» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
60 / 96
»»

no comment ::

Definitivno ga nisem vmes "odklenil" v poslovalnici. Pa bolj kot razmišljam, bolj se mi dozdeva, da sem takrat, ko sem si zrihtal Revolut, najprej poskusil top-up z Maestrom. Ker ni šlo, sem nekaj časa nakazoval preko SEPA plačila, dokler nisem videl, da gre brez provizije tudi preko Vise. Vsekakor je novo to, da preko Vise ne gre več. No, mogoče je samo trenutno težava...

ideep ::

ideep je izjavil:

zdravo, a mi zna kdo povedat kaj se je zdaj zgodilo z uk računom? a moram to zdaj ukinit ali se je samodejno? pri fursu ga moram namreč izbrisat, pa ne vem a je to že aktualno ali ne.. (in kateri datum izbrisa, če se je samodejno izbrisal?) ko grem v app imam samo LT..


a mi zna kdo povedat closing date? na revolutu mi ne morejo dati dokumenta glede zapiranja... kaj ste priložili na edavkih in kateri datum???

matobeli ::

mail od revolita v katerem so ti dali datum zaprtja

ideep ::

nimam nobenega maila, na drugi strani imam pomoč in mi ne znajo povedat kdaj je GB account misteriozno zginil iz appa!

ideep ::

mislim oni meni pravijo, da se mi je z dnem 27.11.2020 zaprl GB account - torej na isti dan odprtja - to ne bo držalo
a ni to veljalo do konca leta oz. do 31.1.2021.. potem pa se naj bi ukinil?

kaj naj zdej napišem pod edavke današnji datum ali 31.1.2021 ali 27.11.2020 - jezus kristus ej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Kripto mesi ::

Ne kombliciraj, karkoli napišeš bo ok.

matobeli ::

Nisi dobil tegale?
To make the transition easier, you can continue to use both your old and new IBAN to receive international transfers for two months, until 28/11/2020. After 28/11/2020, transfers to your old IBAN will fail to arrive and will automatically be returned to the sender.

Jaz sem ta datum uporabil, ampak so potem še podaljšal če se ne motim, pa seveda nisem spet odpiral in zapiral za tisti podaljšek.

ideep ::

matobeli je izjavil:

Nisi dobil tegale?
To make the transition easier, you can continue to use both your old and new IBAN to receive international transfers for two months, until 28/11/2020. After 28/11/2020, transfers to your old IBAN will fail to arrive and will automatically be returned to the sender.

Jaz sem ta datum uporabil, ampak so potem še podaljšal če se ne motim, pa seveda nisem spet odpiral in zapiral za tisti podaljšek.


ne

imam dva accounta revolut - en business, drugi personal.. prvi je odprt 4.12.2020, drugi pa 27.11.2020
nimam nobenega dokumenta ki mi lahko potrdi zaprtje računa.. pojma nimam kateri datum naj dam

ma dala bom 31.1.2021 ko so uradno šli ven

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Pegart ::

ideep, sam sem imel isto težavo. Sem zbrisal tisti email, kdaj me bodo prestavili iz GB na LT račun, tako da nisem imel točnih datumov odprtja in zaprtja računov. Zato sem jim pisal na support chat znotraj appa, kjer mi je gospa trdila, da teh podatkov nimajo. Seveda jih morajo imeti, če ne zaradi drugega pa zaradi njihovega lastnega knjigovodstva in ustrezanja vsem bančnim zakonom znotraj posameznih držav in znotraj EU. Long story short, sem ji resno, vendar spoštljivo rekel, da te podatke morajo imeti, ker jih rabijo, in da naj mi jih posredujejo, ker jih tudi sam rabim zaradi naših državnih zakonov o bančnih računih in da "bom v prekršku", če teh podatkov ne sporočim. Hkrati sem še dodal, da če ne bo šlo drugače, bom napisal še email z zahtevo o datumih, če pa tudi to ne bo šlo, da se bom primoran obrniti na lokalno ali EU "financial protection office", oz. da bom moral zapreti račun, če tudi tako ne bo šlo. :D

Skratka, po tem "teženju" mi je odpisala, da bo posredovala zahtevo ustrezni osebi. 15 min kasneje mi odpiše s točnim datumom aktivacije LT računa in točnim datumom do kdaj bo GB račun deloval oz. zaprtja.

