» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
61 / 96
»»

delavec44 ::

Če potegnem vzporednice z NKBM in top up na revolut. Najprej sem tudi sam dobival sms-e, čeprav je v vsakem sms-u pisalo, da rabim mDenarnico in sem jo tudi imel. Potem enkrat maja se je potrjevanje res preselilo tja. Na zadnje nisem rabil pa sploh nič, niti cvv niti potrditi. Zgleda si revolut zapomni, da ne sprašuje vsakič za cvv, potrjevanje pa tudi zgleda gleda zgodovino in še kaj.

Po moje je na NLB čisto podobno in velja za vsako spletno plačilo s kartico.

scotapipa ::

Saj pravim da placujem preko spleta in potrjujem z NLB pay brez problema. Ko pa zelim dat topup v Revolutu mi Revolut hoce poslat SMS kar pa seveda ne dela vec.

delavec44 ::

Revolut te samo preusmeri na stran tvoje banke za plačilo. On ne pošilja sms-ov.

scotapipa ::

Okej je kdo od prisotnih ki mu NLB trenutno dela? Na NLBju pravijo da lahko da trgovec se ni presel na PSD2.

delavec44 ::

Nočem bi preveč pameten ampak če na NKBM dela na PSD2...

shadeT ::

Sem zelo zadovoljen uporabnik Revoluta ampak imam 2 zagati:
1. Obstaja način, da plačam UPN položnico s skeniranjem QR kode al moram res vsakič na roke to delat?
2. Plačilo obveznosti s.p. so 2x mesečno po MANJ kot 2€, kar pa je minimalen znesek za nakazilo.

Zaradi teh dveh zagat MORAM uporabljat slovensko banko (Unicredit).

Kako lahko še to rešim?

Hvala,
Miha

buttcrack ::

obveznost lahko plačaš preko UPN na vsaki pošti

matobeli ::

Odpreš N26. Se tudi nekaj že trudijo z QR (iOS že dela, Android še ne), nakazila so lahko manj od 2€.

shadeT ::

buttcrack je izjavil:

obveznost lahko plačaš preko UPN na vsaki pošti

To pa je napredek :D Jaz iščem možnost, da plačam obveznosti z dvema klikoma, ne da grem na pošto to plačat :D

matobeli je izjavil:

Odpreš N26. Se tudi nekaj že trudijo z QR (iOS že dela, Android še ne), nakazila so lahko manj od 2€.


Hmmm....ne spomnim se zakaj sem se potem odločil za Revolut - mislim, da so imeli boljše pogoje za dvig gotovine v tujini al kaj že. Bom pogledal kako je zdaj s tem...morda presedlam. Itak imam pri obeh odprt račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeT ()

matobeli ::

Revolut ima do 200eur/mesec dviga brez provizije v tuji valuti po dobrem tečaju.

Pri N26 plačaš provizijo.

chrush ::

shadeT je izjavil:


2. Plačilo obveznosti s.p. so 2x mesečno po MANJ kot 2€, kar pa je minimalen znesek za nakazilo.

Kako lahko še to rešim?

Hvala,
Miha


Mislim, da se da dogovoriti, da placas vnaprej npr. za 2 meseca, kar pa potem znese 2€.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

MrStein ::

Še komu ne dela polnjenje z Maestro kartico od Sparkasse?
Ko bi pokazalo tisto web stran za vpis gesla, je samo prazno okence.

Ugibam, da je to povezano z nedavno spremembo potrjevanj plačil na Sparkasse (z njihovim app-om).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

c0ck4m0u53 ::

Včeraj je šlo skozi bp.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

MrStein ::

Danes šlo skoz (po starem).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gansta ::

Kok je pa provizija za omenjeno polnjenje preko Sparkasse (to je UPN ali kaj drugega)?

showsover ::

Direktno z Maestro kartico z 0,00 provizije, se mi zdi.

gansta ::

Uuu, tole se pa slisi super :) lahko se kdo potrdi ?

