» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
49 / 96
»»

Dober dan ::

Sem se pozanimal na supportu, tudi tam ne znajo naročit kartice s Slovenskim Binom. Ima kdo, kako se začne Slo Bin?

blackbfm ::

Revolut ni slovenska banka

Ales ::

blackbfm je izjavil:

Revolut ni slovenska banka

Nima to veze z BIN kartice. Talajo take z našim BIN-om, vsaj v zadnjem času. Moja prva je bila pa GB.

Dober dan ::

Naj še kdo potipa support, baje da avtomatsko generira bin za novo kartico in da ne morejo pomagat. Je pa na supprtu poskusil in bi zdaj dobil US bin..

kokica2000 ::

@Dober dan, glej tule: https://denar.svetidej.com/sl/fintech-s... (proti dnu strani)

Ales ::

Dober dan je izjavil:

Naj še kdo potipa support, baje da avtomatsko generira bin za novo kartico in da ne morejo pomagat. Je pa na supprtu poskusil in bi zdaj dobil US bin..

Avtomatsko glede na naročnikov naslov, kolikor vem. Temle na supportu ni kar tako vedno za zaupat, bog ve s čigavimi podatki je probal...

Dober dan ::

Ales je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Naj še kdo potipa support, baje da avtomatsko generira bin za novo kartico in da ne morejo pomagat. Je pa na supprtu poskusil in bi zdaj dobil US bin..

Avtomatsko glede na naročnikov naslov, kolikor vem. Temle na supportu ni kar tako vedno za zaupat, bog ve s čigavimi podatki je probal...

Čudno, potemtakem bi morali vsi dobiti Slovenski Bin. Naročeni imam dve novi kartici, pa imata obe UK Bin.

Ascendor ::

Ales je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Revolut ni slovenska banka

Nima to veze z BIN kartice. Talajo take z našim BIN-om, vsaj v zadnjem času. Moja prva je bila pa GB.

Ne vem kje si to slišal, ampak seveda da je.
"Bančna identifikacijska številka (BIN): Prvih 6-8 številk bančne kartice se uporabljajo za identifikacijo banke izdajateljice kartice."

Verjetno pa hočte račun s slovenskim BIC-om, ki pa je prav tako odvisen od lokacije banke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

techfreak :) ::

BIC/SWIFT je identifikacija banke pri bancnih prenosih.

BIN je pa prvih 6-8 cifer bancnih kartic, ki identificira banko, ampak so ocitno nekako locene po drzavah. Ce je BIN britanski, bodo servisi kot je Spotify dovolili kreiranje britanskega racuna, v nasprotnem primeru pa ne.

vrtn4r ::

Verjetno pa hočte račun s slovenskim BIC-om, ki pa je prav tako odvisen od lokacije banke...


Ne, govora je o BIN-u. Banke, ki izdajajo kartice uporabnikom večih držav, praviloma uporabljajo različne BIN-e glede na uporabnikovo državo.

buttcrack ::

vsako leto pozabim... ali je dvig kun do 200€ đabe ali hrvati kaj zaračunajo?

Steinkauz ::

Verjetno odvisno od banke.
Jst sm letos dvakrat dvignil na nekem X bankomatu pa ni nč računal extra. Niti ni ponujal neke bedne konverzije.

matobeli ::

Res je odvisno od bankomata, euronet, ATM in Zagrebačka banka so mi vse želele uturit 33HRK provizije za dvig. Raiffeisen je bil OK.

buttcrack ::

kul, hvala za info.

miko22 ::

Moj mali je danes dobil Junior kartico. Kako navdušenje, da ima on svojo. Se splača, ko dobiš tak nasmešek in objem.
Škoda edino, da ne more tretja oseba nazakati na račun junior.

buttcrack ::

Starost?

miko22 ::

9 let

Dober dan ::

A je kdo opazil, da Revolut ponuja opcijo slikaj in plačaj. Je že kdo sprobal?

luky ::

Kje imaš to opcijo?
luky!

Kosek1 ::

luky je izjavil:

Kje imaš to opcijo?


Si naložil novo verzijo?

Dober dan ::

V zavihku plačila je desno zgoraj mali znakec Qr koda, ko klikneš na njo ti odpre fotoaparat za skeniranje. Bom danes probal plačati položnico, ko pridem domo.

