» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
13 / 96
»»

Mare2 ::

Še tole, čeprav je itak na linku zgoraj link:

https://docs.google.com/document/d/1pfY...
Vprašanje 3: Ali lahko račun, ki sem ga odprl v tujini pred več kot osmimi dnevi, še vedno prijavim na FURS? Ali se lahko s tem izognem kazni? (5. 10. 2016)
Vsem zavezancem, ki doslej še niso sporočili odprtega plačilnega računa v tujini, Finančna uprava RS svetuje, da to storijo čim prej. Zakaj uporabljamo izraz "čim prej"? Če bodo zavezanci račune prijavili sami, še preden bo do podatka o njihovem plačilnem računu v tujini prišel davčni organ, se bodo lahko izognili kazni.

Vprašanje 5: Kakšna je kazen, če računa iz tujine ne prijavim? (5. 10. 2016)
Če se plačilni račun iz tujine ne prijavi Finančni upravi RS, je za fizično osebo zagrožena globa od 200 do 1.200 EUR, za fizično osebo, ki opravlja dejavnost, od 800 do 10.000 EUR, za pravno osebo pa od 1.200 do 30.000 EUR. To je zgolj globa, ki se nanaša na neprijavljen plačilni račun iz tujine. Če so na podlagi sredstev neprijavljenega plačilnega računa ali ostalih finančnih računov nastale druge davčne nepravilnosti (npr. neprijavljene obresti, ki bi morale biti v Sloveniji prijavljene in obdavčene), so glede tega zagrožene dodatne globe. Odvisno torej od konkretnega primera.

Killermode ::

weasel je izjavil:

Kaj je Revolutov in N26 business model? Tisti fee kartic ni velik, pa placljivih uporabnikov tudi ne more biti toliko, kot free userjev?

Ni fizičnih poslovalnic in posledično obratovalnih stroškov teh stavb, ter plač tem zaposlenim.

pierch ::

Kolega vprašal na REvolut chat. To je odgovor:

Since such regulations are different in each country, I would suggest contacting your local authorities and clarifying that with them, to make sure. I don't want to leave you with misleading information.

This is not a physical bank account in your name, but remains an e-money service. The current accounts simulate some of the benefits of a bank account such as a unique IBAN and a named account, but the funds still end up in the segregated client funds account in accordance with the e-money regulations. This account simplifies the way you can top up to your e-money wallet and has the benefits of a traditional bank account without being an actual bank.

A to pomeni da ni potrebno prijaviti? Verjetno bo potrebno vprašati FURS.
Pierch

Mare2 ::

pierch je izjavil:


A to pomeni da ni potrebno prijaviti? Verjetno bo potrebno vprašati FURS.


Poglej moje sporočilo od danes:
danes ob 10:10:50.

pierch ::

Mare2 je izjavil:

pierch je izjavil:


A to pomeni da ni potrebno prijaviti? Verjetno bo potrebno vprašati FURS.


Poglej moje sporočilo od danes:
danes ob 10:10:50.

Jah, sorry ampak nisem opazil da je relevantna opomba dejansko bila od FURS-a.
Pierch

Mare2 ::

pierch je izjavil:


Poglej moje sporočilo od danes:
danes ob 10:10:50
Jah, sorry ampak nisem opazil da je relevantna opomba dejansko bila od FURS-a.


Evo linki:

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

omni-vor ::

Ali je Revolut bančni račun nekaj podobnega kot je N26?

Nekoč sem mislil, da je Revolut bolj "fake" račun s katerim lahko plačuješ z nekakšno predplačniško kartico in ob vsem tem ne rabiš podat svojih pravih podatkov?

Potrebujem kartico, ki ne bo vezana na moje ime in s katero bom lahko plačeval preko paypala... kakšna ideja kaj bi lahko uporabil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omni-vor ()

miko22 ::

omni-vor je izjavil:

Ali je Revolut bančni račun nekaj podobnega kot je N26?

