» »

Težave s tiskalnikom (HP 3525)

Težave s tiskalnikom (HP 3525)

Aero01 ::

Pozdravljeni!
Naletel sem na težave s tiskalnikom HP Deskjet Ink Advantage 3525.
Sprva je prenehal tiskati črno barvo (edino, ki sem jo zadnje čase uporabljal). Zato sem ven vzel tiskalno glavo in jo očistil. Problem je nastal po vstavitvi glave nazaj v tiskalnik.
Že v postopku zaganjanja tiskalnika tiskalno glavo sunkoma zabije iz položaja mirovanja v levo. Deluje, kot da jo nekaj zadržuje in se ne more premakniti. Potem enako ponovi še nekajkrat v obe smeri.
Izpis na zaslončku pravi "Odstranite blokado tiskalne glave." Blokade sam ne vidim. Tudi, če tiskalno glavo ročno premikam po vodilu, gre povsem gladko in brez zatikanja.
Ima kdo kakšno idejo, kaj storiti? Tiskalnik je star cca 3 leta, drugih težav z njim ni bilo, tiskalo se pa tudi ni prav veliko.
Hvala in lep pozdrav! A

Bojzo ::

Vpiši v Google: "Stik s HP - Storitve za stranke" Nato sledi navodilom.

blackmack ::

Encoder strip se ti je najverjetneje izmaknil iz senzorja na nosilcu tiskalne glave. Popravi ga nazaj.
Pri teh tiskalnikih se izredno rada pojavlja napaka z netiskanjem črne. Ponavadi rešiš tako, da vzameš primerno veliko brizgalko, jo spredaj odrežeš in jo nato nastaviš na sesalno šobo. V brizgalko naliješ barvo, vstaviš del za pristiskanje in v glavo stisneš barvo tako, da zraven ne stisneš zraka. Tiskalnik tako deluje normalno naprej.

LP

Zgodovina sprememb…

Aero01 ::

Hvala za nasveta!
@blackmack Mi prosim opišeš ali pa pokažeš kakšno sliko ali video "encoder strip-a"? Nisem prepričan, za kaj točno gre, in bi se rad prepričal :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422163 (14437) Spock83
»

Tiskalna glava Canon MP640 - prošnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
92721 (2544) mirkuma
»

Nakup mf tiskalnika - HP C6280 ali Canon MP610?

Oddelek: Kaj kupiti
213811 (3240) 1309976
»

Vprašanje-tiskalnik

Oddelek: Strojna oprema
71149 (1007) bluefish
»

Čiščenje tiskalne glave

Oddelek: Pomoč in nasveti
154191 (3964) bluefish

Več podobnih tem