» »

EU pripravlja ukrepe za cenejšo čezmejno dostavo

1
2
3

Lonsarg ::

Žalostno je to, da dejansko cene dostavnih služb povečini že so dokaj poenotene, cirka faktor dva lokalni vs EU, kar je čisto OK.

Problem so trgovci, oni ustvarjo nesorazmerje poštninskega prometa, ker bodisi ne pošiljajo v vse države, bodisi SAMI ustvari razlike med državami, ki nimajo stika z realnostjo dostavnih služb. Naprimer Amazon včasih "šenka" dostavo znotraj Anglije, čeprav ga košta 5€. Ko pa izbereš Slovenijo pa hoče 10€, namesto da bi tudi tebi šenkal 5€ in bi ti torej zaračunal zgolj 5€.

NikolormousB ::

Problem je bolj, da lastniki kurirja plačajo mizerno. Dobiček gre pa seveda v njihov žep.


Lastniki plačajo kurirja mizerno, ker tekmujejo s konkurenco za najnižjo ceno. Če nizke cene niso posledica tehnološkega napredka ali inovativnega poslovnega modela, je skoraj vedno slaba tudi za kupca.

Je pa mogoče še en scenarij. Živim na vasi in lokalna trgovina je slabo založena. Ima tri vrste kruha, dve vrsti praška, nekaj čokoladic, itd. Osnovne zadeve. Ker imam težave s kožo uporabljam manj agresivne praške. Teh pa lokalni trgovec ne nabavlja, ker bi jih prodal premalo. Podobno je s kruhom, kavo, itd. Skratka, za osnovne potrebščine je trgovina čisto OK, za kakšno bolj "posebno" blago je pa treba iti "v dolino".


Lokalni trgovec bi z lahkoto nabavil prašek samo za tebe in mogoče še kakšnega vaščana, ki ga uporablja, za to storitev pa bi ti nabil na prašek nekaj dodatne marže.

MileMile ::

Poenostavljeno povedano je cilj Evropske komisije preprečiti, da bi dostava istega paketa v Šentilj stala trikrat več od dostave v Špilje, samo zato ker sta mesti na različnih straneh meje.

Če bi le bilo "samo" trikrat. ;((

Ceno za dostavo so pri nas bolano precenjene, da o hitrosti dostave sploh ne govorimo.
Sem dober teden nazaj dobil paket iz Nemčije, 11kg materiala v veliki škatli, in je bila poštnina 12€.
S tem, da je bil paket v dobrih dveh dneh v Sloveniji, kjer pa je potem še potreboval tri da je prišel do mene.

Če koga zanima je pa že tako objavljen nov cenik Pošte Slovenije.
S 1.1.2018 se določene storitve, za poslovne uporabnike in mednarodno dostavo, kar lepo podražijo.

Master_Yoda ::

Jaz sem prejsnji teden nekaj narocil v sloveniji in placal 3.9 eur za postnino preko PS. Poslano je bilo v ponedeljek, se zdaj nisem dobil paketa .... Ce imajo tako guzve naj vec folka zaposlijo - vecja guzva = vec denarja = vec profita. Ampak to pa ne raje si bodo lepe nagrade izplacevali.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

In zato spremembo se bomo lahko zahvalili hrvaški EU poslanki, katera je vodila pregovore.
Naši eurosmradi, kateri se že 10 let pasejo po Bruslju, pa so bili prelrni da bi sploh lahko zaznali to težavo.https://www.bug.hr/dogadjaji/europska-u...
LPOK.d

NikolormousB ::

Sem dober teden nazaj dobil paket iz Nemčije, 11kg materiala v veliki škatli, in je bila poštnina 12€.


To je čisto normalna poštnina.

...za ceno paketa do 30 kg, ki bi ga poslali na Nizozemsko. Vključno s stroški na gorivo znaša cena 11,13€. Prišteti je potrebno še DDV.


Cena velja za 1. cono, v katero spada precejšenj del EU držav.

Poleg tega pa je treba vedeti, da določeni trgovci subvencionirajo poštnino.

Badwolff ::

Pinzl je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Po evropski zakonodaji je verjetno tako ali tako nezakonito, da Amazon dostavlja v Nemčijo in Avstrijo, ne pa v Slovenijo (in podobne države).



