» »

mBills v praksi

mBills v praksi

««
3 / 13
»»

gregork ::

Za nas pozabljive je mBills super stvar, ko doma pozabiš denarnico, in lahko na vsakem petrolu dvigneš denar samo s telefonom

BuDi79 ::

Skyman je izjavil:

Najboljse da gres na najblizji petrol kjer je nakazilo free
A je ceneje dati za provizijo ali se peljati do Petrola? Tako realno.

PARTyZAN ::

Ceneje je it peš do petrola. Še cenejša je pa direktna bremenitev.

Utk ::

Lahko eno dumbass vprašanje, na katerega ni odgovora niti na mbills internet strani. Zakaj bi to rabil?

PARTyZAN ::

Zato, ker lahko uporabniki N26/Revolut brezplačno plačujemo položnice preko QR kod :P. Kakšni lastniki garmin ur imajo tudi na voljo Garmin Pay, recimo.

BuDi79 ::

PARTyZAN je izjavil:

Zato, ker lahko uporabniki N26/Revolut brezplačno plačujemo položnice preko QR kod :P.
Bolj udobno uporabljat zraven N26/Revoluta aplikacijo Barcode Scanner kot pa mBills.

Utk ::

PARTyZAN je izjavil:

Zato, ker lahko uporabniki N26/Revolut brezplačno plačujemo položnice preko QR kod :P. Kakšni lastniki garmin ur imajo tudi na voljo Garmin Pay, recimo.

Imaš (samo) spletno banko, na telefonu mobilno denarnico, in si oh in sploh moderen, položnice pa dobivaš po pošti na papirju? Denarnica na uri, ajde, ampak jo ima vsaka spletna banka tudi na telefonu. Na plaži si pa z enim in drugim nimaš kaj pomagat.

PARTyZAN ::

Položnico lahko dobiš tudi po emailu, in poskeniraš QR na zaslonu.

Budi: kako točno je to bolj udobno? Mislim, bolj od tega da poskeniraš kodo in parkrat izbereš "v redu"?

Barko ::

A, da bi pa kdo od izdajatelja zahteval e-račun, ki ga samodejno dostavi v mobilno banko se pa nihče ne spomni? Potem odpade potreba po skeniranju. In preden kdo vpraša: da, lahko spremeniš tudi datum plačila in: da, zahteva se odda v mobilni banki.

PARTyZAN ::

e-račun na N26?

Barko ::

e-račun pri domači banki :-) ne rabiš N26

antrim ::

PARTyZAN je izjavil:



Budi: kako točno je to bolj udobno? Mislim, bolj od tega da poskeniraš kodo in parkrat izbereš "v redu"?


Direktna bremenitev za redne položnice in e-račun v e-banko za vse ostalo, če že ne gre drugače. Kakšno skeniranje neki.

misek ::

antrim je izjavil:

Kakšno skeniranje neki.
Kako pa ti plačuješ nadomestilo za stavbno zemljišče? Ne dobiš položnice od občine ali države? Si to tudi naredil na trajsnik ali kako?

antrim ::

Tistih nekaj položnic na leto, ki jih dobim od tehnološko zaostalih organizacij (FURS npr. obljublja direktne bremenitve že vsaj tri leta) pač poskeniram. Poanta je, da si avtomatiziraš zadeve do te točke, da se z njimi sploh ne ukvarjaš. Poznam precej ljudi, ki imajo vse elektronske storitve in gadgete itd. ampak vse položnice pa še vedno na nek način posamično ročno obdelujejo. Baje imajo tako več kontrole nad odlivi. Verjetno ista pshiološka fora, kot neuporaba debetnih/kreditnih kartic.

PARTyZAN ::

Obstajajo razlogi zakaj si ne bi želel imet direktnih bremenitev za vse položnice. Moja "domača banka" je N26, nobenega "slovenskega" bančnega računa trenutno nimam odprtega in ga tudi ne rabim.