Se pravi gre denar direktno na account Revolut, kaj pa če potem to nakažeš kam drugam, preko UPN ?

leeon ::

gansta je izjavil:

Kok je pa provizija za omenjeno polnjenje preko Sparkasse (to je UPN ali kaj drugega)?

potrjujem, provizija je 0. že dlje časa uporabnik revolut in Sparkasse

gansta ::

Ampak preko česa nakažeš, UPN ali kako drugače? Ker na N26 je pač provizija.. no razen če imate kakšne posebne pakete kjer imate zastonj nakazila (ne npr. udobni pozitivni itd.)?

showsover ::

UPR sicer imam (ne vem, če zato provizija 0), plačaš direktno z Maestro kartico (bankomat kartico, ja), enako kot s kreditno kartico, vneseš kot plačilno metodo v Revolutu.

MrStein ::

Plačilna kartica nima veze z UPN.

In kot rečeno, provizije ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gansta ::

Aha, no čudno da tega nima N26, ki je nekako konkurenca...

showsover ::

Zelo verjetno tudi N26 ima. Meni je Revolut osnovna fintech (tudi kot underlying za PayPal - imaš pa plastiko, virtualno, net in junior 'kartice'), N26 pa uporabljam za referral bonuse (zdaj je bilo 50EUR) in referral plačila... Na N26 nakazujem z instantnimi iz Revolut, nekaj ovinkov pač, sem kar zadosti 'izpostavljen' povsod, se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

gansta ::

Kaj mislis za "referral placila), za bonuse mi je jasno..?

N26 ima bank transfer preko SEPA, je ravno morda to to?

showsover ::

N26 ima, sem preveril, plačilo tudi s kreditno in debetno kartico.
Bančno nakazilo je (pre)počasno v 99% časa.

Referal bonus je bila promocija do 30.6., da vsak dobi 50EUR na N26, ko pridobiš za banko nove stranke (z referral linkom) in vsak porabi 50EUR (ali več) z N26 kartico kjerkoli, vsak pridobi 50EUR na N26 račun. Nekakšna moderna prostitucija, če imaš močna moralna in zasebnostna načela, ni zate. Jaz sem sucker za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

gansta ::

showsover je izjavil:

N26 ima, sem preveril, plačilo tudi s kreditno in debetno kartico.
Bančno nakazilo je (pre)počasno v 99% časa.

Referal bonus je bila promocija do 30.6., da vsak dobi 50EUR na N26, ko pridobiš za banko nove stranke (z referral linkom) in vsak porabi 50EUR (ali več) z N26 kartico kjerkoli, vsak pridobi 50EUR na N26 račun. Nekakšna moderna prostitucija, če imaš močna moralna in zasebnostna načela, ni zate. Jaz sem sucker za to.


Aha, potem ne to "SEPA", ki ocitno pri njih traja 2-3, med tem ko je UPN naslednji dan.
Ne vem kako bi lahko bil hitreje pri Revolutu?

Nakazilo iz Mastercarda direktno je pa Free posojilo za en mesec :)

showsover ::

Kaj?
Bančna nakazila (vključno s sepa) so počasna, vendar se potrpi za večje zneske.
Topupanje s kreditno (Mastercard) ali debetno (Maestro) pa je instantno.
Nakažeš lahko točno takrat, ko potrebuješ, če se bojiš, da ti bo izpuhtelo.
Potem še zakleneš kartico na Revolut ali N26, za dodatno varnost.
Tako preprosto je to, poskusi, nakaži 1€ za test in je.