ideep ::

Lt račun se je pri meni aktiviral sočasno z GB računom. Mi poveš kdaj se je tvoj GB zaprl, ker so se zaprli potem vsi GB tudi nam..?

jaz sem dala 31.1.2021, ko naj bi šli uradno ven..
računov v sistemu ni bilo več po 5 minutah.. imam shranjen chat za vsak slučaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Pegart ::

Tole je kopija odgovora s support chata:


Thank you for waiting. As per checking here, your LT IBAN was activated last 2020-10-28. With regards to your GB IBAN, it is still active and will continue to work as normal until 17 March 2021.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

dejanslo ::

Nekaj strani nazaj ste pisali, da nakazila iz SKB ne grejo na Revolut. To še drži?

edit: vidim, da je šlo za sberbank. mod delete pls.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

CyberPunk ::

Ima Revolut v obtoku trenutno kakšne silne referale tako kot N26, da se prijaviš preko kode?

ideep ::

Sporočam, da revolut blokira mbills banko in da nakazila zaenkrat niso možna. Bedaki.

-ninja-91- ::

V kateri smeri? V obeh?

Kripto mesi ::

Sej to je že dolgo znano, tako da odkrivaš toplo vodo (mbills uporablja sberbank).

ideep ::

Kripto mesi je izjavil:

Sej to je že dolgo znano, tako da odkrivaš toplo vodo (mbills uporablja sberbank).


Prvic slisim. Od kdaj in Kaj je s sberbanko?

Aha sem prebrala zgoraj- vse jasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

flameir ::

Revolut pa nima nč Invajta, kot na N26, k dajo zdej 50€ vsakmu novemu?

Kosek1 ::

flameir je izjavil:

Revolut pa nima nč Invajta, kot na N26, k dajo zdej 50€ vsakmu novemu?


Trenutno ne. Edino mogoče za brezplačno kartico. Nekje mora biti še en link.

mtosev ::

Pred parimi dnevi sn si uredil Revolut. Kaj uporabnega mi nudi? Virtual debit card že mam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

49106 ::

Kriptovalute in delnice. Lahko prebereš temo, če te zanima še kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

beweiss ::

49106 je izjavil:

Kriptovalute in delnice. Lahko prebereš temo, če te zanima še kaj.


A ni potem isto kot vivid?

buttcrack ::

Vivid nima kripta in delnic za SLO

beweiss ::

Vivid ima možnost, da odpreš kripto pocket, a ne?

Kosek1 ::

beweiss je izjavil:

Vivid ima možnost, da odpreš kripto pocket, a ne?


Baje lahko, vendar za SLO ne deluje. :)

gansta ::

A bo Revolut imel kakšno akcijo za novo povabljene kot N26 (50€) ?

Groot ::

gansta je izjavil:

A bo Revolut imel kakšno akcijo za novo povabljene kot N26 (50€) ?


Ja itak od jutri naprej dobiš 1.000€

Wtf kakšna vprašanja so to?!! :)) kako res pričakuješ dq ti bo na random forumu nekdo odgovoril kaj podjetje načrtuje v prihodnosti :)):)) lol res

gansta ::

Jah, eni imajo veze, drugače pa so občasno akcije katere dobijo samo nekateri uporabniki, torej večina tega ne ve.

GupeM ::

gansta je izjavil:

Jah, eni imajo veze, drugače pa so občasno akcije katere dobijo samo nekateri uporabniki, torej večina tega ne ve.

Ne in ne.

mtosev ::

Sn prvič kupil za test 60 eur eth crypto. 2x klika in maš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GupeM ::

Tudi jaz sem začel na Revolutu, potem pa sem kmalu šel na Binance, ker jih je bilo na Revolutu premalo (mislim da niti 10). Sem pa zadnjič spet malo pogledal, pa sem videl, da so jih kar precej, precej dodali.

Edit: Sem jih preštel - 43 jih je trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Ales ::

Revolut ima (še) drugo ogromno pomanjkljivost in sicer, da cryptocrap ne moreš nikamor nakazati. Vsaj tako je bilo, ko sem nazadnje gledal.

