» »

Katere smuči, če sploh kakšne?

Katere smuči, če sploh kakšne?

gargamel32 ::

Letos smučam drugo leto v življenju. Star sem blizu 50, lansko leto sem si rekel, da bi pa rad začel smučat. Hodil sem na isto Slo smučišče, najemal opremo in si omislil tudi nekaj ur inštrukcij.
V lanskem letu (začel sem pozno) sem si potem zaradi stroškov in želje po svoji opremi kupil tudi vso potrebno opremo. Kupil sem poceni, ker še nisem bil prepričan, če bom dejansko redno smučal.

Sedaj sem v svoji drugi sezoni smučanja. Presmučal sem nekaj Slo smučišč in tudi par tujih. Vozim modre proge, občasno tudi kakšno rdečo. Imam se za bolj počasnega in pazljivega smučarja. Raje smučam krajše in srednje dolge zavoje, da kontroliram hitrost. V glavi sem še vedno bolj začetnik. Znanje mislim nadgrajevat tudi z inštruktorjem, smučanje pa me je kar precej potegnilo. Manjka mi seveda kondicija, tehnika in kilometri. Kar me zanima je, ali oprema, ki jo uporabljam zadostuje za moje znanje, me drži nazaj ali bi lahko z nakupom česa boljšega hitreje, bolje napredoval? Ponudbe je toliko, da se nikakor ne znajdem, seveda pa rad pogledam vse lepe sijoče smuči na nogah drugih smučarjev :)

Velik sem 178 cm, težak pa 72 kg.
Pancerji: Atomic Hawx Ultra 100, narrow model.
Smuči: Elan Element, dolžine 160 cm.

||_^_|| ::

Kaj pa inštruktor poreče na to vprašanje?

gargamel32 ::

||_^_|| je izjavil:

Kaj pa inštruktor poreče na to vprašanje?

Letos še nisem imel inštrukcij. Tudi glede na izkušnje iz lanskega leta, neradi komentirajo opremo.

Likalnik ::

jaz mislim ,da ne rabiš nič boljšega kot imaš sedaj..imam zelo podobno opremo....res je, da smučam že celo življenje ampak ne na način rednega smučarja...da bi vsako sezono bil cele dneve na smučiščih...grem pač občasno malo smučat, to je pa tudi vse...nikoli nisem imel nove opreme, ker mi je bilo za moje potrebe škoda denarja....imam rabljene smuči že nekaj let in mi služijo namenu...važno je da imaš osnovno kar se tiče zaščite, čelada, očala, rokavice in ostala oprema....lahko se pa s tem preseravaš do onemoglosti...omejitve pri ceni ni...potem je pa čisto od tebe odvisno koliko si pripravljen za določeno stvar odšteti....
zame kot rekreativnega smučarja so rabljene zadeve čisto v redu....ne boš pa z novimi smučmi nič hitreje Tomba kot bi bil pa z rabljenimi smučmi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

FoxKnox ::

Decembra si zamudil sejem rabljene smučarske opreme v Lj. Ker ga organizira sk snežinka, seveda tudi svetujejo o primerni opremi. Sicer se ponavadi več ne svetijo kot nove so pa cenejše kot precenjene nove.
Ps: Tisti, ko vozijo dile visokega sijaja se ponavadi vozijo samo na relaciji kabinska žičnica - plaža- kabinska žičnica

Invictus ::

Tisti sejem je precejnjen. Cene rabljenih dil, če niso ravno predpotopne, so včasih dražje kot na akcijah v trgovinah.

Meni se samo zdi, da imaš za svojo višino malo prekratke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gargamel32 ::

Invictus je izjavil:

Tisti sejem je precejnjen. Cene rabljenih dil, če niso ravno predpotopne, so včasih dražje kot na akcijah v trgovinah.

Meni se samo zdi, da imaš za svojo višino malo prekratke...


Krajše sem vzel namensko, da bi "lažje" delal krajše zavoje kot začetnik. Mogoče napačno razmišljanje. Mi gre sedaj malo na živce, ker sem veliko presmučal v popoldanskem času po navoženem južnem snegu in imel več težav s kontrolo pri zavojih med tistimi kupi. Na začetku sem bil v Elanu, kjer so mi svetovali Amphibio, a sem potem raje vzel cenejše Element. Zdaj pa se mogoče malo tolčem po glavi, da nisem vzel nekaj čisto začetnega.

FoxKnox je izjavil:

Decembra si zamudil sejem rabljene smučarske opreme v Lj. Ker ga organizira sk snežinka, seveda tudi svetujejo o primerni opremi. Sicer se ponavadi več ne svetijo kot nove so pa cenejše kot precenjene nove.
Ps: Tisti, ko vozijo dile visokega sijaja se ponavadi vozijo samo na relaciji kabinska žičnica - plaža- kabinska žičnica


Dejansko sem opazil, da je mnogo "smučarjev" z zelo povprečnim znanjem ali celo slabim znanjem. Oprema izgleda top, pelje se pa zelo slabo ali celo veliko prehitro za svoje znanje.
Sam grem raje počasneje z veliko zavoji, da treniram kar se le da, da grem čez strme dele s kontrolo počasi, ne kot kamikaza, itd.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Malo si poglej po internetu kakšna je carving tehnika ;) glede na to kar opisuješ, ti zagotovo ne voziš carvinga (kar najbrž delajo tisti, ki se ti zdijo prehitri), ampak zgolj oddrsuješ po hribu navzdol. Če boš želel res odpeljati, bo treba kdaj kakšen zavoj podaljšati in posledično dvignit hitrost.

gargamel32 ::