Gregex ::

Kako poteka polnjenje na petrolih? Greš na blagajno in rečeš, da bi napolnil mbills ali kako drugače? Vprašam, da ne bom butl izpadu. :D

slotech5 ::

Točno tako. Nato v aplikciji izbereš 'vplačaj gotovino na Petrolu', uslužbenec poskenira črtno kodo iz telefona, vzame denar in denar je takoj na mBillsu.

apolonor ::

VSE SUPER SAMO PAYPAL NA MBILLS DEBETNO MASTERCARD NEEEE GREEEE..?? ALI PAČ? KAKE IZKUŠNJE V ZVEZI S TEM?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Gregex ::

Kako ne gre? Jaz sem brez problema dodal kartico in tudi že plačeval.

slotech5 ::

paypal na mBills kartico tudi meni deluje

satfinder ::

PP dela b.p. Je pa z mBills potegnil/rezerviral €1,
potem pa ga je sprostil/vrnil. Treba imet gor vsaj
€1 - v mojem pr. je bilo tako.
Korak do konca in Naprej :).

misek ::

satfinder je izjavil:

Je pa z mBills potegnil/rezerviral €1, potem pa ga je sprostil/vrnil.
To naredi tudi pri kakšni drugi kartici.

dunda ::

apolonor je izjavil:

VSE SUPER SAMO PAYPAL NA MBILLS DEBETNO MASTERCARD NEEEE GREEEE..?? ALI PAČ? KAKE IZKUŠNJE V ZVEZI S TEM?


Seveda dela. Sicer pa malo podrobneje opiši, kje se ti je zataknilo.
https://www.kacnje.eu

kihc ::

Zadnjič sem opazil mBills nalepko v Hood Burgerju na Viču. QR kodo ti sprintajo, poskeniraš in to je to.
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

apolonor ::

VSE SUPER SAMO PAYPAL NA MBILLS DEBETNO MASTERCARD NEEEE GREEEE..?? ALI PAČ? KAKE IZKUŠNJE V ZVEZI S TEM?

Torej, kartico Mbills Mastercard imam linkano na PayPalu-vse super-potrjeno deluje za plačevanje,tudi za Facebook itd..Ko pa hočem naložiti sredstva iz PayPal na kartico pa se ustavi...(torej ali je možno sredstva naložiti iz PP ali ne (Things don't appear to be working right now),je še kje kaka zanka??).
op; poznam opcije polnjenja (na petrolu,upn....itd),zanima me izključno paypal sredstva na mbills mastercard DA ali NE?
Hvala za vaše izkušnje lp

apolonor ::

apolonor je izjavil:

VSE SUPER SAMO PAYPAL NA MBILLS DEBETNO MASTERCARD NEEEE GREEEE..?? ALI PAČ? KAKE IZKUŠNJE V ZVEZI S TEM?

Torej, kartico Mbills Mastercard imam linkano na PayPalu-vse super-potrjeno deluje za plačevanje,tudi za Facebook itd..Ko pa hočem naložiti sredstva iz PayPal na kartico pa se ustavi...(torej ali je možno sredstva naložiti iz PP ali ne (Things don't appear to be working right now),je še kje kaka zanka??).
op; poznam opcije polnjenja (na petrolu,upn....itd),zanima me izključno paypal sredstva na mbills mastercard DA ali NE?
Hvala za vaše izkušnje lp

(apolonor@gmail.com)

delavec44 ::

Paypal sploh ne podpira prenosa na bilokateri Mastercard. Le na Viso.

dunda ::

Tako je. To je pravzaprav stvar Paypala, ki (vsaj pri nas - mislim, da še vedno to velja) ne omogoča nakazil na Mastercard. mBills ni pri tem nič kriv :-)
https://www.kacnje.eu

Mare2 ::

Nakazilo iz N26 ali Revolut bo odslej plačljivo? Saj veste, problematična referenca. Vpišeš referenco v messages, oni vnašajo ročno.

Kaj pomeni tole? prenos sredstev ipd.

----------------------------------

Manjše spremembe cenika mBills storitev
Z 11. majem 2020 stopi v veljavo nov cenik mBills storitev za uporabnike - fizične osebe, ki pa ne prinaša večjih sprememb. Večina storitev, ki jih v mobilni denarnici mBills dnevno uporabljate, ostaja tudi v prihodnje brezplačna.



Kaj je novega?

? Spremenili bomo strošek zamenjave ali ponovne izdelave kartice mBills Mastercard (v primeru izgube, kraje ali na željo uporabnika), in sicer bo nadomestilo znašalo 5,99 EUR.

