imamo kartico bodo začeli računat 2EUR (kolikor berem na njihovi spletni strani "Obstoječi uporabniki mBills lahko izberajo svoj želeni paket do 30. 1. 2021. V kolikor do navedenega datuma ne bodo izrazili svoje želje, jim bo paket dodeljen samodejno, glede na storitve, ki jih uporabljajo."). Dost svinjsko, če bo res tako, da ne dajo možnosti, da "izraziš svojo željo".

Torej, če želimo da nas "samodejno razvrstivjo v enostavni paket" je (upam) pot ta, da v app-u prekličemo kartico...

@modelno1, a, hvala za info, bomo videli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dark000 ()

vinkop ::

jaz sem vse odjavil prejsnji teden...kar sem imel na mbills racunu sem prenakazal na moj TRR in to je to...res skoda, da so sli pobirati dajatve od uporabnikov mbillsa....kar nekaj procentov ljudi bo zadevo odjavilo....

Trupl0 ::

za preklic mbills mastercarda samo kliknem v appu in to je to?
kartica škarje snip in smeti?
If you are going through Hell, keep going !

GupeM ::

Ne. Počakaj, da dodajo opcijo spremembe paketa. Tisto bo pravi način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Trupl0 ::

ok gut.
sj gor mam zdj še za eno velko kavo na petrolu :)
If you are going through Hell, keep going !

delavec44 ::

Jaz sem jo preklical v appu. Kartica je šla v smeti pa že prej.

FoxKnox ::

Evo kartica MC preklicana, grem nazaj na Visa prepaid.

misek ::

Tudi jaz sem zbrisal kompleten račun. Včeraj popoldne nakazal ves denar na račun pri banki in poslal mail. Danes je zadeva bila opravljena.

Vsaj odzivni so bolj kot kje drugje (recimo pri NKBM v teh časih) :)

j4nm4n ::

50 brezskrbnih uporabnikov
Sodeluj v nagradni igri in se poteguj za brezplačno naročnino na izbrani paket mBills Napredni ali mBills Mladi do konca leta 2021! Kako?
1. korak
Izberi svoj paket mBills Napredni ali mBills Mladi do vključno 30. 1. 2021.
Kako izbereš svoj paket? Vsi uporabniki, ki imate kartico mBills Mastercard že sodelujete v žrebu, saj boste 31. 1. samodejno uvrščeni v paket mBills Napredni ali mBills Mladi. Ostali uporabniki si lahko svojo vstopnico za žreb zagotovite z naročilom kartice mBills Mastercard.
Pohiti, žrebamo že 1. 2. 2021!

Mare2 ::

j4nm4n je izjavil:

50 brezskrbnih uporabnikov
Sodeluj v nagradni igri in se poteguj za brezplačno naročnino na izbrani paket mBills Napredni ali mBills Mladi do konca leta 2021! Kako?
1. korak
Izberi svoj paket mBills Napredni ali mBills Mladi do vključno 30. 1. 2021.
Kako izbereš svoj paket? Vsi uporabniki, ki imate kartico mBills Mastercard že sodelujete v žrebu, saj boste 31. 1. samodejno uvrščeni v paket mBills Napredni ali mBills Mladi. Ostali uporabniki si lahko svojo vstopnico za žreb zagotovite z naročilom kartice mBills Mastercard.
Pohiti, žrebamo že 1. 2. 2021!


Torej ne bo možno izbrati? Kje si to besedilo našel?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

FoxKnox ::

Saj je nekako logično. Če imaš aktivno kartico si Napredni, sicer si Enostavni.

misek ::

Mare2 je izjavil:

Kje si to besedilo našel?
Prišlo danes po mailu.

Je pa zanimivo nekaj - včeraj popoldne dobil mail z naslednjo vsebino:
sporočamo, da smo izbrisali vaš mBills profil, ter vaše osebne podatke z baze podatkov.
Ampak danes pa vseeno dobim mail. Torej me niso "čisto" zbrisali? Bi moral dati zahtevo za izpis svojih podatkov :|

c00L3r ::

2€ na mesec za nekaj, kar Revolut in N26 ponujata zastonj. Adios!

delavec44 ::

FoxKnox je izjavil:

Saj je nekako logično. Če imaš aktivno kartico si Napredni, sicer si Enostavni.


Ne ni, ker so obljubljali, da boš lahko poljubno prehajal med paketi. Tudi mesečno v teoriji.

Wolfie ::

Lahko bi dali saj nekakšno obvestilo, če ne že navodil glede izbire paketa. No ja, verjetno naslednji petek.

slotech5 ::

Čakaj, torej bo vseh 50 uporabnikov, ki bi še ostalo pri njih, imelo brezplačno naročnino.