Ti kot trgovec, se čisto samostojno odločiš kam boš dostavljal in kam ne...
Edino če bi se odločil da ne dostavljaš črncem, muslimanom ipd, belcem pa bi znal bit problem...


Kaj pa vem, vse evropske države imajo skupni trg ipd. Vprašanje kaj bi bilo, če bi se nekdo odločil prijavit Amazon, ker ne dostavlja v SI.

MileMile ::

NikolormousB je izjavil:

Sem dober teden nazaj dobil paket iz Nemčije, 11kg materiala v veliki škatli, in je bila poštnina 12€.


To je čisto normalna poštnina.


Saj, ravno to je normalna cena.
PS bi rada imela za enak paket, če ga pošljem nazaj v Nemčijo, 37,13€ poštnine. To je samo s povratnico, če dodam pazljivo ravnanje je 41,33€.

NikolormousB ::

Jaz pa 11,13 EUR + DDV (ki ga kot podjetje ne plačam).

leiito ::

Badwolff je izjavil:

Pinzl je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Po evropski zakonodaji je verjetno tako ali tako nezakonito, da Amazon dostavlja v Nemčijo in Avstrijo, ne pa v Slovenijo (in podobne države).



Ti kot trgovec, se čisto samostojno odločiš kam boš dostavljal in kam ne...
Edino če bi se odločil da ne dostavljaš črncem, muslimanom ipd, belcem pa bi znal bit problem...


Kaj pa vem, vse evropske države imajo skupni trg ipd. Vprašanje kaj bi bilo, če bi se nekdo odločil prijavit Amazon, ker ne dostavlja v SI.


V EU prodajalci ne smejo diskriminirati državljanov posameznih držav, lahko pa ne prodajajo v določene članice, če imajo za to utemeljen razlog, utemeljenost je pa v veliki meri stvar interpretacije, lahko tudi samo stvar poslovne strategije.

St235 ::

OK.d je izjavil:

In zato spremembo se bomo lahko zahvalili hrvaški EU poslanki, katera je vodila pregovore.
Naši eurosmradi, kateri se že 10 let pasejo po Bruslju, pa so bili prelrni da bi sploh lahko zaznali to težavo.https://www.bug.hr/dogadjaji/europska-u...


Res mamo idiote za evro poslance, ker se niso borili zato, da hrvat ne rabijo plačevat 4,5 kune za pakete, ki so "brezplačno" poslani iz tujine.

Ne vem zakaj se ne lotijo še boja za pravice iglavcev v tanzaniji.

t7ank ::

Ko boste raje plačali tistih nekaj evrov več za pipo v Sloveniji pri malih trgovcih, bo več denarja ostalo v Sloveniji in tudi sodržavljani bodo si lažje kaj privoščili oz. bomo s tem vsiskupaj dvignili naš standard. Raje naročim pri nas (v lokalnih malih trgovinah), čeprav stane več, ampak vem, da gre denar direktno slovenski družini (ki se s tem preživlja) in ne svetovni multinacionalki, ki te kot malega kupca itak ne ceni.

4knative ::

Lahko vsi podpiramo lokalne trgovce in se standard ne bo nikamor premaknil. Korupcija, utaja davkov, prijateljski posli, goljufije, preplačila projektov, izčrpavanje podjetij, osebni stečaji, prepis premoženja na bližnje. Dokler bo za več 100 mio kraje 6 mesecev zapora na odprtem oddelku bo standard takšen kot je.

Utk ::

Ne serji. Ce slovenski trgovec itak kupi kitajsko robo v nemciji za 10 evrov in prodaja za 15, je cisto vseeno ce sam narocim iz nemcije za 10.

Markoff ::

jype je izjavil:

cekr je izjavil:

Nastradali bodo uporabniki storitev v lokalnem prometi.
Tako kot zdaj večina subvencionira avtoceste za tiste, ki se po njih vozijo največ.

Ker za vožnjo ne cestah pa seveda ekonomija obsega ne velja. 1 km = cena x za vse voznike ne glede na prevožene kilometre. Za nedeljske šoferje, ki naredijo 10 km letno in za polprofesionalne, ki jih naredijo 40.000. Ekonomija obsega, kjer nam paše, egalitarnost, kjer nam ne.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

mile ::

t7ank je izjavil:

Ko boste raje plačali tistih nekaj evrov več za pipo v Sloveniji pri malih trgovcih, bo več denarja ostalo v Sloveniji in tudi sodržavljani bodo si lažje kaj privoščili oz. bomo s tem vsiskupaj dvignili naš standard. Raje naročim pri nas (v lokalnih malih trgovinah), čeprav stane več, ampak vem, da gre denar direktno slovenski družini (ki se s tem preživlja) in ne svetovni multinacionalki, ki te kot malega kupca itak ne ceni.


