» »

Pošiljanje novice urednikom portala Slo-Tech

Pošiljanje novice urednikom portala Slo-Tech

dunda ::

Kako za vraga poslati novico urednikom portala? Občasno imamo kakšno novost, ki zna biti zanimiva za bralce Slo-Techa. Pošljemo jo na druge medije, ki imajo običajno v ta namen e-predal.
Na Slo-Techu pa sem najprej poskusil oddati novico (sklepam, da je to pač predlog) preko možnosti "POŠLJI NOVICO" v meniju na levi. Žal ni bilo nič, le jaz jo videvam (nekoliko porumenjeno). Potem sem postavil vprašanje tudi preko e-pošte na "team@slo-tech.com", ki je naveden v pravilih ... niti odgovora ni bilo.

Torej - kako poslati novico?
https://www.kacnje.eu

Highlag ::

Never trust a computer you can't throw out a window

kuglvinkl ::

PR ne objavljamo, ce si to mislil?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

dunda ::

Vedno sem se zavzemal za visoke novinarske standarde.
Ali ni najbolj normalno, da podjetja pošiljajo obvestila o novih izdelkih/storitvah/razvoju, uredniki pa se odločijo, če bodo pisali o tem?
Tako je pri ostalih medijih. Pošljemo obvestilo, če je zanimivo, objavijo le novičko, če je zadeva še bolj zanimiva, naredijo svoj članek (s svojim mnenjem seveda). Če želijo, jim pri tem nudimo tudi podporo pri tem, seveda pa mora biti novinar zrel in informacije uporabljati s svojo pametjo. Meni se zdi razumljivo, da ima novinar podporo iz podjetja in možnost širokega preizkusa stvari, o katerih piše. Razumljivo pa novinar ne sme biti trobilo podjetja.
Celoten proces lahko imenujemo tudi PR s stališča podjetja, saj obvešča javnost.

Skratka - če Slo-Techa stvari ne zanimajo, ni problema. Si ne delamo nobenih utvar, da se bo svet ustavil brez naših stvari. Sem pač Slo-Tech zbrisal iz seznama, če vas ne zanima.
Sicer lahko poskusim z objavo, če ne boste uporabili 17. člena (2. točke) pravil foruma.
https://www.kacnje.eu

shadeX ::

Skratka - če Slo-Techa stvari ne zanimajo, ni problema.


Slo-tech je garažni forum. Vse kar modi oz. pisci novic delajo je iz veselja. Dvomim, da kdo dobi kaj plačano iz tega naslova.


Tako je pri ostalih medijih.


Slo-techa ne moreš primerjati z ostalimi mediji ki služijo na uporabnikih.

dunda ::

S tem se čisto strinjam. Njihova odločitev, da takšne stvari niso zanimive za njihove obiskovalce, je povsem legitimna. Jaz s tem nimam težav. Urednik vedno naredi tako, kot se mu zdi prav. Imam pa seveda svoje mnenje o izbiri (nekaterih) novic. In sem prepričan, da nisem edini. Da zaključimo in ne izgubljamo časa - poslal sem novico, ni bilo interesa. Ob obrazložitvi je bilo rečeno, da jo lahko objavim v forumu in sem to naredil. Zgodba končana.
https://www.kacnje.eu

dunda ::

Sicer še vedno ne razumem, kaj je bilo takšnega. Ne obnašaj se kot užaljena nevesta. Če lahko pomagaš, pač daj. Če ne znaš ali nočeš, imaš do tega vso pravico. Ni treba kar opletati naokrog in nič pametnega napisati. Tega imamo v Sloveniji že itak preveč. Saj veš - Cerar - iščem rešitve :-)
Pa dajmo zaključit, škoda časa. Kdo ima delo, naj se ga loti, drugi naj gre na pir.
https://www.kacnje.eu

SeMiNeSanja ::

Samo res, kaj ni vsaka novica o katerikoli tehnologiji / rešitvi / proizvodu / storitvi, ki je na voljo za nakup po svoje PR?

Že od nekdaj se jezim nad 'komercialnimi mediji', ki izkrivljajo podobo o ponudbi na trgu z objavljanjem novic zgolj od podjetij s katerimi imajo tako ali drugačno komercialno razmerje.

Dejansko ne poznam medija, ki bi v svojih novicah nepristransko obveščal bralce o novostih na (lokalnem?) tržišču, katere bi lahko bile relevantne zanje. Če je medij v službi oglaševalcev je to ok - samo potem naj se ne pretvarja, da deluje v interesu bralcev. Če je medij za bralca plačljiv, bi bralec tudi lahko pričakoval nepristranske novice brez preferiranja enih in istih proizvajalcev / ponudnikov / rešitev.

