» »

SSD pogon na HP Probook 4730s

SSD pogon na HP Probook 4730s

Dahakka ::

Pozdrav,

že nekaj časa brskam po internetu o združljivosti SSD diskov s prenosnim računalnikom HP Probook 4730s. Zanima me, ali je kdo že poskušal v omenjenem prenosnem računalniku zamenjati hdd pogon z ssd-jem? Ali mogoče drugačno vprašanje, ali lahko v moj računalnik vgradim SSD? Begajo me odgovori po različnih forumih in ponekod piše, da nadgraditve ne morem opraviti, spet drugje da jo lahko.

V primeru da lahk zamenjam disk, katerega bi mi priporočali, da ga vgradim? Kakšen bi bil izkoristek, ter ali bi se mi sploh splačala menjava? Kupil bi disk velikosti približno 200GB za moje potrebe. Iskal bi predvsem disk z visoko kakovostjo in nemotenim delovanjem.

EDIT: Ali je možno, da imam v računalniku poleg SSD tudi HDD disk namesto optične enote? Kako v tem primeru skonfiguriraš uporabo obeh diskov na sistemu?
Lp,
Dahakka
  • spremenil: Dahakka ()

Zheegec ::

v 4730s sem vgradil kakšnih 5 ssdjev dosedaj. Rabiš 2 minuti in križni izvijač.
Uradno podporo za HDD namesto optične enote imajo šele Elitebook serije, lahko pa si na ebay nabaviš HDD caddy za svoj prenosnik...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dahakka ::

Hvala za odgovor.

Mogoče veš kakšen je izkoristek na omenjenem sistemu, ter kako se disk obnaša na sistemih Linux?

Zheegec ::

izkoristek je 96.53%.
Na Linuxu deluje popolnoma OK, isto kot v Windows...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dahakka ::

Prenosni računalnik naj bi imel Sata II vodilo, če imam pravilne podatke. Torej hitrost naj bi bila približek 96% na pram Sata III vodila oziroma na pram česa naj bi bili tej odstotki? Ali so to zgolj samo izkoristek?

Zheegec ::

teh 96% je bila šala... Glavna prednost SSD je hiter odzivni čas zaradi česar cel sistem deluje bolje. Ta bo dober tudi na SATA2. Sata3 ima večjo hitrost prenosa podatkov (sekvenčno), kar pa ni tako bistveno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dahakka ::

No pa je le res, da je bilo moje razumevanje včeraj bolj švoh :D Hvala ti za odgovore, točno to sm rabu vedet :) No še zadnje vprašanje, katerega bi mi pa priporočal v nakup, recimo če bi nakup nameraval izvesti na mimovrste? Nameravam kupiti nekje okoli 200GB.

levaky ::

Trenutno so verjetno najboljša izbira kakih samsung 830, če se še dobi oz samsung 840 pro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenova prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
351772 (1050) aborko
»

hp pavilion nadgradnja namesto cdrom sdd disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71396 (1336) solatko
»

Dodaten SSD disk v HP ProBooka 4740s

Oddelek: Strojna oprema
224453 (3191) solatko
»

napaka HDD diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
233256 (2748) Grega255
»

Vgradnja SSD-ja

Oddelek: Strojna oprema
82196 (1801) dogo

Več podobnih tem