Ko smo ravno pri pipah, razlika je konkretno več kot par €, jaz sem svojo narocil iz Nemčije

128€+12€ posiljanje https://mp-kuechen.de/de/spuelen-armatu...

251€ http://www.gospodinjskiaparati.si/kuhin...
279€ https://trgovina.opremacenter.si/11000-...

Markoff ::

4knative je izjavil:

Lahko vsi podpiramo lokalne trgovce in se standard ne bo nikamor premaknil. Korupcija, utaja davkov, prijateljski posli, goljufije, preplačila projektov, izčrpavanje podjetij, osebni stečaji, prepis premoženja na bližnje. Dokler bo za več 100 mio kraje 6 mesecev zapora na odprtem oddelku bo standard takšen kot je.

Na tem forumu je več ekonomistov, dacarjev, kriminalistov, tožilcev, sodnikov, Štrukljev in Angelc Likovič, kot v IRL. Kaj za vsako žvečilko, ki jo kupite, se obremenjujete s tem, kdo kasira kakšen delež dobička in kako so delavci ob tem oškodovani?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

MrStein ::

Ravno obratno.

4knative je izjavil:

Lahko vsi podpiramo lokalne trgovce in se standard ne bo nikamor premaknil. Korupcija, utaja davkov, prijateljski posli, goljufije, preplačila projektov, izčrpavanje podjetij, osebni stečaji, prepis premoženja na bližnje. Dokler bo za več 100 mio kraje 6 mesecev zapora na odprtem oddelku bo standard takšen kot je.

Amen!

Raje dam slovensko ceno tuji trgovini in razliko v Rdeči križ, kot pa "domačemu mutibariču".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

cekr je izjavil:


Zadaj se bo pa skrivala ena podrobnost, ki se je zgodila pri poenotenju v mobilni telefoniji.
Nastradali bodo uporabniki storitev v lokalnem prometi.
Tako kot v telefoniji, bodo poštarji nekje morali nadoknadit izgubo. Lepo bodo navili ceno storitev v nacionalnem prometi. Smo s tem res pridobili? Običajen uporabnik bo lepo vse preplačal.
Poglejte samo razlike v cenah telefoniranja.

Gledam in ne vidim potrditve tega mita.
Mita, katerega eni trobijo že N let.

Nasprotno, v mojem paketu je ostala ista cena a se je povečala količina vključenega prometa.
Se je Bob podražil? Hot? IziMobil?
Ja, vem da Telekom vsako leto podraži, ampak kdo koga sili, da je na Telekomu? Ali da ostane na istem paketu? Ne. To se vsaka ovca zase odloči.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

poweroff je izjavil:

Ne. Car bi bil, če bi poiskal najdražjega slovenskega trgovca in mu pustil še napitnino. Domače je pa le domače, kajne?

Če se boš bolje počutil, ker daš tak spin, tudi prav. Sam sem ciljal zgolj na eno osnovno spoštovanje recimo. Če razlika v ceni ni prevelika (in zelo velikokrat je precej majhna), potem, ker spoštuješ in se očitno strinjaš z odločitvijo nekoga, da bo dal fizično na ogled artikel, da ga prešlataš, plačaš tisti evro več, za to storitev. Malce bolj sem alergičen na take paciente zato, ker sem pred davnimi leti, še v BOFu, delal kot študent na računalniškem oddelku. Pa je prišel kakšen tak tip, povečini si že na daleč videl kakšen pacient bo, ki ti je potem vzel debelo uro časa in te vprašal res vse mogoče o prenosnikih. Katere rame, procesorje, diske, zaslon itd. imajo, kakšne so razlike itd. Uro in pol razlaganja. Seveda je vmes prešlatal, prepognil in pretipkal vse kar je bilo na voljo. Na koncu je marsikdo že v tistih časih rekel: "Hvala za tole res izdatno pomoč. Sicer ga bom kupil na spletu, ker je 2000 sit cenejši, ampak ste mi res pomagali". Je to pravica potrošnika? Absolutno. Sam pa nečesa takega ne bi nikdar naredil, če razlika v ceni ni taka, da ne moreš drugače. Ampak, ko sem nazadnje kupoval sušilni stroj, sem v Big Bangu rekel prodajalki: "vsi spletarji ga prodajajo po toliko in toliko, a lahko prideva vsaj blizu temu"? Prišla sva blizu tiste cene in z veseljem sem ga vzel po višji ceni kot je bila najmanjša spletna. Morda sem malce staromoden in cenim storitev (med katero spada tudi fizični ogled izdelkov).