MrStein ::

UPN je SEPA
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gansta ::

showsover je izjavil:

Kaj?
Bančna nakazila (vključno s sepa) so počasna, vendar se potrpi za večje zneske.
Topupanje s kreditno (Mastercard) ali debetno (Maestro) pa je instantno.
Nakažeš lahko točno takrat, ko potrebuješ, če se bojiš, da ti bo izpuhtelo.
Potem še zakleneš kartico na Revolut ali N26, za dodatno varnost.
Tako preprosto je to, poskusi, nakaži 1EUR za test in je.


Sem se logiral v N26 in piše pod "credit or debit card" add money (t.i. "top-up", da je samo prva "transakcija" zastonj, naprej se pa očitno plačuje (provizija 1.5%). A na Revolut-u je pa stalno zastonj?

UPN = SEPA, torej v N26/Revolut kreiraš plačilni nalog (ne vem kakšen je strošek), katerega nato poravna tvoja domača banka :) Morda je ceneje kot strošek UPN-ja iz domače SLO banke na N26/Revolut...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

showsover ::

Ja, hmmm...

Dobro opaženo (glede primerjave z N26), Revolut ima provizijo za kartični topup 0,00 - že potrjeno. Potem pa iz Revolut, če imaš, nakažeš sepa instant na N26, da se izogneš proviziji in imaš momentalno urejeno. Pri bančnem nakazilu pa plačaš provizijo svoji banki (in je načeloma manj kot pri N26, vendar je počasneje, vendar tudi za večje 'tranše') - odvisno od ugodnosti paketa.

Če že tako daleč primerjamo, Revolut je (vsaj zaenkrat) boljši.

PS: Moram reči, da me je samega zanimalo, sicer res ne bi porabljal časa na tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

matobeli ::

Vsaka ima svoje prednosti, preverjeno je kombinacija obeh najboljša.

gansta ::

Upam da bo v kratkem kak "referall bonus", večji od 5€

jabe ::

Vidim, da enim deluje topup z maestro kartice naše banke. NFC mi lepo prebere Maestro od Sparkasse, ko jo hočem dodati, razen CVV, ki ga nima. Se poskusila predloge tu - 000, 123, zadnje 3 PINa,... nič ne deluje. Komu deluje s Sparkassejevim Maestrom, ali kaki trik od druge banke, ki bi morebiti deloval tu?

Hvala.

matobeli ::

Dela sam na MasterCard in Visa če se ne motim, Maestro nasploh ni tolk podprt.

esel ::

Meni normalno deluje top up preko maestro nlb. Pogoj je, da imaš omogočeno spletno nakupovanje. Ker tvoja kartica nima cvv, z njo ni mogoče spletno nakupovanje in posledično polnitev revolut računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

jabe ::

-ninja-91- je izjavil:

Jaz sem danes ugotovil, da v aplikacijo komot vnesem svojo maestro kartico, za CVV uporabim zadnje 3 številke pina in zadeva pride čez. Nikjer nisem opazil nobenega dodatnega stroška, v klikinu mi kaže točno 10€ odliva -> je kje kak catch z dodatnim stroškom transakcije, ki ga nisem opazil?


tole je eden na prejšnji strani napisal... in potem še nekdo da je dal za CVV 3 ničle.

Na n26 sploh ne morem celotne številke vnesti, ker je 3 števke predolga, tukaj je pa vse lepo šlo. Do CVV, kjer sem vpisala 000 npr, ampak spodaj gumb z zneskom ostane siv. ne morem naprej.

esel ::

Obrni se na banko in povprašaj če ima tvoja kartica možnost spletnega nakupovanja.

jabe ::

Ima, ker sem zdaj v nastavitvah to omogočila. Prej sem imela res izklopljeno. Ampak še vedno ne dela...

Edino, če spletnih nakupov ne morem omogočiti preko m.stika. sicer sem obkljukala, da dovolim, vem pa ne, ali je to takoj urejeno ali se je s tem šele zahtevek v banko poslal in mi morajo tam vklopiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

amacar ::

Dela sparkasse maestro bp za topup (tudi auto topup) revoluta. CVC sem vnesel 000.

jabe ::

Se spomniš kako je bilo z omogočanjem spletnih plačil. Imaš to omogočeno in ali so ti to na banki naredili.

