» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
59 / 96
»»

matobeli ::

Za osebna računa gre brez provizije.

Slayer69 ::

Torej drži, da mi hočejo zaračunat provizijo zato ker je N26 račun od SPja torej business? Sam to je sedaj nekaj na novo, ker prej tega ni bilo (so to kaj obveščali po mailu, kot to ponavadi storijo, če uvajajo kake nove feeje, ker tokrat nisem nič zasledil)?

amacar ::

Imam enako situacijo N26 business + revolut in mi kaže fee. Je pa to že kar dolgo, vsaj nekaj mesecev, predtem je bilo brez feeja.

Slayer69 ::

Jaz sem to nazadnje uporabil januarja in takrat tega feeja še ni bilo. Torej, če prav razumem: tisti ki imate "klasični" oz osebni N26 račun pa tega feeja nimate?

barakus ::

Jaz polnim revolut personal prek MC od N26 personal in nimam feeja.

miko22 ::

Slayer69 je izjavil:

A ima kdo Revolut in N26 in "top-upa" denar iz N26 na Revolut (torej da ne narediš SEPA nakazila, ampak daš v Revolut Add money in vpišeš podatke od N26 mastercarda)?

Sprašujem zato, ker je bilo to do sedaj zastonj, sedaj pa so mi želeli uvalit nek fee pa nisem nikjer zasledil, da bi objavili kako spremembo na to temo? Glede na opis v appu sumim, da je zato ker imam "bussines" n26 (torej a se lahko najde nekdo s kombinacijo "n26 business"+revolut, ter preveri, če ima pravtako fee (cca 1,3%) in nekdo z n26 klasično+revolut in preveri, da tega feeja nima)? Da potrdim ali ovržem to teorijo ;)
Hvala


Sem ravnokar sprobal. Dela brez feeja. mam pa navadni račun.

Slayer69 ::

Aha potem bo ta predpostavka: business=fee, navadna != feeja kr držala. Hvala.

matobeli ::

A kdo ve kje se v revo appu izklopi to funkcijo da mi v imenik appu vsiljuje opciji "Request money" in " "Send Money"?

Slayer69 ::

Mislim, da je to povezano z sinhronizacijo stikov v Revo app (torej ni nastavitve, vendar če ne boš dovoil sinhronizacije stikov ti tudi v imenik appu ne bo težil s tem -> vendar če to narediš se potem tudi odpoveš opciji, da v Revo appu vidiš svoje stike). Toliko sem jaz ugotovil, ko sem se pred časom ukvarjal s tem, če ima pa kdo kakšne novejše/boljše informacije se pa tudi sam priporočam.

Web ::

Zdravo, mene pa zanima kako je glede kripto. Namreč ne uporabljam njihove kartice, niti je nimam. Sem samo naložil denar preko bančne kartice in vložil naprej. Zanima me glede transakcije nazaj v bančno kartico, če so kakšne omejitve ipd. Kakšne izkušnje?

Ales ::

Ne "nalagaš na kartico" pač pa si svoj denar iz banke Revolut lahko nakažeš na drugo poljubno banko, kot je npr. ta, s katere si si uvodno nakazal na Revolut.

Dober dan ::

Kaj kdo ve, Revolut kartica pride s Slovenskim Bin? Tisti, k ste v zadnjih časih dobili kartico, kateri Bin ste dobili?

BuDi79 ::

Dober dan je izjavil:

Kaj kdo ve, Revolut kartica pride s Slovenskim Bin? Tisti, k ste v zadnjih časih dobili kartico, kateri Bin ste dobili?
Že leta dobiš slovenskega, ne verjamem da ga zdaj kar naenkrat ne bi več.

Dober dan ::

Ko sem pred leti imel Revolut kartico, ni imela Slo bin. Jaz pa ravno želim imeti Slovenskega.

