» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
13 / 190
»»

buneech ::

BlaY0 je izjavil:

Isto je recimo na Hofer pumpah... -80 EUR (al pa -130 EUR v Avstriji) rezervacija potem pa +X EUR nazaj dobiš razliko. Naslednji dan se ti ti dve transakciji "spremenita" v eno samo.

Mislim, da je bla rezervacija 30€, lahko pa da so spremenili.

kixs ::

Rezervacija je bila vedno nastavljena na max.

GupeM ::

Takole izgledajo štirje SMS-i za eno tankanje, če tankaš na Maxenu. Torej je možno "rezervirati" sredstva tudi na debetni kartici.

Najprej seveda izbereš, za koliko največ boš tankal, to ti trgajo z računa. Na koncu točenja ti stornirajo tisti znesek in trgajo dejanski znesek.

 SMS

SMS

pisco ::

Če kdo rabi referral za odprtje računa pri N26 ga lahko dobi in odpre preko mene, pa si razdeliva nagrado (15eur), vsakemu gre 1/2.

Apple ::

A ni nagrada 10 eur? :)
LP, Apple

matobeli ::

Nagrada je samo še 10eur, 15 eur obdobja je konec.

pisco ::

meni v mailu piše 15eur ;)

(njihov mail izpred nekaj dni)

matobeli ::

Sem zdejle pogledal, res je 15. (Spet?)

Sem moji N26 zrihtal kak mesec nazaj pa je bilo ravno takrat samo 10eur.

Mare2 ::

Jaz sem prejšnji teden za enega dobil 10 EUR, za drugega 15 EUR.

Ne glede na to, če za koga po referral za priporočilo dobim 10 EUR, mu jaz dam 6 EUR, če pa dobim 15 EUR, mu dam nagrado 10 EUR. Torej, če kdo želi zaslužit naj mi na privat pošlje email. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Redorange ::

Ko nakazujem preko spletne banke denar na N26 račun, kaj vpišem pod naslov prejemnika?

baur ::

Napišeš svoj naslov oz. tistega, na katerega imaš narejenega kartico.
Vsaj jaz sem moral opraviti posebno nakazilo (ker nakazuješ v tujino), kjer se določi še naslov in državo banke.

techfreak :) ::

Je to dejansko tehnicno gledano sploh potrebno (sicer brez tega verjetno niti nakazati ne bos mogel)? Ker ko nakazujes iz N26 moras vnesti samo naziv/ime-priimek ter IBAN.

Mare2 ::

techfreak :) je izjavil:

J N26 moras vnesti samo naziv/ime-priimek ter IBAN.


Jaz včasih namesto ime-priimek napišem nakazilo, pa vseeno dobijo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gtu ::

Če kdo rabi povabilo, se lahko javi tudi meni :)

Zanima pa me, če je komu uspelo dobiti kakšno potrdilo o odprtju računa. Sem mislil, da dobiš na mail vsaj kak pdf z imenom in naslovom ter katero številko IBAN si dobil.
Iščem pa to zato, ker so me v službi vprašali za potrdilo. Sicer je zadostovala tudi kopija kartice, ampak me vseeno zanima za morebitne vnaprejšnje take zahteve.

perci ::

A je komu jasno, kako je z omejitvami dvigov na bankomatih? Če bi rad recimo dvignil 1,5k na bankomatu? N26 mi to sicer omogoča, bankomat pa verjetno ne. Ali lahko recimo ponovim večkrat isti dvig - npr 4*400?.

Apple ::

Meni je uspelo dvigniti 1.200 EUR na enkrat BP. Mislim, da velja samo omejitev v znesku, ki si ga vpišeš prek aplikacije za dnevni dvig prek ATMja.
LP, Apple

b4d ::

gtu je izjavil:

Če kdo rabi povabilo, se lahko javi tudi meni :)

Zanima pa me, če je komu uspelo dobiti kakšno potrdilo o odprtju računa. Sem mislil, da dobiš na mail vsaj kak pdf z imenom in naslovom ter katero številko IBAN si dobil.
Iščem pa to zato, ker so me v službi vprašali za potrdilo. Sicer je zadostovala tudi kopija kartice, ampak me vseeno zanima za morebitne vnaprejšnje take zahteve.