Uporabnix ::

Kaj pa to ko ti pri nakupu preko ebaya iz npr. Španije ali Francije nabije poštnino 20€? Ni dejansko toliko poštnine ane? Hočjo s tem del cene skriti v poštnino?

brunoland ::

nekikr je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ne. Car bi bil, če bi poiskal najdražjega slovenskega trgovca in mu pustil še napitnino. Domače je pa le domače, kajne?

Če se boš bolje počutil, ker daš tak spin, tudi prav. Sam sem ciljal zgolj na eno osnovno spoštovanje recimo. Če razlika v ceni ni prevelika (in zelo velikokrat je precej majhna), potem, ker spoštuješ in se očitno strinjaš z odločitvijo nekoga, da bo dal fizično na ogled artikel, da ga prešlataš, plačaš tisti evro več, za to storitev. Malce bolj sem alergičen na take paciente zato, ker sem pred davnimi leti, še v BOFu, delal kot študent na računalniškem oddelku. Pa je prišel kakšen tak tip, povečini si že na daleč videl kakšen pacient bo, ki ti je potem vzel debelo uro časa in te vprašal res vse mogoče o prenosnikih. Katere rame, procesorje, diske, zaslon itd. imajo, kakšne so razlike itd. Uro in pol razlaganja. Seveda je vmes prešlatal, prepognil in pretipkal vse kar je bilo na voljo. Na koncu je marsikdo že v tistih časih rekel: "Hvala za tole res izdatno pomoč. Sicer ga bom kupil na spletu, ker je 2000 sit cenejši, ampak ste mi res pomagali". Je to pravica potrošnika? Absolutno. Sam pa nečesa takega ne bi nikdar naredil, če razlika v ceni ni taka, da ne moreš drugače. Ampak, ko sem nazadnje kupoval sušilni stroj, sem v Big Bangu rekel prodajalki: "vsi spletarji ga prodajajo po toliko in toliko, a lahko prideva vsaj blizu temu"? Prišla sva blizu tiste cene in z veseljem sem ga vzel po višji ceni kot je bila najmanjša spletna. Morda sem malce staromoden in cenim storitev (med katero spada tudi fizični ogled izdelkov).

V bigbangu ti izenačijo ceno, ne da ti jo približajo. Samo poveš kje in koliko, oni preverijo in ti spustijo. Mora pa biti slovenski ponudnik s katerim se primerja.

Lahko pa povem iz druge roke da je lesnina od proizvajalca kupila produkt za 25 centov,priporočena prodajna je bila 60-90 centov. Človek se je vedno sprševal zakaj se ne prodaja. Enkrat slučajno bil tam in šel pogledat svoj produkt in šokirano spoznal da so v Lesnini navili ceno na 2,5€. Koliko je to marže? Naj povem da so ga za vsak cent stiskal pri nabavi.

Druga izkušnja Merkur. Indukcija v Merkurju 1450€, isti model v Nemčiji 530, z dostavo 560 (moral dodatnih deset evrov za notranji promet plačat, ker niso pošiljali ven in sem še za svojega kurirja plačal 20€, torej skupaj 30). Koliko marže je to?

Tuš ročka tukaj 270, tam 60€. Podometni kotliček tukaj 300, tam 100. Pipa tukaj300, tam 130.

Tega je veliko in prevelika razlika je, da bi to bilo okusno. Ne razumem pa za kaj so nekateri drugi produkti imeli pri nas boljše cene pa je trg tako majhen (vse se da če se hoče).

Invictus ::

brunoland je izjavil:

Ne razumem pa za kaj so nekateri drugi produkti imeli pri nas boljše cene pa je trg tako majhen (vse se da če se hoče).

Cene so take, ker ljudje plačujejo za to.