? Dodali bomo nadomestilo za transakcije s kartico mBills MasterCard(R), ki spadajo v kategorijo t.i. "Quasi Cash" transakcij. Te transakcije predstavljajo npr. nakup potovalnih čekov, kriptovalut, tuje gotovine, srečk, igralnih žetonov, dobroimetja, vavčerjev, ki so zamenljivi za gotovino, prenos sredstev ipd. Nadomestilo bo znašalo 1,5 % od zneska transakcije oz. min. 2 EUR in največ 150,00 EUR. Večina mBills uporabnikov tega nadomestila ne bo občutila.

? Uvedli bomo novo nadomestilo za ročno usmerjanje nakazil v mBills mobilno denarnico v višini 2,00 EUR. Nadomestilo bo obračunano samo v primeru, da plačnik nakaže sredstva z UPN nalogom v mBills denarnico s pomanjkljivimi ali napačnimi podatki. V preteklosti nekateri uporabniki pri polnjenju mBills denarnice z UPN nalogom namreč niso bili pozorni pri vnosu pravilnega sklica ali reference, zaradi česar smo morali nakazila ročno usmeriti, kar je posledično vplivalo tudi na uporabniško izkušnjo.



Celoten cenik mBills storitev z največjim naborom brezplačnih storitev je na voljo na tej povezavi.

https://www.mbills.si/wp-content/upload...
Ostanite brez skrbi, uporaba mBills je še vedno brezplačna.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

OvCa77 ::

Najenostavneje je,da povežeš mBills z N26 oz Revolutom preko SEPA DD. Meni so to uredili po emailu, in imam sedaj samo nastavljeno, da napolni na določen dan.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BuDi79 ::

"Vse je brezplačno, razen tistega kar računamo"

slotech5 ::

tipično, pridobili so dosti strank, sedaj pa se začne zaračunavanje. očitno bo treba it na N26 ali Revolut, ki hkrati podpirata apple pay! mBillsova storitev za plačevanje s telefonom na določenih mestih je KATASTROFA, Mastercard debetna kartica pa zaenkrat vse deluje.

Petrol Slo ::

Spoštovani,

vse najpogosteje uporabljene storitve mBills ostajajo še naprej popolnoma brezplačne. Med te storitve sodijo tudi plačevanje položnic in e-računov brez provizije, brezplačno naročilo in uporaba kartice mBills Mastercard, brezplačno plačevanje na prodajnih mestih in na spletu ter brezplačna nakazila drugim uporabnikom. Prav tako ostaja brezplačnih večina polnjenj - vplačilo gotovine na Petrolu, polnjenje z bančnega računa in polnjenje z UPN nalogom. Z 11. majem 2020 se bo malenkost spremenil strošek ponovne izdelave kartice mBills Mastercard, na novo pa uvajamo nadomestilo za plačila s kartico mBills Mastercard, ki sodijo v kategorijo "QuasiCash" transakcij in ročno usmerjanje nakazil v mBills denarnico. Z naštetimi storitvami se uporabniki ob običajni in pravilni rabi mBills srečajo le redko, zato sprememba cenik za večino uporabnikov ni bistvena.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.

Killermode ::

Petrol Slo je izjavil:

ročno usmerjanje nakazil v mBills denarnico

Tole me bega.
A se da iz neslovenske banke kjer imajo polje samo za sporočilo, in ne reference, nakazati brez tega stroška?

GupeM ::

Killermode je izjavil:

Petrol Slo je izjavil:

ročno usmerjanje nakazil v mBills denarnico

Tole me bega.
A se da iz neslovenske banke kjer imajo polje samo za sporočilo, in ne reference, nakazati brez tega stroška?

Ne preko UPN naloga. Lahko pa zato uporabiš SEPA direktno bremenitev na tuj TRR.

Avenger ::

Meni se zdi odlična ideja instant nastavljanje opcij preko aplikacije. Recimo znesek do katerega ti ni treba vpisati pina pri brezstičnem plačilu. Pa to, da te takoj obvesti o plačilu. Pa blokiranje/odblokiranje čezmejnih plačil - ko rabiš kaj plačat odblokiraš, plačaš, zablokiraš. Precej visoka stopnja varnosti in prilagodljivosti, vsaj men se tko zdi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jest10 ::

Ima kdo že izkušnje, koliko časa traja, da se stornirano spletno plačilo(zajeb pri Hoferju) pojavi na računu?

gregork ::

GupeM je izjavil:

Killermode je izjavil:

Petrol Slo je izjavil:

ročno usmerjanje nakazil v mBills denarnico

Tole me bega.
A se da iz neslovenske banke kjer imajo polje samo za sporočilo, in ne reference, nakazati brez tega stroška?

