» »

TOP filmi 2017

TOP filmi 2017

Vazelin ::

Lahko napišete vaše priljubljene filme (kmalu) preteklega leta.

Sam sem letos sicer pogledal precej manj filmov kot običajno, vendar lahko podam neko lestvice meni ljubih. Vse filme z lestvice sem si ogledal v kinodvorani. Lestvica mojih petih preteklega leta sledi (ne nujno po tem vrstnem redu!):

1. Blade Runner 2049
Roko na srce, moja pričakovanja so bila pred ogledom majhna - glede na odlilčnost prvenca. Vendar kakšna napaka. Film je novodobna klasika. Pričarali so vrhunski ambient.

2.Get Out
Vsekakor ena boljših grozljivk zadnjih let, kjer sem večino časa delal "what the fuck is goin on". Morda bi malce več pričakoval od konca. Overall odličen film. Film sem si ogledal 3x.

3. Baby Driver
Prijetno presenečenje in popestritev. Na film sem naletel naključno ob obisku Mcdonaldsa v Koloseju, sem si rekel da grem še en random film pogledati. In bilo je kaj za videti. Dobra igralska zasedba, akcija, ni da ni.

4. IT
Kot big fan mini tv serije iz otroštva, sem bil temu primerno zagret za ogled tega filma. Film delivera. Na žalost je bila v kinu tisto predstavo (precej polna dvorana) ena skupina debilnežev, ki so se pogovarjali polovico filma in so bili resnično moteči, dokler se ni nekomu v dvorani totalno odfukalo in je naredil red (še jaz sem bil v strahu:D) - tega ki je naredil red smo nagradili z glasnimi ovacijami. Sedaj ko je na torrentih si bom film v miru ogledal še enkrat.

5. John Wick 2
Nisem vedel, kateri film naj še postavim na lestvico. Cikal sem med Dunkirkom z res spektakularnimi boji, John Wickom, T2 Trainspotting, Loganom. Odločil sem se za Jonathana. Tako noro dobro zaf*kana akcija, da sem si jo ogledal nekje 3x. Sem big fan serije. Upam na tretji del. Sploh sedaj, ko je John "ex-communicado" in bo j?ebal mater vsem po spisku.:D
  • spremenilo: Vazelin ()

oo7 ::

Mojih top 10 v letu 2017

1.Logan
2.Wind River
3.Blade Runner 2049
4.Dunkirk
5.War for the planet of Apes
6.Guardians of Galaxy vol 2
7.Alien Covenant
8.Baby Driver
9.John Wick 2
10.IT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

sulaco ::

Jaz bi zgornjemu izboru (seveda v drugačnem vrstnem redu) dodal še:
- Atomic Blonde (Charlize, muzika, ambient80`,WTF moment na koncu)
- Wonder Women (presenetljiva Gal Gadot, speglan film, zgodba užas!)
- Life (nizka pričakovanja...spet en biolog vse zafura...Safe Our Soul-akcija)
- Alien (visoka pričakovanja...wannabe "bog-biolog" Fasbender zafura...SOS-akcija; ampak VSAK alien film je boljši kot noben!!)


P.S. Flop leta: Dark Tower, Resident evil, Spiderman, Planet of the Apes, Furious8

opeter ::

Meni je bil zadnji Resident Evil okej. Kaj dosti letošnjih filmov pa (še) nisem gledal. Razen včerajšnje osme epizode Vojne zvezd.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SimplyMiha ::

Zeh. Te dni raje gledam klasike.

jb_j ::

Meni je bil zanimiv:
Valerian in mesto tisočerih planetov

Izi ::

Vazelin je izjavil:

...Odločil sem se za Jonathana. Tako noro dobro zaf*kana akcija, da sem si jo ogledal nekje 3x. Sem big fan serije. Upam na tretji del. Sploh sedaj, ko je John "ex-communicado" in bo j?ebal mater vsem po spisku.:D

Seveda bo tretji del. A si dvomil? ;)
John Wick: Chapter 3 (2019)
John Wick: Chapter 2 je bil lansko leto pozitivno presenečenje. Ponavadi so drugi deli slabši od prvega, tukaj pa je bil drugi brez dvoma boljši. Tretji zna biti še boljši. Režiser in pisci zgodbe ostajajo isti. Zgodba pa se bo direktno nadaljevala iz drugega dela.
Tudi jaz sem fan John Wick serije. Po moje so že prehiteli Jason Bourne serijo.

Egidij88 ::

Precej meh leto. Gledal sem pa večino teh filmov, ki se jih največ omenja za 2017.