Nekoč sem mislil, da je Revolut bolj "fake" račun s katerim lahko plačuješ z nekakšno predplačniško kartico in ob vsem tem ne rabiš podat svojih pravih podatkov?

Potrebujem kartico, ki ne bo vezana na moje ime in s katero bom lahko plačeval preko paypala... kakšna ideja kaj bi lahko uporabil?


Jao....kake izjave. Bi rad pral denar ali kaj? Kaj misliš, zakaj so banke regulirane s strani držav?

odgovornost ::

@omni-vor
uporabljaj bitcoine / monero?

BuDi79 ::

omni-vor je izjavil:

Potrebujem kartico, ki ne bo vezana na moje ime in s katero bom lahko plačeval preko paypala... kakšna ideja kaj bi lahko uporabil?
https://www.edenar.net/

perci ::

BuDi79 je izjavil:

omni-vor je izjavil:

Potrebujem kartico, ki ne bo vezana na moje ime in s katero bom lahko plačeval preko paypala... kakšna ideja kaj bi lahko uporabil?
https://www.edenar.net/

Za burek in jogurt bo.

OK.d ::

omni-vor je izjavil:

Ali je Revolut bančni račun nekaj podobnega kot je N26?

Nekoč sem mislil, da je Revolut bolj "fake" račun s katerim lahko plačuješ z nekakšno predplačniško kartico in ob vsem tem ne rabiš podat svojih pravih podatkov?

Potrebujem kartico, ki ne bo vezana na moje ime in s katero bom lahko plačeval preko paypala... kakšna ideja kaj bi lahko uporabil?

Kriminalci uporabljajo samo denar;)
LPOK.d

NikolormousB ::

weasel je izjavil:

Kaj je Revolutov in N26 business model? Tisti fee kartic ni velik, pa placljivih uporabnikov tudi ne more biti toliko, kot free userjev?


N26 je že letos poleti sporočila, da so presegli 1 milijon uporabnikov in 1 milijardo eur mesečnih transakcij. Glede na to kako rastejo, ne bi bil začuden, če bo ta številka v kratkem presegla 2 milijona.

V teoriji običajno okoli 20% strank izbere premium opcijo. Iz tega se da sklepati, da ima N26 verjetno vsaj okoli 200.000 strank, ki mesečno plačujejo 10 eur.

Poleg tega N26 pobira del provizije, ki jo Mastercard zaračuna trgovcem. Gre za majhen procent, ampak v igri je 1 milijarda mesečno.

Potem so pa tukaj še plačljive storitve, kot so dvigi iz bankomatov v tujih valutah ali 6. in vsak naslednji dvig, menjave kartic in druge stvari, ki verjetno tudi nanesejo nekaj drobiža pri takšni masi komitentov.

Lonsarg ::

Ja to so ti novi biznis modeli. Osnovni račun 0EUR, medtem ko je naprimer v SLO cirka 3EUR. Premium račun imajo pa po drugi strani tako drag(oziroma tako malo za ponujeni denar) da so potem naše banke cenejša izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

swdev ::

Glede na to, da je zadnje čase precej primerjav N26 - Revolut, še jaz pristavim svoj cent. Računa imam odprta tako pri N26, kot tudi pri Revolutu.
Revolut uporabljam kot osebni račun (zamenjava za NKBM). Prihodke še sicer vedno prejemam na slovenski bančni račun, ampak običajno še isti dan naredim prenos (TOP UP) na Revolutov račun, NKBM več ne uporabljam, razen za prihodke (in tudi to imam v planu spremenit v začetku prihodnjega leta). Noro dobra mi je Revolut aplikacija. Mogoče res nudijo (pre)veliko funkcionalnosti, ampak sploh ni moteče. Vmesnik je zelo intuitiven.