Na spletni strani gres pod "Account" pa imas potem za izbrat "Bank Account Information" in dobis PDF.
b4d.sablun.org

perci ::

Apple je izjavil:

Meni je uspelo dvigniti 1.200 EUR na enkrat BP. Mislim, da velja samo omejitev v znesku, ki si ga vpišeš prek aplikacije za dnevni dvig prek ATMja.

Aja, good to know.

jype ::

Vsaj na bankomatih NLB in SKB v Ljubljani lahko z N26 mastercardom dvigneš 2000 evrov v enem dvigu (kadar so bankovci not).

Več kot 2000 ne gre, ne glede na pri N26 nastavljene limite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

matobeli ::

A ima kdo direktno bremenitev (trajnik) narejen na N26?

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

A ima kdo direktno bremenitev (trajnik) narejen na N26?

Jaz imam pri Vzajemni in Poceni elektrika.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

matobeli ::

A je enako kot pri naših bankah (ti ponudnik storitve vse zrihta) ali moraš kaj sam naredit?

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

A je enako kot pri naših bankah (ti ponudnik storitve vse zrihta) ali moraš kaj sam naredit?


Jz sem jim poslal (Vzajemni in Poceni elektriki) izpolnjen obrazec. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Cruz ::

b4d je izjavil:

gtu je izjavil:

Če kdo rabi povabilo, se lahko javi tudi meni :)

Zanima pa me, če je komu uspelo dobiti kakšno potrdilo o odprtju računa. Sem mislil, da dobiš na mail vsaj kak pdf z imenom in naslovom ter katero številko IBAN si dobil.
Iščem pa to zato, ker so me v službi vprašali za potrdilo. Sicer je zadostovala tudi kopija kartice, ampak me vseeno zanima za morebitne vnaprejšnje take zahteve.


Na spletni strani gres pod "Account" pa imas potem za izbrat "Bank Account Information" in dobis PDF.


Meni noče pdf odpret.

dricosnake ::

Pri večini firm mi ne komplicirajo z vzpostavitvijo direktne bremenitve na N26, pri največji slovenski firmi, se pravi Mercatorju pa pravijo, da na to banko ne morejo vzpostaviti direktne bremenitve. Sem jih prosil za pojasnila in sedaj čakam.

Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo vzpostaviti SEPA bremenitev na katerokoli banko, ali lahko to prosto izbirajo, katere jim ustezajo in katere ne?

SmeskoSnezak ::

A lahko odpres racun pri N26 v drzavi, kjer ne zivis? Torej, namest v Sloveniji, bi odprl racun v Nemciji, in dal naslov od sorodnikov/prijatlov. Al pa zivec na Malti ali Cipru, da Italijanski naslov? Ali pa nekdo, ki zivi v Spaniji, odpre racun s Portugalskim naslovom? Ali pa da is iz ne-evropske drzave, in das evropski naslov? Kako je s tem? Lahko kasneje kaksne podatke spremenis, po odprtju bancnega racuna?
@ Pusti soncu v srce... @

BuDi79 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

A lahko odpres racun pri N26 v drzavi, kjer ne zivis? Torej, namest v Sloveniji, bi odprl racun v Nemciji, in dal naslov od sorodnikov/prijatlov. Al pa zivec na Malti ali Cipru, da Italijanski naslov? Ali pa nekdo, ki zivi v Spaniji, odpre racun s Portugalskim naslovom? Ali pa da is iz ne-evropske drzave, in das evropski naslov? Kako je s tem? Lahko kasneje kaksne podatke spremenis, po odprtju bancnega racuna?
Kar nekaj ljudi je odprlo N26 račun s tujim naslovom preden je bilo to omogočeno za naslove v Sloveniji. Ne vem pa če što še deluje.

SmeskoSnezak ::

BuDi79 je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

A lahko odpres racun pri N26 v drzavi, kjer ne zivis? Torej, namest v Sloveniji, bi odprl racun v Nemciji, in dal naslov od sorodnikov/prijatlov. Al pa zivec na Malti ali Cipru, da Italijanski naslov? Ali pa nekdo, ki zivi v Spaniji, odpre racun s Portugalskim naslovom? Ali pa da is iz ne-evropske drzave, in das evropski naslov? Kako je s tem? Lahko kasneje kaksne podatke spremenis, po odprtju bancnega racuna?
Kar nekaj ljudi je odprlo N26 račun s tujim naslovom preden je bilo to omogočeno za naslove v Sloveniji. Ne vem pa če što še deluje.

