» »

Bitcoin wallet

Bitcoin wallet

ludopazivi31 ::

Pozdravljeni,

Sem nov v svetu kriptovalut pa imam par vprašanj če mi lahko kdo razloži.
Ta tede sem vlozil v btc nekaj denarja tako da sem si na bitaddress.org naredil paper wallet in nakazal gor denar preko BitIns. Zdaj me zanima koliko je ta denarnica v resnici varna ?
Pa še bi rad vprašal kako zdaj trgovari naprej oz. kupovati druge kriptovalute ker sem nekje zasledil, da to ni možno če imaš paper wallet pa, da je potrebno btc prvo prenesti nekam drugam ?
Ali ima kdo kakšen nasvet ali kakšno spletno stran za katero veste da je varna in na kateri se lahko kupujejo druge kriptovalute (npr.Iota, LTC ... ) ?

janezvalva ::

Pozdravljeni,

Sem nov v svetu kriptovalut pa imam par vprašanj če mi lahko kdo razloži.


lepo.

Ta tede sem vlozil v btc nekaj denarja tako da sem si na bitaddress.org naredil paper wallet in nakazal gor denar preko BitIns. Zdaj me zanima koliko je ta denarnica v resnici varna ?

če si denarnico naredil offline, je več kot 100% varna. če ne, pa je 99.9% varna


Pa še bi rad vprašal kako zdaj trgovari naprej oz. kupovati druge kriptovalute ker sem nekje zasledil, da to ni možno če imaš paper wallet pa, da je potrebno btc prvo prenesti nekam drugam ?

ja. moraš iz svoje denarnice prenest naprej, najbolje v denarnico na trgovalni platformi. uporabiti boš moral ključ, s tem pa tvoja denarnica neha biti 99.9% varna. plus tega boš še enkrat moral plačati provizije.
raje pusti sredstva na papirnati denarnici, ter še enkrat nakaži z bitins direkt na trgovalno platformo. nekatere platforme imajo celo transfer kar direkt preko sepe.

Ali ima kdo kakšen nasvet ali kakšno spletno stran za katero veste da je varna in na kateri se lahko kupujejo druge kriptovalute (npr.Iota, LTC ... ) ?

kraken, bitins, bittrex, cryptopia, binance. celo morje jih je. cryptopia in bittrex imajo precej izbire, kraken in bitins omogočajo sepa, bitins je slovenski, vendar ima malo izbire

za več info imaš dve obsežni rubriki glede tega

Jaki-1 ::

Ali ima Bitstamp kakšno svojo denarnico, tako kot npr. GDax - Conbase?
Katere denarnice pa uporabljate, ko trgujete na Bitstamp-u?
Hvala za odgovore in lp.

Mrakw ::

Pozdrav,

Mene pa zanima ce kdo pozna Nexo - crypto denarnica ali banka? Pojma nimam.
in me zanima ce je to treba prijaviti fursu ali ne? se kdo na to spozna. N26 že prijavis ker je banka... tale nexo pa nvm. je ali ni?

PacificBlue ::

Če pri Nexo dobiš zraven IBAN račun, potem je treba prijaviti račun Fursu. V 8 dneh najkasneje po odprtju računa.
Tudi, ko takšen račun zapreš je potrebna prijava na Furs.
Ne poznam pa podrobnosti te Nexo denarnice al karkoli ze je. Google zna pomagat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako spraviti bitcoin iz hladne shrambe?

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
182203 (1559) energetik
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857590 (44704) PrihajaNodi
»

Rad bi anonimno kupil bitcoin in potem anonimno z njim plačal nek servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
346158 (4403) alese
»

Je Windows 10 v VirtualBoxu varen pred keyloggerji?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9639 (564) youPlonker
»

Ranljivost v Parity Walletu hekerjem omogočila krajo 30 milijonov dolarjev

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3517789 (14758) blackbfm

Več podobnih tem