Kot drugo, je pa zdaj malo morje spletnih trgovin, ki jih vodijo ljudje zaposleni v javnem sektorju in jim je to predvsem dodaten zaslužek. Spletna trgovina ne stane veliko...

Potem lahko naviješ cene, saj nimaš nič na zalogi, in če se že najde kak butelj, ki bi to kupil, lahko to preprosto urediš. Za na morje bo že...

Pa tudi Slovenci imajo zelo nizko mejo pri oceni, kaj je to dober zaslužek...

Če zraven prištejemo še relativno zanič pravila o trgovini, predvsem spletni in neučinkovit sodni sistem, ki naj bi to hitro sankcioniral, smo tam, kjer smo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Uporabnix ::

Še en primer izpred ene 5ih let, ko so bili projektorji v slo za domačo kino rabo še bolj eksotika. Optoma HD131xe z Amazona v DE je bil cca. 700€, v Harveynormanu in nekaterih slo specializiranih trgovinah s projektorji pa +1000€.

zmaugy ::

No, en drugačen primer. Ni dolgo tega, ko sem na Amazonu kupil neko namizno stiskalnico, pisalo je da je inox, cena ne vem - 70 EUR ali nekaj takega skupaj s poštnino.
Nakar dobim to čudo, račun iz Italije, inoks je bilo samo nekaj delov, ostalo pa liti aluminij.
Ker ne maram, da je aluminij v stiku s hrano, sem poklical v Italijo in tipu povedal, da sem naročil inoks in ne neko aluminij sranje.
Tip ni znal angleško - razen besede "email".
Nakar mu napišem email na katerega dobim odgovor, na moje podvprašanje pa tišina. In kaj naj zdaj, pošiljam stvar nazaj, plačam poštnino, tip se bo delal norega in naj se potem drkam za 70 EUR (ki jim prištejem še poštnino za nazaj) z nekom, ki rabi prevajalca za angleščino in bo komunikacija potekala v razmaku nekaj dni za vsako sporočilo?
Amazon je težko sranje v takšnih primerih in sam se ga bom pač izogibal, če dovolijo v trgovanju sodelovati vsakemu, ki ima 5 minut cajta več od mene, da mi ga krade.

gruntfürmich ::

v sloveniji nimamo trgovcev ampak praktično samo nategune. redke izjeme izvzete.

tukaj bebčki jočete kako so ubogi slovenski trgovci, ampak sem 100% prepričan da NE kupujete v trgovnini kjer je enaka roba za 100% dražja... skratka bebasti favšljivci, ki pljuvate samo zato da pljuvate!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

gruntfürmich je izjavil:

v sloveniji nimamo trgovcev ampak praktično samo nategune. redke izjeme izvzete.

tukaj bebčki jočete kako so ubogi slovenski trgovci, ampak sem 100% prepričan da NE kupujete v trgovnini kjer je enaka roba za 100% dražja... skratka bebasti favšljivci, ki pljuvate samo zato da pljuvate!


Še nisem zasledil take razlike.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zmaugy ::

Ena kontraintuitivna z moje strani: če lokalni trgovec/ponudnik nudi določeno podporo, je definitivno v interesu kupcev, da obstaja. Saj nihče menda ne verjame, da bojo ob skrajšanju verige nato znižali cene, izenačili ponudbo z razvitimi trgi, kajne?
Razlika bo ostala zunaj. In nekdo iz tujine bo na 10 % slabo pokrival trg s podporo. Na koncu bo ponudba zgolj še take it or leave it, s tem da ne bo alternative, ker bo vse skonsolidirano, pripombe si bomo lahko nekam vtaknili, ker bo komunikacija skrajno otežena ali onemogočena - tuje korporacije si želijo vse naše podatke, telefonske številke itd., ne želijo pa biti kontaktirane z naše strani, ker nimajo časa ukvarjati se s potrošniki. Ampak ker vse poslujejo tako ali ker se število ponudnikov itak zmanjšuje, se itak nimajo česa bati.

leiito ::

Markoff je izjavil:

jype je izjavil:

cekr je izjavil:

Nastradali bodo uporabniki storitev v lokalnem prometi.
Tako kot zdaj večina subvencionira avtoceste za tiste, ki se po njih vozijo največ.

Ker za vožnjo ne cestah pa seveda ekonomija obsega ne velja. 1 km = cena x za vse voznike ne glede na prevožene kilometre. Za nedeljske šoferje, ki naredijo 10 km letno in za polprofesionalne, ki jih naredijo 40.000. Ekonomija obsega, kjer nam paše, egalitarnost, kjer nam ne.