Vem, zato sprasujem kako je stanje sedaj...
@ Pusti soncu v srce... @

mitja_i ::

Ja, deluje, lahko zamenjaš naslov na npr. avstrijskega in potem lahko naročiš še storitve, ki so na voljo tam (npr. Maestro kartico na avstrijski naslov). Potem ga lahko zamenjaš nazaj kadarkoli.

perci ::

jype je izjavil:

Vsaj na bankomatih NLB in SKB v Ljubljani lahko z N26 mastercardom dvigneš 2000 evrov v enem dvigu (kadar so bankovci not).

Več kot 2000 ne gre, ne glede na pri N26 nastavljene limite.

Sem vceraj bp dvignil 1.5k. V 50 eur bankovcih :).

Thx za info.

jype ::

perci je izjavil:

Sem vceraj bp dvignil 1.5k. V 50 eur bankovcih :).


Pol bitcoina, pa tak pok :)

konspirator ::

dricosnake je izjavil:

Pri večini firm mi ne komplicirajo z vzpostavitvijo direktne bremenitve na N26, pri največji slovenski firmi, se pravi Mercatorju pa pravijo, da na to banko ne morejo vzpostaviti direktne bremenitve. Sem jih prosil za pojasnila in sedaj čakam.

Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo vzpostaviti SEPA bremenitev na katerokoli banko, ali lahko to prosto izbirajo, katere jim ustezajo in katere ne?

Obstaja
https://support.n26.com/read/000001413?...
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/...
--

Zgodovina sprememb…

dricosnake ::

konspirator je izjavil:

dricosnake je izjavil:

Pri večini firm mi ne komplicirajo z vzpostavitvijo direktne bremenitve na N26, pri največji slovenski firmi, se pravi Mercatorju pa pravijo, da na to banko ne morejo vzpostaviti direktne bremenitve. Sem jih prosil za pojasnila in sedaj čakam.

Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo vzpostaviti SEPA bremenitev na katerokoli banko, ali lahko to prosto izbirajo, katere jim ustezajo in katere ne?

Obstaja
https://support.n26.com/read/000001413?...
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/...


o super, hvala...

matobeli ::

...to report any case of IBAN discrimination.


Priceless :))

tnx za link.

Redorange ::

Mare2 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A ima kdo direktno bremenitev (trajnik) narejen na N26?

Jaz imam pri Vzajemni in Poceni elektrika.

Kake so pa provizije?

dricosnake ::

Redorange je izjavil:

Mare2 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A ima kdo direktno bremenitev (trajnik) narejen na N26?

Jaz imam pri Vzajemni in Poceni elektrika.

Kake so pa provizije?

Jih ni, dokler imaš dovolj sredstev na računu.

Mare2 ::

Redorange je izjavil:

Mare2 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A ima kdo direktno bremenitev (trajnik) narejen na N26?

Jaz imam pri Vzajemni in Poceni elektrika.

Kake so pa provizije?


0,00 EUR.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

metalc ::

Mislim, da je pri SDD kazen 3€, če na računu nimaš dovolj kritja za plačilo.

Mare2 ::

metalc je izjavil:

Mislim, da je pri SDD kazen 3€, če na računu nimaš dovolj kritja za plačilo.


Imaš kak link?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dricosnake ::

Mare2 je izjavil:

metalc je izjavil:

Mislim, da je pri SDD kazen 3€, če na računu nimaš dovolj kritja za plačilo.


Imaš kak link?


https://docs.n26.com/legal/small/en/acc...

b4d ::

Ena pohvala za in-app support, kliknil sem in cakal 0 sekund, pa je bil ze nek Jean na drugi strani, ki mi je zelo hitro odgovoril na moje vprasanje.

Ko omogocijo varcevalni racun, menjam dokoncno...
b4d.sablun.org

IkeaAi ::

b4d je izjavil:

Ena pohvala za in-app support, kliknil sem in cakal 0 sekund, pa je bil ze nek Jean na drugi strani, ki mi je zelo hitro odgovoril na moje vprasanje.

Ko omogocijo varcevalni racun, menjam dokoncno...