N26 na drugi strani uporabljam kot skupni račun s partnerico (za položnice, hrana,...). Trenutno vidim prednost N26 napram Revolutu to, da imajo to bančno licenco, ki je sicer Revolut tudi dobil potrjeno pred kratkim (implementacija skladnosti še bo sicer po njihovih besedah vzela precej časa). Druga stvar, ki bi jo izpostavil je 5 brezplačnih dvigov (Revolut zgolj do 200€). To mi je sicer pri obeh čist dovolj, sploh ker zadnja leta gremo proti nuli z gotovino.
Se mi pa njihova aplikacija dopade precej manj kot od Revoluta. Tisti prostori ("Spaces"), bi bili uporabni, če bi lahko nekje označil, da pri naslednji uporabi kartice, pa npr. želim, da mi denar pobere dol iz Space 2, namesto is Space 1. Plus...Nakupe v trgovinah mi meče pod npr. "Restaurants/Bar" kategorijo, čeprav za isto trgovino že pred tem označim, da je "Groceries/Food" kategorija. Revolut to dobro handla in naslednje nakupe v isti trgovini dobro kategorizira.

Sicer pa sem izjemno zadovoljen s supportom v obeh bankah, prav tako kot tudi s funkcionalnostmi in stortivami, ki jih nudita. Daleč pred našimi starinami.

Bekii ::

Kako pa je revolut za paypal? trenutno menjam banko pa rabim "predplacnisko mastercard"... mi lahko pove postopek kako to gre ter ali je treba poslati kaksen dokument itd ter kaksni so stroski za fizicno kartico?
Ce je prevec problem s povezavo za paypal rajs kje drugje uzamem..

BuDi79 ::

Bekii je izjavil:

ali je treba poslati kaksen dokument itd ter kaksni so stroski za fizicno kartico?

Ce je prevec problem rajs kje drugje uzamem..
Glede na vprašanja vidim da ti bo problem, rajši drugje vzami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

omni-vor ::

miko22 je izjavil:


Jao....kake izjave. Bi rad pral denar ali kaj? Kaj misliš, zakaj so banke regulirane s strani držav?


Bedak!
Raje poglej svoje izjave in komentiraj o sebi! Kret*n...

A če grem v trgovino in plačam z gotovino, potem tudi perem denar?

Obstajajo spletne storitve za katere lahko plačaš samo na tak način, ob tem pa želim ohraniti anonimnost. Vem, da je to preveč zate, da bi razumel, ker očitno obstaja zate samo črno in belo.

omni-vor ::

BuDi79 je izjavil:

omni-vor je izjavil:

Potrebujem kartico, ki ne bo vezana na moje ime in s katero bom lahko plačeval preko paypala... kakšna ideja kaj bi lahko uporabil?
https://www.edenar.net/


Bom pogledal...čeprav pri registraciji moraš spet vnesti kup svojih podatkov.
Konec koncev mi ni problem dat svojih podatkov s kartice Paypalu, problem mi pa je, da pošlje Paypal moje podatke naprej trgovcu.

miko22 ::

omni-vor je izjavil:

miko22 je izjavil:


Jao....kake izjave. Bi rad pral denar ali kaj? Kaj misliš, zakaj so banke regulirane s strani držav?


Bedak!
Raje poglej svoje izjave in komentiraj o sebi! Kret*n...

A če grem v trgovino in plačam z gotovino, potem tudi perem denar?

Obstajajo spletne storitve za katere lahko plačaš samo na tak način, ob tem pa želim ohraniti anonimnost. Vem, da je to preveč zate, da bi razumel, ker očitno obstaja zate samo črno in belo.


Če plačaš v trgovini ne rabiš skrivat, kdo je za računom. Tak da so tvoje izjave kar nekaj. Anonimnost na spletu ne obstaja, vsaj zate ne.

Kar se pa tiče tvojega obnašanja, pa ne vem kaj počnejo administratorji. Ali se po novem lahko žalimo in med seboj talamo bedake?