OK.d ::

Potem se nimaš kaj sekirat.
LPOK.d

modelno1 ::

Ne da se na Revolut račun iz Sberbank računa nakazat, obratno tudi ne. Iz Sberbank so samo obvestilo poslali, brez pojasnitev, tko pač je, deal with it. S kartice naj bi šlo.
Se še komu zdi čudno, da se kar odločijo, da z eno banko pa ne bodo delali? Govorim za obe strani.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

vinkop ::

modelno1 je izjavil:

Ne da se na Revolut račun iz Sberbank računa nakazat, obratno tudi ne. Iz Sberbank so samo obvestilo poslali, brez pojasnitev, tko pač je, deal with it. S kartice naj bi šlo.
Se še komu zdi čudno, da se kar odločijo, da z eno banko pa ne bodo delali? Govorim za obe strani.

tako banko cimprej zapustiti in poiskati drugo....

llc ::

Mogoče pa Revolut noče met opravka z ruskimi bankami?
Sankcije, pa to...
Hočejo estonci mal ruse za****bavat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: llc ()

perci ::

A to maš (pravi) revolut bančni račun? Če je tako, potem ti Sberbank mora nakazat - nima banka pravice odločat o tem komu bo in komu ne (v okviru sepa sistema) nakazovala.

Če pa ne gre za polnokrvni račun (recimo, tako imam jaz), potem pa so kakšne take blokade možne.

CyberPunk ::

Sem videl obvestilo, ja:
https://www.sberbank.si/o-sberbank/novi...

Meni to bolj smrdi po omejevanju konkurence kot kakšna zadeva na relaciji Baltik-Rossija. Tem Rusom mora regulator ali še kdo dopovedat, kakšna so pravila igre v SEPA oz. še toliko bolj znotraj evrocone. Tovrstna diskriminacija pač ni dovoljena.

Jaz sem jih pred dobrim letom že poslal k vragu, ko jim nisem mogel dopovedati, da so "domače transakcije" vse transakcije znotraj evrocone in ne samo znotraj Slovenije. Ja, imel sem tisti račun za 1 EUR, ki vključuje 4 "domače" transakcije...

Ales ::

Tke stvari so za prijavit na Banko Slovenije...

bajar ::

En uporabnik je sicer napisal, kot da je blokada na strani Revoluta...
https://old.reddit.com/r/Revolut/commen...

V vsakem primeru nenavadno in bi bilo za preverit legalnost takega početja.

delavec44 ::

Tudi sam sem probal danes nakazati iz Revoluta na Sberbank pa ni šlo niti dodati novega prejemnika. Še error je glup, kao nekaj je šlo narobe poskusite kasneje. Na heldesku pravijo blocked internal security rules.
Kdo ve če bi šla direktna bremenitev čez?

OK.d ::

To je za prijavit.
LPOK.d

MrStein ::

Hmm, danes neke težave v Revolut aplikaciji za iOS.
V app-u kaže, da je kartica OK, v Wallet pa da je disablana.
Če tapnem "Freeze" mi javi neko napako (nisem zabeležil).
Potem pobijem app, na novo odprem, dam Freeze, in aplikacija zmrzne.
Spet restartam, zdaj v app-u kaže, da je kartica frozen, v Wallet pa kaže, da je delujoča.
No, bom videl pri poskusu plačevanja, kaj bo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Ja, prej sem tudi jaz imel težave. Zdaj dela.

Mogoče je folk na Revolutu tudi začel prodajat kripto, pa so serverji počepnili, tako kot na nekaterih večjih kripto menjalnicah.

čarli ::

CyberPunk je izjavil:

Sem videl obvestilo, ja:
https://www.sberbank.si/o-sberbank/novi...

Meni to bolj smrdi po omejevanju konkurence kot kakšna zadeva na relaciji Baltik-Rossija. Tem Rusom mora regulator ali še kdo dopovedat, kakšna so pravila igre v SEPA oz. še toliko bolj znotraj evrocone. Tovrstna diskriminacija pač ni dovoljena.

Jaz sem jih pred dobrim letom že poslal k vragu, ko jim nisem mogel dopovedati, da so "domače transakcije" vse transakcije znotraj evrocone in ne samo znotraj Slovenije. Ja, imel sem tisti račun za 1 EUR, ki vključuje 4 "domače" transakcije...


A si skensal sberbank? Ker sam ravno razmišljam, da bi šel k njim iz DH...

_rtg_ ::

Kako je sedaj z možnostjo plačila preko google pay? Torej se da plačevati s telefonom preko NFC? V trgovini play niti ni nikjer aplikacije google pay...