Likalnik je izjavil:

jaz mislim ,da ne rabiš nič boljšega kot imaš sedaj..imam zelo podobno opremo....res je, da smučam že celo življenje ampak ne na način rednega smučarja...da bi vsako sezono bil cele dneve na smučiščih...grem pač občasno malo smučat, to je pa tudi vse...nikoli nisem imel nove opreme, ker mi je bilo za moje potrebe škoda denarja....imam rabljene smuči že nekaj let in mi služijo namenu...važno je da imaš osnovno kar se tiče zaščite, čelada, očala, rokavice in ostala oprema....lahko se pa s tem preseravaš do onemoglosti...omejitve pri ceni ni...potem je pa čisto od tebe odvisno koliko si pripravljen za določeno stvar odšteti....
zame kot rekreativnega smučarja so rabljene zadeve čisto v redu....ne boš pa z novimi smučmi nič hitreje Tomba kot bi bil pa z rabljenimi smučmi


Opremo imam dokaj ok. Pri čeladi nisem šparal, pancerje sem tudi vzel dobre za moje pojme in bodo dobri še lep čas, palice/rokavice sicer sanjam Leki sistem, ker mi gredo zanke na živce, a to mogoče drugo leto. Smuči so dejansko edina stvari, ker sem res šel vzet najceneje (250 eur s popusti) in sedaj študiram, če nisem šparal preveč.

Groot je izjavil:

Malo si poglej po internetu kakšna je carving tehnika ;) glede na to kar opisuješ, ti zagotovo ne voziš carvinga (kar najbrž delajo tisti, ki se ti zdijo prehitri), ampak zgolj oddrsuješ po hribu navzdol. Če boš želel res odpeljati, bo treba kdaj kakšen zavoj podaljšati in posledično dvignit hitrost.

Se strinjam, ampak ni lahko staremu fotru v glavi dopovedat, da naj postavi smuči bolj na rob in dvigne hitrost...:)

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

Saj carving tehnika prav to zahteva od smučarja. Da nastaviš rob.Potem gre dila sama v zavoj.S pritiskom na rob tudi hitrost kontroliraš, ker ostreje zavijaš

Groot ::

gargamel32 je izjavil:

Smuči so dejansko edina stvari, ker sem res šel vzet najceneje (250 eur s popusti) in sedaj študiram, če nisem šparal preveč.

Groot je izjavil:

Malo si poglej po internetu kakšna je carving tehnika ;) glede na to kar opisuješ, ti zagotovo ne voziš carvinga (kar najbrž delajo tisti, ki se ti zdijo prehitri), ampak zgolj oddrsuješ po hribu navzdol. Če boš želel res odpeljati, bo treba kdaj kakšen zavoj podaljšati in posledično dvignit hitrost.

Se strinjam, ampak ni lahko staremu fotru v glavi dopovedat, da naj postavi smuči bolj na rob in dvigne hitrost...:)


Ja verjamem da je težko. Dober si da si se pri tej starosti sploh lotil smučanja, večina jih tukaj nekje neha :))

Glede smuči pa tudi jaz menim da so zaenkrat več kot dobre. Ima punca enak model pa sem jih en dan malo poizkusil. Povsem soliden allround model. So pa morda edino malce prekratke, 165cm bi ti bile pomoje bolj prav. Tako bi ti bilo tudi lažje med kupi snega. Ampak ni to takšna razlika da bi nujno moral sedaj kupit nove smuči. Raje še malce delajo na tehniki pa si potem čez kakšno sezono omisliš kaj v višjem rangu.

gargamel32 ::

Groot je izjavil:

gargamel32 je izjavil:

Smuči so dejansko edina stvari, ker sem res šel vzet najceneje (250 eur s popusti) in sedaj študiram, če nisem šparal preveč.

Groot je izjavil:

Malo si poglej po internetu kakšna je carving tehnika ;) glede na to kar opisuješ, ti zagotovo ne voziš carvinga (kar najbrž delajo tisti, ki se ti zdijo prehitri), ampak zgolj oddrsuješ po hribu navzdol. Če boš želel res odpeljati, bo treba kdaj kakšen zavoj podaljšati in posledično dvignit hitrost.

Se strinjam, ampak ni lahko staremu fotru v glavi dopovedat, da naj postavi smuči bolj na rob in dvigne hitrost...:)


Ja verjamem da je težko. Dober si da si se pri tej starosti sploh lotil smučanja, večina jih tukaj nekje neha :))

Glede smuči pa tudi jaz menim da so zaenkrat več kot dobre. Ima punca enak model pa sem jih en dan malo poizkusil. Povsem soliden allround model. So pa morda edino malce prekratke, 165cm bi ti bile pomoje bolj prav. Tako bi ti bilo tudi lažje med kupi snega. Ampak ni to takšna razlika da bi nujno moral sedaj kupit nove smuči. Raje še malce delajo na tehniki pa si potem čez kakšno sezono omisliš kaj v višjem rangu.

Ok hvala, vem za drugič vsaj. Vsekakor si bom omislil še malo inštrukcije, ker me hitreje in lažje pripeljejo kakšno stopničko višje, potem pa moram spet drgnit, da pride v podzavest. Zdaj sem še precej trd in sem letos delal predvsem na tem, da s kontrolo pridem dol tudi na večjih strminah. In ja, sigurno oddrsujem veliko, vsaj po občutku, tudi noge precej trpijo, verjetno bolj kot je potrebno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819439 (1603) Magic1
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522184 (9994) G_mAn
»

Kakšne smuči?

Oddelek: Loža
298611 (8105) ahac
»

Začetnik: bordanje ali smučanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215407 (14645) c0dehunter
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916737 (11207) schurda

Več podobnih tem