Trenutno lahko uporabljaš t.i. "reddit mobile banking combo", kjer imaš N26 in Revoult računa in ima eden od njiju vlogo varčevalnega računa (kartica sedi doma v sefu 8-)). Plus ker so brezplačne transakcije lahko prenašaš sredstva sem in tja in menjavaš lokacijo prihrankov.

ales85 ::

dricosnake je izjavil:

Pri večini firm mi ne komplicirajo z vzpostavitvijo direktne bremenitve na N26, pri največji slovenski firmi, se pravi Mercatorju pa pravijo, da na to banko ne morejo vzpostaviti direktne bremenitve. Sem jih prosil za pojasnila in sedaj čakam.

Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo vzpostaviti SEPA bremenitev na katerokoli banko, ali lahko to prosto izbirajo, katere jim ustezajo in katere ne?

Sporoči kako boš razrešil zadevo. Me zanima, če je navedeni vir o prepovedi "diskriminacije" pripomogel.

matobeli ::

IkeaAi je izjavil:


Trenutno lahko uporabljaš t.i. "reddit mobile banking combo", kjer imaš N26 in Revoult računa in ima eden od njiju vlogo varčevalnega računa (kartica sedi doma v sefu 8-)). Plus ker so brezplačne transakcije lahko prenašaš sredstva sem in tja in menjavaš lokacijo prihrankov.


Ha, zanimiva varjanta, tnx

deleted ::

ales85 je izjavil:

dricosnake je izjavil:

Pri večini firm mi ne komplicirajo z vzpostavitvijo direktne bremenitve na N26, pri največji slovenski firmi, se pravi Mercatorju pa pravijo, da na to banko ne morejo vzpostaviti direktne bremenitve. Sem jih prosil za pojasnila in sedaj čakam.

Ali obstaja kakšna zakonska določba, da morajo vzpostaviti SEPA bremenitev na katerokoli banko, ali lahko to prosto izbirajo, katere jim ustezajo in katere ne?

Sporoči kako boš razrešil zadevo. Me zanima, če je navedeni vir o prepovedi "diskriminacije" pripomogel.


Tudi jaz sem se že skliceval na omenjeno uredbo, ko sem imel težave z nekim podjetjem, mi niso hoteli nakazovat gor - oni so kontaktirali svojo pravno službo, ki jim je seveda povedala, da imam prav. Od takrat mi plačujejo brez težav, nakazila so vidna isti dan.

Izak ::

Cruz je izjavil:

b4d je izjavil:

gtu je izjavil:

Če kdo rabi povabilo, se lahko javi tudi meni :)

Zanima pa me, če je komu uspelo dobiti kakšno potrdilo o odprtju računa. Sem mislil, da dobiš na mail vsaj kak pdf z imenom in naslovom ter katero številko IBAN si dobil.
Iščem pa to zato, ker so me v službi vprašali za potrdilo. Sicer je zadostovala tudi kopija kartice, ampak me vseeno zanima za morebitne vnaprejšnje take zahteve.


Na spletni strani gres pod "Account" pa imas potem za izbrat "Bank Account Information" in dobis PDF.


Meni noče pdf odpret.


Pobriši šumnike v imenu ali priimku ter pri ostalih osebnih podatkih.

Torej pravite, da kavcija v hotelih, kjer običajno hočejo kreditno kartico, tudi z N26 načeloma deluje? Ne bi rad ostal brez rezervacij iz bookinga :)

buttcrack ::

IkeaAi je izjavil:

b4d je izjavil:

Ena pohvala za in-app support, kliknil sem in cakal 0 sekund, pa je bil ze nek Jean na drugi strani, ki mi je zelo hitro odgovoril na moje vprasanje.

Ko omogocijo varcevalni racun, menjam dokoncno...


Trenutno lahko uporabljaš t.i. "reddit mobile banking combo", kjer imaš N26 in Revoult računa in ima eden od njiju vlogo varčevalnega računa (kartica sedi doma v sefu 8-)). Plus ker so brezplačne transakcije lahko prenašaš sredstva sem in tja in menjavaš lokacijo prihrankov.

savings kot z obrestmi ali samo kot štunf?

matobeli ::

Štunf.

b4d ::

Ze to da ne vidim denarja je ok, ce je se kaksna obrest toliko bolje :)
b4d.sablun.org

Mare2 ::

dricosnake je izjavil:

Mare2 je izjavil:

metalc je izjavil:

Mislim, da je pri SDD kazen 3€, če na računu nimaš dovolj kritja za plačilo.


Imaš kak link?


https://docs.n26.com/legal/small/en/acc...


Pod katero postavko si gledal?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
13 / 190
»»