MrStein ::

Ne gre: invalid code
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dober dan ::

Je kdo kdaj probal plačati npr račun v gostilni na ta način?

MrStein ::

Od kdaj imajo računi QR kode?

Tista obstoječa je številka računa, za FURS.

Tule piše, da ta koda vsebuje te podatke:

- ZOI iz šestnajstiškega zapisa mora biti pretvorjen v desetiški zapis, pri čemer je dolžina oznake dolga 39 mest,
- Davčna številka zavezanca, ki je dolga 8 mest,
- Datum in čas izdaje računa, ki je zapisan v obliki LLMMDDUUMMSS in tako šteje 12 mest,
- Kontrolni znak, ki je izračunan kot vsota vseh številk po modulu 10.

(ZOI pa je neke vrste hash in ne vsebuje uporabnih podatkov)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

blackbfm ::

Dober dan je izjavil:

V zavihku plačila je desno zgoraj mali znakec Qr koda, ko klikneš na njo ti odpre fotoaparat za skeniranje. Bom danes probal plačati položnico, ko pridem domo.


Verjetno je to za nakazila iz revolut na revolut prek qr, pomoje

Qr poloznice so lokalna posebnost, torej mora bit program prilagojen, zelo dvomim da tuje banke to podpirajo

BuDi79 ::

Če bi v app storu prebrali kaj je novega v zadnji verziji bi vedeli kaj je to.

boolsheat ::

matobeli je izjavil:

Res je odvisno od bankomata, euronet, ATM in Zagrebačka banka so mi vse želele uturit 33HRK provizije za dvig. Raiffeisen je bil OK.


Dvignil na Erste pa ni bilo nobene provizije.
Je pa vprašalo za način konverzije.

Euronet pa je itak znan kot tak, ki se ga naj ne uporablja...

https://siol.net/digisvet/novice/kaj-mo...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

BuDi79 je izjavil:

Če bi v app storu prebrali kaj je novega v zadnji verziji bi vedeli kaj je to.

Potem pa nas razsvetli. Ne v apple ne v google app store ne piše nič o tem (sem na hitro iskal besede QR in SCAN).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kosek1 ::

MrStein je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Če bi v app storu prebrali kaj je novega v zadnji verziji bi vedeli kaj je to.

Potem pa nas razsvetli. Ne v apple ne v google app store ne piše nič o tem (sem na hitro iskal besede QR in SCAN).


Nekateri (kot npr. BuDi79) samo nabijajo po slo-techu. :) Na žalost.

Kleemen ::

Opazil sem, da ima Abanka po novem provizijo 0,98eur na položnico za plačilo preko poslovnega računa na Abamobi, preko upn obrazca. Tako da iz 0.39eur na 0.98eur je malo too much in resno razmišljam o prehodu na Revolut Business račun, trenutno uporabljam samo navadni račun in sem zelo zadovoljen. Kakšni so stroški poslovnega računa na Revolutu? Se splača izkoristit še kakšne ugodnosti ob odprtju ali ni trenutno nič takega? Hvala za info.

BuDi79 ::

Kosek1 je izjavil:

MrStein je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Če bi v app storu prebrali kaj je novega v zadnji verziji bi vedeli kaj je to.

Potem pa nas razsvetli. Ne v apple ne v google app store ne piše nič o tem (sem na hitro iskal besede QR in SCAN).


Nekateri (kot npr. BuDi79) samo nabijajo po slo-techu. :) Na žalost.
Pri "What's new" na eni od zadnjih verzij je pisalo da gre za podporo "QR Payments", kar obljubljajo že dolgo. (community čaka, spletne trgovinske platforme kot so Presta pa že imajo možnost implementacije).

Ales ::

To zveni, kot da bi posamezna platforma morala implementirati QR kodo v obliki, kot jo je/bo določil Revolut.

mit3k ::

Končno tudi "Dark mode" na ios appu.

miko22 ::

Mogoče za koga zanimivo, če še ni bilo objavljeno.
https://denar.svetidej.com/sl/fintech-s...

mrjazbec ::

Ima še kdo problem pri dodajanju bančnih računov podjetij (torej Add a new Beneficiary -> Business) na Android verziji?
Nastavim SI za Country in € za Currency, vpišem naziv podjetja in SI56 TRR, in gumb add Beneficiary ne naredi nič :O
V eni zmed prejšnjih verzij je bilo potrebno poleg teh podatkov napisati še BIC in naslov podjetja, zdaj pa tega ne zahteva oz. se sploh ne da vnesti.

kokica2000 ::

Proces dodajanja novega prejemnika nakazila so res spremenili, ampak meni deluje normalno. Kodo BIC program prepozna samodejno iz IBANa.

xseki ::

Ali kdo uporabalja Revolut za stocks? Oz. ali je katera aplikacija boljša izbira v Slo?

