» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
51 / 95
»»

scorpio5 ::

zdravo!

Danes videl novico za kazni s strani fursa -grem za foro pogledat na revolut (ker nism dobil obvestila, da so mi spremenili na LT, kot so obljubili) in seveda je že spremenjen čeprav nisem dobil nobenega maila oz sporočila.

Torej grem na edavke in dodam spremembo datum zaprtja - sem poskusil 28.9.2020 in 28.11.2020 pa mi javi napako : "V primeru zaprtja računa v tujini je potrebno sporočiti datum zaprtja."

Je komu jasno kaj moram naredit?

weasel ::

Meni je tudi javilo napako, pa sem dal samo Nadaljuj oz. nekaj v tem smislu in gre naprej. Vem...

bastadu ::

Ja tam daš samo nadaljuj, saj si vpisal datum zaprtja ...

scorpio5 ::

ok sem stiskal samo potrdi ..sem potem videl da samo oddaš vlogo in je to to .. ko dodam nov račun je številka druga (LT), naziv ostane isti, swift je REVOLT21, Druga identifikacija banke - ostane ista kot prej (000000UZLW) ? , država izberem sedaj Litva?

hvala za pomoč in za odgovor na neumna vprašanja ampak nočem kej zašuštrat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: scorpio5 ()

bastadu ::

Nov naziv banke je "Revolut Payments UAB". Identifikacijo banke sem jaz pustil prazno. Ja država je Litva.

weasel ::

Jaz sem dal kar isti LTD, pa je bilo vseeno uspesno obdelano. Vprasanje, koliko je to pomembno.

Badwolff ::

Js sem lesen... Kje se to naštima v edavki appu?

scorpio5 ::

Badwolff je izjavil:

Js sem lesen... Kje se to naštima v edavki appu?

pod "Prijava tujih računov"

izbereš "nov" potem ti da na izbiro razne formularje oz obrazce in izbereš prijava tujih računovpotem pa naprej

Badwolff ::

Sem našel Tx, ampak noče prenesti slikice. A je dost kopija iz appa Al hočejo sk3n kartice?
Mimgrede, stara fizična kartica lahko gre v smeti ne?

sirotka ::

Badwolff je izjavil:

Js sem lesen... Kje se to naštima v edavki appu?


Pod obrazci nato "vpis podatkov fizične osebe v davčni register in pridobitev davčne številke" in nato spodaj Prijava tujih računov (DR-Račun).

ahac ::

Badwolff je izjavil:

Sem našel Tx, ampak noče prenesti slikice. A je dost kopija iz appa Al hočejo sk3n kartice?
Mimgrede, stara fizična kartica lahko gre v smeti ne?


Jaz sem zraven pripel pdf, ki se lahko generira v appu (gor je ime banke in št. računa).
Kartica nima veze, ker je kreditna in ne bančna. Ta ostane ista, ne meči stran!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Jerry000 ::

Tudi jaz opazil to novico. Imam pa par vprašanj. Revolut sem odpru dalnega 2016, ko še ni bilo potrebno prijaviti na FURS (baje). Revolut sem uporabljal 2017 samo za en prenos denarja (vrnil denar frendu za kino vstopnico). Zdaj vidim da se je prestavilo v Litvo. Če javim na FURS o odprtju tujega računa, me doleti kazen ker nisem prej javil, ali zdaj ko so se prestavili mi velja 8 dni da prijavim in se izognem kazni? Sem čisto pozabil da imam Revolut ker ga nič ne uporabljam :/

delfinus ::

Prijavi LT in ne kompliciraj prevec. To s FURSom je itak uteceno drzavno strasenje, da pac clovek prijavi. Ce nisi prijavil za nazaj pac nisi, bos pa od sedaj naprej. Dvomim, da so koga sploh kaznovali. So pa ljudje dobili opozorila, da naj cim prej prijavijo kak racun s tujine, ker drugace bo...

lp, d.