GrimReaper ::

Jaz sem letos enako (samo da v veliko večjem številu) pogledal precej manj filmov, samo 186, prejšnjih 10 let pa v povprečju 300.
Ampak zdaj med dopustom sem precej nadoknadil in pogledal praktično vse 2017 filme z oceno 6.0 in več (ostal mi je v glavnem Baahubali 2, prvi je bil kar ok), vse skupaj 36, v celem mesecu 47.

Pomoč za tiste, ki nimajo časa pogledat vseh:
Your Name (Kimi no na wa.) (2016) - sicer 2016, ampak sam sem ga gledal šele letos, omenim, če je kdo slučajno zgrešil, ker je res top
Coco
Beauty and the Beast
Paddington 2
Detroit
The Killing of a Sacred Deer
Mother!
The Big Sick - must see
Gifted
Okja
The Glass Castle
Logan Lucky
Brawl in Cell Block 99
The Foreigner
The Hitman's Bodyguard
Megan Leavey
I Don't Feel at Home in This World Anymore.
To the Bone
Stronger
What Happened to Monday
Bright
Brad's Status
Before I Fall
Jungle - kaj pa vem, če vam zmanjka materiala

Sicer jih pa kar nekaj pride šele sedaj do Golden Globes-ov, zaenkrat sem pogledal:
Lady Bird
I, Tonya
Call Me by Your Name
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - must see
The Florida Project
The Disaster Artist - moram pogledat še The Room (2003) in prihajajoči Best F(r)iends (2017)
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

LojzePek ::

Tule je še en seznam naj filmov za 2017:
https://gremovkino.si/najboljsi-filmi-v...

D3m ::

Mi ni jasno kaj Dunkirk dela na lestvici?

Meni osebno ni bil zanimiv kljub treh časovnih prikazov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Egidij88 ::

Pravkar pogledal Billboards, dober. Dunkirk sem šel celo v kino gledati... saj je ok. Recimo The Killing of a Sacred Deer mi je pa čisto mimo. Lanski zmagovalec Moonshine tudi čisto precenjen...saj vemo...najbrž nas ima dosti tukaj podobno mnenje o temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

facepalm ::

Jigsaw anyone?

bambam20 ::

facepalm je izjavil:

Jigsaw anyone?


Dobro, da si me spomnil na zadnjo Žago. Kakšno skropucalo od filma. Pa še v kinu sem ga šel gledat. Ocena 1 od 10.

facepalm ::

Glede na to, da je bil omenjen IT, si zasluzi na seznam se zaga.
Za razliko od IT-a, je bila zaga boljsa od predhodnika. Mogoce zaradi drugacnih pricakovanj me je IT zelo razocaral, jigsaw pa prijetno presenetil. Ob IT-u sem zehal, zago bom pa z veseljem se 1x pogledal.

shotalick ::

bambam20 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Jigsaw anyone?


Dobro, da si me spomnil na zadnjo Žago. Kakšno skropucalo od filma. Pa še v kinu sem ga šel gledat. Ocena 1 od 10.


Gledal sem vse, bom tut tega, me pa zanima je na travniku? Gledam, pa ni neki...

NonPlusUltra ::

The Disaster Artist, zelo gledljiv + James Franco zlati globus za naj igralca v komediji
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

opeter ::

NonPlusUltra je izjavil:

The Disaster Artist, zelo gledljiv + James Franco zlati globus za naj igralca v komediji


Ne bo ga dobil, glej:
RTVSLO: Nov val spolnih obtožb grozi, da bo odnesel Jamesa Franca in Michaela Douglasa
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Nikec3 ::

Pogledal sem še Shape of Water. Res lep film.

9/10

Kot zanimivost: Precej veliko vlogo ima tudi David Hewlett, ki je igral McKaya v Stargate Atlantisu. :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Cruz ::

Letos nisem nič kaj veliko filmov pogledal, zato imam zdaj maraton Best picture filmov. Danes sem pogledal Three Billboards Outside Ebbing, Missouri. Zanimiv film, ampak takšne ocene? What? Zdaj pa res ne razumem. Film se je zdel kot povprečno napisana kratka zgodba Mazzinija. Branje bi bilo dobro, film pa je kar nekaj. 5/10 zaradi nekaj igralcev, drugače 3/10.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

dronyx ::

NonPlusUltra je izjavil:

The Disaster Artist, zelo gledljiv + James Franco zlati globus za naj igralca v komediji