Mare2 ::

omni-vor je izjavil:


Konec koncev mi ni problem dat svojih podatkov s kartice Paypalu, problem mi pa je, da pošlje Paypal moje podatke naprej trgovcu.


Verjetno res pošlje Paypal trgovcu podatke, vprašanje pa je, ali vse.

omni-vor ::

miko22 je izjavil:


Če plačaš v trgovini ne rabiš skrivat, kdo je za računom. Tak da so tvoje izjave kar nekaj. Anonimnost na spletu ne obstaja, vsaj zate ne.

Kar se pa tiče tvojega obnašanja, pa ne vem kaj počnejo administratorji. Ali se po novem lahko žalimo in med seboj talamo bedake?


Ti kar razdajaj svoje podatke vsepovprek, če ti tako paše, meni ne. Morda je tebi vseeno in si flegma, morda pa celo star in ti je tudi zato čisto vseeno kje vse bodo podatki o tebi hranjeni in kdo vse jih bo imel čez 20 let.

Kar se tiče zadnjega odstavka pa...lej, ne oglašaj se in ne drk*j človeka s svojim pametnjakoviškim moraliziranjm, ker mi s svojo repliko nisi čisto nič pomagal ampak samo pokazal kakšen pametnjakovič si, brez širine, da bi vsaj pomislil, da morda pa imam svoje razloge za to, ki niso nujno kriminalni.
In potem, ko ti povem svoje mnenje o tebi, se pa začneš jokcat administratorjem.

Piss, bok, ljubav!

miko22 ::

Ne prepiraj se z idiotom. Potegnil te bo na svoj nivo in te premagal z izkušnjami.

:D:)

49106 ::

miko22 je izjavil:

Ne prepiraj se z idiotom. Potegnil te bo na svoj nivo in te premagal z izkušnjami.

:D:)


Ne ga ponižat :)

dadojc ::

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede nakazovanja (top up) na svojo Revolut kartico. Pred kakim mesecem sem si izdelal svoj Revolut account, potem prvič nakazal tistih 10€ prek Mastercard kartice ki jo imam in seveda nobenega fee-a, potem pa sem danes želel plačati položnice, si nakažem na Revolut račun prek VISA debetne kartice (torej direktno z mojega računa, ne da čakam 28i ko mi bodo trgali Mastercard) in potem v svoji spletni banki (Abanka) dejansko vidim dve Revolut transakcije...ena je pač ta znesek ki sem ga želel nakazati na Revolut, potem pa še ena transakcija v višini 1€, prav tako z oznako Revolut. Tega 1€ na Revolut računu ni, torej gre za neko vrsto provizije ali kaj? Ve kdo kaj več o tem, ali so se naše banke mogoče odločle trgat v primeru da nakazuješ na tovrstne račune kot je Revolut ali gre zgolj za neko napako?

Hvala vnaprej za pomoč.

Lep pozdrav

Mare2 ::

dadojc je izjavil:

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede nakazovanja (top up) na svojo Revolut kartico. Pred kakim mesecem sem si izdelal svoj Revolut account, potem prvič nakazal tistih 10€ prek Mastercard kartice ki jo imam in seveda nobenega fee-a, potem pa sem danes želel plačati položnice, si nakažem na Revolut račun prek VISA debetne kartice (torej direktno z mojega računa, ne da čakam 28i ko mi bodo trgali Mastercard) in potem v svoji spletni banki (Abanka) dejansko vidim dve Revolut transakcije...ena je pač ta znesek ki sem ga želel nakazati na Revolut, potem pa še ena transakcija v višini 1€, prav tako z oznako Revolut. Tega 1€ na Revolut računu ni, torej gre za neko vrsto provizije ali kaj? Ve kdo kaj več o tem, ali so se naše banke mogoče odločle trgat v primeru da nakazuješ na tovrstne račune kot je Revolut ali gre zgolj za neko napako?

