» »

Nakup smučarske opreme

Nakup smučarske opreme

Twixz ::

Zdravo,

začenja se smučarska sezona in letos sem se odločil za nakup smučarske opreme v smislu:
1. Očala! Gledam malo Oakley, Scott in Uvex, a se splača dati nad 200€ za njih?

2. Rokavice, no big deal tu.

3. Kar me najbolj zanima je, ali imajo v Avstriji kje za mejo kakšno trgovino z smučarskimi čeladami, če imaš obseg glave nad 64 (torej nad XL)?

Lep smučarski pozdrav! :)

Invictus ::

1. Ne vem če. Poglej đše Alpina.
3. Celovec. Tam je na kupu par trgovin blizu Ikea.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

Razprodaje za boljšo opremo so konec sezone. V smučarskih centrih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Twixz ::

A se spozna kdo na "pancarje" oz. smučarske čevlje?
Eni so ožji eni širši, eni bolj udobni, eni bolj zategnjeni, kaj se splača kupit rekreativnemu smučarju ki smuča ponavadi kar hitro :)? Gledal sem HEAD 115 RS samo se mi zdijo preozki za mojo široko nogo.

Apofis ::

Za extra široke buče probaj od Alpine model Grap, velikost 61-64...večja od večine ostalih brandov s to velikostjo...Pancarje pa pejt probat...ni vse v širini oz. so si kalupi zelo različni...

tedl25 ::

Pancerji:

koala sport v ivančni gorici

lp

Invictus ::

Če imaš trde smuči, rabiš trde pancarje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Twixz ::

Za extra široke buče probaj od Alpine model Grap, velikost 61-64


Hvala za tole.
Za motor je bil isti problem, sem čakal na XXXL od Nolana čelado iz Italije cca. 2 meseca pa mi ni bila prav, potem mi je pa ravno pred odhodom prodajalec svetoval da dam gor Schuberthovo XL, kot ulita.

ni vse v širini


Je res ampak trenutno imam 10 let stare pancarje, ki so ful fajni ampak če me začne bolet kje me začne stiskat od strani po več urni turi smuke :)

Apofis ::

115rs je kr ozek, če me spomin ne vara 98mm...če že hočeš kej širšga od heada, pa dobrega, pol probi vectorja. Drgač se pancerja ne da kupovati prek spleta. Maš taužnt različnih oblik stopal/kalupov, tko da kr v avto pa mal okrog preizkusat...

Invictus ::

Če se hočeš izognit prevelikemu letanju po trgovinah, predlagam da greš kar takoj v Avstrijo.

Pri nas je večina prodajalcev pancarjev levakov.

Vzemi si en dan, pojdi v neko smučarsko naselje, vzemi pancarje in se zmeni, da jih prinesi nazaj, če ti ne bodo ustrezali ter smučaj tam eno popoldne. Večina ti zmeri nogo in svetuje pravi pancar, tako da ne boš nosil nazaj...

V Sloveniji je to znanstvena fantastika...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

celada ::

V action mammi ti lepo izmeri nogo in si cas vzame. Res priporocam.

St753 ::

Sam imam podobno vprašanje. Odpravljam se v nakup smučarske opreme, med drugim očala, čelada in rokavice. Kaj je pomembno gledati pri teh stvareh in kje se te stvari lahko kupijo v Sloveniji?

mancini ::

St753 je izjavil:

kje se te stvari lahko kupijo v Sloveniji?


malo nesramno od mene ampak kje pa se ne da kupiti smučarske opreme??

imaš v skoraj vsaki športni trgovini ali ljudje res nikdar ne zavijete kam drugam kot ...

glede na vprašanje je smiselno premislit ali res hočeš kupiti opremo ali si jo želiš za dan, dva ali teden samo izposoditi

sicer pa dobiš tudi v Hoferu smučarska očala, rokavice in čelado

Twixz ::

St753 je izjavil:

Sam imam podobno vprašanje. Odpravljam se v nakup smučarske opreme, med drugim očala, čelada in rokavice. Kaj je pomembno gledati pri teh stvareh in kje se te stvari lahko kupijo v Sloveniji?


Očala sem jaz kupil v SportsDirect, Nevica firma z lečami na magnet za različne pogoje (megla, sonce, sneg). Dal 60€, mi ni žal centa.
Rokavice niso tako pomembne, ne rabiš dragih.
Čelada pa po udobju :)

harmony ::

Koliko kesa je potrebno za 1 osebo, da se ga opremi od a-z? Torej tuto kompleto.

BivšiUser2 ::

za oblačila ne rabiš dosti, tolko, da ti je udobno
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

mikhaair ::

Jaz sem lani kupoval celado za veliko buco in sm vzel v Intersportu. So imeli Alpina Grab in Smith, mislim da Aspect, katero sem tudi nabavil.

Twixz ::

Koliko kesa je potrebno za 1 osebo, da se ga opremi od a-z? Torej tuto kompleto.


Rekreativnega smučarja to ne pride dosti.
Je pa odvisno spet kaj hočeš. Če govoriva o komplet NOVI opremi je to:

- smučarska bunda = 150 - 200 €
- smučarske hlače = 100 €
- smuči = 200 - 300 €
- smučarski čevlji = 150 - 250 €
- smučarska očala = 50 €
- smučarske palice = 20 €

In smo na cca. 700€. Cene so iz več spletnih strani (mimovrste, intersport) , večinoma minimalne. Lahko pa potem še dodamo stvari ki niso obvezne so pa zelo priporočljive:

- čelada = 50 €
- perilo (+ nogavice) = 40 € / komplet (ponavadi se kupijo 2-3 kompleti)
- rokavice = 25 €

In pridemo na (minimalno) 800 €, da se lahko človek udobno smuča in uživa v smuki.