Tole je odličen film v stilu Ed Wood-a. Moram še pogledat ne katerikoli Room ampak The Room, če je res tako zanič. Menda je stal 6 MIO USD, zaslužil pa nekaj čez tisoč USD. Večino tega denarja je šlo za razne stroške, ker je Wiseau ves čas menjal ekipo, namesto da bi najel opremo za snemanje jo je kar kupil in menda celo cel film posnel z dvema kamerama različnih tehnologij hkrati, da se bo kasneje odločil, katere posnetke bo uporabil. Bizarno, odštekano, zabavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Vazelin ::

Jaz komaj čakam da gledam Artista. Sem velik fan skupine okrog franka, seth rogena ipd. This is the end, pineaple express in podobno so itak klasike

starboi ::

Vazelin je izjavil:

Jaz komaj čakam da gledam Artista. Sem velik fan skupine okrog franka, seth rogena ipd. This is the end, pineaple express in podobno so itak klasike


Lahko napišeš točno v kakšnem smislu naj bi bili omenjeni filmi klasike ? Hvala. Lp

maco-maco ::

Sicer jih pa kar nekaj pride šele sedaj do Golden Globes-ov, zaenkrat sem pogledal........

To me še čaka.

Od neomenjenih še npr.
Shot Caller
The Wizard of Lies
Columbus
Kaj?

Vazelin ::

starboi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz komaj čakam da gledam Artista. Sem velik fan skupine okrog franka, seth rogena ipd. This is the end, pineaple express in podobno so itak klasike


Lahko napišeš točno v kakšnem smislu naj bi bili omenjeni filmi klasike ? Hvala. Lp

This is the end je meni ena TOP komedij zadnjega desetletja. Notri je nekaj noro dobrih scen. Še Tarantino worshipa tole kot enega naj filmov tistega leta:D

Cruz ::

Vazelin je izjavil:

starboi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz komaj čakam da gledam Artista. Sem velik fan skupine okrog franka, seth rogena ipd. This is the end, pineaple express in podobno so itak klasike


Lahko napišeš točno v kakšnem smislu naj bi bili omenjeni filmi klasike ? Hvala. Lp

This is the end je meni ena TOP komedij zadnjega desetletja. Notri je nekaj noro dobrih scen. Še Tarantino worshipa tole kot enega naj filmov tistega leta:D


This Is The End je bil izviren film, to je res.
Meni je bil The Disaster Artist kul. Se pa seveda nasmejiš veliko bolj pri The Roomu kot pri Disasterju. Pri Disasterju zgolj ugotoviš, da je Tommy le bogat človek, ki je bil deležen NDE in se zato odločil slediti svojim sanjam v filmski industriji.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

dronyx ::

James Franco bi moral biti po moje za vlogo v Disaster Artist nominiran za oskarja, ampak pri teh nominacijah bo moralo sedaj pisati "glavna moška vloga kjer igralec ni bil obtožen spolnega nadlegovanja" (to namreč precej zoži izbor možnih kandidatov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Nikec3 je izjavil:

Pogledal sem še Shape of Water. Res lep film.

Vizualno res lep film za pogledati v kinu, ki pa strogo tehnično gledano prikazuje zoofilijo... :)

bambam20 ::

Nikec3 je izjavil:

Pogledal sem še Shape of Water. Res lep film.

9/10
:))



Ja. Režiser se je zelo potrudil, da je celoten film in vzdušje v stilu 60-ih. Pri nas se šele sedaj predvaja v kinu. Se ga splača pogledat.

dronyx je izjavil:


Vizualno res lep film za pogledati v kinu, ki pa strogo tehnično gledano prikazuje zoofilijo... :)


Dejansko ne, ker ima glavna junakinja škrge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

nagobčnik ::

The Disaster Artist me je malo razočaral, poznam The Room že dolgo in ga z veseljem ponovn pogledam, sploh ob dobri družbi. Lahko bi ga v bolj zanimivo smer peljali, knjiga (TDA) je veliko boljši material za fane The Room IMO.

Najbolj všeč do zdaj Get Out, Tonya, BR2049. Dobro leto za filme, je še kar nekaj zanimivih za pogledat.

dope1337 ::

nagobčnik je izjavil:

The Disaster Artist me je malo razočaral, poznam The Room že dolgo in ga z veseljem ponovn pogledam, sploh ob dobri družbi. Lahko bi ga v bolj zanimivo smer peljali, knjiga (TDA) je veliko boljši material za fane The Room IMO.

Najbolj všeč do zdaj Get Out, Tonya, BR2049. Dobro leto za filme, je še kar nekaj zanimivih za pogledat.


