» »

Zvocniki

Zvocniki

aleg ::

Pozdravljeni, imam ojacevalec na katerem so oznake za izhode naslednje:
A ali B 4 do 16 ohm
A+ B 8 do 16 ohm

Ali to pomeni da ce dam gor 4 zvocnike ne smejo imeti manj kot 8 ohm? Ali prav razumem?

Hvala za odgovore.

Darko! ::

Ja.
Če nočeš, da se bo ojačevalec pregrel do onemoglosti :)

Konektorji za zvočne omarice A in B na zadnji strani ojačevalca so na izhodno stopnjo ojačevalca vezani vzporedno. Pri dveh 8 omskih omaricah, povezanih na en kanal (L ali R) imaš potem 4 omsko breme na izhodni stopnji kanala.

Ker večina proizvajalcev podaja moč ojačevalca na 8 ohm, to pomeni, da se ti na omaricah poveča el.tok, ki ga vlečejo iz ojačevalca.

Ker pa sam podatek o omoči ojačevalca ne pomeni v bistvu nič, ti resni proizvajalci vedno povedo, za koliko omsko breme ta moč velja in kako se ta moč inpedančno spreminja.

Primer specifikacij za vrhunsko Yamaho A-S2100:
High Dynamic Power/Channel (8/6/4/2 ohms) 105/135/190/220 W

Pri idealno tokovno sposobnem ojačevalcu (kar je eden vidnejših faktorjev kvalitete ojačevalca) je razmerje moči pri 8 in 4 ohm točno 2 x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Dzhimen ::

Živjo.

Jaz mam eno vprašanje, pa bi kar tole temo izrabil.


Kupil sem eno poceni tablico, ki ima strašansko slab zvočnik (glasnost je dobra, ampak je kot da bi tablico dal v lonec, zelo slab zvok). Pa bi rad to težavo nekako rešil na čimbolj eleganten način, da bo zvok vsaj kolikortoliko normalen. Rad bi, da bi bila zadeva prenosljiva, torej klasični zvočniki odpadejo. Pa res, res, res ne bi rad prenašal in polnil še ene dodatne naprave, torej BT zvočnik tudi odpade. Saj večino časa poslušam na slušalkah in je v redu, ampak takrat ko bi pa rad poslušal brez slušalk, a obstaja kaka rešitev za tale slab zvok?

Vem, da obstajajo zvočniki brez dodatnega napajanja (samo AUX vhod), ampak nevem kako kvaliteten zvok iz te zadeve ravno ne more bit... A ma kdo tole slučajno?
Al pa kaki mini zvočniki, ki bi se napajali preko microUSB izhoda na tablici, a obstaja kaka taka reč mogoče? Googlam pa najde vse drugo prej kot to kar jaz iščem...

Al pa če mogoče obstaja kaka tretja rešitev? Lahko pa da sem obsojen na tele krš zvočnike in bom pač moral trpet. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711164 (6411) dottor
»

vezava 3 zvočnikov na 1 kanal

Oddelek: Zvok in slika
51415 (1381) jernej4
»

zvok šumi v primeru uporabe 2 kanalov

Oddelek: Zvok in slika
162031 (1858) DejaVu
»

vprašanje glede impedance zvočnikov in ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
153138 (2847) sandivlasic
»

zvočniki za ojačevalec? (Ohmi)

Oddelek: Zvok in slika
187130 (6843) MArko

Več podobnih tem