Hvala vnaprej za pomoč.

Lep pozdrav

Če narediš TOP UP praviloma ni provizije. 1 EUR je pred tem, ko nastaviš ta TOP UP. Seveda boš verjetno nekje blizu izpiska našel tudi -1 EUR. Torej, se stornira 1 EUR. :)

dadojc ::

Mare2 je izjavil:

dadojc je izjavil:

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede nakazovanja (top up) na svojo Revolut kartico. Pred kakim mesecem sem si izdelal svoj Revolut account, potem prvič nakazal tistih 10€ prek Mastercard kartice ki jo imam in seveda nobenega fee-a, potem pa sem danes želel plačati položnice, si nakažem na Revolut račun prek VISA debetne kartice (torej direktno z mojega računa, ne da čakam 28i ko mi bodo trgali Mastercard) in potem v svoji spletni banki (Abanka) dejansko vidim dve Revolut transakcije...ena je pač ta znesek ki sem ga želel nakazati na Revolut, potem pa še ena transakcija v višini 1€, prav tako z oznako Revolut. Tega 1€ na Revolut računu ni, torej gre za neko vrsto provizije ali kaj? Ve kdo kaj več o tem, ali so se naše banke mogoče odločle trgat v primeru da nakazuješ na tovrstne račune kot je Revolut ali gre zgolj za neko napako?

Hvala vnaprej za pomoč.

Lep pozdrav

Če narediš TOP UP praviloma ni provizije. 1 EUR je pred tem, ko nastaviš ta TOP UP. Seveda boš verjetno nekje blizu izpiska našel tudi -1 EUR. Torej, se stornira 1 EUR. :)


Mi je podobno povedala tudi prijazna gospodična prek Revolut aplikacije. Tega "-1€" nakazila sicer še ni, a verjetno bo tekom dneva predvidevam.

Hvala za hiter odgovor.

gr2707 ::

Ali komu dela Google Pay ?

Namreč na standard (free) accountu sem dobil lahko samo Viso in seveda Visa ni podprta.

Zanima me, če naročim premium (in si naročim MC kartico), ali bo le-ta delala na Google Pay (Google Pay APK pač si downloadam, ker ga preko play še ni mogoče v SLO dobit) ?

amacar ::

Ja dela gpay z mastercard bp.

OK.d ::

Mastercard Revolut deluje z GP.
LPOK.d

gr2707 ::

A ste dobil MC recimo v zadnjih 6 mesecih ali prej ?

Na community piše, da je itaq v beta fazi in da so "odprte" samo določene BIN številke od teh MC za uporabo na gpay.

SmeskoSnezak ::

Dajte pomagat pri temu, da bi z ene banke na Revolut spravil GBP cekine. Zakaj obstaja GBP racun na Revolutu, ce ne morem prek SEPA izvesti prenakazila? Al se mora clovek na banko obrniti s katere zeli prenakazat denar na Revo?
@ Pusti soncu v srce... @

krneki0001 ::

kako ne moreš?
Klikneš na + zraven zneska -> klikneš na kartico -> izbereš bank transfer in dobiš podatke za sepa nalog
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

buttcrack ::

Se pravi da komot iz gb cuknem $ na revolut?

Jebac18 ::

Kako nakažem iz revoluta na en avstrijski IBAN ?? Oz se da nikol se nisem preko bancnega nakazila v revolutu...

swdev ::

Seveda se da.
Spodaj v meniju pojdi na zavihek "Payments", nato "Bank transfer". Tukaj dodaj avstrijski IBAN račun, kateremu želiš poslat znesek. Vneseš IBAN, BIC od banke ter ime in priimek. Ko ga imaš dodanega, pa nakažeš željeno vsoto. Denar bo na računu v roku 1-3 dni (odvisno od dneva nakazila).

Jebac18 ::

Kaj tam ko moram državo izbrati izberem Avstrijo?

swdev ::

Tako je.

gr2707 ::

Rad bi Mastercard na "free" varianti imam možnost imeti le Visa kartico.