Glede Sberbanke in nakazovanja je tole odgovor banke slovenija:

Pri Sberbank, d. d., (v nadaljevanju: banka) smo kot nadzorni organ opravili poizvedbo v zvezi z izvrševanjem plačilnih transakcij v primerih, ko želi plačnik odrediti plačilno transakcijo na plačilni račun odprt pri banki Revolut Bank. Banka je pojasnila, da v teh primerih izvrši plačilno transakcijo v skladu z ZPlaSSIED, plačilna transakcija pa je zavrnjena s strani banke Revolut Bank, UAB (slednja zavrača zgolj izvršitev kreditnih plačil, ne pa tudi direktnih obremenitev). Podobno banka Revolut Bank, UAB zavrne izvršitev plačilne transakcije, če želi komitent banke Revolut Bank, UAB odrediti plačilno transakcijo na plačilni račun, odprt pri banki.

Gre za domnevno kršitev Uredbe (ES) št. 924/2009 Evropskega parlamenta in Sveta o čezmejnih plačilih v Skupnosti in razveljavitvi Uredbe (ES) št. 2560/2001 na strani banke Revolut Bank, UAB, ki v prvem odstavku 8. člena določa, da je ponudnik plačilnih storitev plačnika dosegljiv, za nacionalne transakcije z neposredno bremenitvijo v evrih na račun tega plačnika, v skladu s sistemom neposrednih bremenitev dosegljiv tudi za transakcije z neposredno bremenitvijo v evrih, ki jih sproži plačnik prek ponudnika plačilnih storitev, ki se nahaja v kateri koli državi članici. Pri tem dodajamo, da to velja samo za transakcije z neposredno bremenitvijo, ki so potrošnikom na voljo v okviru sistema neposrednih bremenitev.

Svetujemo vam, da vložite prijavo kršitve pri centralni banki Litve, ki je pristojna za nadzor nad poslovanjem banke Revolut Bank, UAB.

WaterBoy ::

Meni ne deluje, ker google pay ni omogočen v sloveniji.

Mi je delovalo nekaj časa nazaj ko sem si spremenil naslov v google payu na anglijo, naštimal kartico in spremenil nazaj.

Sedaj za ta plačila uporabljam vivid

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

_rtg_ ::

Ja kako pa uporabljaš vivid za to, če google pay ne deluje v sloveniji kot praviš?

amacar ::

Vivid še dela, ker dobiš nemški BIN. Več pa tu: Vivid Money

_rtg_ ::

Ja ampak kako plačuješ če ni mogoče imeti google pay aplikacije v sloveniji? Jaz imam sicer na Revolutu, visa kartico z britanskim BIN. Ampak ne vem kako to uporabiti brez aplikacije?

WaterBoy ::

Iz interneta si potegneš aplikacijo in dela na telefonu (APKmirror spletna stran)

barakus ::

Ali ni poleg vivida deloval tudi curve in binance na gpay?

amacar ::

Curve ne dela več za nove kartice, binance pa še dela ja.

delavec44 ::

Mah ne rabiš več aplikacije, so premaknili v nastavitve pod Google meni.

Govorim za android 10 in naprej. Ne vem kako je na starejših.

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

BorutO ::

bojsi ::

Iz članka zgoraj: "Revolut, eden največjih fintechov, se je v začetku leta spremenil v spletno banko (to je tudi že storila nimška N26). Uporabnikom siceršnjih plačilnih storitev je pošiljal vabila, naj se pridružijo banki in spremenijo svoj račun. Omenjeno ni obvezno, je pa za uporabnike bolj varno (možnost je na voljo le za fizične osebe), saj za depozite velja sistem jamstva vlog do sto tisoč evrov, a storitve niso več brezplačne."

Torej, če račun spremeniš v bančnega, potem ni več vse brezplačno?

Ales ::

bojsi je izjavil:

Torej, če račun spremeniš v bančnega, potem ni več vse brezplačno?

Odpreš Revolut stran in pogledaš na cenik, pa je...

WaterBoy ::

bojsi je izjavil:

Iz članka zgoraj: "Revolut, eden največjih fintechov, se je v začetku leta spremenil v spletno banko (to je tudi že storila nimška N26). Uporabnikom siceršnjih plačilnih storitev je pošiljal vabila, naj se pridružijo banki in spremenijo svoj račun. Omenjeno ni obvezno, je pa za uporabnike bolj varno (možnost je na voljo le za fizične osebe), saj za depozite velja sistem jamstva vlog do sto tisoč evrov, a storitve niso več brezplačne."