GupeM ::

slotech5 je izjavil:

Čakaj, torej bo vseh 50 uporabnikov, ki bi še ostalo pri njih, imelo brezplačno naročnino.

Če bo vseh 50 sodelovalo v nagradni igri.

delavec44 ::

Z novim updateom (android) so prišli paketi.

Skyman ::

Tudi iOS je prav tako posodobljen z izbiram paketov

d4vid ::

Kako e-račun, ki ga prejemam v mbills (samo enega), nastavim, da prejemam na mail ali klik? Preden spokam in grem k N26.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

delavec44 ::

V aplikaciji imaš ikono smetnjaka zraven in ga lahko zbrišeš. Verjetno pa lahko spremeniš tudi na strani ponudnika storitve.

Morientes ::

Tudi jaz sem preklical kartico, žal s težkim srcem, ker sem jo redno uporabljal. Ne gre se tok za tistih 2€ ( ker več zapravim za petrolovo kavo vsak dan ), ampak bolj to ker so vsak mesec spreminjal pogoje in cenike, bog ve kaj bo čez par mesecev, ne maram da se nekaj vedno spreminja če zadeva dobro deluje. V Januarju je blo plačevanje s kartico preko neta še bolj oteženo in dodatno klikanje zaradi varnosti in sem obupal od nakupa pri dveh plačilih.

Če bo nuja, bom že pravo mastercard naročil.

slotech5 ::

Tole bo streznitev za mbills in dejansko se bo videlo, koliko ljudi dejansko uporablja njihov produkt in koliko je racun naredilo samo zaradi slovenceljskih 10€ dobroimetja ob kreiranju racuna.

delavec44 ::

Jaz sem vedno mislil, da sodobne brezplačne fintech banke ustvarjajo prihodek s provizijo od kartičnih plačil. Mbills pa ravno to začenja zaračunavati, tako da mi ni jasno kakšen je njihov poslovni model.

Map ::

Kakšne so alternative, katerega ponudni ste/boste izbrali?

FoxKnox ::

Predplačniške kartice pri bankah, npr Nkbm prepaid Visa za 10€ za 4 leta

Karen ::

Jaz imam oboje, samo ni enako. NKBM prepaid je tvoj TRR in ga sporočijo v sistem FURSu, mbills-ov pa ne. Dela sicer oboje. Povedano drugače: če boš imel na NKBM npr. 1000 eur gor, ti bodo ob izračunu otroškega dodatka to vračunali kot prihranek (sick, ampak tako je, poglej na odločbo), če boš imel 1000 eur na mbills-ih, pa ne. To je tudi edina prednost ki jo vidim ta trenutek, tudi jaz iz principa razmišljam da jo bom preklical. Seveda če gre mbills v ku**c nikoli ne boš videl teh 1000, če gre pa nkbm pa država jamči za ta denar (mislim da do 100.000) - če ne bo šla tudi država v k**ac - sam poročila pogledam pa že vidim katastrofo >:D

misek ::

Karen je izjavil:

Seveda če gre mbills v ku**c nikoli ne boš videl teh 1000,
Ne vem če to drži. Tukaj piše:
sredstva polno identificiranih mBills uporabnikov vključena tudi v državni sistem jamstva za vloge, ki ga upravlja Banka Slovenije
Jaz to razumem, kot da so ta sredstva vključena v tisto omenjeno vsoto 100.000 €.

delavec44 ::

1000EUR prihrankov vpliva na otroški ravno ene 3EUR letno. To potem deli z 12 in številom družinskih članov in vidiš, da je zadeva zanemarljiva v primerjavi z vplivom plače.

Za kartico je pa polno brezplačnih alternativ: N26, Revolut, Vivid itd.

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

Ne vem no, ob porastu brezplačnih FinTech ponudnikov in v času, ko se banke grebejo za uporabnike raznih denarnic in kartic, ti mbills nabije naročnino 2 evra na mesec. Zakaj? Da imaš še en kos plastike sabo. Za isti denar dobiš v vsaki banki katerikoli kreditno kartico, s katero te cel mesec kreditirajo do določenega limita. Vodenje celotnegaa bančnega računa na večini bank te pride enako, nekje tudi ceneje. Res,
ni mi jasno.

Mare2 ::

FoxKnox je izjavil:

Ne vem no, ob porastu brezplačnih FinTech ponudnikov in v času, ko se banke grebejo za uporabnike raznih denarnic in kartic, ti mbills nabije naročnino 2 evra na mesec. Zakaj? Da imaš še en kos plastike sabo. Za isti denar dobiš v vsaki banki katerikoli kreditno kartico, s katero te cel mesec kreditirajo do določenega limita. Vodenje celotnegaa bančnega računa na večini bank te pride enako, nekje tudi ceneje. Res,
ni mi jasno.