SLO-tech sicer ni plačljiv medij, zato bralci načeloma tudi nimamo kaj dosti pravice do jamranja, nekako po sistemu "podarjenemu konju se ne gleda na zobe". Po drugi strani pa bolj nepristranski pristop dviguje ugled mediju.
Torej se kot bralec lahko sprašujem, zakaj so članki o novih Tesla modelih, baterijah, kamionih,... manj PR in bolj novice - OP-ova novica o proizvodu katerega oni nudijo, pa kvazi PR članek, ne pa novica. Enako velja za raznorazne Samsung ali Apple 'novice', katere se večinoma ravno tako lahko smatra za čisto navaden PR oz. oglaševanje.

Norčevanje iz OP-a, da je 'talent' in 'filozofira v 3 krasne' pa ne govori ravno v vaš prid. Od uporabnikov pričakujete nekakšno resnost, sami ste pa nekateri skrajno neresni, če ne že na meji žaljivosti.

Mogoče pa mene kot bralca zanima, kaj ima OP novega za ponuditi? Kdo je tisti, ki odloča o tem, kaj je za mene zanimiva novica in kaj ne? Mogoče pa za mene 'novosti' iz Appla ali Tesle niso zanimive, pa me vseeno nekdo z njimi posiljuje.

Mene je rubrika 'novice' v različnih medijih vedno privlačila in sem jo preletel kot prvo - dokler nisem ugotovil, kako zelo pristransko je objavljanje teh novic. Ravno SLO-Tech bi si lahko privoščil, da je (bolj) nepristranski. Pa tudi kriterije bi lahko malo zaostril, da nebi neprestano objavlajl novice enih in istih proizvajalcev - koneckoncev nista Apple in Samsung edina, ki dajeta nove telefone na trg?

vostok_1 ::

dunda je izjavil:

Sicer še vedno ne razumem, kaj je bilo takšnega. Ne obnašaj se kot užaljena nevesta. Če lahko pomagaš, pač daj. Če ne znaš ali nočeš, imaš do tega vso pravico. Ni treba kar opletati naokrog in nič pametnega napisati. Tega imamo v Sloveniji že itak preveč. Saj veš - Cerar - iščem rešitve :-)
Pa dajmo zaključit, škoda časa. Kdo ima delo, naj se ga loti, drugi naj gre na pir.


Problem je, da si začel z napačnim pristopom.

Kdorkoli bi na tak nastop grdo gledal, še posebej naši modi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Problem je, da si začel z napačnim pristopom.

Kdorkoli bi na tak nastop grdo gledal, še posebej naši modi.


Ojej ... kdo to izjavi, hehe .... no potem veš, kako se moraš od zdaj naprej obnašati in kakšen pristop je potreben.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dunda ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Samo res, kaj ni vsaka novica o katerikoli tehnologiji / rešitvi / proizvodu / storitvi, ki je na voljo za nakup po svoje PR?

Že od nekdaj se jezim nad 'komercialnimi mediji', ki izkrivljajo podobo o ponudbi na trgu z objavljanjem novic zgolj od podjetij s katerimi imajo tako ali drugačno komercialno razmerje.

Dejansko ne poznam medija, ki bi v svojih novicah nepristransko obveščal bralce o novostih na (lokalnem?) tržišču, katere bi lahko bile relevantne zanje. Če je medij v službi oglaševalcev je to ok - samo potem naj se ne pretvarja, da deluje v interesu bralcev. Če je medij za bralca plačljiv, bi bralec tudi lahko pričakoval nepristranske novice brez preferiranja enih in istih proizvajalcev / ponudnikov / rešitev.

SLO-tech sicer ni plačljiv medij, zato bralci načeloma tudi nimamo kaj dosti pravice do jamranja, nekako po sistemu "podarjenemu konju se ne gleda na zobe". Po drugi strani pa bolj nepristranski pristop dviguje ugled mediju.
Torej se kot bralec lahko sprašujem, zakaj so članki o novih Tesla modelih, baterijah, kamionih,... manj PR in bolj novice - OP-ova novica o proizvodu katerega oni nudijo, pa kvazi PR članek, ne pa novica. Enako velja za raznorazne Samsung ali Apple 'novice', katere se večinoma ravno tako lahko smatra za čisto navaden PR oz. oglaševanje.

Norčevanje iz OP-a, da je 'talent' in 'filozofira v 3 krasne' pa ne govori ravno v vaš prid. Od uporabnikov pričakujete nekakšno resnost, sami ste pa nekateri skrajno neresni, če ne že na meji žaljivosti.