Jaz hočem dodati maestro kartico. Zberem znesek, NFC mi prebere številko kartice in datum veljavnosti, vpišem 000 za CVV, spodaj pa še vedno posivljen gumb "add xyEUR". Ne gre naprej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

amacar ::

Sem moral omogociti, mislim da se je dalo preko spleta, ker na banko nisem hodil. Js sem rocno vpisal kartico, brez branja nfcja, vpisal pa sem tadolgo stevilko.
Sem tule pisal vec (nekdo je vpisoval premalo znakov): https://jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=60...

MrStein ::

Ja, probaj ročno vpisati.
To dela že dolgo. CVV vpišeš 000 (zna biti da katerikoli cifra deluje, saj se ne preverja).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jabe ::

Če ročno vpišem, mi pa klicaj rdeč zraven naredi. Številka identična kot če poskeniram... Bom pocakala kako dan, če mora banka slučajno pozegnat moj zahtevek za spletna plačila.

gansta ::

Se kaj spomnite kdaj je imel nazadnje Revolut kakšne dobre "refferal bonuse", večje kot 5€ ?

OK.d ::

jabe je izjavil:

Če ročno vpišem, mi pa klicaj rdeč zraven naredi. Številka identična kot če poskeniram... Bom pocakala kako dan, če mora banka slučajno pozegnat moj zahtevek za spletna plačila.

Ali imaš UK BIN ali naš, mogoče je v tem finta?
LPOK.d

jabe ::

ja maestro od sparkasseja je slovenski. kaj pa topupup? sem mislila, da gre direktno na revolut IBAN. Gre preko mastercarda na IBAN? Le ta pa ima angleški BIN. Pa neki mi piše da ni čisto aktiviran, da še nisem nič fizično s to kartico plačala...

Čisto zmeri je pri meni nekaj. Da mi vzame kaka traparija 2 dni...

GupeM ::

jabe je izjavil:

Če ročno vpišem, mi pa klicaj rdeč zraven naredi. Številka identična kot če poskeniram... Bom pocakala kako dan, če mora banka slučajno pozegnat moj zahtevek za spletna plačila.

Pri meni je isto. Pa sem imel spletna plačila s kartico omogočena, ampak top-up na Revolut pa z maestrom ne morem narediti. Je pa res, da še nikoli nisem opravil spletnega plačila z Maestrom.

MrStein ::

Kupi neko drobnarijo nekje. Za test. Online, pa tudi fizično, če še nisi.

Tačas pa lahko polniš z navadnim nakazilom (SEPA UPN). Nekatere banke po novem pošljejo v trenutku (par sekund).*

* če Revolut podpira, zadnjič je nekdo napisal da N26 in Revolut podpirata takojšnje nakazilo, a en samo v eno smer?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gansta ::

GupeM je izjavil:

jabe je izjavil:

Če ročno vpišem, mi pa klicaj rdeč zraven naredi. Številka identična kot če poskeniram... Bom pocakala kako dan, če mora banka slučajno pozegnat moj zahtevek za spletna plačila.

Pri meni je isto. Pa sem imel spletna plačila s kartico omogočena, ampak top-up na Revolut pa z maestrom ne morem narediti. Je pa res, da še nikoli nisem opravil spletnega plačila z Maestrom.


Kaj to na banki omogočiš (spletna placila z Maestro)-zanima me za Sparkasse?

jabe ::

v m.stiku v nastavitvah:
- greš desno do kartice maestro
- spodaj klikneš nastavitve kartice
- obkljukaš "kupujem na internetu". Po deafultu imajo običajno maestro kartice to onemogočeno
««
61 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598133340 (7374) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131739 (6503) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120446 (9751) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109211 (37132) Andro457

Več podobnih tem