Dober dan ::

Še večji shit je, da se vidi vrednost na izpizku, če ga slučajno moraš predložit kje (otroški, vrtec...).

kokica2000 ::

Ales je izjavil:

Revolut ima (še) drugo ogromno pomanjkljivost in sicer, da cryptocrap ne moreš nikamor nakazati. Vsaj tako je bilo, ko sem nazadnje gledal.

Kmalu ...

(v VB je že).

Dober dan ::

Pa še to samo BTC.

Dober dan ::

Se opravičujem za double post. Kaj Revolut po novem pošlje kartico s slovenskim binom? Je kdo naročeval v kratkem?

delavec44 ::

Da. Pa še plačat moraš dostavo 10€. Bolje imeti samo virtualno, ki pa ima prav tako slo bin.

Kolikor je meni znano samo vivid pošlje nemški bin. Mogoče še curve (?) ali binance, potem se pa konča.

Dober dan ::

Sem si ustvaril račun in sem naročil svetlečo kartico. Malo so mimo pri Revolutu. Za navadno kartico zahtevajo 10EUR za poštnino (kartica je zastonj), medtem pa svetlečo kartico pošljejo brez poštnine, stane pa kartica 4,99EUR. Vseeno bom požro 5EUR, če mi slučajno kdaj kje Apple Pay ne bi prijel..

Sem si pa tudi potrdil spremembo v bančni račun, pa ni nikjer nobene spremembe. Tudi iban imam samo eden. Ali sem kaj spregledal? Morem danes še zadevo prijaviti fursu.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Normalno da se splaca imet fizicno kartico, saj ce je z appom kaj narobe lahko denar v sili se vedno dvignes

Njim je sicer v interesu da čimveč zapravljas, ce ne bos dal 5-10 eur za "poštnino" ti jo bodo slej ko prej poslali zastonj, pocakaj 2 mesca

bajar ::

Odgovor litovske centralne banke glede blokade nakazil iz/na Sberbank (ali Mbills):

We were informed that Revolut has restricted payments from and to Sberbank accounts due to international sectoral sanctions. According to Council Decision 2014/512/CFSP1 (https://eur-lex.europa.eu/legal-content...) and Council Regulation (EU) No 833/20142 (https://eur-lex.europa.eu/legal-content...) of 31 July 2014 concerning restrictive measures in view of Russia's actions destabilising the situation in Ukraine, sanctions are addressed to Sberbank, the institution founded in the Russian Federation. In order to apply sanctions properly, entities are obliged to assess the whole group of financial institutions. Sberbank belongs to Sberbank Europe Group and the latter is owned by a sanctioned institution. Therefore, Revolut is addressing all payments sent from and to Sberbank, and they are rejected.


Having in mind these circumstances, we are of the opinion that such actions do not infringe the SEPA Regulation.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajar ()

modelno1 ::

A ne bi morale potem vse evropske banke izvajati isto blokado?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

ideep ::

bajar je izjavil:

Odgovor litovske centralne banke glede blokade nakazil iz/na Sberbank (ali Mbills):

We were informed that Revolut has restricted payments from and to Sberbank accounts due to international sectoral sanctions. According to Council Decision 2014/512/CFSP1 (https://eur-lex.europa.eu/legal-content...) and Council Regulation (EU) No 833/20142 (https://eur-lex.europa.eu/legal-content...) of 31 July 2014 concerning restrictive measures in view of Russia's actions destabilising the situation in Ukraine, sanctions are addressed to Sberbank, the institution founded in the Russian Federation. In order to apply sanctions properly, entities are obliged to assess the whole group of financial institutions. Sberbank belongs to Sberbank Europe Group and the latter is owned by a sanctioned institution. Therefore, Revolut is addressing all payments sent from and to Sberbank, and they are rejected.


Having in mind these circumstances, we are of the opinion that such actions do not infringe the SEPA Regulation.


:))

CyberPunk ::

modelno1 je izjavil:

A ne bi morale potem vse evropske banke izvajati isto blokado?

Logično bi bilo. Verjetno pa si baltske jemljejo to bolj k srcu zaradi zgodovine njihovih odnosov z nekdanjimi zavojevalci...