Egalitarnost je zadnja desetletja itak narobe razumljena. V klasičnem smislu je pomenila prizadevanja družbe, da imamo vsi čim bolj enake pogoje in priložnosti, zdaj je razumljena pa kot enakost končnega rezultata in če je na koncu ena skupina v povprečju plačana bolje kot druga, mora biti nekje v sistemu nepravičnost.

NikolormousB ::

Jaz sem TV na mimovrste dobil cca. 30€ ceneje kot kjerkoli v EU (če ne upoštevam stroškov dostave. Poštnina na MV je bila brezplačna iz .de pa verjetno dodatnih 20, 30 eur).

Razlike v rednih cenah niso visoke, precej so odvisne od tipa izdelkov. Je pa res, da med poplavo trgovin v EU lažje najdeš eno, ki ima takrat neko posebno akcijo za izdelek, ki ga kupuješ.

zmaugy ::

HP ukinil predstavništvo v Sloveniji. Nisem opazil nižjih cen HP produktov. Je pa podpora zdaj "drugačna".

poweroff ::

Badwolff je izjavil:

Vprašanje kaj bi bilo, če bi se nekdo odločil prijavit Amazon, ker ne dostavlja v SI.

Lahko poskusiš. ;)
sudo poweroff

brunoland ::

D3m je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

v sloveniji nimamo trgovcev ampak praktično samo nategune. redke izjeme izvzete.

tukaj bebčki jočete kako so ubogi slovenski trgovci, ampak sem 100% prepričan da NE kupujete v trgovnini kjer je enaka roba za 100% dražja... skratka bebasti favšljivci, ki pljuvate samo zato da pljuvate!


Še nisem zasledil take razlike.

Si prebral moj post malo višje nad tvojim? Ne samo 100%, celo 200%!!!! Pa ta za 200% je bil celo najcenejši v SLO.

joze67 ::

poweroff je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Vprašanje kaj bi bilo, če bi se nekdo odločil prijavit Amazon, ker ne dostavlja v SI.

Lahko poskusiš. ;)

Po klasični neoliberalni teoriji bi Amazon (plus ostali) na noben način ne omejeval svojega tržnega potenciala, še posebej tam, kjer so (zaradi enotnega trga) dodatni stroški nični. Pa omejuje.
Po klasični neoliberalni teoriji je treba glasovat z denarnico. Sam shit, ko ne moreš.

Mr.B ::

joze67 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Vprašanje kaj bi bilo, če bi se nekdo odločil prijavit Amazon, ker ne dostavlja v SI.

Lahko poskusiš. ;)

Po klasični neoliberalni teoriji bi Amazon (plus ostali) na noben način ne omejeval svojega tržnega potenciala, še posebej tam, kjer so (zaradi enotnega trga) dodatni stroški nični. Pa omejuje.
Po klasični neoliberalni teoriji je treba glasovat z denarnico. Sam shit, ko ne moreš.

Ger prodajalec, ki prodaja preko Amazona, ne dovoli dostavo v SI. Torej ne izgubljajte časa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

brunoland ::

Evo že tri dni čakam pošto iz enega konca v drugi konec Ljubljane! Iz Portugalske dobil ta teden v 4 dneh!!!
Sicer poštnina 21€ za paket 1,5 kg. Za veliko težji paket sem iz Nemčije tudi že manj plačal.

tikitoki ::

Super. Upam, da bo ucinek podoben preprecevanju obiranja med gostovanjem v tujih omrezjih.
Ker mi gre na jetra, da je dostava v avstriji zastojn, pri nas pa naraste na 20 eur.

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

Super. Upam, da bo ucinek podoben preprecevanju obiranja med gostovanjem v tujih omrezjih.
Ker mi gre na jetra, da je dostava v avstriji zastojn, pri nas pa naraste na 20 eur.

Jp, pošta Slovenije mora od nečesa živeti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nekikr ::

brunoland je izjavil:

Evo že tri dni čakam pošto iz enega konca v drugi konec Ljubljane! Iz Portugalske dobil ta teden v 4 dneh!!!
Sicer poštnina 21€ za paket 1,5 kg. Za veliko težji paket sem iz Nemčije tudi že manj plačal.

Za pol tega zneska bi ti dostavili isti dan.