Kosek1 ::

Jerry000 je izjavil:

Zdaj vidim da se je prestavilo v Litvo. Če javim na FURS o odprtju tujega računa, me doleti kazen ker nisem prej javil, ali zdaj ko so se prestavili mi velja 8 dni da prijavim in se izognem kazni? Sem čisto pozabil da imam Revolut ker ga nič ne uporabljam :/


Jaz bi najprej prijavil tisti prejšnji račun, dokler ga še lahko. In seveda še novega, starega zapreš. V tem primeru ni kazni. Furs še vedno upošteva sistem samoprijave.

Ales ::

Badwolff je izjavil:

Mimgrede, stara fizična kartica lahko gre v smeti ne?

NE.

Kako to misliš "stara"?

Spremenil se ti je samo IBAN, ne številka debetne kartice. Nobene nove karitce ne bo, obstoječa normalno deluje naprej.

Jerry000 ::

Kosek1 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Zdaj vidim da se je prestavilo v Litvo. Če javim na FURS o odprtju tujega računa, me doleti kazen ker nisem prej javil, ali zdaj ko so se prestavili mi velja 8 dni da prijavim in se izognem kazni? Sem čisto pozabil da imam Revolut ker ga nič ne uporabljam :/


Jaz bi najprej prijavil tisti prejšnji račun, dokler ga še lahko. In seveda še novega, starega zapreš. V tem primeru ni kazni. Furs še vedno upošteva sistem samoprijave.

Ga ne morem ker ga ni več, je že LT, baje so včeraj ali predvčerišnjem menjali

fx3zRejSz0cS ::

Mi lahko prosim obrazložite prednosti omenjene banke revolut proti kateri od slovenskih ? Razmišljam o novi banki ker z sedanjo nisem zadovoljen.

Hvala

modelno1 ::

Prednosti:
- večina stvari zastonj: vodenje računa, kartica, dvigi na bankomatih do 200 €, nakazila, trajniki, direktne bremenitve, ...
- ugodna menjava valut
- uporaben app

Slabosti:
- nobene možnosti kredita, kreditne kartice
- app ni v slovenščini
- nima OCR čitalca
- ne moreš na nikogar vpiti, ko gre kaj narobe
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

bastadu ::

modelno1 je izjavil:


- ne moreš na nikogar vpiti, ko gre kaj narobe

Lahko pa pišeš z Caps Lock.

miko22 ::

modelno1 je izjavil:

Prednosti:
- ne moreš na nikogar vpiti, ko gre kaj narobe


Ta zmaga :)

PurpleRain ::

delfinus je izjavil:

Datum zaprtja das 28.11.2020. Oznacis da bo zaprt. Tam, kp te opozori na napako preprosto klikni nadaljuj. Meni je uspelo po tem principu in je vloga skupaj z dokaznimi vlogami (statement z LT ibanom + Revolutov email) uspesno vlozena in ze obdelana.

Lp d.


Torej če te dobro razumem, si priložil mail, ki ti ga je poslal Revolut - obvestilo o prehodu iz enega na drugi račun? Ampak v tem mailu ni dejanskih podatkov o starem ali o novem računu. piše samo da se mi stari zapre 6.12.2020.

Ales ::

Priložil je tudi izpisek z vidnim novim litovskim IBAN-om. V e-mailu pa lepo piše, da se stari račun zapira. Tako imaš oboje pokrito.

Ali pa namesto izpiska priložiš posnetek ekrana aplikacije, kjer je viden litovski IBAN.