Dober dan je izjavil:

Sem si ustvaril račun in sem naročil svetlečo kartico. Malo so mimo pri Revolutu. Za navadno kartico zahtevajo 10EUR za poštnino (kartica je zastonj), medtem pa svetlečo kartico pošljejo brez poštnine, stane pa kartica 4,99EUR.

Lahko razložiš, kaj je "navadna" in kaj "svetleča" kartica? :D Poznam samo različne račune, od katerih je standardni brezplačen, plus/premium/metal so pa z mesečno naročnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

Dober dan ::

CyberPunk je izjavil:

modelno1 je izjavil:

A ne bi morale potem vse evropske banke izvajati isto blokado?

Logično bi bilo. Verjetno pa si baltske jemljejo to bolj k srcu zaradi zgodovine njihovih odnosov z nekdanjimi zavojevalci...

Dober dan je izjavil:

Sem si ustvaril račun in sem naročil svetlečo kartico. Malo so mimo pri Revolutu. Za navadno kartico zahtevajo 10EUR za poštnino (kartica je zastonj), medtem pa svetlečo kartico pošljejo brez poštnine, stane pa kartica 4,99EUR.

Lahko razložiš, kaj je "navadna" in kaj "svetleča" kartica? :D Poznam samo različne račune, od katerih je standardni brezplačen, plus/premium/metal so pa z mesečno naročnino.


Uporabljam free account. Včeraj sem izbiral kartico in ponudbe so bile naslednje: (to govorimo za plastične verzije kartic)
1: standardna kartica: stane 5,99€. Ker naročam prvo kartico, mi tega feeja ne zaračunajo, ampak mi pribijejo poštnino 10€.

2. Kartica za paket Plus

3. V ponudbi 3 varjante kartice za paket Premium.

4. V ponudbi so 3 kartice za 12€, na katerih je nek napis (npr. WEN LAMBO)

5: Ponudba svetleče kartice. Cena zanjo 4,99€, kjer ni potrebno placati poštnine.

Naročil sem slednjo, saj za ceno poštnine standardne kartice dobim 2 "svetleči" kartici.

Lahko preveris tudi sam v aplikaciji.

MrStein ::

CyberPunk je izjavil:

modelno1 je izjavil:

A ne bi morale potem vse evropske banke izvajati isto blokado?

Logično bi bilo. Verjetno pa si baltske jemljejo to bolj k srcu zaradi zgodovine njihovih odnosov z nekdanjimi zavojevalci...

Dober dan je izjavil:

Sem si ustvaril račun in sem naročil svetlečo kartico. Malo so mimo pri Revolutu. Za navadno kartico zahtevajo 10EUR za poštnino (kartica je zastonj), medtem pa svetlečo kartico pošljejo brez poštnine, stane pa kartica 4,99EUR.

Lahko razložiš, kaj je "navadna" in kaj "svetleča" kartica?

Zadnjih nekaj dni/tednov ponujajo neko special edition kartico, ki se sveti v temi. Po imenu nekega športnika ali podobno. Pač, za najstnike ;)

Link: https://www.revolut.com/en-SI/help/maki...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BuDi79 ::

MrStein je izjavil:

special edition kartico, ki se sveti v temi.

scotapipa ::

Mogoce kdo ve kako sedaj ko ne moremo nalagati denarja preko SMS kode ampak NLB forsira potrjevanje z NLB pay? Moramo pocakati na update Revoluta? SEPA nakazovanje mi je mimo.

delavec44 ::

Kaj ima Revolut s tem? Na NLB se obrni. Ali pa banko zamenjaj.

scotapipa ::

Glede na to da spletno placevanje po novem drugje deluje in nimam tezav predvidevam da mora update v aplikaciji naredit Revolut? Tako so mi rekli tudi na NLB.

esel ::

Težava ni v Revolutu. S 1.1.21 je v veljavo stopila evropska direktiva, ki zaradi varnosti zahteva okrepljene standarde pri potrjevanju spletnih plačil. Ne razumem v čem je težava. Namestiš si NLB pay, ki ga boš odslej tako ali tako potreboval.
https://www.nlb.si/obvestila/nlb_pay_sp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()
««
60 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
602134043 (121) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132020 (6784) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120844 (10149) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109591 (37512) Andro457

Več podobnih tem