Ne preko UPN naloga. Lahko pa zato uporabiš SEPA direktno bremenitev na tuj TRR.

Je to ugibanje ali stestirano z vpisanim pravim sklicem v namenu?

GupeM ::

Če uporabiš SEPA direktno bremenitev, mBills bremeni tvoj račun za znesek, zato točno vejo od kod je in za kam je. Kar pa v primeru UPN naloga vejo samo če vpišeš referenco, ki je na N26 ne moreš.

Izbrati moraš torej obkrožen gumb, ko nalagaš denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

gregork ::

Vprašanje je bilo, če si probal nakazat iz n26 s pravilnim sklicem v NAMENU(Verwendungszweck) in so ti zaračunali nadomestilo?

GupeM ::

Aja, ne, to pa nisem. Ampak sklepam da zaračunajo v tem primeru. Probat še nisem mogel, ker nov cenik stopi v veljavo šele z 11. majem.

To pomeni, da se zaenkrat še da nakazati brez nadomestila, po 11. maju pa ne več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

gregork ::

Aja. Nisem opazil datuma :-)
Bomo videli.
Če bo treba, jim bomo pa rekli, naj sw popravijo, da bo tudi v namenu iskal sklic.

Karen ::

Avenger je izjavil:

Meni se zdi odlična ideja instant nastavljanje opcij preko aplikacije. Recimo znesek do katerega ti ni treba vpisati pina pri brezstičnem plačilu. ....

Kje točno pa imaš nastavitev tega zneska? Jaz ga pri meni ne najdem, imam le dnevni limit in dnevni spletni limit nastavitev pri kartici. Možno, da sem spregledal to opcijo, če več točno kje je mi prosim opiši pot do tja.

GupeM ::

Te opcije ni, ker višino tega zneska določa vsaka država posebej in se banka/ponudnik ne morejo različno odločiti. Vsa plačila v določeni državi imajo enak limit. Ne glede na to, od kod je kartica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Karen ::

Se mi je zdelo čudno, al česa ne vem ali pa sem slep :-). Hvala za info.

Gregex ::

Je že kdo dobil kak refund na mbills? Iz Anglije čakam paket že tri tedne in bom jutri zahteval refund. Plačano s kartico preko paypala. A to vrnejo na kartico v funtih potem?

Skyman ::

Vrjetno si naredil pretvorbo valut iz funte v evro.. Vsaj tako sem jaz v zadnje naroceval preko amazona in paketa mi niso dostavili dobil po 3-4 dneh v € vsoto do centa natancno so mi vrnili.Normalno dobis na telefon opozorilo da si dobil priliv od amazona( v mojem primeru)

SlanaVoda ::

Mare2 je izjavil:

Nakazilo iz N26 ali Revolut bo odslej plačljivo? Saj veste, problematična referenca. Vpišeš referenco v messages, oni vnašajo ročno.

Kaj pomeni tole? prenos sredstev ipd.
...


Danes sem se spomnil na slotech in vidim, da nisem edini, ki ga to zanima :)

Včeraj sem klical na mBills pomoč in vprašal točno to. Odgovor je bil: če je nakazilo iz tujine se to razvršča ročno. Povedal sem, da v namen vedno napišem SI12 in ostale številke in ali ni to dovolj natančno?
Odgovor: se bo pozanimal pri vodstvu in mi javijo. Čakam :)

PARTyZAN ::

Opcija "Polni z bančnega računa" je še vedno brezplačna. Gre za direktno bremenitev v tem primeru lahko tudi N26, to počnem jaz.

SlanaVoda ::

SlanaVoda je izjavil:


...
Odgovor: se bo pozanimal pri vodstvu in mi javijo. Čakam :)


Ravnokar prejel klic Dejana iz mBills in je povedal, če bo v namenu referenčna številka in ime in priimek, da bo nakazilo tudi brez stroška, jupi :-)

P.S. Govora je o UPN nakazilu iz tujine na mBills, ne o direktni bremenitvi, da ne bo koga zmotilo.
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225103 (1635) Badwolff
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943515 (16087) Excavator
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521286 (11325) kriko1
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204621 (3084) LitralSM
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921118 (16707) drekodovce

Več podobnih tem