Ni treba preveč komplicirat s tem, po moje.

stara mama ::

modelno1 je izjavil:

- app ni v slovenščini
Delno se motiš

modelno1 je izjavil:

- nima OCR čitalca
Tu se pa zelo motiš

modelno1 je izjavil:

- ne moreš na nikogar vpiti, ko gre kaj narobe
Kot rečeno, Caps lock :)

bastadu ::

stara mama je izjavil:


modelno1 je izjavil:

- nima OCR čitalca
Tu se pa zelo motiš

Do tell more! Afaik ne moreš skenirati naših UPN položnic, skeniranje QR kod je samo za IBAN QR ...

fx3zRejSz0cS ::

modelno1 je izjavil:

Prednosti:
- večina stvari zastonj: vodenje računa, kartica, dvigi na bankomatih do 200 €, nakazila, trajniki, direktne bremenitve, ...
- ugodna menjava valut
- uporaben app

Slabosti:
- nobene možnosti kredita, kreditne kartice
- app ni v slovenščini
- nima OCR čitalca
- ne moreš na nikogar vpiti, ko gre kaj narobe


Hvala za utemelejitev. Kaj pa glede limitov ? Sem slišal, da tudi ni problem.

bastadu ::

Ja limiti niso problem, ker jih ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

kokica2000 ::

Limiti (in tudi krediti) bodo kmalu, takoj, ko tudi slovenski uporabniki preidemo pod Revolut Bank UAB. Ene storitve naj bi še vedno ostale na Revolut Payments UAB.

Vetrolov ::

Obstaja v aplikaciji moznost izvoza izpiska o stanju na računu? Na socialno morm pošiljat dokazila o stanju na računu pa nebi rad še s tem imel komplikacije, če odprem revolut?

matobeli ::

screenshot nardiš za zahtevan dan

Groot ::

kokica2000 je izjavil:

Limiti (in tudi krediti) bodo kmalu, takoj, ko tudi slovenski uporabniki preidemo pod Revolut Bank UAB. Ene storitve naj bi še vedno ostale na Revolut Payments UAB.


Samo delovanje računa vseh bo sedaj razdeljeno na Revolut Bank UAB (hranjenje depozitov/denarja) in Revolut Payments UAB (izvrševanje plačil z elektronskim denarjem). Obe entiteti skupaj šele dasta polno funkcijo Revoluta, v obliki kot je sedaj.

Najbrž si mislil ko bodo vsi SLO uporabniki prešli iz UK računov na litvanske.

bastadu ::

Vetrolov je izjavil:

Obstaja v aplikaciji moznost izvoza izpiska o stanju na računu? Na socialno morm pošiljat dokazila o stanju na računu pa nebi rad še s tem imel komplikacije, če odprem revolut?

Saj lahko kreiraš izpisek (statement) v obliki PDFa za izbrani mesec ...

matobeli ::

Ne bo šlo, za CSD rabiš pokazat stanje na računu za točno določen dan (ki ti ga oni posredujejo). Smo v temi o N26 precej debatirali na to temo in ugotovili da je screenshot dovolj dober za CSD in najlažji za izvedbo.

Idealno bi sicer bilo da bi lahko kreiral izpisek za poljubno časovno obdobje, ampak zgleda ne omogoča nobena izmed omenjenih bank.

bastadu ::

Ne bo držalo, jaz sem jim poslal izpisek za tisti mesec, za kateri so oni zahtevali določen datum stanja in je bilo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Daniel ::

matobeli je izjavil:

Ne bo šlo, za CSD rabiš pokazat stanje na računu za točno določen dan (ki ti ga oni posredujejo). Smo v temi o N26 precej debatirali na to temo in ugotovili da je screenshot dovolj dober za CSD in najlažji za izvedbo.

Idealno bi sicer bilo da bi lahko kreiral izpisek za poljubno časovno obdobje, ampak zgleda ne omogoča nobena izmed omenjenih bank.


Kje v Revolutu sploh prideš do stanja na določen dan?

Ales ::

Nikjer pravzaprav. Oz. z drugimi besedami, na želeni dan narediš posnetek ekrana na katerem je vidno trenutno stanje.

bastadu ::

Včasih je bila ta funkcija, da si šel nazaj po timeline-u, sedaj je očitno ni več nikjer ...

Maximus ::

Lahko narediš izpisek stanja za določen mesec. Ne moreš pa narediti zpiska na točen dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

markolino ::

bastadu je izjavil:

Vetrolov je izjavil:

Obstaja v aplikaciji moznost izvoza izpiska o stanju na računu? Na socialno morm pošiljat dokazila o stanju na računu pa nebi rad še s tem imel komplikacije, če odprem revolut?