Jz sm si glih danes pogledal Disaster Artist in moram reci, da so glede na material, ki jim je bil na razpolago (Tommy Wiseau in The Room) naredili skrbino. Sem res imel mogoce malo prevelika upanja no. Vseeno se je James Franco KONCNO izkazal vsaj v eni vlogi xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Vazelin ::

dope1337 je izjavil:

Vseeno se je James Franco KONCNO izkazal vsaj v eni vlogi xD


:D

kuall ::

Vazelin je izjavil:

Na žalost je bila v kinu tisto predstavo (precej polna dvorana) ena skupina debilnežev, ki so se pogovarjali polovico filma in so bili resnično moteči, dokler se ni nekomu v dvorani totalno odfukalo in je naredil red (še jaz sem bil v strahu:D) - tega ki je naredil red smo nagradili z glasnimi ovacijami.


Fajn mi je ta zahodna miselnost, da je treba prevzet pobudo in naredit red tam kjer ga ni. Ne pa tako kot kakšne druge shit kulture, ko vsi čakajo na drugega, da bo kaj naredil, pol pa noben ne naredi in je cela družba v razsulu, ker noben ne prevzame odgovornosti za stanje družbe.

Kar se filmov tiče sem znova ugotovil, ko sem vzel en film s knjižnice (ne da se mi jebat s torrenti), da je važen režiser in ne zgodba. To pa zarad istega razloga, ker je bolj važno, da zgodobo poveš na zanimiv način kot da imaš zanimivo zgodbo. Ali pa, kaj poveš med vrsticami kot pa kaj poveš neporesno.

Tako da zdej bom samo še od dobrih režiserjev filme gledal, se jih je kar nabralo, ker zadnja leta nisem nič gledal. 1 film na teden pogledat je koristno, te spravi v dobro voljo, več je pa dolgčas in zguba časa.

dronyx ::

bambam20 je izjavil:

Dejansko ne, ker ima glavna junakinja škrge.

Jaz škrg nisem opazil, res pa je nema, ampak to še ne pomeni, da ne pripada vrsti homo sapiens, kar za njenega vodnega ljubimca ne moremo trditi. Sem pa zadnjič pogledal oba Hellboya, ki jih je prav tako režiral del Toro in tam nastopa podobna amfibija (Abe Sapien), kot v The Shape of Water in...prav tako je prikazana neke vrste zoofilija med Hellboyem in Liz Sherman. Sicer pa seveda čestitke za oskarje, ki jih je film dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

TESKAn ::

Glavna junakinja ima škrge, pokaže jih na koncu, ko "oživi". Je pa vprašanje, ali jih je imela ves čas ali jih je dobila, ko jo je "ozdravil" - je ena scena, ko ji da roke okrog vratu in mu pike "zažarijo", podobno kot je njenemu sosedu (?) ozdravil plešo in roko.
Mi pa ni bil jasen pomen scene z mačkom - zakaj?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Cruz ::

Oskarji precej pričakovani izidi. Razočaran samo nad leading actress in film editing.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

dronyx ::

Cruz je izjavil:

Oskarji precej pričakovani izidi. Razočaran samo nad leading actress in film editing.

Mogoče malo presenečenje, da Lady Bird ni kot kaže dobila ničesar, čeprav je med kritiki zelo cenjen film.

yayo ::

ma pejte v rit, odprem temo na tablici in mi oko pade točno na spoiler, talenti... ;((

Vazelin ::

Ta Del Toro ima kakšen (spolni) fetiš na una bitja, ki se pojavijo v različnih filmih?

dronyx ::

yayo je izjavil:

ma pejte v rit, odprem temo na tablici in mi oko pade točno na spoiler, talenti... ;((

In kateri spoiler te je tako zelo šokiral?

bambam20 ::

yayo je izjavil:

ma pejte v rit, odprem temo na tablici in mi oko pade točno na spoiler, talenti... ;((



Film je zunaj 4 mesece. Ne zdaj v zrak skakat.

dronyx je izjavil:

yayo je izjavil:

ma pejte v rit, odprem temo na tablici in mi oko pade točno na spoiler, talenti... ;((

In kateri spoiler te je tako zelo šokiral?


Škrge. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indiana Jones and the Dial of Destiny [Nov Indiana Jones] (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21042513 (3190) Gagatronix
»

John Wick Chapter 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9211267 (1150) oo7
»

Glass (2019) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
578907 (5176) bambam20
»

Filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
101637 (1250) Nikec3

Več podobnih tem