Pa še to. Če plačaš preko Curve, še nekaj dodatno zaračunajo. Če se prav spomnim.

Me pa zanima, kako si banke razdelijo provizijo, č je plačana preko Gpay, Curve in potem Mbills? Trgovina plača cca 3% banki.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

boolsheat ::

Map je izjavil:

Kakšne so alternative, katerega ponudni ste/boste izbrali?


A te moti, če dobiš IBAN?

Če te ne, potem Revolut, N26, Plutus,...

Map ::

To me naceloma ne moti, je pa prednost, ce ni treba nic prijavljat.

Mbills je bil sicer super, kolikor nalozis, toliko lahko zapravis. Nekaj takega bi imel se naprej, se pravi da ne razpolaga z denarjem na racunu, ampak nakazujem denar gor. Vidim, da na veliko ponujajo kreditne Mastercard, to pa me ne zanima in niti ne vidim nekega smisla.

PARTyZAN ::

Vse kar je naštel @boolsheat ponuja debetne kartice (tako kot mbills), ne kreditne.

GupeM ::

Map je izjavil:

To me naceloma ne moti, je pa prednost, ce ni treba nic prijavljat.

Mbills je bil sicer super, kolikor nalozis, toliko lahko zapravis. Nekaj takega bi imel se naprej, se pravi da ne razpolaga z denarjem na racunu, ampak nakazujem denar gor. Vidim, da na veliko ponujajo kreditne Mastercard, to pa me ne zanima in niti ne vidim nekega smisla.

Tako, kot je rekel boolsheat. Za prijavo na FURS rabiš 5 minut. Enkrat. Zapraviš toliko, kolikor nakažeš gor in ni povezano s tvojiom domačim bančnim računom.

hribovc88 ::

A za nakazilo na "Revolut, N26, Plutus,..." rabiš online banko ? (v mojem primeru NLB klik)

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

Ne, lahko izpolnes poloznico

Map ::

Hvala, bom pogledal. Bom pa izbral Revolut ali N26, verjetno slednje.

suhi ::

Mare2 je izjavil:

Pa še to. Če plačaš preko Curve, še nekaj dodatno zaračunajo. Če se prav spomnim.

Jep. Pravkar imel v Hoferju nek trivialen znesek za plačat, ravno brez gotovine v denarnici, pa sem na hitro vrgel ven Curve, v katerem sem imel izbran mBills. Na račun 2,5€ so mi nabili še 2€ provizije :)) Ma ne se hecat no, kera govna. OK, saj me bk za ta drobiž, pa vem da sem si sam kriv, ker sem si šel cenik šele zdaj res dobro prebrat, ampak vseeno.

amacar ::

To lahko verjetno/mogoče rešiš, če v curve izbereš transakcijo in izbereš "Go Back In Time" ter izbereš drugo kartico s katere ti naj trga.

suhi ::

Hvala za predlog, sem poskusil, ampak izid je tak kot sem pričakoval - 2,5€ sem dobil nazaj, provizija pa lepo ostaja pri njih. Mrš.

c0ck4m0u53 ::

Kako vam deluje izbira paketov v praksi? Meni ob vsaki prijavi v aplikacijo, namreč prestavi nazaj na paket napredni, kjub temu, da sem ob prejšnji prijavi izbral paket enostavni.

A je dovolj, da zgolj tapkneš gumb enostavni, ali je potrebno še kaj dodatno potrjevat (možno, da sem spregledal)?
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

-ninja-91- ::

Men piše "Nova naročnina za paket enostavni začne veljati z 31.1.2021". Naslednji obračun: 31.1. za 1.99€
Trenutni paket "Napredni" pa kao velja od "31.1.2021", tako da ugibam da preden bi se mi kaj zaračunalo mi bo na Enostavni paket preklopilo.

boolsheat ::

Ja, malo šalabajzersko je to sedaj... Sem izbral "enostavni", piše pa, da je še veno trenutni paket "napredni", nikjer pa ni vidš ali je shranilo tvojo nastavitev ali ne?

FoxKnox ::

Saj sem že tule napisal, da dokler imaš aktivno MC kartico, si Napredni. Jaz sem kartico blokiral in sem avtomatsko Enostavni.
Ni nobene logike, da bi lahko nenehno prehajali med paketi.Seveda pa se da preiti v višji ali nižji paket, vendar ne kar kdar se komu zdi.

v8v8 ::

Jaz sem tudi izbrisal račun. Niso vredni mojega časa in denarja
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225145 (1677) Badwolff
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943795 (16367) Excavator
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521479 (11518) kriko1
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204668 (3131) LitralSM
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921295 (16884) drekodovce

Več podobnih tem