Saj lahko kreiraš izpisek (statement) v obliki PDFa za izbrani mesec ...


Kako se to naredi ? Lahko malo razloziš ?
Hvala ti ful

bastadu ::

V zavihku Home (kjer vidiš koliko imaš na računu in zadnje transakcije) klikneš ... (tri pikice) in klikneš Statement ...

of47 ::

sajko je izjavil:

Imam standard kartico katero uporabljam dnevno, in sicer za plačevanje kosilo, kjer si lahko s sodelavci enostavno razdelimo račun (split bill funkcija). Hkrati jo imam polinkano z PayPal za spletne nakupe. Fajn je ker je brezstična, kar recimo moja banka ne ponuja za Maestro - če greš v trgovino samo po kruh je tečno vpisovat PIN.
Uporabljam jo tudi za sl. poti v tujino, kjer se je že izkala ko so mi ukradli denarnico, saj sem jo lahko enostavno zablokiral kar preko appa.



Sem pisala v dve podobni temi, ker ze celo pop poskusm povezat revolut in paypal, pa nihce ne odgovori.


Lahko kak nasvet? Meni ne uspe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: of47 ()

Ales ::

Luba duša, napiši konkretno pri čem imaš težavo. Opiši kje in kaj si kliknila in kaj ti je vrnilo.

Nihče ti ne odgovarja, ker se nikomur ne sanja, kaj sploh sprašuješ.

of47 ::

Ales je izjavil:

Luba duša, napiši konkretno pri čem imaš težavo. Opiši kje in kaj si kliknila in kaj ti je vrnilo.

Nihče ti ne odgovarja, ker se nikomur ne sanja, kaj sploh sprašuješ.


Nenamerno. Samo pišem že par ur po 1000 forumih pa probavam sledit vsem pa ne vem več verjetno kaj sem kje napisala.

Torej, danes sem ustvarila paypal in revolut in ju skusala povezat, po navodilu naj bi revolut kartico dodal v racun med povezane kartice, in ze pri dodajanju ibana je zavrnilo. malo sem pobrskala, pa je kot govorijo pogost pojav, nekaterim sprejme drugim zavrne, ker je iban gbp. nekaterim je uspelo spremeniti racun v evropskega, ce sem prav razumela, vendar ne pise kako.glede na to da sem tu zasledila ogromno zapisov za obe storitvi, sem mislila, da bi kdo lahko podelil kaksen nasvet.

pod banks and cards ce grem, ko je opcija link a card or bank, in prilepim iban, napise please check your iban.
zacne se z lt64. od tam naprej ne gre


to je to kar lahko narisem ... ne vem kaj ne dela.

Daniel ::

V Paypal ne dodajaj IBANa ampak 16 mestno številko kartice.

of47 ::

kje pa jo dobim? fizicne nimam, samo virt.

buneech ::

Greš pod kartice, vse podatke maš na virtualni kartici. 16-mestna številka, potem rabiš še rok trajanja in CVC. Vse je gor.

markolino ::

bastadu je izjavil:

V zavihku Home (kjer vidiš koliko imaš na računu in zadnje transakcije) klikneš ... (tri pikice) in klikneš Statement ...

Hvala

Kleemen ::

Na eDavkih moram spremeniti račun iz GB na LT. Torej kot razumem moram zapret GB (s katerim datumom zaprtja?) in na novo vpisat novega z LT ibanom? Hvala za pomoč.

MrStein ::

Datum zaprtja piše v mailu od Revolut. Poglej starejša sporočila tule, je že bilo predelano.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OK.d ::

Ali ima še kdo trenutno sedaj težave z Revolut aplikcijo?
Sploh se ne morem prijaviti s prstnim odtisom in takoj "crashne" po prijavi8-O
LPOK.d

blackbfm ::

««
51 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132032 (6066) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130548 (5312) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225161 (3932) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108479 (36400) Andro457

Več podobnih tem