Mogoče pa mene kot bralca zanima, kaj ima OP novega za ponuditi? Kdo je tisti, ki odloča o tem, kaj je za mene zanimiva novica in kaj ne? Mogoče pa za mene 'novosti' iz Appla ali Tesle niso zanimive, pa me vseeno nekdo z njimi posiljuje.

Mene je rubrika 'novice' v različnih medijih vedno privlačila in sem jo preletel kot prvo - dokler nisem ugotovil, kako zelo pristransko je objavljanje teh novic. Ravno SLO-Tech bi si lahko privoščil, da je (bolj) nepristranski. Pa tudi kriterije bi lahko malo zaostril, da nebi neprestano objavlajl novice enih in istih proizvajalcev - koneckoncev nista Apple in Samsung edina, ki dajeta nove telefone na trg?


Se strinjam. Odpreš naše medije (pustimo sedaj Slo-Tech), pa prav vidiš s kom so v dobrih odnosih ...

vostok_1 je izjavil:

dunda je izjavil:

Sicer še vedno ne razumem, kaj je bilo takšnega. Ne obnašaj se kot užaljena nevesta. Če lahko pomagaš, pač daj. Če ne znaš ali nočeš, imaš do tega vso pravico. Ni treba kar opletati naokrog in nič pametnega napisati. Tega imamo v Sloveniji že itak preveč. Saj veš - Cerar - iščem rešitve :-)
Pa dajmo zaključit, škoda časa. Kdo ima delo, naj se ga loti, drugi naj gre na pir.


Problem je, da si začel z napačnim pristopom.
Kdorkoli bi na tak nastop grdo gledal, še posebej naši modi.


Nisem imel namena, čeprav me je res malo pogrelo. Od drugih dobim kakšno zahvalo za informacijo, prošnjo za kakšno testno licenco, kakšno vprašanje ... tukaj pa nič. Pišem še na email, ki je objavljen, pa ni niti odgovora - že neka kultura komuniciranja je, da se odzoveš na email.
Ampak ok, mislim, da vseeno nisem napisal preveč sitno in grobo. Pač sem vprašal, ker bi res rad videl, kako poteka, da bom pač vedel. Če jih to ne zanima, se pač pove in mirna Bosna. Res nisem hotel sitnariti, upam, da me ni preveč zaneslo. Se opravičujem vsem prizadetim.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Uporabnix ::

PR = ?

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Problem je, da si začel z napačnim pristopom.

Kdorkoli bi na tak nastop grdo gledal, še posebej naši modi.


Ojej ... kdo to izjavi, hehe .... no potem veš, kako se moraš od zdaj naprej obnašati in kakšen pristop je potreben.

o+ nevone


Mislim, da me še ne razumeš najbolje.
I'm an asshole only if there's some deserved humor to be gained.

In glede na pretekle dogodke there's a lot to laugh about, even on ST.


dunda je izjavil:


Nisem imel namena, čeprav me je res malo pogrelo. Od drugih dobim kakšno zahvalo za informacijo, prošnjo za kakšno testno licenco, kakšno vprašanje ... tukaj pa nič. Pišem še na email, ki je objavljen, pa ni niti odgovora - že neka kultura komuniciranja je, da se odzoveš na email.
Ampak ok, mislim, da vseeno nisem napisal preveč sitno in grobo. Pač sem vprašal, ker bi res rad videl, kako poteka, da bom pač vedel. Če jih to ne zanima, se pač pove in mirna Bosna. Res nisem hotel sitnariti, upam, da me ni preveč zaneslo. Se opravičujem vsem prizadetim.


Jz ti vsekakor ne bi nič zameril. I'm not the insecure, vindictive, power trip type of guy.
Iskreno povedano, se mi zdi zanimivo to kar ste naredili, ker je sedaj še slovenščina zastopana na T2S.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

dunda ::

dunda je izjavil:


Jz ti vsekakor ne bi nič zameril. I'm not the insecure, vindictive, power trip type of guy.
Iskreno povedano, se mi zdi zanimivo to kar ste naredili, ker je sedaj še slovenščina zastopana na T2S.


Tnx.
https://www.kacnje.eu

SeMiNeSanja ::

Uporabnix je izjavil:

PR = ?

Press Release - čeprav se na koncu bolj govori o reklamiranju, ki pa vendarle ni čisto isto kot Press Release.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Situacija v Ukrajini

Oddelek: Problemi človeštva
304171 (882) Mr.B
»

Alternativa Rtvslo.si

Oddelek: Loža
428867 (6667) m4cer
»

All-ine-one novičarski portal?

Oddelek: Loža
152885 (2294) Heisenberg

Več podobnih tem