Lahko se naročim na subscription (premium) in tako dobim/naročim Mastercard kartico.
Vendar bi potem subscription prekinil.
Ali mi bo nova MC kartica kljub temu delovala naprej ?

buttcrack ::

Kaj pa je z viso narobe?

BuDi79 ::

buttcrack je izjavil:

Kaj pa je z viso narobe?
Ne more izkoristit Mastercard popustov (Mostercard srede v kinu, Mastercard ugodnosti na skupinskih popustih...)

ALT ::

Lahko, sem sam tako naredil, ker naj bi Revolut MC delal z Gpay, na koncu je izpadlo da ta premium oz pred kratkim izdan MC ne deluje.
Bo pa nekaj stroskov, vse skupaj slabih 20e ce se prav spomnem, povprasaj na chatu za tocen znesek. Kartica seveda ostane delujoca na navadnem free racunu.

b4d ::

gr2707 je izjavil:

Rad bi Mastercard na "free" varianti imam možnost imeti le Visa kartico.

Lahko se naročim na subscription (premium) in tako dobim/naročim Mastercard kartico.
Vendar bi potem subscription prekinil.
Ali mi bo nova MC kartica kljub temu delovala naprej ?


Jaz sem jih enkrat spraseval, ker sem hotel izbrati barvo kartice, ki je samo v premium paketu. In ideja je bila, da naredim premium, pobasem kartico in prekinem zadevo. Na supportu so rekli, da bo kartica, v kolikor bom se naprej imel pri njih racun, ceprav ne bo vec premium, delovala do poteka. To je bilo ene pol leta nazaj. Nisem se pa potem v to spuscal.
b4d.sablun.org

barakus ::

Glede premium plana, ali kdo ve ce ta "Overseas medical insurance" velja tudi za slovenske drzavljane in kaksna so kritja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

buttcrack ::

BuDi79 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Kaj pa je z viso narobe?
Ne more izkoristit Mastercard popustov (Mostercard srede v kinu, Mastercard ugodnosti na skupinskih popustih...)

N26 je free, MC garantiran...

barakus ::

Podrobnosti glede "Overseas medical insurance", ali mislite da se splača to namesto letnega corisa (ki je dražji)?

https://b8ad7c4f66d6befbc4ab-acfb5f255a...

https://b8ad7c4f66d6befbc4ab-acfb5f255a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

gr2707 ::

gr2707 je izjavil:

Rad bi Mastercard na "free" varianti imam možnost imeti le Visa kartico.

Lahko se naročim na subscription (premium) in tako dobim/naročim Mastercard kartico.
Vendar bi potem subscription prekinil.
Ali mi bo nova MC kartica kljub temu delovala naprej ?


Moji nameni v ozadju se le to, da bi dobil Google Pay, ki ga Revolut MC podpira (Visa pa žal ni podprta).
Ampak je drago igračkanje, Premium je cca 9€ na mesec, minimalni subscription je 12 mesev. Torej cca 100€ igra, pa vprašanje če 100% to zares deluje (MC/GPay) glede izkušnje, ki so jih napisali nekateri.

buneech ::

Ne dela.

Mare2 ::

gr2707 je izjavil:

pa vprašanje če 100% to zares deluje (MC/GPay) glede izkušnje, ki so jih napisali nekateri.

Kje si bral, da ne deluje?

buneech ::

Mare2 je izjavil:

gr2707 je izjavil:

pa vprašanje če 100% to zares deluje (MC/GPay) glede izkušnje, ki so jih napisali nekateri.

Kje si bral, da ne deluje?

Js ti povem iz prve roke, sm mel star MC, je delal, nov premium MC ne dela z GPay.
««
13 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134595 (390) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132299 (7063) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617121020 (10325) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109802 (37723) Andro457

Več podobnih tem