Hvala

weasel ::

Jaz sem si nakazal nekaj na trgovalni racun, nisem pa se nic kupil (razen ETH).

stara mama ::

A Revolut pod Litvansko licenco bo zdaj pošiljal podatke FURSu?

buttcrack ::

New SWIFT & EUR SEPA IBAN

The IBAN that you currently use to receive SWIFT and EUR SEPA payments will change. We'll let you know as soon as we have updated your details in the app.


spet bo delo s prijavo :(

Pro ::

Le zakaj podatkov ne bi pošiljal FURSu? Saj je v EU!

sloxl8 ::

Tole z zamenjavo naslova, da bi dobil nemško Viso ali MC ne deluje? Ko hočem spremeniti državo, mi javi, da bi se radi pogovorili z mano?!

Ales ::

stara mama je izjavil:

A Revolut pod Litvansko licenco bo zdaj pošiljal podatke FURSu?

Saj jih je že do zdaj tudi.

stara mama ::

Ales je izjavil:

stara mama je izjavil:

A Revolut pod Litvansko licenco bo zdaj pošiljal podatke FURSu?

Saj jih je že do zdaj tudi.

Ne, pa ni!
https://www.finance.si/8957464/Britansk...

Kosek1 ::

stara mama je izjavil:

Ales je izjavil:

stara mama je izjavil:

A Revolut pod Litvansko licenco bo zdaj pošiljal podatke FURSu?

Saj jih je že do zdaj tudi.

Ne, pa ni!
https://www.finance.si/8957464/Britansk...


Nima veze, tudi če jih pošiljajo, moraš tudi ti prijaviti račun na FURSu. Tisti ONLINE obrazec pa nima možnosti vpisa spremembe. Bo treba poslati lastni dokument. :)

Venoox ::

Sem pred tednom odprl racun pri Revolutu pa zdaj izpolnjujem obrazec za prijavo tujega racuna, vendar "Account confirmation", ki ga dobim v aplikaciji kaze, da imam dva transakcijskega racuna: britanski in litvijski. Ali moram oba prijavit na FURS?

Maximus ::

Venoox je izjavil:

Sem pred tednom odprl racun pri Revolutu pa zdaj izpolnjujem obrazec za prijavo tujega racuna, vendar "Account confirmation", ki ga dobim v aplikaciji kaze, da imam dva transakcijskega racuna: britanski in litvijski. Ali moram oba prijavit na FURS?


da

delfinus ::

Evo Revolut je danes za EU rezidente saltal na nov IBAN. Star deluje se do 28.11.2020.
Ne pozabit v eDavkih zapret starega GB in prijavit novega z LT iban stevilko.

lp, d.

MrStein ::

delfinus je izjavil:

Evo Revolut je danes za EU rezidente saltal na nov IBAN. Star deluje se do 28.11.2020.
Ne pozabit v eDavkih zapret starega GB in prijavit novega z LT iban stevilko.

lp, d.

Hmm, ne gre. Karkoli naredim, mi javi:

Vsebinske napake in opozorila

• V primeru zaprtja računa v tujini je potrebno sporočiti datum zaprtja.


LOL, sem še enkrat odprl obrazec, zdaj pa pravi:

Napaka pri operaciji nad dokumentom.
Datoteke ni bilo možno preveriti za viruse.

(pa gre za isti screenshot, ki ga je prejšnjič uspešno uploadalo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

delfinus ::

Datum zaprtja das 28.11.2020. Oznacis da bo zaprt. Tam, kp te opozori na napako preprosto klikni nadaljuj. Meni je uspelo po tem principu in je vloga skupaj z dokaznimi vlogami (statement z LT ibanom + Revolutov email) uspesno vlozena in ze obdelana.

Lp d.
««
49 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134381 (176) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132202 (6966) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120931 (10236) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109751 (37672) Andro457

Več podobnih tem