Matevžk ::

Nisem pristaš regulativ. Da imajo kraji, oddaljeni nekaj kilometrov, precej različno ceno dostave, se da enostavno pojasniti s tem, da jim dostavljajo iz različnih logističnih centrov, zato je pač pot paketa toliko daljša. Tak sistem organizirati ni mačji kašelj. Je pa res, da so cenovne razlike ponekod pretirane.

Ko pa je ravno debata o pipah: vse za hišo sem kupil od lokalnih dobaviteljev, ker so bili konkurenčni, ampak pipe in pomivalno korito pa sem tudi sam naročil iz Nemčije. Razlika ni bila nekaj procentov in tudi ne 20%. Kot so nekateri že navajali cene, govorimo o situaciji, ko je enaka roba nemškega proizvajalca s poštnino vred v Nemčiji 60-70% cenejša kot pri nas pri zastopniku. Oprostite, ampak nekje je pa meja ...
lp, Matevžk

fujtajksel ::

Mi je pa zanimivo da EU nič ne zna ukrenit glede poštnega dumpinga kitajskih trgovcev. Ne more bit logično, da je poštnina iz Šanghaja cenejša kot iz Kopra, čeprav ladja iz Šengena v najboljšem primeru pripelje v Koper. Potem pa "subvencioniramo" iz domačih poštnin.

Mr.B ::

fujtajksel je izjavil:

Mi je pa zanimivo da EU nič ne zna ukrenit glede poštnega dumpinga kitajskih trgovcev. Ne more bit logično, da je poštnina iz Šanghaja cenejša kot iz Kopra, čeprav ladja iz Šengena v najboljšem primeru pripelje v Koper. Potem pa "subvencioniramo" iz domačih poštnin.

Cena kontejnerja je...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nekikr ::

A iz Kopra do Mengša? 0€. Tako kot cela kitajska poštnina. Iz Kopra do Mengša preko Pošte Slovenije (ki sicer pripelje tudi kitajsko stvar) je pa vsaj 2,5€.

darkolord ::

Kitajci seveda na veliko delajo dumping - ampak pri nas za to raje krivimo tajkune.

Blazz ::

končno bodo kvazi slo dobavitelji, ki samo mešetarijo robo med skladišči, marže si pa jemljejo cigansko visoke, zaključili svoje bogatenje. Od vseh "podjetniških" je biti najlažje uvoznik. Še servise ima večina uvoznikov kar tako , da lepo pošiljajo RMA v tovarno in to je to in izrabljajo tistih 45 dni... :)

Mr.B ::

Kontejner je zaston glede na to kar nosi... ups pa tudi racuna 5ojrev. Cene kitajske robe na amazonu je drazja za ups postnino. Po mojem ste navajeni tako visoko placevati, da se vam zdi normalno...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nekikr ::

Blazz je izjavil:

končno bodo kvazi slo dobavitelji, ki samo mešetarijo robo med skladišči, marže si pa jemljejo cigansko visoke, zaključili svoje bogatenje. Od vseh "podjetniških" je biti najlažje uvoznik. Še servise ima večina uvoznikov kar tako , da lepo pošiljajo RMA v tovarno in to je to in izrabljajo tistih 45 dni... :)

Naj uganem, kljub temu silnemu, enostavnemu bogatenju, si ti še vedno povprečen, reven luzer?

NikolormousB ::

Kontejner je cca. 3 jurje, dostava do Kopra pa traja cca. 45 do 60 dni.

Aliexpress in podobni ne pošiljajo celih kontejnerjev ampak gre praktično vse na letalo.

Mr.B ::

NikolormousB je izjavil:

Kontejner je cca. 3 jurje, dostava do Kopra pa traja cca. 45 do 60 dni.

Aliexpress in podobni ne pošiljajo celih kontejnerjev ampak gre praktično vse na letalo.

Ja ampak jaz va AT čakam enako dolgo kot v SI . Torej 30 dni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

sj tistih par €€ višja cena nobenega ne moti, ko si pri nas ogledaš robo v živo in jo takoj odneseš domov. vsakega pa moti 100% in več odiranje
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU pripravlja ukrepe za cenejšo čezmejno dostavo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13327842 (22479) Mr.B
»

Nove pobude Evropske komisije za enotni digitalni trg

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4423243 (19062) bbbbbb2015

Več podobnih tem