Moje skromno mnenje pa je, da če se vsaj 10x na leto ne spustiš po strminah s smučmi, da kupiš rabljene smuči in čevlje, se veliko prihrani. :)

gregc1 ::

imam neko bundo in stare smucarske hlace, ki pri spustu naredijo veliko upora in ne leti tako kot mora. kaj mi priporocate.?

matmel ::

Ožjo (oprijeto), bundo ter tudi podobne smučarske hlače. Današnja tehnologija omogoča, da so zadeve tople, ter,da ne prepihajo, ter ne premočijo, kljub izjemno mogoče na videz tanki bundi. Maš na trgu nešteto različnih proizvajalcev, ter različnih cen. Skratka izbire je ogromno. Sam gledam, na to, da kupim, bundo, oz. vetrovko, ki jo nato uporabljam še v gorništvu, pohodništvu, prosti čas itd... Zadeva se mi zdi bistveno bolj izkoriščena, kot, da kupim samo smučarske hlače, smučarsko bundo za recimo v mojem primeru 5 do 10 smučarskih dni na leto. Je pa to stvar vsakega posameznika.
lp.

jero_no1 ::

Twixz je izjavil:

Koliko kesa je potrebno za 1 osebo, da se ga opremi od a-z? Torej tuto kompleto.


Rekreativnega smučarja to ne pride dosti.
Je pa odvisno spet kaj hočeš. Če govoriva o komplet NOVI opremi je to:

- smučarska bunda = 150 - 200 €
- smučarske hlače = 100 €
- smuči = 200 - 300 €
- smučarski čevlji = 150 - 250 €
- smučarska očala = 50 €
- smučarske palice = 20 €

In smo na cca. 700€. Cene so iz več spletnih strani (mimovrste, intersport) , večinoma minimalne. Lahko pa potem še dodamo stvari ki niso obvezne so pa zelo priporočljive:

- čelada = 50 €
- perilo (+ nogavice) = 40 € / komplet (ponavadi se kupijo 2-3 kompleti)
- rokavice = 25 €

In pridemo na (minimalno) 800 €, da se lahko človek udobno smuča in uživa v smuki.

Moje skromno mnenje pa je, da če se vsaj 10x na leto ne spustiš po strminah s smučmi, da kupiš rabljene smuči in čevlje, se veliko prihrani. :)


Če smučaš nekaj dni letno, potem lahko zgornje stroške zmanjšaš skoraj za polovico.
Malo nazaj sem v Hervisu vidu odličen komplet jakna + hlače za okrog 150€, nove smuči so okrog 200€, malo rabljene pol manj, pancerje se dobi pod 100€, očala, rokavice, palice in čelada okrog 150€, če boš hodil smučat po en dan imaš 1 komplet perila dosti.
Absolutno glej kakšne razprodaja ali kupuj konec sezone.

Likalnik ::

Trenutno so znižanja...jaz sem v prvi ligi...kupil...hlače + jakno za 150€

Twixz ::

Oj,
čelade še zmeraj nimam, a kdo ve kje bi prodajal tam okol 65 obseg glave? Hervis nima, Decathlon nima, Intersport nima, Sportsdirect nima...

Twixz ::

Okay, moram pohvalit zelo zelo dobro svetovanje, postrežbo in nasploh odnos v Rossi Sport v Celju.
V gužvi za pop**dit se vsakemu posvetijo in svetujejo. In ja, tudi čelado smo našli za mene, zadnja v zalogi in znižana ker je predlanski model. :))
Tko da priporočam, tudi če rabite kaj drugega od smučarije ali podobnih športnih zadev. :)

JanezH ::

Zdaj so že neki popusti po trgovinah. Je to že vredu čas za nakup ali bo konec sezone še ceneje?

Npr. smučke
https://www.intersport.si/fischer-rc-on...

mikhaair ::

Če si jo peljal in ti ustreza je cena dobra. Če ne veš ali ti ustreza pol pa cena itak nima veze.

JanezH ::

Nekatere smuči imajo ob straneh neke žlebove. A to je kot ojačitev?
Novejši model tega nima. Je to potem starejša tehnologija in je slabše?
Se to občuti v praksi?

https://www.imgbly.com/ib/PGZyvq2jrC

tonttu ::

Neke strasne razlike v razvoju in tehnologiji pri low end smuceh v zadnjih 10 letih ni, potrosniska druzba pa je kot je in vsako leto hoce nekaj novega. In potem nastajajo taksni PR kretenizmi kot so liquid titanal, kers cipi, taksni in drugacni wavei in podobno. Tako da ja, full se obcuti v praksi, sploh ce vprasas marketingarje, ki se vsako leto spomnijo kaksno noro dobro, never heard before, "tehnologijo". :))

JanezH ::

Ok, sem si mislil, pol nima smisla dajat 200€ več za novejši model :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819443 (1607) Magic1
»

Nasveti za začetnika smučanja

Oddelek: Šport
171775 (1198) Invictus
»

Kvaliteten in "lep" smučarski komplet

Oddelek: Šport
4111536 (9033) lambda
»

smučanje in oprema

Oddelek: Loža
327988 (7015) energetik
»

Razprodaje: Shopping Spree na mrtvo!

Oddelek: Loža
383252 (2445) Ziga Dolhar

Več podobnih tem