Torej, če račun spremeniš v bančnega, potem ni več vse brezplačno?

jaz imam revolut manko in je brezplačno

metalc ::

A zadnje čase še komu dogaja, da ob plačevanju s fizično Viso v zgodovini sicer kaže pravilne datume, zneske in celo kategorije, kao prejemniki so pa neki čisto drugi?

Npr., plačam v neki portoroški restavraciji, pa mi pravi, da sem plačal neki tudi portoroški firmi za čiščenje bazenov, ki preverjeno ni v nobeni zvezi z restavracijo. Ampak vsaj kategorija je pa vendarle pravilno uganjena kot "Restaurants".

Morda še "boljša", nekaj plačam v Sparu, Revolut pa "misli", da je to bilo v Mercatorju :), kjer me pa v tistem obdobju res ni bilo.

Ali pa ravnokar: nekaj kupil v eni specializirani izključno kolesarski trgovini, Revolut pa pravi, da sem bil v neki prodajalni kuhinj.

No, vmes med vsem tem sem opravil še registracijo v AMZS, tu je pa začuda vse v redu.

Kot sem že rekel, zneski so sicer do centa pravilni in upam, da so jih prejeli pravi prejemniki...

GupeM ::

Redko plačam z Revolutom, sem pa zadnjič ne nekem Petrolu plačal, v transakcijah pa mi piše Osnovna šola Zadobrova, ki je sicer v bližini.

Imam pa transakcije do 1. aprila sigurno pravilne, kasneje sem pa opravil samo še tri. Ena 3. aprila, piše "Diskont", tako da je malo čudno, ampak je lahko pravilno. Ena tudi aprila, je zgoraj omenjena osnovna šola, tretja je pa nek Hofer, ki pa je tudi OK.

buttcrack ::

včasih malo pomeša, če je na isti lokaciji več firm.

na koncu dobi cekine pravi, ni pa najbolj dobrodošlo za potrošnika za zgodovino nakupov.

MrStein ::

To je nekdo že pred tedni omenil.

Baje app gleda na lokacijo in iz nje poskusi uganiti kje si plačal.

Meni recimo že ves čas vsakič piše "Spar parkirišče", čeprav sem seveda plačal v trgovini, ne na parkirišču. ;)

Se popravljam: prej mi je tako pisalo, od nedavno pa piše "Spar" oziroma "Hipermarket Spar" (ne vem zdaj točno katero je bilo kje, v glavnem parkirišča več ne omenja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ideep ::

zdravo, a mi zna kdo povedat kaj se je zdaj zgodilo z uk računom? a moram to zdaj ukinit ali se je samodejno? pri fursu ga moram namreč izbrisat, pa ne vem a je to že aktualno ali ne.. (in kateri datum izbrisa, če se je samodejno izbrisal?) ko grem v app imam samo LT..

-ninja-91- ::

Jaz sem danes ugotovil, da v aplikacijo komot vnesem svojo maestro kartico, za CVV uporabim zadnje 3 številke pina in zadeva pride čez. Nikjer nisem opazil nobenega dodatnega stroška, v klikinu mi kaže točno 10€ odliva -> je kje kak catch z dodatnim stroškom transakcije, ki ga nisem opazil?

MrStein ::

Polnjenje z Maestro je brez provizij in stroškov.

PS: Maestro nima CVV, jaz vpišem 000. Mogoče "prime" katerakoli številka.
PPS: Nekatere nove kartice Maestro imajo CVV (recimo od NLB že leto dni nekje).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

no comment ::

Hmm... Danes mi ne dela top-up iz Visa (NLB) kartice. Gre pa iz debetne Maestro (kar se mi zdi, da prej ni šlo - mogoče pa samo nisem probal?).

MrStein ::

NLB Maestro je pred leti imel finto, da si ga moral "odkleniti" za plačevanje po internetu. In to z obiskom poslovalnice. Kako je zdaj pa ne vem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
59 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134571 (366) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132277 (7041) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617121004 (10309) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109798 (37719) Andro457

Več podobnih tem